Všetko o Londeysheev strom (Halezia)

  Langeee strom je úžasne krásna rastlina, ktorá je tiež známa pod takýmito romantickými menami ako strom strieborných zvonov alebo stromu zasnežených kvapiek.

  Popis

  Rastlina je široko pestovaná v Európe a Amerike. Túto krásny strom aplikuje na rýchle pestovanie. Ale v rovnakom čase, v prvých rokoch po pristátí, sa rozvíja pomaly. Výška priemerného dospelého stromu rastúceho v našich zemepisných šírkach, približne 4 metre, 3 metre Šírka koruny.

  Callapes vo veku 6-7 kvety prvýkrát. Jeho kvety sú veľmi jemné, voňavé a vzhľad sa pripomínajú veľké údolie. Bohužiaľ, obdivujte typ kvitnúceho stromu záhradníci nie je možné každý rok. Ak rastlina prežila veľmi chladnú zimu, potom to nebude kvitnúť. V ostatných prípadoch Bloom začína začiatkom júna a trvá asi 2 týždne.

  Koncom augusta alebo začiatkom septembra sa plody začínajú tvoriť. Spočiatku majú svetlú zelenú. Na jeseň sú tmavšie a stajú sa červenohnedým. V prírode zostávajú na strome až do jari. Ale záhradníci ich uprednostňujú ich odstrániť tak, aby rastlina nevydala na ich dozrievajúce zásoby živín.

  Odrody

  Na svete sú 4 hlavné typy halevisie. 2 z nich sú najvhodnejšie pre stredný pás.

  Carolinskaya

  Tento druh gallonia je vysoký rovný ker. V temnom klíme som spokojný s okom s blowom. V miestach, kde sú zima príliš chladno, kvitnúce obličky sú mrazené. Caroline Galonia je kvitnúca zvyčajne na konci mája. Jej kvety sú dlhé, snehové biele. Trochu menej vďaka sú kvety jemného ružového odtieňa.

  Listy na Halezii sú úzke, v dĺžke dosahujú 10 centimetrov. Sa líšia v nasýtenej zelenej farbe. Tento typ Halezie má niekoľko dekoratívnych foriem.

  1. Mollis. Sa líši viac nádherným a širokým lístom.

  2. „Rosea“. Priťahuje pozornosť kvetenstvá bohatej ružovej farby.

  3. Meehanii. Táto odroda sa nachádza v matných tmavo zelené listy s vrásčikovaným povrchom.

  4. DialiPetala. Zvlášť zvonček sa zdá byť tuhý, pretože je prakticky nerozdelený do okvetných lístkov.

  Baníctvo

  V prírodnom médiu môže výška tejto rastliny dosiahnuť až 35 metrov. V kultúrnom – nepresahuje 4 metre. Závod sa nachádza v prírode oveľa častejšie ako Galonia Carolin. Externe, je to tmavšia farba listov. Okrem toho, jeho kvetenstvo nie sú len sneh alebo ružovkasté, ale aj krémová alebo dokonca mierne striebro.

  Ako a kde sa zasadiť?

  Miesto výsadbových rastlín v mnohých určuje, aké silné a krásne to bude, keď rastie. Niekoľko faktorov ovplyvňuje výber priestoru.

  1. Susedstvo. Vedľa Halezie, môžete bezpečne zasadiť veľké stromy. Nebudú zasahovať do rastliny, ale chrániť ho pred návrhmi a ťažkými nárazmi vetra.

  2. Svetlo. Je potrebné zabezpečiť, aby stromy usporiadané budúce dvere nevytvorili príliš veľký tieň. Na Gallopia Bloom by mala mať dostatok slnečného svetla.

  3. Pôda. Kvalita pôdy tiež významne ovplyvňuje rozvoj osamelý strom. Odporúča sa vyhnúť sa pôdom vápencom. Optimálna možnosť – voľná a plodná pôda. V ňom sa strom bude cítiť pohodlnejší, čo znamená rýchlo rozvíjať a potešiť blowsom. Ak je pôda na mieste vyčerpaná, jama, v ktorej je semeno umiestnené, stojí za to zaspávať neutrálnou kyslosťou.

  Pristátie Valley Tree je najlepší na jar. Takže pre teplé obdobie, rastlina bude mať čas na koreň, a preto bude pre neho jednoduchšie prežiť zimu.

  Môžete propagovať Halevisia niekoľkými spôsobmi.

  Semená

  Nakúpené semená sa používajú na pristátie. Pri nákupe od predávajúceho musíte zadať, či sú pripravené na pristátie. Faktom je, že po zbere semien potrebuje dlhé obdobie odpočinku. Môžete ich pristáť až po 2-3 rokoch. Ak sú zakúpené semená úplne zrelé, pred pristátím nepotrebujete ďalšie spracovanie.

  Je potrebné zasadiť ich v zmesi pozostávajúcej z 30% purifikovaného piesku a 70% rašeliny. Pred nástupom do pôdy je potrebné mierne navlhčiť a rozbiť. Potom je potrebné dať do nej semená a zakryť ich filmom. V tomto stave musia byť ponechané na 3 mesiace, odošlite od času. Po požadovanom čase sa musí film odstrániť, a kontajner so semenami sa pohybuje na ľahké miesto.

  Počas niekoľkých týždňov sa objaví prvý výhonky. Počas tejto doby musíte starostlivo zabezpečiť, aby sa pôda v kontajneri nejala. Keď sú posilnené mladé klíčky, môžu byť zasadené vo veľkých taškách. Vášnivé sadenice môžu byť transplantované do otvorenej zeme.

  Kopanie

  Pre tento typ chovu musíte použiť mladé nižšie vetvy. Na jar sa niekoľko z nich musí starostlivo obháňať na zem, a potom ísť. Takže, že výhonok nechal korene, na okraji pobočky, môže byť opatrne odrezané z kôry. Pri ďalšom jari budú kvapky obrátiť svoje korene s koreňmi, a môžu byť úhľadne orezané a znova.

  Cherenca

  Môžete použiť horné odrezky, ktoré zostali po orezaní pružiny. Aby sa korene dali, musia byť odrezané z konca nádoby s kyselinou indolyllmalakovou. Potom musia byť odrezky mierne roztrhnuté do nádoby s nutričným substrátom. Na chvíľu je potrebné pokryť polyetylénovým filmom. Vyrastať zakorenené odrezky Je potrebné, aby 2-3 až sezóny, kým sa ich korene stanú dostatočne silným.

  Po vystúpení do otvoreného terénu sa sadenice odporúčajú k vodnej vode, v ktorom sa pridáva liek na stimuláciu rastu. To prispieva k rýchlejšiemu posilneniu a rozvoju stromu. Po tom, Pit zaspáva Zem a priestor okolo trupu je zavraždený. Použitie pre túto dobre sušené rašeliny.

  Odporúčania pre starostlivosť

  Lached rastlina potrebuje v priebehu svojho životného cyklu náležite starostlivosť. Existuje niekoľko hlavných bodov, že stojí za to zaplatiť pozornosť tým, ktorí sa rozhodli zasadiť elegantný haleviria doma.

  Zalievanie

  NsMôžete si, aby ste si uvedomili, že toto je rastlina milujúci vlhkosť. Malo by to byť pravidelne vody. Najmä v horúcej sezóne, keď je teplotné počasie. Zalievanie závodu v tomto prípade by mala byť aspoň raz týždenne. Ak bolo leto daždivé, počet postupov možno znížiť. Po každom zalievaní pod stromom je potrebné dôkladne uvoľniť, odstrániť buriny na bohatý kruh.

  Podriadený

  Prst údolie je dvakrát ročne. Prvé kŕmenie by sa malo vykonávať bezprostredne po sanitárnom orezovaní. Predtým potrebujú rozbiť pôdu dobre. Druhý obväz sa drží bližšie ku koncu mája, pred kvitnutím stromu.

  Ochrana pred škodcami

  Do rastliny sa vždy cítil dobre a udržiaval atraktívny vzhľad, musí byť chránený pred škodcami a chorobami. Jedna z najbežnejších chorôb – chloróza.

  Rastlina od neho trpí, ak sa pestuje v pôde, ktorá ho nevyhovuje v zložení. Zariadenie pacienta vyzerá zle a buď nekvitne vôbec, alebo je pokrytý veľmi malým počtom farieb. Aby sa zbavili chlorózy, rastliny sú liečené špeciálnymi liekmi.

  Škodcovia pozemného stromu prakticky sa nedotýkajú. Zaútočiť jeho jediné húsenice motýľov naberanie – jedia listy rastliny. Môžete sa zbaviť týchto škodcov postrekovaním s vysoko kvalitným insekticídom.

  Orezávanie

  Dôležitou úlohou v rozvoji stromu Landshev hrá svoje pravidelné orezávanie. S príchodom jari je potrebné okamžite venovať pozornosť Haleziii. Rastlina musí byť starostlivo preskúmaná a odstrániť poškodené, sušené alebo mrazové vetvy. V tomto prípade bude rastlina po zime rýchlejšia. V lete sa poteší záhradníci s božským kvetom. Počas zvyšku času by sa mali vetvy odstrániť len vtedy, ak boli poškodené.

  Zimný

  Halo je potrebné pripraviť dobre na chlad. V strede jesene sa odporúča odstrániť ovocie a suché vetvy zo stromu. A tiež stojí za vymazanie a mladé výhonky. Faktom je, že sú príliš slabé na to, aby prežili zimu. Preto je potrebné ich zbaviť tak, aby nebrali výživové zdroje, ktoré potrebujú strom.

  Pozemok na základni trupu musí byť dobre rozdelený, potom skryť snack alebo piliny. Mladý strom je potrebné pokryť poľnohospodárskymi alebo netkanými materiálmi. Mal by byť úhľadne, bez toho, aby ste mali príliš tesné. Dospelý strom v prístreškom nemusí.

  Strom v krajinnom záhradnom dizajne

  V krajinnom dizajne sa Halevii používa na vytvorenie krásnych záhradných kompozícií. Jedna alebo viac kríkov je zasadená na mieste. Doplniť Lonelyweshev s nízkymi kríkami a krásne zdobené kvetinové postele.

  Vyzerá to dobrá halocenzia a vedľa Oshness alebo Rhododendron. Rovnako ako strom údolia často zasadil vedľa iných kríkov, ktoré tiež kvitnú na začiatku leta – Lilac a Jasmine.

  Vzhľadom k tomu, Langeee strom je exotická rastlina, musí sa starať o viac ako zvyky kríkov. Ale vďačnosti, halogesia príjemne potešilo majiteľom stránky s ich jemnými kvetmi.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: