Všetko o kultivácii Willow Purple „Nana“

Vedieť všetko o kultivácii Willow fialovej „Nana“, študovať popis tejto rastliny – dôležité pre každého nováčik a skúsený záhradník. Sférická červená vŕba v krajinnom dizajne veľmi atraktívny. Je však potrebné striktne dodržiavať odporúčania na pristátie a starostlivosť, účesové yves na kmeň a zastavenie.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Popis

Iva Magenta „Nana“, ktorá súvisí s počtom červených sférických rastlín, sa teraz používa viac a aktívnejšie. Môžete sa s ním stretnúť s rezidenčnou chate a v administratívnej budove. Upozornenie: Zdrojové mená „Krasnatul“ a „Zhellolozník“ označujú rovnakú závodu. Červenkasté farby sú typické pre predĺžené, takmer nahé výhonky tejto odrody. Fialová vŕba toleruje dobre, a preto rastú veľmi aktívne.

Na pestovanie takýchto rastlín sú pôdy vhodné s rôznymi plodnosť. Výška kríka dosahuje približne 1,5 m. V šírke rastie až 2 m. Napriek pomerne pôsobivým veľkostiam, jemnosť a milosť pobočiek vo vnútri koruny lopty dáva kultúru jedinečné kúzlo. Z vnútra vetiev sú natreté do citrónového tónu s oranžovým odtieňom.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Listy „Nana“ podlhovastý, ale nie príliš veľká šírka. Pre nich je typická svetlo zelená farba. Ale lístie môže byť aj sizo-modrá alebo strieborná – v každom prípade, toto je možnosť normy. S nástupom chladných časových letákov získavať zlatý tieň. Obličky môžu dosiahnuť 50 mm, zatiaľ čo sú pevne stlačené na spustenie. Kvetinové obličky rozpoznávajú žltú (a nie obyčajnú červeno-drone) farbu.

Purple Willow Bloom je skorší ako listy. Táto kultúra sa často pestuje na kmeni. Poskytuje valcové náušnice s hustým umiestnením kvetov. Dĺžka takýchto náušníc dosiahne 26-28 mm.

Zrýchlenie rastu a šité rovnaké – 0,25 m ročne.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Pristátie

Najlepší pestovací materiál je ten, ktorý predáva špeciálne škôlky. Je možné reprodukovať reprodukovať odrezky s priamym vysadeným v zemi, kde kroviny a bude žiť neustále. Výhodne s uzavretými koreňmi. V tomto prípade to bude mať lepšie. „Nana“ sa nelíši vo vzťahu k pôde. Čas sušenia, ktorú tiež prenáša dobre, ale je lepšie zasadiť IVI na mierne vlhké alebo veľmi mokré oblasti.

DÔLEŽITÉ: Táto rastlina nemôže byť vysadená tam, kde je to malé svetlo. Vysoké stromy a silné kríky, iné prírodné a umelé zdroje tieňov ovplyvňujú mimoriadne negatívne. Minimálne pristátie – 0.5×0,5 m. Správne zamerané na betónové hrudky pozemku (s významným nadbytkom). V tomto prípade sú korene určite dobre dobre. Wyva Purple Vytvorenie veľkého lopty Bush len v intervale medzi kríkov najmenej 1 m.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

DÔLEŽITÉ: Nadmerné zvlhčenie pôdy negatívne ovplyvňuje takúto kultúru. Odvodnenie pomáha vyrovnať sa s týmto problémom:

 • malé kamienky;
 • tehlové boje;
 • clamzit;
 • Štrkové hlavné frakcie.

Ak je otvor nasolená, mala by byť búchaná hojne s vodou. Rašelina, vlhké, úrodné lesné alebo záhradné pôda sa uvádzajú na drenážnu vrstvu. Niektoré sadenice by mali byť dobre navlhčené. Pri pristátí s otvorenými koreňmi sú pre-niekoľko hodín drží vo vode.

Po opuchu by mala byť jamka okamžite točená a nalievať hojne.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Vlastnosti starostlivosti

Zalievanie

Hoci Iva trpaslík rastie rýchlo a nenáročné, starostlivosť o jej stále potrebuje usilovne. Na jar sa zavlažovanie vyžaduje len s dlhým suchom. Prejdite na stav výhonkov. Od júna do augusta, vrátane vody IVA „Nana“ sa vyžaduje len v horúcich dňoch. Odporúčame pršať korunu, hydratačné lístie a pobočky. Aby sa zabránilo spáleniu slnkom, pracovať ráno alebo keď slnko stúpa.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Podkord

Ročne nasledoval Wavy. Predtým sa pôda dôkladne uvoľnila. Nasledujúci Pridať 0,05 kg NitroMofoski. Pôda by mala byť zmiešaná tak, aby granule nezostali na povrchu.

DÔLEŽITÉ: Ak je pôda bohatá na graf, potom môžete urobiť bez kŕmenia.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Uvoľnenie

Na jar sa vynaloží prvé uvoľnenie prioritného kruhu hneď, ako sa zahreje. To vám umožní vyrovnať sa s prebytkom pečate a odstrániť buriny. Pôda je mulčovaná 50-70 mm rašelina. Udržiava vodu a zablokuje klíčenie burín byliniek. Ruff A Rolling Circle bude mať v lete.

V tomto čase sa uvoľnenie vykonáva mesačne. Tento prístup odstráni tesnenie pôdy. Kopanie Hlbšie ako 50 mm sa neodporúča – môžete zlomiť korene. Konečné uvoľnenie vegetatívnej sezóny spadá do októbra. Ďalej je pôda pokrytá 100 mm rašelinou na ochranu koreňov z chladu.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Orezávanie

Keď je zima u konca, ale pôda sa ešte nepodarilo ublížiť, rastlina musí starostlivo preskúmať. Na jar odstráňte všetky pobočky, ktoré:

 • zmrazené;
 • boli mechanicky poškodené;
 • zlomené na zimu a neskoro jeseň.

Tvorba vôle sa zaoberá jarnými alebo jesennými mesiacmi. Sprievodca predovšetkým účelom takéhoto postupu. Začnite s odstránením prebytočných výhonkov. Potom je k zhonu pripojená oválna forma. Upozornenie: omladzujúci účes starej vŕby znamená rezanie takmer všetkých výhonkov, až na samotnú zem. V niektorých prípadoch, ak sa samotná rastlina rozvíja dobre, nie je nevyhnutne úplne rezaná na tvar. „Nana“ v predvolenom nastavení sa snaží vytvoriť loptu. Niekedy je to stále pre záhradný nástroj – dať trochu elegantnejšie vzhľad alebo zmeniť veľkosť lopty.

Samozrejme, skrátiť krídlo, musíte použiť ostrý nástroj a potom stlačiť všetky rezy záhrady WARA.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Reprodukcia

IVU „Nana“ zvyčajne plemená. Sú prevzaté z rastlín, ktoré žili najmenej 2 roky. Pracovať lepšie na jar, kým sa listy majú čas. Z „darcu“ vezmite pobočky. Nemusíte veľa – dostatok pozemku 150-200 mm, kde je 6 obličiek. Niekedy je lepšie prebudovať a vziať fragment strieľať s 7 obličkami. Spodné odrezky v uhle 45 stupňov. Ďalej by hluk mal ísť pod 90 stupňov. Predvalky majú výhodne vo vode. Ak je to dôvod, prečo je nemožné, výsadba je výsadba v zemi do hĺbky 50 až 80 mm. Je zvolený tak, aby existoval presne 2 obličky. Pri pestovaní v zemi si sadenice zaslúžia systematické zavlažovanie. Niekedy špeciálne spracovanie zrýchlenie zakorenenia.

Okrem toho, nútenie tohto procesu umožňuje predbežné ubytovanie v skleníkoch a skleníkoch. Po vytvorení koreňového komplexu je možné pristáť na stabilné miesto. Tam je vo veľkosti studne. Akonáhle sú obličky otáčané, robia nové rezanie – už 250-300 mm. Spodné rezy sú pokryté zárezmi. Potom sa sadenice ponoria do vody. Akonáhle sú obličky vytvorené, môžete ich transplantovať na otvorenej zemi. Stretnutia IVI, však, môžete a na jeseň – stojí za to čakať až do pádu listov a rastlina vstúpi do zvyšnej fázy. Vetvy rezané a vložte do balíkov celofánu, kde vlhký piesok pridajte vopred. Malo by sa vypáliť spodné časti výhonkov. Skladovanie medzier – až do jari. Ak chcete lepšie vyzerať korene, platia špeciálne stimulanty. Ak sa všetko urobí správne, nemali by existovať žiadne problémy.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Choroby a škodcov

Dekoratívne Willa prakticky nie je chorý. Parazity sa zvyčajne obchádzajú. Ale stále si vyžaduje systematickú kontrolu, čo umožňuje identifikovať zahraničné miesta, zranenia alebo larvy. Hlavná hrozba – veľa rosy a čierneho miesta. Môžete sa vyhnúť ich vzhľadu kvôli pružinovým dusíkom. Ak sa choroba už vyvinula, je zbytočná liečba – môže byť spálená len postihnutá rastlina.

IVA je vystavená agresii kvetinových mušiek, IV Zľava. Sú schopní poškodiť skoré listy, absorbujúce šťavy. Bojové parazity znamená použitie tekutiny zlodejov. Ak je neefektívny, viac moderných insekticídov. Ale s kompetentným prístupom nebude žiadne riziko jednoducho. Niekedy čelia skutočnosti, že IVA sušená. Je to spôsobené inváziou Olkhov Weevils. Spolu s sušením lístia, škodca sa prejavuje v stonkách. Sick Bary sú zničené alebo na jeseň, keď chrobáky prestanú robiť murivo, alebo na jar – najneskôr v polovici mája. Je možné všimnúť larvy v júli av prvej dekáde augusta.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Nebezpečenstvo pre Willow Purple môže tiež predstavovať:

 • vlnité yves;
 • Základné brezy muchy;
 • cytosporóza;
 • tuberkulórna nekróza;
 • Hrdza.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Použitie v krajinnom dizajne

Dekoratívne vŕby sú také originál, že môžu byť vložené do najlirších kompozícií v záhrade a na krajine. V lete bude závod poteší pozorovateľov s rôznymi farebnými listami. V chladnom, jej vetvy vyzerajú veľmi atraktívne na pozadí snehu. Pretože IVA môže fungovať dobre, môže byť zasadené:

 • v blízkosti rieky;
 • pozdĺž jazera;
 • na brehu rybníka;
 • v mokradiach;
 • Na slabé pôdy.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Na základe vás môžete vytvoriť:

 • živých plotov;
 • geometrické údaje;
 • bonsai;
 • Obrázky rôznych zvierat;
 • Kombinácie s ihličnany, nízke a vysoké farby, trávnaté rastliny.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

 1. To je to, čo rozsiahle fialové vŕba bush vyzerá, susedné s nízkym kvetom. Na pozadí jasnej tehlovej steny, táto kompozícia je veľmi dobre a atraktívna.
 2. Nádherná sa môže pozrieť a krík, ako keby „visí“ s kamennou stenou. Toto pôvodné riešenie vám okamžite umožní ukázať svoju estetickú chuť.
 3. Ale môže to vyzerať ako Iva fialová „Nana“, pred ktorou je kvetina skupina prináša do popredia.

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Všetko o kultivácii Willow Purple "Nana"

Kultúra sa veľmi dobre prejavuje v „prírodnom“. Zameranie sa zameriava na vizuálny účinok koruny. Iva fialová je perfektne vnímaná obklopená ihličnatými plodinami a čistými plochými trávnikami. Voľba medzi týmito možnosťami je v mnohých smeroch osobný vkus. V niektorých prípadoch sú vŕby vysadené na zamaskovanie negramotných oblastí stránky. Ochranné potenie z nej môžu mať rôzne výšky. Vzdialenosť medzi jednotlivými rastlinami je vopred určená.

V prípade potreby sa medzery znížia na 0,3 m. Presné sprievody korún poskytujú drôt.

V ďalšom videu čakáte na radu o prerezávanie Willow Purplenaya „Nana“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár