Všetko o motoblocks „kama“

Nedávno bolo použitie MOTOBLOCKS rozšírené. Na ruskom trhu sú modely zahraničných aj domácich výrobcov. Môžete spĺňať agregáty a spoločnú výrobu.

Jasný zástupca takejto poľnohospodárskej techniky sú značky MOTBLOCKS „KAMA“. Ich výroba je všeobecná práca čínskych a ruských pracovníkov. Pre relatívne krátku dobu, táto značka zozbierala vynikajúci počet pozitívnych používateľských spätných väzieb. Súkromné ​​farmy s malým pozemkom ľahko a rýchlo môžu byť obsluhované pomocou takéhoto vybavenia.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Zvláštnosť

Motoroblocks „KAMA“ sa vyrába v Rusku, v závode „Soyuzmash“, ale všetky detaily sú vyrobené v Číne. Tento prístup nám umožnil znížiť náklady na túto techniku, ktorá priaznivo ovplyvnila dopyt.

Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť, je existencia dvoch riadkov týchto MOTOBLOCKS. Líšia sa v type paliva. Existuje séria zariadení s benzínovým motorom a tam a s naftou.

Každý typ obsahuje niekoľko typov motoblokov, ktoré sa líšia v elektrickej energii a rozmeroch. Ale všetky modifikácie môžu byť pripisované stredným agregátom. Súčasne sa konzervuje v rozsahu 6-9 jednotiek v oboch pravidlách.

Všetko o motoblocks "kama"

Existujú tri modely dieselového typu:

 • Ktd 610c;
 • Ktd 910c;
 • KTD 910CE.

Ich Power – 5,5 l. s., 6 L. s. a 8,98 L. s. respektíve. Toto zariadenie poteší svojich spotrebiteľov s vysokou funkčnosťou, množstvom príloh a spoľahlivosť.

Zaujímavejšie dnes sú benzínové motoblocks „kama“.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Charakteristika modelov benzínu

Táto séria má štyri odrody. Líšia sa v moci a hmotnosti ako naftu.

Modely benzínového motoblocks „kama“:

 • MB-75;
 • MB-80;
 • MB-105;
 • MB-135.

Nepochybnou výhodou celého radu je malá spotreba paliva v dôsledku benzínových motorov. Zároveň je absolútne presvedčený, že táto jednotka sa bude používať v lete av zime. Palivo v nej nebude zamrznúť a začne to aj s významným mínusom. Tento ukazovateľ je pre väčšinu krajiny veľmi dôležitý.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Výhodou takýchto motorov je v porovnaní s dieselovým motorom. Vo výbornom benzínovej motobloky značky „KAMA“ neexistujú žiadne silné vibrácie pre poľnohospodárske stroje. Na takomto vybavení je oveľa jednoduchšie pracovať dlhú dobu.

Okrem, Ceny za náhradné diely pre benzínové motory sú často rádovo nižšie, ako pre naftu. Preto opravy nákladov lacnejšie.

Existujú však nedostatky v modifikácii. Našťastie nie sú toľko. Hlavný mínus je považovaný za benzín, ktorý je drahý. Preto modely s takým motorom nie sú zakúpené, ak existujú oblasti s veľkým územím.

Relatívne malý výkon benzínového motora a slabé chladenie neumožňujú túto techniku ​​dlhšiu dobu prevádzkovať bez zastavenia. Práca na nízkom prenose môže tento motor ľahko prehriať – potom sa bude musieť opraviť.

Väčšina nevýhod je zanedbateľná pre malé farmy, v ktorých tieto agregáty úspešne fungujú viac ako jeden rok.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Charakteristika

„KAMA-75“

MOTOBLOCK je priemerná elektrická jednotka v 7 litrov. s. Táto jednotka sa ľahko používa, pretože jeho hmotnosť je len 75 kg. Pravidelný štvortaktný motor je bezpečne upevnený na tuhom ráme. Jeho chladenie sa vykonáva vzduchom. Stroj je vybavený mechanickým trojstupňovým prenosom, ktorý má prednú a reverznú, ako aj znížený prenos.

Spustiť pred vykonaním vykonania pomocou manuálneho štartéra, ktorý je charakteristickým prvkom všetkých modelov.

Pre jednoduchosť riadenia namontovaného zariadenia na MOTOBLOCK je hriadeľ výberu energie. Pri vykonávaní pôdneho mletia je prevádzková šírka 95 cm a hĺbka prichádza do 30 cm.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

„KAMA“ MB-80

Tento model tejto série sa tiež líši v nízkej hmotnosti – 75 kg. Táto inštalácia je vybavená manuálnym inerciálnym štartérom. Benzínový 7-silný štvortaktný motor má objem 196 cm. kubický. Táto jednotka obsahuje dva hlavné typy montovaných zariadení: rezačky a pneumocoles.

Pneumatika dokonale uhasí vysokofrekvenčné výkyvy, takže auto je ľahšie riadiť nielen na rovný povrch, ale aj na ceste.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

„KAMA“ MB-105

Nasledujúci MOTOBLOCK je ťažší a umožňuje vykonávať širokú škálu diel. Hmotnosť tohto dizajnu je 107 kg. Spoľahlivý motor zo slávnej čínskej spoločnosti Lifan v 170l modifikácií má silu 7 litrov. s. Štandardný trojstupňový mechanik vám umožňuje pracovať s požadovanou rýchlosťou.

Ako v predchádzajúcom prípade, Balenie obsahuje hlinené mlyny a kolesá. Ale pracovná šírka mletia je už viac – 120 cm a hĺbka – 37 cm.

Všetko o motoblocks "kama"

„KAMA“ MB-135

Najvýkonnejšia jednotka z tejto série. Jeho hmotnosť je najväčšia z benzínového motoblocks tohto výrobcu. Je to 120 kg. Tento MOTOBLOCK sa môže pochváliť jeho silou, ktorá sa líši od 9 litrov. s. 13 L. s. Pozoruhodnou výhodou je prítomnosť odlievacieho puzdra zliatiny na hriadeli. Pri použití rezačiek je jeho pracovné pokrytie 105 cm a hĺbka tryskania pôdy dosiahne 39 cm. Okrem toho má táto jednotka, podobne ako predchádzajúce, nastaviteľný riadenie.

Volant môže byť umiestnený výškovo alebo nasadiť 180 stupňov.

Výhody a jednoduchosť použitia zahŕňajú nielen výhody samotných MOTOBLOCKS, ale aj rôzne ďalšie vybavenie.

Všetko o motoblocks "kama"

Sklopné zariadenie

Existuje mnoho poľnohospodárskych zariadení na mechanizáciu práce. Tento prístup umožňuje znížiť pracovný čas a zlepšiť efektívnosť. Motorblocks „KAMA“ sú vybavené potrebnými upevňovacími prvkami a hriadeľom s výkonom, ktorý vedie k závesenému zariadeniu.

Existuje celý zoznam týchto zariadení:

 • pôdy;
 • Trolley ťahaný;
 • adaptér;
 • pluh;

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

 • kosačka;
 • Sledovaná jednotka;
 • Pneumatické kolesá;
 • Pozemné ochranné kolesá;
 • snehový ventilátor;
 • lopatu;
 • kefa;

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

 • Spojovací mechanizmus;
 • Vzpieranie;
 • zemiaky;
 • zemiaky
 • Hiller;
 • brány.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Majiteľom MOTBLOCKS „KAMA“ je k dispozícii, až 17 mená prídavných zariadení. Každý druh je navrhnutý tak, aby vykonával určitú prácu.

Rezanie pôdy môže kultivovať rôzne typy pôdnych typov. Súprava tiež zahŕňa saboidové nože. V prípade potreby si môžete vybrať rezačky vo forme „husí nôh“ na rozvíjanie úsekov panny.

Pluh je tiež potrebný na spracovanie pôdy, ale môže slúžiť ako asistent pri výsadbách zemiakov. V porovnaní s rezačkou vykonáva hlbšie zemné práce s plným otáčaním pôdnych zásobníkov. Takéto zariadenia sú jednoslepé, dvojlôžkové a revolving.

Samozrejme, ak hovoríme o zdvíhaní Zeme, nie je možné poznamenať, že takéto užitočné zbrane ako zemiaky a kopal. Tieto zariadenia majú podobné vlastnosti, pretože vám umožní plne mechanizovať proces výsadby a zberu zemiakov. Závod sa skladá z bunkra, lyžičiek, borozhelter a triezvy. Toto Systém nezávisle vloží hľuzy v danej vzdialenosti od seba v drážke, ktorú vykoná a praskne pristátie.

Rýchlosť pôsobí trochu inak. Tento nástroj najčastejšie vyzerá ako pluh s pletacími ihlmi na konci. Zbierka zemiakov je tiež mechanicky. Tento nástroj môže byť jednoduchý, vibrácie a excentrický.

Všetko o motoblocks "kama"

Ďalej musíte spomenúť korčuliar, ktorá má niekoľko modifikácií. Najobľúbenejšie s poľnohospodármi a Dacnikami sa teší typu disku. Zem s ním nielenže ide len do brázdy, ale aj letí, čo prispieva k rastu kultúr.

Konečná fáza práce so Zemou sa vykonáva s pomocou brána. Toto zariadenie je určené na vyrovnanie povrchu pôdy, zbierky burín a zvyšky rastlín v príprave na zimu.

Pokiaľ ide o spracovanie bylinných sekcií, kosačka sa môže ľahko vyrovnať s touto úlohou.

Sú to niekoľko druhov:

 • segment;
 • Čelné;
 • Rotor.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Takéto zariadenie dokonale harvestory krmiva pre zvieratá, ľahko vytvára krásny trávnik požadovanej výšky. Aby ste si vybrali typ zariadenia správne, je potrebné si zapamätať úroveň úľavy na plochu.

Samozrejme, je to oveľa pohodlnejšie pracovať v teréne, bez toho, aby ste mohli prechádzku za moto, a sedieť na ňom. Vykonajte takéto aktualizácie umožňuje adaptér.

Jeho komponenty v zostave zahŕňajú dvojkolesovú databázu a operátora pre prácu s MOTOBLOCKS. Treba poznamenať, že toto zariadenie má ďalšie prílohy, ktoré umožňuje ho používať spolu s inými prílohami.

Najčastejšie je adaptér fixovaný vozíkom, v ktorom je pohodlné a rýchlo prepravované zber s poliami v pivnici alebo krmivo zberu zvierat. Prípojok spoločnosti „KAMA“ má skrútené strany a schopnosť vyložiť skládku. Môže mať tiež jednu alebo dve sedadlá.

Všetko o motoblocks "kama"

Všetko o motoblocks "kama"

Keďže MOTOBLOCK často spracúva rôzne druhy pôdy, jeho kolesá majú tiež rôzne modifikácie na zjednodušenie a urýchlenie mŕtvice na submelinkách pri zdvíhaní veľkých vrstiev Zeme pevných skaly. Tieto odrody môžu byť pneumatiky a pneumatické kolesá.

Prvá je potrebná pre lepšiu pasiteľnosť pri vykonávaní ťažkých operácií s pluhom alebo frézovacími rezačkami a druhým – zvýšenie rýchlosti pri jazde s ďalšími zaťaženiami. K dispozícii je tretí pohľad – podvozok. Nazýva sa predpona Caterpillar a pomáha, keď viskózne miesta, rašeliniská alebo snehové drifty prechádzajúce.

Všetko o motoblocks "kama"

  V zime MotoBlock najčastejšie vykonáva funkciu snehu. Pre takéto operácie môže byť vybavené špeciálnymi tryskami:

  • Snowmade;
  • kefa;
  • Snehové odstránenie vedro.

  Najpotrebnejšie sú dumping a vedierko, zatiaľ čo kefa je potrebná len na čistenie snehu na spevnených povrchoch (vo dvore).

  V ďalšom videu nájdete recenziu MOTOBLOCK „KAMA“ MD 7.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár