Všetko o LIPA Mellite

Lipa – krásny a nenáročný strom rastie obaja, ako aj s ostatnými stromami. Je to obzvlášť dobré počas kvitnutia. Nachádza sa v takmer každom regióne Ruska. Najlepšie rastie Linden Mellite.

Botanický popis

Linden Mellite (na Tilia Cordata Latin) má asi 45 varnód. Má druhé meno – „Lisa Srdce-tvarované“.

Rodisko rastliny je považované za Kaukazsko a Európa. Kultúra má nielen dekoratívne, ale aj liečivé vlastnosti.

Veľmi odolný strom, schopný žiť nie sto rokov, zatiaľ čo drží hrúbku koruny. Životnosť Linden je strom, priemer koruny, ktorej dosahuje 19 m a výška je 30 m. Koruna má ťažký tvar. Tmavo zelené listy, tvarované srdcové, špicaté, prevod. Každý list nie je väčší ako 4 cm. Kvety žlté biele malé kvetenstvo od konca júna do začiatku júla asi 2 týždne, ovocie dozrievajú v auguste alebo v septembri.

Systém Root Lipe je veľmi rozvinutý, moč. Je to koreňový systém, ktorý dáva výživu stromu a vlhkosť. Lipa rastie takmer na všetkých typoch pôdy, ale preferuje dobrú oplodnú pôdu. Hrúbka koruny a krásy stromu ako celku priamo závisí od toho, čo pôda rastie.

Kmeň je pokrytý tmavou šedou kôrkou, tenký a hladký v mladých stromoch. Na starých stromoch je kôra hrubá, zahustená, pokrytá trhlinami. Anatomická štruktúra je biele drevo, ktoré má ružový alebo červenkastý odtieň. Na kusoch môžete vidieť ročné vrstvy, ktoré sa slabo líšia. Rozdiel medzi jadrovými lúčmi je viditeľný voľným okom. Drevo sa ľahko spracováva, je dobré ho použiť na remeslá.

V prvých rokoch, kultúra rastie dosť pomaly. Po 5 rokoch sa rýchlosť rastu zvyšuje. Lipa rastie nielen vo voľných podmienkach, je to veľmi dobré pre dekoratívne pristátie. V tomto prípade sa na kmeňu použil malý meradlo pery s pyramidovou korunou, ktorá môže byť ľahko daná akúkoľvek formu, napríklad guľôčku alebo kocku.

LIPA-tvarovaný lipa zaberá oblasť siahajúcu od Európy a juhovýchodnej Ázie na severoamerickú pevninu.

Biotop

LIPA v tvare srdca – spoločná kultúra v Rusku (dokonca za URALS a na Sibíri, pretože nie je tak náročná na podmienky, ako sú iné kultúry), na Kaukaze, v Španielsku, Taliansku, Nórsku av mnohých ďalších krajinách a regiónoch.

Veľa šťastia v lesoch, najmä často sa nachádzajú v Bashkirii, na Kryme a strednej Volrovom regióne.

Sa môže prispôsobiť takmer akýmkoľvek podmienkam. Lipa miluje úrodnú pôdu, najmä dobre vyvíja na navlhčených nutričných pôdach. Ľahko toleruje akékoľvek poveternostné podmienky – a mrazy a obdobia sucha, ale rastie lepšie v teplých oblastiach s vysokou vlhkosťou.

Populárne odrody

V súčasnej dobe existuje mnoho rôznych odrôd Linden Mellite, ktorý vykonáva v meste, nebojí sa zlého počasia a je vynikajúcim medom.

„Zelená rukavica“

Strom s hustou korunou, ktorá môže byť v priebehu rokov 6-8 m v priemere. Výška zvyčajne nepresahuje 5 m a priamo závisí od Stan. Listy v tvare srdca majú tmavú zelenú farbu, sú menšie ako iné odrody.

V páde maľoval v krásnej žltej farbe, takže strom atraktívnejší.

Sa môže prispôsobiť akýmkoľvek podmienkam, ale uprednostňuje hnojovaciu a navlhčenú pôdu. Nemajú radi sucho. Najlepšie je zasadiť rastlinu na dobre osvetlenom mieste a poskytnúť ďalšie zavlažovanie – potom koruna bude krásna a symetrická. Kultúra sa odporúča každých 5 rokov.

„Grminspayer“

Rastlina dosahuje 20 m na výšku a 12 m. Má rozvetvený, oválny tvar koruny, ktorý skončí na posipe. Táto odroda je v Európe veľmi obľúbená. Často sa nachádza ako živý živý plot, a tiež používaný na terénne úpravy. Squares a parky. Nenáročné, dobre rastie na akýchkoľvek pôdach, sa vyznačuje odtieňmi. Vhodné pre pristátie vo veľkých mestách.

„Paae“

Linden Grade s hustou, ale kompaktnou kosťou oválnym tvarom. Je veľmi ľahké rezať, vhodné na vytvorenie záhrady, ktorá prakticky nevyžaduje starostlivosť. Bude to vyzerať dobre v Landings. Malé stromy rovnakej výšky a koruna jednej formy v rade budú veľkolepé.

Je vhodný aj na pristátie na úzkej ulici alebo na malom dvore. Tree trvá malý priestor a nespadá úplne dvor na jeho korunu.

„Zimná oranžová“

Strom s oranžovými výhonkami, ktoré sú veľmi jasne zvýraznené v zime. Koruna hustá, pyramídová, ale časom sa stáva zaoblený. Práva rýchlo a na výšku dosahuje až 20 m. Kvitnúci kvet na konci júna alebo začiatkom júla s malými žltými bielymi kvetmi s výraznou arómou. Ovocie – malé orechy, dozrievajte v auguste alebo v septembri. Je vynikajúci voština.

Odroda je nenáročná pre pôdu, ale najlepšie sa rozvíja na čerstvé a plodné hlinky. V mestských podmienkach, príliš dobré. Ľahko podľahnúť orezaniu. Ak potrebujete dekoratívny formulár, odporúča sa znížiť strom každú zimu.

Vhodné na vytváranie živých živých plotov, ako aj na tvorbu uličky. Bude to rovnako dobré pozrieť sa do slobodného a v skupinových pristátiach. Často sa používa pri úpravách mestských a školských nádvorí a parkov, sedí po ihrisku, ako aj zdravotníckych inštitúcií. Je to dobre tolerovať aj mrazivé zimy.

„Ranč“

Malý strom s kompaktnou korunou, dosahuje 12 m na výšku. Vhodné pre malé letné chaty a záhrady – všade, kde je veľký strom nemožný zasadiť. Sa líši s jasnými zelenými lesklými listami. Začína kvitnúť a ovocie za 5-8 rokov. Záleží na podmienkach, v ktorých strom rastie.

To kvitne veľmi hojné, je najlepšia medováznatka všetkých odrôd. Rozmanitosť je náročná na kvalitu pôdy. Nerastie na surových a piesočných pôdach. Najlepšie je zasadiť ho v dobre osvetlenom mieste, kde bude aj možnosť dodatočného zavlažovania.

krík

Tam je ďalšia odroda Linden Mellite – Bush. Ide o zmes guličky a najväčšieho lístu, ktorá má vlastnosti oboch druhov. Rastie oveľa rýchlejšie a začína kvitnúť oveľa skôr ako iné odrody. Má peknú striekajúcu vetvu, ktorá dáva hrubú korunu krásnu formu.

Blossom začína v máji, objaví sa mnoho malých kvetenstiev. Považovaný za najlepší med. Je to rovnako dobré a keď terénne úpravy veľkých oblastí a na zdobenie súkromných záhrad a na vytvorenie upravených kompozícií.

Pristátie a starostlivosť

Pre výsadbu sadeníc, musíte urobiť dieru s priemerom a hĺbkou najmenej 50 cm. Spodná časť drenážnej vrstvy je nabitá, ktorá môže byť použitý drvený kameň, kamienky alebo rozbité tehly. Potom položte vrstvu zmiešaného s superfosfátom. Potom sa semená umiestni do pripravenej pôdy a zaspávajú trávnikom, humusom a pieskom.

Pri pristátí je žiaduce usporiadať koreňový krk na úrovni pôdy, ale nie je kritický, ak je o niečo nižší.

Po tom, semená potrebuje pravidelné zalievanie a kŕmenie dusíkatých hnojív najmenej 3-krát v sezóne 2 roky. V prvej zime je lepšie urobiť prístrešok, aby strom nezomrel.

Musím zasadiť pery, vzhľadom na jej postoj k svetlu – je tieňovaný, ale light-milujúci a lepšie sa vyvíja na dobre osvetlených miestach. Je dôležité a ako strom označuje vlhkosť, a to preferuje miernu vlhkosť.

Niekoľko rokov po pristátí, Lipa už nevyžaduje osobitnú starostlivosť, ale stále stojí za to vyhovovať niektorým pravidlám, aby strom zdobila stránku na mnoho rokov.

 • Pre druhý rok po pristátí môžete začať oreznúť korunku za jeho formáciu, ako aj v rámci sanitácie. Prvýkrát je lepšie urobiť skoro na jar, predtým, ako sa obličky rozpustia a objavia sa nové výhonky. Ak sa koruna veľmi rozrástla, môžete trochu znížiť na jeseň.
 • Dospelé stromy nepotrebujú konštantné kŕmenie, ale niekoľkokrát v sezóne bude zvláštne.
 • Zavlažovacie stromy sa tiež nevyžaduje, s výnimkou silného sucha.
 • Na zimu musí byť Lisa meditovaný s rašelinou, pilín a padlých listov.
 • Každá pružina sa odporúča vykonať liečbu, aby sa zabránilo chorobám a zabránili škodcom.

Metódy chovu

Existuje niekoľko spôsobov reprodukcie Linden Mellite.

 • Vylodenie semien. Je to veľmi dlhá cesta, tento proces môže trvať až 10 rokov. Najprv zbierajte semená a položte ich na pol roka na mieste s teplotou najviac 0 ° a vysokej vlhkosti. Namiesto pôdy vezme piliny alebo piesok. Semená nemôžu užívať okamžite, ale len na druhom alebo treťom roku. Strieľa potrebujú každý deň vode a zabrániť vzhľadu burín. V zime sú pokryté.
 • Pomocou koreňového riadka. Je potrebné nájsť starý strom, ktorý rastie v mierne vylúčenom mieste. Z jeho koreňov rastú nové výhonky. Je lepšie si vybrať sadenice, ktoré nie sú menej ako 2 roky. Na jar, keď je ulica mokrá, musíte vyzdvihnúť hlavný koreň a po tom všetku letnú starostlivosť o prasiatko – voda, hnojenosť a stratégiu pôdy a padnúť na správne miesto.
 • Spôsobom reťazca. Skôr nezvyčajný, ale obyčajný spôsob. Mladý strom musí byť odrezaný a čakať, kedy sa na pňach objavia nové klíčky. Potom sa mladá vetva ohybuje a fixuje v zemi tak, aby koniec opustil pôdu. V lete musíte urobiť. Zvyčajne sa tretí rok na tomto tesníku objaví korene. Musia byť starostlivo oddelení a transplantáciou mladej rastliny.
 • Najjednoduchší spôsob, ako kúpiť (alebo kopať) a rastlín. S náležitou starostlivosťou je strom dokonalý.

Choroby a škodcov

Podobne ako akúkoľvek inú kultúru, Lipa podlieha útočnému hmyzom škodcov, najmä keď strom nie je sám, ale v uličke.

 • Najnebezpečnejšie a často nájdené nepriateľa Linden je štít, ktorý sa dá ľahko vziať na pád na kôre stromu. Samice ležali vajcia, a keď larvy poklopy, vetvy začínajú zomrieť a listy a plody sú predčasné. Shield je tiež nebezpečný tým, že rozlišuje lekársky rose, ktorý prispieva k rozvoju húb SAGE, veľmi škodlivý pre Linden.
 • Ďalším nebezpečným škodcom je gallický kliešť, ktorý v reprodukcii pokrýva listy s červenými hrotmi, z ktorých sa objavujú nové kliešte, kŕmenie obsahu obličiek, čo vedie k deformácii a smrti výhonkov.
 • Mnoho odrôd motýľov sú veľmi často napadnuté na pery, ktoré sa tiež množia na listoch a vyliahnuté húsenice ich pohltia, zapríčinenie na webe a spôsobujú také ochorenia ako makle.

Aj mladé a staré stromy sú periodicky podrobené rôznym chorobám, ako napríklad:

 • Blutch;
 • Biely mramorový hnilosť;
 • Tyroztromóza.

Všetky tieto ochorenia sú vyvolané parazitickými hubami a ovplyvňujú nielen pobočky a listy, ale aj kmeň stromu. Rastlina ovplyvnená rotorom je odsúdená na smrť a môže tiež infikovať rastúce v blízkosti kultúry.

Boj s škodcami a chorobami pomáha striekaním stromov insekticídnych činidiel. Je to veľmi ťažké, pretože hmyz je častejšie obývaný na vrchole koruny, je veľmi ťažké dostať sa, do ktorého je motor rozprašovač veľmi ťažký, pretože manuálny postrekovač sa nedotýka spracovania celej koruny. Dobrá alternatíva môže slúžiť špeciálnu injekciu.

Čo sa líši od najväčšieho lipa?

   Hlavný rozdiel v menulárnom a najväčšom Linded je veľkosť. Veľké dosahuje výšku 40 m a jeho listy majú veľkosť až 14 cm. Odmietol neskôr mellite, asi 2 týždne. Jeho kvety sú oveľa väčšie ako srdce v tvare srdca, ale v množstve nižšej (nie viac ako 5). Najväčší nie je tak zmrazený rezistentný, ale to berie lepšie sucho.

   Aplikácia v krajinnom dizajne

   Lipa srdca v tvare nielen sa používa ako liečivá rastlina a ako med, ale tiež dostal šírenie krajiny dizajnu. Ideálne vo vašom formulári, to je ľahko orezávanie, krásne kvety, naplnenie vzduchu s vôňou jeho malých kvetenstiev. Vhodné pre tvorbu uličiek, parkov a živých plotov. V tomto prípade sú stromy rovnako prúžky. Skutočná koruna sa ľahko zmení na hustý plot. Tripped Lipa drží formu, ktorú jej dala.

   Lipa dokonale dostane spolu s inými typmi stromov a kríkov, čo vám umožňuje vytvoriť jedinečné krajiny kompozície. Môžete implementovať skupinu pristátie a zamerať sa na Lipa a naopak, naopak, zaplatiť jej účinnosť iných kultúr. Najmä harmonicky v kombinácii s ihličnatými stromami. Miešacie farby budú vyzerať skvele na akomkoľvek území.

   Na pozemku pre domácnosť sa LIPA odporúča presadiť z záveternej strany, ak chcete počuť svoju vôňu počas kvitnutia.

    Lipa – jedinečná kultúra, ktorá bude perfektnou dekoráciou akéhokoľvek pozemku. S minimálnou starostlivosťou bude slúžiť ako zdroj tieňov a terapeutického činidla a prvok krajiny dizajnu.

    Ako zasadiť a pestovať Lipa, pozrite sa na video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: