Všetko o Maple Dlanoid

Maple Dlaniidoid – Toto je rastlina, ktorá nevyzerá celkom ako klasický a zvyčajný vonkajší javor. Rodisko tejto rastliny je Japonsko, a to znamená, že kultúra je pôvodne pôvodne. Ak je túžba rásť vo vašej vlastnej záhrade, je lepšie vedieť všetko vopred všetky vlastnosti stromu.

Popis

DLANID (FAN) Maple dostal svoje meno kvôli nezvyčajnej forme listov. Niečo, čo pripomínajú dlane, a v Japonsku, sa nazývajú „Floghované nohy“. Ak hovoríme o ruštine, potom si môžete spomenúť na slovo „odpadky“ – to je zastaraný názov dlane. To je dôvod, prečo javor s takýmito lístkami a nazývaný Dlanoid.

Kultúra je ker alebo malý strom, často sa nachádza v lesoch a podkroviach. V raste sa nelíši: priemerná výška rastliny sa líši v 6-10 metroch, ale jednotlivé odrody môžu rásť vyššie. Kmeň je zvyčajne hladký, ale ako ho rastie, prispieva k tvorbe okrúhlej koruny. S vekom koruny začína podobať stan.

Funkcia kultúry – listy neobvyklých foriem. Všetky odrody sú odlišné, ale v každom prípade to bude ako dlaň s ploché prsty. Počet procesov v tvare prstov – 5-9, všetci sú úzke. Dlanida Maple kvitne na konci pružiny, na konci kvitnutia sú tvorené plody. Predstavujú zimy, takže vietor môže zlomiť semená na dlhú vzdialenosť.

Prehľad najlepších odrôd

Dnes je známy asi 1000 javorových odrôd a komplexnosť v ich klasifikácii je spôsobená variabilitou prírodnej kultúry. Rastliny z jedného rodiča si môžu vyzerať inak: vyznačujú sa rastom, tvarom listov, maľby, typ koruny. Preto aj skúsení záhradníci nemôžu vždy okamžite určiť, čo je pred nimi pre rastlinu. Pokúsme sa zistiť niektoré vlastnosti populárnych odrôd.

„Atropurpurum“

Dosť veľký palmitický stupeň, môže byť reprezentovaný ako ker a strom. Rastie pomaly, s vekom viac šírky ako výška. Crohn vyzerá ako misa alebo dáždnik, listy majú od 5 do 9 „prsty“. V prvých rokoch života má listy bohatý červený tón, ale neskôr stmavne. Koreňový systém je silný, ale rastlina je náročná na pôdu.

Výška môže byť iná – od 3 do 5 metrov.

„Červená“

Táto odroda je skutočnou zmesou rôznych typov javoru. Napríklad, Červený cisár je malý závod v tvare kríka alebo stromu, šírky a výšky približne rovnaké – 3 alebo 4 metre. V jesenných mesiacoch, jasne červené lístie, v lete.

Listy odrody červeného vína, naozaj, farba sa podobá červeným vínom. Krone má pyramídovú odrodu, ale možno ovál. Výška – asi 6 metrov.

Jeden z najviac exotických poddruhov „Red“ odrody – červená červenať. To je veľmi krásny strom, ktorý sa môže dôraz kladie na celej záhrade. Rastie až 10 metrov, má otvorenú korunu. Červené listy, ale s oranžovým odtieňom. V strede je množstvo zelených pruhov, ktoré dáva ďalší účinný kontrast.

„Phoenix“

Nízka, sofistikovaná obec na 3 metre v raste – sen o mnohých záhradkárov. Jarné kvety s ružovými listami, vyrobené zo žltých pruhov. V letnej zelenej a luxusnej karmínovej farbe získava na jeseň. Krone je distribuovaná v šírke na 2 metre.

Kultúra je veľmi zimná, môže niesť silné mrazy.

„Garnet“

Táto trieda rastie až 4 metre, má krásnu korunu s otvorenými Palpsmi. Farba listov – Burgundsko-červená, Avšak, Autumn Crown sa stane neuveriteľne svetlým, už načrtnutším prilákaním pohľadu. Ovocie majú tiež červenú farbu, ale na jeseň začnú striebro, vďaka ktorej strom vyzerá elegantne v každom ročnom období.

Táto odroda má tiež dobrú zimnú ťažnosť.

Iný

Existujú niektoré ďalšie zaujímavé odrody hodné zváženia.

„Ahoj“

Trpasličí odroda s vysokými dekoratívnymi vlastnosťami. Rastie nie nad jeden a pol metrov, listy sú seminálna, v lete majú tmavý červený odtieň, bližšie k jeseň, ktorý sú odliate fialou. Šírka koruny – maximálne 2,5 metra.

„Bladgud“

Jedna z najkrajších odrôd. Listy jasne červenej farby vyzerajú ako fanúšik, koruna má dáždničnú formu. Fialové kvetenstvo. Rastlina dosahuje výšku 4 metrov, priemer koruny je 2,5 m.

„Oranžový sen“

Toto je listový ker vysoký až 3 metre. Vyzerá to skôr nezvyčajné. Zelená kôra jasne kontrastuje s listami. Na jar sú žlté, potom zmenia svoju farbu na šalát. Znovu pridajte žltú, odlievanie piesku a zlata.

„Difect“

K tejto kategórii odrody obsahujú niekoľko stromov naraz. Najobľúbenejšie – Dissectum Nigrum a Disectum Ornatum. Prvé poddruhy rastú až na 2 metre, má svieži fialovú korunu. Druhá bude o niečo vyššia – až 3 metre. Koruna svetlá, červená oranžová.

„Pixie“

Takmer po celý rok si zachovávajú aluu lístie, takže vhodné pre majiteľov, ktorí chcú uvažovať o kráse miesta v každom čase a akejkoľvek sezóne. Môže rásť až 6 metrov.

Pristátie

Najlepšie pre pristátie kúpiť ready-vyrobené sadenice. Kúpiť takéto kópie je v osvedčených škôlkach, pripravení poskytnúť potrebné dokumenty. Pri nákupe skontrolujte sejačku na tému hniloby a chorôb. Je dôležité, aby bol s hlinenou izbou.

Sizzaza Maple dlanted začiatkom jesene alebo uprostred jari. Hlavnou vecou je, že pôda nie je studená. Plot by nemal byť zatienený. Pristátie prebieha v niekoľkých fázach:

 1. Jamka sa kopanie v zemi, malo by to urobiť 40 cm širšie ako kontajner, v ktorom bol javor kúpil;

 2. Dno jamiek zaspí 15-centimeter vrstvy drenáže (najlepšie sa brať sutiny);

 3. 2 kusy vlhkosti a rašeliny trvá, zmiešané s 1 časťou piesku, napoly zaspáva v pumpe;

 4. Semená sa nachádza v strede, korene sú balené, koreňový krk je mierne zvýšený;

 5. Semená sa zaspí zem, naleje 10 litrov vody;

 6. Akonáhle je voda absorbovaná, ďalších 10 litrov vyplní.

Tajomstvo starostlivosti

Pestovanie náchylného javoru – nie je príliš jednoduchá úloha. Koniec koncov, takéto rastliny sú zvyknutí na iné podmienky, a nie všetky z nich sa ľahké sedieť v ťažkej klíme. Úlohou záhradníka v tomto prípade – zabezpečiť najsprávnejšiu starostlivosť. Dôležité aspekty niekoľkých.

Zalievanie

V prvých 30 dňoch po tom, čo javor, každý týždeň. V období jesenného jar bude mať dostatok času za 14 dní, V lete sa každý týždeň podáva voda, so silným teplom – dvakrát.

Podriadený

Fertilizovať javor, ktorý je potrebný ročne, to sa robí na jar. Nemali by existovať žiadne špeciálne ťažkosti: Je potrebné len kúpiť komplexné hnojivo pre japonské javory a pripraviť ho podľa pokynov výrobcu.

Viac javor sa dobre hovorí o riešeniach organického kŕmenia.

Uvoľnenie

Neďaleký kruh stromov je zriedka zmrazený: len 2 krát ročne. Zároveň môžete urobiť mulčovač. A je nevyhnutne naskladané na zimu. Okrem, Je potrebné pravidelne odstrániť buriny rastúce v blízkosti stromu.

Orezávanie

Vo väčšine prípadov sa nevyžaduje prerezávanie s prachovými javormi, pretože tieto stromy sami tvoria svoju korunu. Orezané iba sušené listy, ako aj vetvy, ktoré zasahujú normálny priechod vzduchu alebo visia až po zem.

Len v zriedkavých prípadoch sa prerezávanie uskutočňuje s cieľom zlepšiť tvar koruny.

Príprava na zimu

Toto je veľmi dôležitý bod, ktorý sa nedá prehliadať. Na začiatku jesenného prestavujte uvoľnenie, aby ste zabránili čerstvým výhonkom. Lístie sa okamžite odstráni. Potom sa pokrytí stromom s akýmkoľvek materiálom pozorovateľa. Ak je zima príliš drsná, a máte podozrenie, že rastlina nebudú prežiť, je lepšie spočiatku rásť javor vo vani, takže je možné dať ho do zimy.

Reprodukcia

Maple Dlaniidoidové plemená metóda semien. Sejací materiál sa zhromažďuje na jeseň, akonáhle sa úplne dozrieva. Potom je žiaduce, aby to stratifikovať, držať pár mesiacov v chladničke, ale mnohí to a bez neho. Po ukončení prípravy si vyberajú malú kapacitu a naplňujú ich pôdu. Zem je napojená, a potom položte na jeho povrchové semená, mierne zarážka. Decht je pokrytý sklom alebo filmom, vložte dobre osvetlené miesto.

Denný prístrešok musí byť odstránený tak, aby boli nádoby vetrané. Zvlhčujte pôdu odporúčané pomocou striekacej pištole. Keď sa objavia prvé klíčky, prístrešok je možné odstrániť. Ďalšia etapa je potápač, vykonáva sa, keď bude aspoň 2 listy na spise. Rastliny sú vymazané v rôznych nádržiach, a teraz zostáva len čakať na výšky 30 cm. Takéto sadenice budú pripravené na pristátie v otvorenom pozemku.

Choroby a škodcov

Dlanoid Maple je dobre proti chorobám, ale ak je strom obsiahnutý v nesprávnych podmienkach, bude to chorý. Najbežnejšie niekoľko druhov chorôb.

 • Zmena farby listov, škvŕn. Ak sa na lístie objavili temné škvrny, potom taký javor rýchlo stratí dekoratívny vzhľad. Škvrny spôsobujú niektoré druhy húb, bojovať s ktorým môže byť zmes Borodovka alebo fungicídy. Ak sa lístie okolo okrajov a zaschne, odporúča sa revidovať režim zavlažovania.

 • Anthracnose. Plesňové ochorenie, tiež spôsobuje farbu listov. Foliage spadne rýchlo, strom oslabuje. Bojujte s fungicídmi.

 • Verticillese Fading. Jedna z najnebezpečnejších chorôb, pretože je schopná rýchlo zničiť kultúru. Porážka začína v koreňovom systéme, potom ide na pobočky a listy. Druhé suché a hnedé, rýchlo pádu. Žiadna liečba, musíme zničiť len strom.

 • Nafúknutý rosa. Bežné ochorenie, je ľahké zistiť na vzhľade požehnaného lístia. Fungicídy sú liečené.

Pokiaľ ide o škodcov, nasledujúci hmyz môže prispieť k oslabeniu javoru:

 • vošky;

 • web tick;

 • Javorový mute cherver;

 • húsenice;

 • plechy;

 • Bellenka.

Všetky tieto hmyzu môžu byť zničené ako ľudové metódy (napríklad roztok mydla, tabaku, cesnaku) a komplexných insekticídov. Ak kolónia škodcov rummaged, odporúča sa okamžite použiť insekticídy.

Ak chcete urobiť strom čo najmenej, a tiež nie je ovplyvnený parazitmi, musia sa profylaktické opatrenia vykonávať včas, ako aj zabezpečiť, aby správne podmienky zostali na mieste.

Tu je malý zoznam odporúčaní:

 • Neodrieždi sa zavlažovaním, pretože huba sa môže dobre objaviť z prebytku vlhkosti;

 • Stromy by mali byť vysadené vo vzdialenosti najmenej 4 metrov od seba, inak sa naruší prítok kyslíka;

 • padlé listy by mali byť okamžite odstránené – toto je vynikajúce prostredie pre baktérie a vírusy;

 • Postihnuté a objavené stromy sú zakázané spáliť na pozemkoch, keďže spory húb sa šíria vetrom;

 • Ak sa vyskytli prípady hubových ochorení v iných kultúrach alebo javorových prekurzoroch, potom sa musia rastliny liečiť bordinovou tekutinou v prvom mesiaci pružiny.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Dlanid Maple bude skutočná nájsť pre tých, ktorí sú už unavení z známeho oka kultúr. Táto rastlina sa používa úplne inak. Najčastejšie je to spojenie pristátie, na ktorom sa javor stáva akcentom stránky. Najúspešnejšou voľbou bude odrody s jasnými červenými listami. Degenerovali nielen záhrady japonského štýlu, ale aj iné dobre udržiavané stránky.

Okrem toho sa javce ventilátora často používajú na vytvorenie veľkolepej tienistickej uličky. Vysoké odrody sú vhodné pre dlhé cesty, ak je úlohou otočiť krátku trať, potom dobré riešenie bude trpaslíka odrody javoru. Môžu byť úspešne kombinované s ihličnatými nízko-temperamennými plodinami, dekoratívne zelené výsadby v tvare lopty.

Draid Mapley sú široko používané a pri vytváraní zmesí. Táto kultúra je kombinovaná s mnohými druhmi rastlín a farieb. Bude úžasná pozrieť sa do spoločnosti Barbaris, Magnolia, Lilac. Zvlášť zaujímavé kompozície sa získajú, keď dizajnér hrá na kontrastnej metóde. Napríklad javor s karmínovými listami pristál medzi snow-white, modrými alebo fialovými farbami.

Ďalšia možnosť dizajnu – javor pristátie vo veľkej dekoratívnej vani. Kapacity s rastlinami môžu byť umiestnené na požadovaných oblastiach záhrady alebo pred vstupom do domu. Ak si želáte, ľahko sa pohybujú, menia dizajn. A tiež javorov vo vani krásne vyzerajú v blízkosti umelých rezervoárov, čo odráža vo vode a vytvárajú indespísateľnú hru svetla.

O tom, ako sa pozorne starať o japonské čisté, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: