Všetko o motobura

  Motobur (Benzobur) je potrebný na farme na vykonávanie zemných prác a na inštaláciu stĺpcov. Tento nástroj sa uplatňuje v prípadoch, keď potrebujete urýchliť výsledky manuálnej práce. Pred výberom vhodného modelu stojí za to skúmať nielen hodnotenie najlepších ponúk, ale aj prezentované v druhovom trhu. Master Vŕtanie s manuálnym benzínom Yamburas je pomerne jednoduchý – podrobné pokyny pomôžu pochopiť všetko.

  Čo to je a prečo potrebujete?

  MOTOOBUR – špecializovaná odroda nástrojov pre zemné práce. S ním sú vytvorené otvory požadovaného priemeru a hĺbky v zemi. Táto prenosná vŕtačka sa skladá z prenosu a benzínového motora so zníženým koaxiálnym alebo červým prevodovkami. Uchopenie sa používa odstredivom, je to s jeho pomocou „otáčanie je privádzané do šneku. Tiež nástroj má vždy 2 držadlá v tvare podkovy, ktoré operátor drží v rukách pri práci.

  V modeloch hydraulického pohonu sú mechanické prvky nahradené systémom s čerpadlom a hydraulickým motorom, ktorý znižuje nosenie. Takéto zariadenie vyžaduje menej sily a času v procese práce s ním. Pri vŕtaní jamiek je optimálne s priemerom až 20 cm s hĺbkou 1,5 m.

  Bez ohľadu na dizajn samotného MOTOBUR, v práci s ním sa používajú prevažne skrutkové trysky, ktoré majú špirálovitý dizajn. Na pás odstránila pôda na povrch. S niektorými typmi a metódami vŕtania sa používajú nástroje typu stĺpca, ako aj suspenzné trysky.

  Typy nožov sú tiež vybrané, založené na hustote a vlastnostiach pôdy, na ktorej bude potrebné pracovať.

  Hlavné vlastnosti, ktoré varené môžu byť, vyzerať takto:

  • Motorová sila v rozsahu 1,3-21 litrov. s.; \ T
  • Hmotnosť zariadenia 7-250 kg;
  • Tón motora 75-1200 nm;
  • Priemer vrtného vŕtania do 500 mm s hĺbkou do 10 m;
  • Typ prenosu Hydraulický alebo mechanický.

  Vymenovanie nástroja je nemožné obmedziť úzke spektrum úloh. Motobura sa zameriavajú na použitie ako nástroj nástroja v domácnosti, používajú ho aj špecialisti na vykonávanie práce v stavebníctve. Pomocou mechanického a hydraulického prístroja sú otvory vytvorené v pôde rôznych priemerov, cieľa. Najčastejšie oblasti jeho používania sú.

  1. Oprava a posilnenie nadácie.
  2. Vedenie práce v oblasti geologického prieskumu.
  3. Ohybný. Použitie vŕtania pripravených otvorov pre stĺpové základy v zemi. Používajú sa ako ochrana proti Shirling Shores, PVOV, Catlovanov.
  4. Príprava jamiek pod pólom. Používanie vrtáka, otvory pre podpery plota, základy, prvky osvetľovacieho systému, prahové hodnoty sú pripravené.
  5. Inštalácia systémov výmeny tepla.
  6. Lineárne komunikačné pokládky pre osvetľovacie systémy, napájanie.

  Motobura s benzínovým motorom môže byť použitý aj v podmienkach blízkemu extrému. Úspešne používajú výskumníci v Arktíde a Antarktíde. Pri príprave priestorových misií sa tento typ nástroja považuje za hlavné zariadenie na odber vzoriek.

  Princíp zariadenia je celkom jednoduchý. Rovnako ako obyčajná mechanická yamobura, sú nainštalované odrody benzínu. Po spustení motora sa štartuje. Nástroj musí byť umiestnený vertikálne, postupne sa ponorí do hĺbky – hlavné úsilie prevádzkovateľa je odoslané, aby sa zariadenie striktne kolmé na zem. Vybraná pôda stúpa v špirále.

  Odrody

  Benzobur je pekný populárny nástroj, ktorý vám umožní výrazne zvýšiť produktivitu manuálnej práce. V závislosti od návrhu a vlastností štruktúry sa rozlišuje hydraulická a mechanická verzia tohto zariadenia. Okrem toho existuje profesionálny nástroj, ktorý vám umožní výrazne zvýšiť hĺbku vŕtania. Všetky modely sú vybavené skrutkami so skrutkou, ale tam sú možnosti s reverzným – reverzným.

  Výber benzínu Yamobur, stojí za to starostlivo učiť všetky dostupné typy takýchto zariadení.

  Podľa miesta určenia

  Hlavná klasifikácia motorizovaných zariadení na vŕtanie znamená ich rozdelenie do skupín podľa schôdzky. Oddeľovacia záhrada alebo domácnosti modely, vypočítané na odstránenie malých otvorov v hĺbke 2 m. To je dosť pre väčšinu typov zemných prác:

  • na zakotvenie pôdy;
  • pre pôdu (pristávacie zariadenia);
  • Pre obecné zlepšenie pozemkov.

  Charakteristickým znakom domácich vŕtačiek je možné nazvať pripravenosť nástroja na krátkodobú, nie príliš častú prevádzku. Takéto modely nie sú zamerané na intenzívnu prácu v dennom režime. Takéto nudné je vhodné pre plotové príspevky – pri príprave otvorov. Priemer skrutiek v záhradných modeloch zriedka presahuje 150 mm.

  Profesionálny boer – silné, veľké veľkosti, ktoré majú významné prevádzkové zaťaženie. Používa sa pri odstreďovaní hromady a iných komplexných manipulácií. Takéto modely sa vyznačujú významnou hĺbkou ponorenia. Napríklad pri vŕtaní dobre na vodu používa dýzy s predĺženou skrutkou.

  Profesionálne boránce s benzínovým motorom môže udržiavať dlhú nepretržitú prevádzku. Sú vybavené skrutkami s väčším priemerom, môže sa tiež pohybovať v požadovanom rozsahu.

  Podľa Gabaritamu

  Všetky populárne Benzobuurs k dispozícii na predaj možno rozdeliť do 3 veľkých skupín.

  1. Pľúca. Zariadenie tohto typu má hmotnosť až 30 kg, vyrovnať sa s ním pre 1 operátora. Brown môže vytvoriť studne pre malé hĺbky vo svetle a voľnej pôde. Zväzok obsahuje šuky na 150 mm a dvojtaktný motor, nastavenie rýchlosti zvyčajne nie je poskytnuté v dôsledku nízkeho výkonu zariadenia.
  2. Ťažký. Toto sú veľké vybavenie, ktoré majú veľa až 80 kg. Sú vybavené rukoväťami určenými pre 2 operátormi – všetky z nich 4. Tento typ zariadenia je zameraný na prácu na hustých a komplexných pôdach – íl, chernozem. Benzobur je vybavený výkonným štvortaktným motorom, viacstupňovým prevodovkou, The Bur má rozšírený dizajn, poskytuje širší rozsah rehabilitácie.
  3. Professional s vibráciami. Odkazujú sa na kategóriu ťažkej, prúdové tyč je navyše zahrnuté v obale. Takýto pridanie znižuje vibračné zaťaženie, čo vám umožní vyrovnať sa s prácou iba 1 operátora.

  Rýchlosťou otáčania

  Pre tento indikátor sú všetky MOTOBRA rozdelené na jedno-rýchlosť a dve rýchlosti. Prvá kategória zahŕňa modely domácností. Na druhý – profesionál používaný na rôznych typoch pôdy.

  Uskutočniteľnosť získavania drahého viacstupňového modelu je určená na základe odhadovaných objemov a zložitosti vykonaných úloh.

  Vedením

  Podľa tohto ukazovateľa je Motobura zvyčajná, ktorá sa má rozdeliť na mechanické a automatické. Najprv musí byť zapnutý manuálne. Automatický štart motora a otáčanie šneku sa vykonáva stlačením tlačidla.

  Je oveľa pohodlnejšie, než začať motor manuálne, blbec.

  Ťažké a pľúca

  Klasifikácia tohto ukazovateľa je trochu odlišná od tej, ktorá je aplikovaná rozmermi. Light Motobra majú dizajn určený pre manuálne nosenie, pohyb, inštaláciu. Môžete ich spravovať s malou hĺbkou vŕtania 1 osoba. Ťažké modely sú vybavené kolieskami upevnenými na ráme. Veľmi uľahčuje ich prepravu.

  Podľa typu dizajnu môžu byť ťažké kolesové borance.

  1. Modulárny. S oddelením prevodovky a motora na rôznych platformách.
  2. Samostatná rodina. Takéto modely zahŕňajú upevnenie všetkých častí do jedného bloku.

  Toto sú hlavné príznaky, pre ktoré sú klasifikované ťažké a ľahké Benzobura.

  Najlepšie modely

  Početné motobours sú široko zastúpené v predaji. Nájsť medzi nimi vhodný model je pomerne ťažký. Pochopiť všetko pomôže hodnotenie modelov vybraných z hľadiska spoľahlivosti, dostupnosti cien, popularity. Prehľad hlavných vlastností každého nástroja im umožní ich oceniť. TOP zahŕňa produkty najznámejších firiem.

  STIHL BT 131

  Spoľahlivý profesionálny motobur, rovnako jednoduché. Tento model sa vyznačuje prítomnosťou motora, ktorý nevyžaduje výmenu oleja vybaveného vzduchovým filtrom. Aj v súprave je vstavaný ochranný systém, vankúš absorbujúci šok, ochranné nohy od kontaktu s skrutkou, proti vibračnými prvkami. Priemer zdviháka na upevnenie šumu sa vypočíta pod hriadeľom 20 mm, hmotnosť nástroja je len 10 kg.

  ADA Instruments Ground Vrták 14 Reverce

  Jedným z najlepších profesionálnych modelov má silu 8 litrov. s., Navrhnuté pre prácu 2 operátorov. V Benzobure je reverzný. Tento nástroj ľahko zvládne s najnáročnejšími pôdami, akékoľvek problémové oblasti sa prenášajú bez ťažkostí.

  CHAMPION AG252

  2 l model modelu. s. Má vynikajúcu kompletnú sadu, do nej sú zahrnuté ďalšie dýzy a nástroje. Motor má prehriatie ochrany, ale ťažko hluk, nemá antivibračný systém. Vŕtacia vrtá sa hodí dobre svojimi úlohami, spoľahlivé, budovanie kvality vo výške.

  Toto je dobrá kompromisná možnosť pre domáce úlohy v záhrade a na pozemku.

  MAXCUT MC 55

  Lacný motobur na prácu v záhrade alebo v krajine, vyvíja rýchlosť otáčania do 6500 ot / min. Zahrnuté iba 1 sada držadiel, bez skrutky. Model sa vyznačuje pohodlným ovládaním klávesu, je tu vzduchový filter a anti-vibračný systém. BUR je vybavený dvojtaktným motorom, má pracovný priemer do 300 mm, váži 11,6 kg.

  ELITECH BM 52E

  Benzobur domácej výroby sa vyznačuje rozpočtovou hodnotou, 2 operátori sú navrhnuté tak, aby pracovali. 2.5 l. s. Zvážte menej ako 10 kg, vybavené dvojtaktným motorom, môže byť pochovaný 180 cm pod zemou, vhodné pre zimný rybolov.

  AUBER NIE JE ZAHRNUTÝ.

  Náhradné diely a komponenty

  Medzi užitočné komponenty, ktoré sa môžu prichádzať počas prevádzky Motorobur, existujú rôzne položky. Najzaujímavejšie a súčasné verzie komponentov stojí za zváženie čítať viac.

  1. Pružný adaptér. Bude potrebný na inštaláciu na náradie skrutiek s rôznymi priemermi upevnenia hriadeľa. Pružinový adaptér pomáha prispôsobiť hniezdo pripútanosti dýz od rôznych výrobcov.
  2. Rukoväť s nastavením naklonenia. Umiestnenie vám umožňuje prispôsobiť nástroj pre rast a dĺžku rúk operátora.
  3. Vibračný pružina. K klapka je tiež potrebná na zníženie následkov pre mechanizmus, keď šifrovaný.
  4. Vymeniteľné nože. Nie sú na všetkých skrutkach. Takáto konštruktívna funkcia vám umožňuje urobiť s výmenou jednotlivých prvkov pri poruche alebo opotrebovaní.
  5. Predlžovacie žľazy. Sú potrebné na zvýšenie hĺbky vŕtania.
  6. Olej. Špecializované mazivá sa používajú na dopĺňanie motorov s benzínom. Keď sú vybrané, je zvyčajné, že sa riadia odporúčaniami výrobcu.

  Motor, štartér, reduktor – základné prvky dizajnu brura. Nie sú zahrnuté do zoznamu náhradných dielov. Na výstupe z týchto častí je potrebné vykonať rozsiahlu opravu. Niekedy náklady na takúto náhradu náhradných dielov nákladov drahé, jeho účelnosť je určená individuálne na základe celkového opotrebovania zariadenia.

  Dieťa Nuances

  Plánujete si vybrať Motobur na prevádzku, je dôležité venovať pozornosť hlavným parametrom, ktoré ovplyvňujú účinnosť svojej práce. Medzi najvýznamnejšie kritériá, môžete alokovať nasledujúce.

  1. Elektráreň. Tento ukazovateľ ovplyvňuje nielen cenu nástroja, ale aj na výkon, rýchlosť a kvalitu, s ktorou sa koná práca. Pre väčšinu úloh domácností bude dostatok modelu s kapacitou 2,5 litra. s. Cez tesné pôdy potrebujú produktívnejšie vybavenie.
  2. Rozmery. Táto časť zariadenia určuje, ktorá hĺbka môžete vyvŕtať dieru. Modely domácností majú typicky priemer od 100 do 200 mm pri dĺžke 1-2 m. V profesionálnych motorových doskách používajte šuky z 500 mm.
  3. Objem motora. Malo by sa vybrať na základe požiadaviek na rýchlosť otáčania a prevádzkových podmienok nástroja. Čím viac hustejšia pôda, tým vyššie by mal byť indikátor. Pre väčšinu druhov práce existuje dosť motorov s objemom 35-40 cm3.
  4. Vlastnosti Palivová palivová nádrž. Môže mať oddelené otvory pre zátoku benzínu a oleja alebo naznačujú použitie hotovej zmesi.
  5. Dostupnosť systému ochrany. Bude to fungovať, ak Bruise bude čeliť príliš pevnej bariére. Špeciálna poistka vylomí prácu technológie, eliminuje jeho prehriatie alebo poruchovanie.
  6. Konštrukcia. Jeho rezná časť by nemala mať zjavné chyby, dobre ostrenie. Stojí tiež za to, že venovať pozornosť dcérskym priemerom skrutky – pri 20 alebo 32 mm, od rôznych výrobcov je odlišné. Vymeniteľné čepele – veľká výhoda, v prípade porúch jednej z nich, nemusíte zmeniť celý hriadeľ.
  7. Nastavenie rohu rukoväte. Zároveň ľahšie uľahčuje držanie boraxy, keď robíte otvory pod nakláňaním, umožňuje nastaviť nástroj pre jednotlivé požiadavky operátora.
  8. Dostupnosť kolies. Je obzvlášť dôležité pre ťažké stroje. Nosia manuálne preniesť do oblasti – tvrdej práce, najmä ak to urobíte celý deň.
  9. Dostupnosť systému kompenzácie vibrácií. Je to povinná zložka profesionálneho nástroja, poskytuje možnosť jeho prevádzky 1 prevádzkovateľom bez rizika zranenia.
  10. Dokončenie. Väčšina výrobcov implementuje svoje výrobky bez skrutky v súbore. Stojí za to objasniť, či bude potrebné kúpiť dodatočne.

  Upozornenie na tieto parametre, je ľahké nájsť vhodnú možnosť Benzobury pre profesionálne použitie alebo prácu v záhrade, v oblasti krajiny.

  Funkcie prevádzky

  Pred riadením diery s Benzoinstrementom stojí za pochopenie niektorých pravidiel jeho prevádzky. Na prvý štart sa karburátor upraví podľa pokynov aplikovaných výrobcom. Motobur je potrebné vyplniť, zátoky do palivovej nádrže požadované množstvo benzínu. Otočte nástroj s automatickým balíčkom, môžete 1 Stlačte tlačidlo.

  Musíte používať motobore príliš správne. Je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania.

  1. Predtým, ako ste utopili dieru, musíte vyčistiť oblasť z kameňov a odpadkov.
  2. Je potrebné pracovať v určitom stojane. Správna poloha tela zahŕňa polovodičný stav nôh, pri odstraňovaní z šneku. Obe ruky musia byť na rukoväti.
  3. Každý 30 cm šnek bez opačného odstráneného z jamy. Je potrebné vyhnúť sa švajčiarskemu.
  4. Návrat Strike – Prírodný fenomén Keď sa hraje do veľmi hustého média. Návrat môže byť veľmi silný. Môže sa znížiť výberom modelov s jarnou klapkou.
  5. Pri spustení motora nemôže byť štartérový kábel vytiahnutý na koniec. Ak nebudete nasledovať toto pravidlo, môžete len chytiť pred upevnením.

  Všetky tieto pravidlá budú užitočné pre tých, ktorí najprv používajú Motobore nezávisle.

  Ako súbor skúseností, každý operátor nájde optimálne spôsoby práce s nástrojom.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: