Všetko o motyky

Rozsah inventára krajiny je impozantná svojou rozmanitosťou. Každý DACKET si vyberie svoju vlastnú sadu obľúbených nástrojov, ktoré uľahčujú pracovný proces na mieste. Avšak aj tie najsilnejšie a moderné zariadenia môžu byť nevyžiadané v stodole alebo garáži. Kým klasický nástroj pre zemné práce vo forme motyky si určite použije záhradník aj letný dom. Bez takéhoto zariadenia, žiadna krajinná sezóna.

Čo to je?

Od staroveku stáročia ľudia používali rôzne zariadenia na pestovanie Zeme. Zmena a zlepšenie nástroja sa uskutočnil veľmi pomaly. Zariadenie bolo veľmi ťažké, objemné a niekedy komplikuje len proces kultivácie Zeme. Otázka vynálezu pokročilejší nástroj na spracovanie pôdy. Tak rýchlo pomohol vyrovnať sa s prácou bolo celkom pohodlné a nie ťažké. Potom sa motyka vynájdená, ktorá bola jedným z prvých zariadení na pestovanie pôdy. Vyzerala veľmi zaujímavá a bola dlhá palice s ostrým nakoniec s nožom, a namiesto kameňa by sa mohlo použiť tkanivo mamutu, škrupiek alebo rohov veľkých zvierat.

V súčasnosti vyzerá záhradníctvo alebo dacha motyky veľmi štandardne. Toto je pohodlný nástroj, pretože môžete pracovať so všetkými jeho 3 stranami. Byť v pôde, nástroj spracuje hornú vrstvu a tiež vytvára drážky. Tieto drážky sú potom veľmi potrebné na siatie. Kvalitné kovy by mali mať špeciálne ostrenie. V procese prevádzky sa vykonáva samostatná úloha. Vďaka svojej malej hmotnosti môže byť odrezaná silná húština, ale neovplyvňuje pôdu.

Dôležitý! Princíp zariadenia tohto ručného nástroja sa použil na vytvorenie kultivujúceho.

Každý odborník vie, že univerzálny trojuholníkový nástroj je ideálny pre spracovanie pôdy. Takýto model má ostré rohy, kvôli tomu, ktoré brázdy vo forme „Tick“. Pre trávnik stojí za to používať tenký nôž motyka. Pohodlie pri používaní nástroja závisí od uhla sklonu. Ak chcete odstrániť trávu, je tiež potrebné, aby všetky akcie v určitom uhle. Mnohí záhradníci milujú používať moth s konkávnou formou krivky. Pred zakúpením nástroja sa musíte vybrať na aké účely.

Kde sa vzťahuje?

Zdá sa, že Moth na spracovanie Zeme je mimoriadne jednoduchý. Často sa to tiež nazýva chopper. Kvôli rôznym veľkostiam sekcií potrebuje mnoho majiteľov chaty rýchly výkon. Pre záhradu je veľmi pohodlné kvôli dlhej rukoväti. Jeho dĺžka by mala byť úmerná rastu jeho vlastníka. Je veľmi pohodlná a univerzálna. Vzhľadom na jeho dizajn má pevný pracovný povrch.

Rozmanitosť motyku znamená rôzne aplikácie, a to:

 • Holandský nástroj v kovovom držiaku má dieru, ktorá robí vrtuľníkom oveľa jednoduchšie, ale kvôli takejto otvori pôdneho sitá v procese burín alebo máčanie;
 • Pre záhradu je veľmi potrebné pre rozšírené motyky; Ak je Zem spokojná, potom takýto nástroj je ideálny pre záhradu;

 • Pre skalnatú pôdu potrebujete nástroj s úzkou čepeľou;
 • Ak chcete odstrániť buriny, dávajte pozor na možnosť úzkeho pracovného povrchu;

 • Motyka zaobleného povrchu má väčšiu silu a počas prevádzky je oveľa pohodlnejšia;

 • Ak je to žiaduce, môžete vykonať určitú modernizáciu v tomto nástroji; Niektorí inžinieri ponúkajú, aby sa špeciálny ohyb alebo abdamfic of kruhovej formy;
 • S pomocou vrtuľníka je veľmi ľahké vyčistiť dráhu z trávy, ktorá je možná z dôvodu špičatých okrajov na bokoch;

 • Malý formát motyky vo forme pluhového zubu je potrebný, keď je Zem požičaná, rukavice zo zeleniny alebo zbierku burín s koreňmi;
 • Ak chcete urobiť krásny trávnik, stojí za to venovať pozornosť náradiu s oválnym hrotom;

 • Malý tip, ktorý v šírke nepresahuje 7 cm, extrémne potrebný na prácu medzi riadkami, keď sú počiatočné streľby.

Ručný nástroj môže mať dva pracovné konanie, ale rôzneho tvaru a šírky. Pomôže to zaobchádzať s pôdou vo vinohradoch. Jednoduchá a ľahká takáto práca sú vybavené kompaktnou a pohodlnou rukoväťou. Niektorí záhradníci môžu urobiť nástroj nezávisle. Aby ste to urobili, budete potrebovať klasickú bajonet alebo s obdĺžnikovým lopatom zásobníkom. Je potrebné zarovnať a znížiť v uhle 45 stupňov, a potom sa zaostrie okolo okrajov. Kvôli nástroje ťažkého rukoväte bude celkom účinný.

Ak existujú malé skúsenosti a znalosti s pomocou štiepania, je veľmi jednoduché a efektívne vykonávať mnohé práce na pozemku. Spôsoby práce závisia od typu liečeného pôdy. Ak je záhradný úsek veľmi úzky, potom všetky akcie by mali byť roztrhnuté a dohľad. V oblastiach s veľkou plochou stojí za to, aby sa hladké pohyby ako pri práci pluh.

Názory

Motyky majú najviac rôznorodé charakteristiky, pretože práca na záhrade je absolútne odlišná. V špecializovaných predajniach sú prezentovaných niekoľko druhov.

 • Motyka pre rôzne druhy práce. Má pracovnú časť vo forme kvapky, čepele alebo lichobežníka. Veľkosť rezného povrchu sa môže pohybovať od 70 do 200 mm. Takéto vybavenie je veľmi jednoduché pracovať na mäkkých a úrodných krajinách. Je dokonale spracovaná vzdialenosť medzi lôžkami.

 • Holandská chipset má dieru v strede. Tento dizajn je veľmi ľahký a rýchlo preskočí pôdu. Tento nástroj môže nahradiť kultivátor. Jednoducho odstraňuje všetky buriny a tiež vytvára brázdy na siatie.

 • Malý motyka, ktorá kombinuje dva nástroje. Zdá sa, že malý vzhľad na jednej strane vykonáva funkciu motyky a na druhej – Rabel. Kvôli prítomnosti troch zubov, ľahko rozdrví zem a listy.

 • Nástroj na vyrovnávanie okrajov trávnika Má pracovný povrch vo forme polmesiaca a veľmi ľahko preniká aj v hlbokých vrstvách pôdy. Kvôli takejto štruktúre vytvára motyka čistá hrana a hladký okraj.

 • Nabíjateľná eletrotka je jednou z odrôd zariadení na spracovanie Zeme. Nie je potrebné premýšľať o špeciálnom kábli a nosenie. Stačí stlačiť tlačidlo a začať pracovať. Toto je veľmi pohodlná možnosť pre medzery, kde nie sú žiadne zásuvky alebo elektrinu. Z nevýhoda takýchto zariadení je možné poznamenať, že ich významná hmotnosť je v dôsledku prítomnosti hmotnosti litovovej batérie, ktorá sa musí nosiť spolu so zariadením. Elektrický stroj musí byť nabitý z batérie a môže byť kedykoľvek vybitý.

 • Elektrická energia s rezačkou odlišné od klasickej verzie svojho pracovného povrchu. Vďaka práci motora sa dodáva tlak na trojitý mlynný mlyn a dochádza k spracovaniu pôdy. Takéto zariadenie hlbšie preniká do pôdy v dôsledku neobvyklého dýzy. Z nevýhod týchto modelov si môžete všimnúť dlhšie časové náklady na spracovanie stránky.

Moderná motyka môže byť samočinná, čo značne uľahčuje pracovný proces v krajine. V tvare sa stretáva s rovným, ihlovým alebo klinovým modelom. Všetky domáce motyky sú prezentované stonkou.

Takýto drevený motyka je pomerne pohodlný na použitie, hlavnou vecou je vybrať si príslušnú veľkosť nástroja. V krajinnom dome sa nachádza aj železná alebo kovaná motyka.

Rozdiely z iných nástrojov

Nástroje s niekoľkými typmi účelu nedávno získavajú len popularitu. Všetci záhradníci a záhradníci priťahujú myšlienku prítomnosti malého, ale multifunkčného počtu nástrojov krajín. Stojí za to zvážiť hlavné odrody nástrojov krajín.

 • Progresívny kultivujúci. Tento upínací prípravok je potápaný pôdou, vykonáva prepát na postele vďaka špeciálnym, rotačným ozubeným kolesám.

 • Požiarna sekera alebo nástroj. Tento dizajn má dlhú životnosť a vďaka kompaktnej veľkosti to môže vziať všade. Toto je vynikajúci nástroj, ktorý prichádza v Hande v dome av krajinnom dome. S ním nemôžete nielen nakrájať, ale tiež rozpadať pôdu.

 • Combisystems Vybrané podľa veľkosti vlastníka a navyše si vybrali potrebné dýzy. Takéto vybavenie trvá malý priestor a je oveľa lacnejšie ako nákup niekoľko nových nástrojov.
 • Lietadlo fokiny je vybavenie pre pestovanie a spracovanie pôdy. Je vyrobený vo forme ohýbanej dosky, všetky tri okraje sú silne ostré. Autor podľa vynálezu zaručuje, že takýto nástroj môže nahradiť vidlice, CIP, hrable a dokonca aj kultivátor. Nástroj bude mať radšej plytkú kultúru a uvoľnite horné vrstvy zeme.

 • Chippet Zholobov Používa sa na vyhladzovanie nízkych burín a bylín. Práca Tento nástroj je veľmi jednoduchý a spravodlivý. Je potrebné, aby sa recipročné pohyby, v procese, ktorého porušenie pôdy a odstránenie tráva Weline sa vykonáva nožom. Toto je rozpočet a ľahko vyrobiteľný nástroj. Vďaka pohodlnému navrhnutému zaťaženiu rukoväte ide do dvoch rúk rovnomerne. Záhradník trávi oveľa menšiu silu, ak urobíte tú istú prácu s pomocou. Nástroj je vysoko rýchly. V procese použitia nie je potrebné nakloniť, chrbát môže zostať vo vertikálnej polohe. Takáto špička je však veľmi ťažká a môže vážiť až 10 kg, je možné ho aplikovať len na rovnomerné oblasti, a je mimoriadne nepohodlné vykonávať prácu medzi lôžkami s rastlinami. Vzhľadom na údaje mínus je zariadenie veľmi horšie ako tipy a mol.
 • Motyka je nástroj, ktorý je vhodný na orba zemiakov alebo paradajok. Robí hrebene a strany. Pre zvyšnú prácu v krajine je tento nástroj neefektívny.

 • Čip je motyka Kompaktná veľkosť pre uvoľnenie Zeme alebo burín. Tento názov motyka sa často používa v južných regiónoch bývalého ZSSR.

 • Manuálny pololnik má úzky a ostrý pracovný okraj. Je vhodný na vyhladzovanie burín malých veľkosti a burín na veľmi úzkych miestach.

Dôležitý! Ak porovnáme thoj s štiepačom alebo CIP, potom sa veľmi vyhrá na mnohých výhod.

Výberu

Pri výbere inventára na poľnohospodársku prácu musíte dodržiavať niekoľko pravidiel a venovať pozornosť kľúčovým údajom. Funkcie voľby sú nasledovné:

 • Toolkit musí byť spoľahlivý a brúsený;
 • Pracovná časť musí byť vyrobená z vysoko kvalitnej ocele;
 • Odporúča sa vybrať možnosti s ergonomickou rukoväťou v obchodoch, pretože v procese práce je neustály tlak na ruky; Stojí za to zvoliť odrezky z hikoi alebo popola, a základňa by mala byť veľmi hladká, takže sa nevyskytuje zranenie;
 • Dýza musí byť obsadený spolu s upevňovacími spojovacími prvkami;
 • Hrúbka rezného povrchu by nemala byť menšia ako 3 mm.

Pri nákupe nástroja na vidieku je dôležité určiť účel jeho následnej prevádzky. Pre prácu medzi malými lôžkami Lumen stojí za to zvoliť nástroj s úzkou čepeľou. Ak chcete vytvoriť krásny trávnik, mali by ste sa pozrieť na možnosti s oválnym tvarom čepele. Ak sa motyka kúpil na zvýšenie alebo vytvorenie brázdy, potom je potrebné pozrieť sa na vybavenie s polkruhovým alebo lichobežníkovým hrotom. Takéto motyky dokonale zaobchádzajú s pôdou do hĺbky 60-80 mm. Pre prácu na hlinenej alebo skalnaté pôdy by mali byť pod dohľadom na možnosti s úzkym nožom. Pre mäkké pôdy môžete použiť možnosti s veľkou pracovnou plochou.

Dôležitý! Komutesný pohľad na motyku bude slúžiť ako verný asistent na dlhú dobu, bude potešiť záhradkármi s kvalitou a efektívnymi výsledkami práce.

Prevádzka a starostlivosť

Je dôležité si vybrať a pripraviť potrebný nástroj. Nástroje krajiny sú často vyrobené z uhlíkovej ocele, pretože to môže byť tvarované doma. Hlavnou vecou je zostreliť prístroj pred začatím práce. Ostrý nástroj výrazne zjednoduší proces práce a chráni ruky pred vzhľadom blistre a kukuričiek. Prítomnosť skúseností, jasná postupnosť pohybu je základom rýchlych a účinných činností spracovania pôdy. Nástroj je veľmi rýchly hrdze, takže je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá pre nástroje krajiny krajiny:

 • Po skončení všetkých diel musí byť čepeľ dobre vyčistený od zeme a trávy;
 • Potom je základňa mazaná olejom a ide do skladu na suchom mieste;
 • Pred použitím je potrebné preskúmať nástroj integrity a ostrosti; V prípade potreby musí byť presná s pomocou špeciálnych zariadení;
 • Hoes z nehrdzavejúcej ocele sú veľmi jednoduché v starostlivosti, takže najčastejšie získavajú záhrady a letné obyvateľov.

O Miracle Hoe pre ľahké burinu a voľnejšie vidieť na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: