Všetko o pergolu

  Slovo „Pergola“ má talianske korene a združenia s ním sú tiež spolu s nápadmi o stredomorských krásach – niečo elegantné, krásne, fúkané vetrom a vyhrievané slnkom. V podstate je. Pergola sa nazýva typický dizajn zo záhradných oblúkov, spojených s ostatnými priečkami. Známe pergoly od času starovekého Ríma, ale relevantnosť stavby sa zatiaľ nestratila.

  Čo je to a prečo potrebujú?

  Spočiatku Pergola slúžila ako budova pre udržanie hrozna viniča: dizajn sa stal pohodlným pre riadny rast hrozna a zvýšil jej výnos. Teraz dekoratívna konštrukcia vykonáva niekoľko funkcií naraz. Ak hovoríme s jednoduchými slovami, pergola zdobí územie a vytvára krásny život zelený živý plot na pozemku.

  Je to častejšie samostatný dizajn, ale na stenu sú tiež pergoly.

  Čo ešte je postavené Pergola na pozemku:

  • môže skryť garáž alebo inú výstavbu, ktorá by sa na myšlienke majiteľov stránky nemali priniesť do očí;
  • Pomáha rásť na dizajne, ktorý sa podobá mriežku a iné rastliny – z kučeravých farieb na ostružiny a hrášok;
  • Nahrádza altánok – vo vnútri pergoly, môžete dať lavičku alebo hojdačku, umiestniť letný jedálenský kút;
  • Pomáha netrivitálne usporiadať oblasť odpočinku, ochranu turistov od nepríjemného slnečného žiarenia;
  • slúži ako baldachýn pripojený k domu;
  • Je to ornament v záhrade – napríklad Pergola vo forme oblúka vyzerá veľmi elegantný, romantický, zdobí priestor a štruktúry;
  • môže byť kombinovaná s terasou (2 v 1);
  • Vykonáva sa súčasne a vo forme herného rohu pre deti (vo vnútri pergoly môžete umiestniť pieskovisko, napríklad).

  To znamená, že Pergola všetko zostáva aj dokonalým konštrukčným dizajnom pre správne pestovanie hrozna, aby sa dosiahla jednotne dozrievacie plodiny, ale môže sa hrať v ploti úplne iným spôsobom.

  Dnes je slovo „photowon“ aktívne používa nielen mladými ľuďmi a mnohí chcú mať taký ideálny kút a vo svojej vlastnej záhrade. Takže, Pergola je krásna zelená živá stena – bude vynikajúcou možnosťou vytvoriť fotoowons. A toto je ďalšia vlastnosť konštrukcie. Posledný argument konštrukcie Pergola bude skutočnosť, že dizajn je celkom svetlo: Kurvé rastliny budú väčšinou.

  To znamená, že s výstavbou takéhoto dizajnu, dokonca aj začiatočníkov v krajine krajiny.

  Preskúmanie druhov

  Existuje niekoľko položiek, pre ktoré sa v krajine vykonáva klasifikácia Pergola. Hlavná divízia sa vyskytuje v troch kategóriách.

  Výstavbou

  Pergoly sú volebné a stacionárne. Všetko je tu jednoduché: Killed Pergola dopĺňa hlavnú štruktúru (častejšie – dom) a úloha jednej z podporných stien sa vykonáva pri stene domu. Je veľmi výhodné, ak takáto konštrukcia doslova navrhuje jednu zo strán domu, ak priestor a funkčnosť umožňujú. Niekedy Pergola v tomto prípade hrá úlohu parkovania pre auto, slúži ako druh baldachýn pre to (aj keď táto možnosť nie je špecifické).

  Stacionárna pergola je stavba na mieste, stojaca samostatne. Toto je nezávislý prvok dizajnu krajiny. Postavený kdekoľvek na mieste, kde to bude najziskovejšie a esteticky správne. Môže stáť na plot, na dvore, uprostred stránky, v záhrade a t. D.

  Podľa typu kôlne

  Canopy definuje konfiguráciu pergolu. Napríklad, Možnosť markízy poskytne vynikajúcu ochranu pred slnečným svetlom, bude sprevádzať parkovisko alebo malé detské ihrisko. Môžete urobiť pergol aj s posuvným markínom – dizajn nie je ľahké, ale zaujímavé.

  Baldachýn vo forme cvičenia ozdobí stenu, Šetrí okná z aktívneho slnka, znížte teplo na určitú stranu budovy.Veľmi pohodlné, ak na určitej strane domu v lete z aktívneho slnka jednoducho žiadna spása.

  Výklenok – Tento dizajn sa podobá konvenčnému altánku a tvaru a vo veľkosti, ale kvôli mriežku strechy, nebude chrániť. A je tu taká forma na obrazovke – Ona zóna pozemku na chate, vytvára na ňom osamelé rohy. Populárna verzia I Design klenutý tunel – Stavba úspešne zatvorí cestu alebo trať zo slnka, bude tvoriť estetickú pasáž z domu do iných budov na území alebo iných zónach krajiny krajiny.

  Informovať

  Všetko je tu jednoduché: Pergola môže byť Roh, polkruhové, okrúhle, vyrobené vo forme trojuholníka. Všetko závisí od lokality stavby, zoznamu funkcií a týchto schopností, ktoré samotný pozemok poskytuje.Napríklad pozastavená stavba je často uhlová.Ak je postavený s posuvnými markízami, existuje automatický systém (prípadne s elektrickým pohonom), ktorý komplikuje stavbu a vyžaduje určité podmienky. To je často vo veku budov, uhlové alebo trojuholníkové.

  Pergoly sú rôznorodé.Môže byť skromný Oddelené obdĺžnikové štruktúry Pre vertikálny rast kučeravých rastlín s malým lavičkou alebo lavicou vo vnútri. To môže byť klenutý mini-dizajn, Na balkóne. Môže to byť veľké Budovy, Zdobené kučeravým dobre upravenými zelenými, pestovanými vo všetkých kritériách pre bioklimatické požiadavky. A dokonca aj ich dizajn často zásadne zmení typ pergoly: napríklad budova s ​​bielymi lamelami, zadržanými zelenými, bude vyzerať viac pevnejšia ako konštrukcia kovových profilov.

  Materiál

  Na výrobu tohto dizajnu v kurze existujú rôzne materiály, ale strom je tradične najžiadanejší. Hlavné výhody stromu – relatívne nízka hmotnosť a jednoduchosť pri spracovaní. Strom je jedným z najdostupnejších stavebných materiálov. V záhrade, takéto budovy vyzerajú čo najkrajšie. Regály môžu byť zdobené s rezbármi, tónované krásne.

  Najlepšie plemená pre tento dizajn sú dubové, smreky, borovica.

  Kovový

  Budova z hliníkových profilov – časté riešenie z kategórie „ekonomika“. Ale najmä vynikajúce v tejto kategórii bude hľadať kované budovy. Nebudú môcť nafúknuť pergoly z lepeného dreva. Kované zariadenia sú prevádzkované veľmi dlho, a rozšíriť svoju službu, stačí, aby nezabudli na pokrytie zlúčenín kovov proti korózii. Môžete maľovať takú pergolu v akejkoľvek farbe. Najvýhodnejší čierny, biely, zelený. Ale aj chrómové možnosti, ako aj „pod bronzom“ sú tiež veľmi atraktívne.

  Hlavnou vecou je, že súvisia so štýlmi stránky.

  Tehál a kameň

  Vďaka vzhľadu sú tieto budovy veľmi pôsobivé a spoľahlivé, takéto budovy sú vyrobené po celé desaťročia. Konštruktívne a na náklady práce tieto myšlienky vyžadujú viac finančných prostriedkov a viac síl. Zvyčajne sú inštalované v oblastiach, ktorých oblasť neobmedzuje takéto vypúšťanie. A v logike na území musí byť aspoň jedna budova vyrobená z toho istého kameňa alebo tehly.

  Plastový

  Praglas sú tiež postavené z plastových rúrok. A aspoň tento materiál je do značnej miery horší ako šetrnejší k životnému prostrediu, je pohodlný a pre množstvo vlastností je v krajine vhodné.

  Kombinované budovy

  To napríklad drevené budovy so strechou polykarbonátu alebo strechy vo forme stanu tkaniny. Kombinované aj drevo a kameň, kovový a sklenený baldachýn a t. D.

  A je možné a nie stavať pergoly sami, ale kúpiť pripravený dizajn DPK. Toto je populárne riešenie otázky Pergola a Altánok v krajine. Hoci, samozrejme, nezávislá konštrukcia a zaujímavejšie a poteší funkcie individuálnej požiadavky. Okrem výberu materiálu, ktorý tiež určí výber dizajnu budúceho dizajnu. A tu tiež otvoríte zaujímavé možnosti.

  Style

  Napriek rôznym štýlom a moderným možnostiam ich vizualizácie je v tomto zozname vedúci starý dobrý Krajina. Je najviac funkčný a pravdepodobne najprirodzenejší. Je neoddeliteľnou geometriou foriem, minimálnej povrchovej úpravy, príjemnej brutality. Štýl nie je zastaraný, vyzerá ziskový, aj keď sa vyskytnú globálne zmeny v chate. Ale existuje jeden nuance: krajina Pergola by nemala byť príliš miniatúra.

  Orientálny

  Zvyčajne strecha takejto konštrukcie má pyramídový tvar, strany (steny) sú konkávne a farba budovy je červená alebo hnedá. Samozrejme, je potrebné sledovať, či životné prostredie zodpovedá téme stavby, ktoré rastliny. Východný štýl zahŕňa mnoho odrôd, jeden z najvyhľadávanejších dnes – japonský štýl.

  High Tech

  Celkom zriedka sa vyskytuje na pozemku, ale je celkom možné byť. V siluety takéhoto dizajnu musí byť niečo kozmické, je to pôvodná pergola s vysokou funkčnosťou. Strom ako hlavný materiál, je to sotva vhodné, ale kov sa používa aktívne. Polykarbonátová strecha – celkom možné.

  Moderný

  Toto je veľmi náročný smer, ktorý musí mať zodpovedajúce prostredie. Sofistikovanosť, elegancia, jasná štruktúra – to je to, čo by malo byť na mieste, ktoré sú priatelia s týmto štýlom. Pergola Clear Lines, kontrastné kombinácie sú hlavné rozpoznateľné funkcie.

  Chata

  Zvyčajne je to štruktúra, na ktorej sa nachádza gril, brazier alebo rúra. Musí byť spoľahlivý, dostatočne veľký a strecha by mala byť dobre chránená z dažďa (možnosť posuvného markízy).

  FAKHVERK

  Na takýto štýl by sa mal presne pozrieť na každého, kto rád je originál. V tomto štýle môžete urobiť veľmi praktickú pergolu z vysoko kvalitných materiálov.

  Provence

  Toto je jeden z typov štýlu krajiny s jemnými a pastelovými farbami, teplo dizajnu a spoločnou náladou krásy južne od Francúzska.

  Uzáver

  Je s najväčšou pravdepodobnosťou biela drevená budova jednoduchý a správny tvar, ktorý vo večerných hodinách bude zdobený girlom zo svetiel. Základ môže byť vybavený plošinou, takže Pergola sa stáva malým letným amfiteátrom v záhrade / vďačnosti. Jednoduché, pretože sa často stáva, môže byť najlepším riešením.

  A tak, že elegancia a krása dizajnu je správne zlepšená, musíte kompetentne vybrať rastliny pre pergolu.

  Aké rastliny sú vhodné?

  Tradične je Pergola dizajn pre kučeravé rastliny. Častejšie – pre hrozno. Existujú však aj iné atraktívne možnosti.

  AKTINIDIA

  Môže vydržať aj závažné mrazy. Aktinidia je zraniteľná, možno len neskoro na jar, ale je potrebné vziať do úvahy vopred. Nebude vyžadovať veľkú pozornosť. A Ak chcete niečo ako hrozno, ale stále nie je, je lepšie nájsť Actinidia.

  HoneYUSUCKLE HONDYCOMB

  Toto je neslušná rastlina rany, ktorá je veľmi rýchlo rastúce (ktorá je potrebná pre rýchly dizajn pergolu). Vyzerá to krásne a Aróma z nejednoznačného typu zimolezu je veľmi atraktívna.

  Glicinia „modrý mesiac“

  Toto je zriedkavý typ rastliny, ktorý sa nebojí s nízkymi teplotmi. Ak chcete Pergola byť v krásnom modrastom modrom kvetinovom mraku, musíte sa pozrieť na wisteria. TRUE, VŠETKO BEZ BEZ CONTROLUJÚCICH NEBEZPEČNOSTI, ALEBO VEĽKOSŤ.

  Kučeravý brečtan

  Rastlina môže rásť až 30 m. Môžu byť usporiadané pergol a vertikálne a horizontálne. Ale stojí za to zapamätať si jedovatosť Ivy bobule, takže ak sú v dome malé deti, je lepšie sa pokúsiť pestovať niečo iné.

  Clematis

  Rastlina je termalizovaná, nie v žiadnom regióne. Jeho kvety sú veľké, veľmi krásne, najvernejší pohľad môže byť nazývaný Clematis s fialovými kvetmi.

  Shizandra alebo lemongrian

  Od neho naozaj príde expresívna citrónová vôňa, teda taký „folk“ meno. Kučeravé výhonky rastliny veľmi dobre vyrastajú, takže pergola je dosť rana.

  Dekoratívne fazuľa

  Ako ľahké je uhádnuť, nejedia to v jedle, ale zvyšok je zázrak ako dobrý. Toto je nenáročné ročné, nie na všetkých banálnych riešení pre stránku.

  Highlander Baldjuna

  Každý rok táto mocná Liana najzaujímavejšia na 5 m. Má bohaté kvety s stláčaním jemných kvetov. Ale aktívne kvitnúci liana bude len na slnečnom pozemku. Napríklad, Ak je Pergola susedia s domom, je to aspoň čiastočne v tieni, toto miesto nebude oblúk.

  Možné sú tiež neočakávané riešenia použitia pergoly: aj uhorky rastú (najmä ak je stavba nízka), Malina vyzerá veľmi krásne na pergole.

  Krásne príklady

  Návrhy prezentované v tomto výbere sú čo najskôr inšpirované na výstavbu svojich vlastných krásnych a funkčných budov na pozemku.

  12 PRÍKLADY PRE DOCAKET.

  • Vyzerá skôr ako altánok a ešte nebola pokrytá zeleným, ale to už vyzerá ako atraktívne na slnečnom mieste. Dizajn je veľký, a preto je možné organizovať nielen letnú jedálnu, ale aj miesto pre denný spánok.

  • Pergola je pripojená k domu, je tiež použitý ako viac ako altánok, ale možnosti sú možné. Namiesto náramku a ďalších možností pre záhradné hlavy, môžete použiť a drevené.

  • Malý pergol-bench v štýle chaty. Veľmi útulné a jednoduché riešenie. Vhodné tu a muž, ktorý vstane knihou o vankúšoch a rastliny, ktorých vertikálizácia pomáha dizajnu.

  • Biela Big Pergola na krásnych stĺpci v starovekom štýle. Letná jedáleň sa tu úspešne nachádza. Mriežková stena sa rýchlo poškodzuje.

  • Ale vyzerá to ako pekný zarastený dizajn. Tam, kde tu nie sú jasné steny, Pergola stojí na stĺpci-podporuje. Ale masívne horné vyváženie kompozície.

  • Pergola v orientálnom štýle – samozrejme, s vlastnými rukami, aby sa staval, ale vyzerá neobvykle štýlový. Dizajn hodný centrálnej časti stránky.

  • Pergola, ktorá sa nachádza v blízkosti domu. Takáto lokalita je vhodná, ak sa rozhodne, že je tu letná jedáleň. Nosenie riadu a potravín nebudú musieť.

  • Stĺpce a drevo, samozrejme, veľmi krásna a pohodlná kombinácia, ktorá vždy výhodne vyzerá v lúče veľkorysého letného slnka. A vo večerných hodinách sa tu osvetľujú romantické žiarovky a môžete tráviť čas na túto tabuľku s dobrou spoločnosťou na samotnú svitanie.

  • Nie najbežnejší dizajn s konvexnou strechou. Vegetačná činnosť je možné monitorovať. Vyzerá to dobre ako vstup do určitej oblasti stránky.

  • Pergola s kamennými podperami – časť chodby v záhrade. Doslova spomaľuje v zeleni (krajinné pozadie), možno zonátor.

  • To môže vyzerať ako záhradné hojdačky – pevná citlivosť, ale aj multifunkčné. Niekedy namiesto hojdačky na pergole, je pripojená hojdacia sieť.

  • Táto pergola sa podobá altánku, má pevnú strechu, spoľahlivo chráni proti zrážaniu. Ale mriežkové steny zanechávajú možnosť pestovať kučeravé kultúry.

  Ako urobiť Pergola s vlastnými rukami zo stromu, môžete sa naučiť z videa nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: