Všetko o mazaných snehových pluhoch

S nástupom zimného obdobia existujú značné problémy súvisiace s použitím čistenia. Každý deň veľké množstvo zrážok padá, čo môže blokovať pohyb na vozovke a chodníkoch. Jasné také obrovské vzdialenosti s ľudskými silami a manuálnymi zariadeniami sú veľmi ťažké. Preto je lepšie bojovať proti nepriaznivému počasiu, prichádzame k záchrane snehových dúchadiel rôznych modifikácií. Niektoré z nich sú namontované. Môžu vymazať ako čerstvý sneh a ten dlho leží.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Vlastnosti zariadenia

Na tieto modely, ktoré sú upevnené, sú priložené zväzovacie snehové pluhy (SHRT). Princípom ich práce je, že hlavná cesta nadobúda účinnosť z motora vozidla, do ktorej je pripojený cez prevodovku a hnací hriadeľ. Aby bolo ľahké jazdiť v nepriechodných cestách, špeciálne pneumatiky s hrotmi budú predpokladané na kolesách alebo (v prípade potreby) húsenice.

Keď sa skrutky pohybujú, sneh je zachytený, rozdrvený a pohybovať sa uprostred trysky, po ktorom je vyhodený pomocou rotora, je vyhodený cez špeciálny sklzu a potrubia pre výstup hmotnosti Na vzdialenosť 15-25 metrov. Dĺžka odpadu závisí od tesnenia a infoneance snehu, výkon zariadenia, ku ktorému je zatvorený, a rýchlosť pohybu tohto prostriedku.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Výkon spherabor je v priemere asi 200 ton / hodina, ktorý sa počas emisií snehovej hmoty buď zvýši. V tele alebo kontajneri je funkcia zaťaženia snehu. Navrhnuté inštalácia je veľmi jednoduchá: pripojená k akémukoľvek nízko-rýchtočnému traktoru alebo stroju pomocou špeciálneho spojovacieho zariadenia, ktoré šetrí čas a fyzické náklady.

Porovnanie SRS s podobnými snowprofers, môžete si všimnúť ich explicitné výhody a chyby. Prideľujeme výhody:

  • pôsobivý výkon snehového čistenia;
  • Veľká rozlišujúca vzdialenosť a hĺbka odstráneného snehu.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Chyby:

  • obrovská závažnosť stavby;
  • malé pracovné tempo pohybu;
  • podriadenosť iných strojov;
  • Vysoké náklady a nemožnosť používať mimo sezóny.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Základom práce modulov tohto typu je rovnaký, rozdiel len v konfigurácii a technických vlastnostiach, aby venovali pozornosť pri nákupe: toto je výkon, chodba čisteného územia, ktorú rýchlosť umožňuje rozvíjať Technika, na ktorú sú priložené hustoty a snehové emisie, dostupnosť a cena náhradných dielov na vybraný model.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Populárne modely

Na vlastnosti najbežnejších modelov takýchto snehuliarov by sa mali podrobnejšie zastaviť.

MS-59 Snowplow Machine

Malý snowpressure MS-59 je určený na použitie v malých oblastiach, kde sa veľká doprava nevybuchne. Toto je samočinná jednotka na prenosnej elektrickej kontroly. Pre viac pohodlia má 2 predné kolesá, 2 klziská, ktoré možno v prípade potreby zmeniť na lyžiach. Celkové rozmery zariadenia: dĺžka – 3120 mm, šírka – 1030 mm, výška – 1135 mm. Umožňujú pri čistení, aby sa zabavenie územia v 1000 mm. Váži 890 kg.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Front sa nachádza pracovné pracovné orgány – mletie-sova zariadenie, ktoré sa rozdrví a zbiera sneh. Bol vybavený päť-speed prevodovkou: 4 z nich poskytujú pohybujúce sa dopredu a 1 – späť. Okrem toho existuje 2 ďalšie ďalšie prenosy v balení: pre rezač a rotor. Na snowreszorov je inštalovaný autonómny benzínový motor, ktorý je chladený vzduchom a má horizontálne valce. Jeho výkon – 14 litrov. s.

Pri vymazaní územia dosiahne produktivitu zariadenia 100 ton / hod. Zariadenie pokrýva šírky a vysoké až 1 meter vysoké. Snehová skládka dosiahne vzdialenosť 15 m. Tiež za predpokladu, že sneh vyhadzovanie doprava alebo doľava – závisí od pohybu čistejšieho čističa. Pri pripájaní potrubia a nakladacieho plášťa je možné načítať akékoľvek vozidlo. Prevádzková rýchlosť je 0,5 km / h, ktorá môže pri prechode na iné pracovisko dosiahnuť 8 km / h.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Namontovaný snehový ventilátor ST-1500

Toto zariadenie nádrže je určené na čistenie snehu vo veľkých oblastiach a zatvorené zasnežené nábry. Široko používané komunálnymi službami. Agregáty s rôznymi traktormi (s výkonom minimálne 26 litrov. s.), ale najvhodnejší pre technické špecifikácie Bielorusko 320.4/422 alebo jeho modifikácia.

St-1500 Snehový dúchadlo je nainštalovaný na prednom ťahači na špeciálne hydraulické zariadenie, ktoré ho vedie k pracovnému stavu. Zároveň musí byť vzadu inštalovaný predradník. Rýchlosť otáčania počas výberu energie by mala byť aspoň 1000 ot / min.

Váži iba 250 kg. Ak porovnáte s inými zariadeniami tohto typu, má pomerne malé rozmery: 950 mm v DINE, 1550 mm široké a 700 mm na výšku. To mu dáva možnosť zachytiť čistenie snehového krytu až do výšky 0,5 m vysoké a 1,55 metrov. Objem čistenia snehu je až 80 ton / hodina – je to asi 2250 kV. Námestie. Pri jazde počas prevádzky je rýchlosť 3 km / h. Existuje funkcia spájania ukončenia, ktorá je schopná otáčať 150 stupňov a zlikvidovať snehovú hmotu o 20 metrov v diaľke.

Bežný vodič traktora môže kontrolovať prostriedky.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Snehový personál tenisky „hurikán – 2200“

Toto je zariadenie na čistenie povlakov z klesá a nahromadené v snehu vlnky v spôsobe odhadzovania na stranu alebo nakladanie do iných vozidiel. Pripojený alebo na prednej strane, alebo na chrbte sa schováva s hydraulickou čiarou, ktorá hovorí o svojej všestrannosti a umožňuje traktoru posunúť dopredu – späť.

Pre toto zariadenie sú hlavným modelom ťahača MTZ-80, MTZ-82, MTZ-1221 s triedou toku 1.4. Váži asi 730 kg a charakterizuje sa takýmito rozmermi: dĺžka – 1850 mm, šírka – 2200 mm, výška – v prepravnej polohe 2310 mm, a v práci 2060 mm. Vďaka svojim dimenziám môže odstrániť snehový kryt až do výšky 0,7 m a zachytiť zatiahnuteľný pás vo vzdialenosti 2,2 metra.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Ovplyvňuje tiež jeho produktivitu, ktorá prichádza do 350 ton / hod. Je vybavený otočným 300 stupňa s dýzou s rozsahom snehu z 20 metrov. Existuje úprava smeru Snehového vyhadzovania – všetko závisí od akých podmienok práce. Je možné vykonať nakladanie na tele akejkoľvek inej dopravy vozidla.

Snowflower pracovný mechanizmus Drive Mechanical, vybavený jedným rotorom so 4 lopatkami. Rotor má priemer 710 mm a jeho frekvencia otáčania dosiahne 540 ot / min. Pri práci vozidla, ku ktorému je pripojený, môže vytočiť až 10 km / h. KhoomyMYSTER pre dlhú prácu sa nevyžaduje.

Kontrola takéhoto zariadenia môže jedna osoba.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Snehové čistič SHR-2.0P

Jednotka tohto modelu je určená na čistenie slepého snehu, dolu na cestách a položeniach na paneli. Typ – namontovaný. Drží traktorom s vodcom. Väčšinou je to MTZ-80/82 alebo MTZ-92P. Jeho celkové rozmery – 1000x2040x920 mm, ktoré vám umožňujú odstrániť rebrá so šírkou 2 m a 70 cm. Okrem čistenia, čistič tiež odhodí sneh 5-20 m. Má mechanický typ pohonu. Počas pracovného toku sa rýchlosť vyvíja až 1 km / hod a odstraňuje až 350 kocky. m / hodina snehu. Váži – 750 kg.

Všetko o mazaných snehových pluhoch

Princíp prevádzky Shankorotor Snowflower môžete zistiť, keď sa pozriete na video trochu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár