Všetko, čo potrebujete vedieť o Cacti Dahlians

Cactus Dahlias sa považujú za skutočnú dekoráciu akejkoľvek záhrady – je to svetlé, veľkolepé a zároveň veľmi jemný rastlina. Avšak, aby ste sa vám páčili s kvetom čo najdlhšie, mali by ste poznať niektoré jemnosti Georgic Care.

Charakteristický

Cactus Dahlias sa týkajú trvalky. Výška dospelého Bush sa pohybuje od 30 do 150 cm, v rastúcom kvete sa používa v keramike a vylodenie do otvorenej zeme. Hlavnou výhodou Cactus Dahlias je trvanie kvitnutia – môžete si vychutnať svoju dekoratívnu krásu od prvých dní leta do konca októbra.

Závod je prezentovaný vo veľkom druhu rozdeľovača – existujú mono a viacfarebné odrody, vysoké a nízke. Georgina rastlina vo vázach, pestovaná na kvetinovom závete alebo umiestnené priamo medzi lôžkami. Kvety tohto typu dokonale sa dostanú spolu s mnohými ďalšími rastlinnými a kvetinovými kultúrami, Preto nie sú žiadne problémy so susedstve zvyčajne nevyskytujú.

Priemer kvetov sa líši od 5 do 30 cm. Sú reprezentované v širokej škále odtieňov, hojnosť farieb naozaj úžasne – tu môžete splniť všetky farby, okrem modrej, čiernej a hnedej. Nedostatok týchto zástupcov záhradnej flóry je možno len jeden – Na jeseň musíte nejaký čas zaplatiť na prípravu klubov do zimy. Len pri splnení technológie zachovania pristávacieho materiálu, môžete dúfať, že na kvetinovú záhonu neuveriteľnej krásy.

Je to zaujímavé! Len málo ľudí vie, že pôvodne kaktus-tvarované Dahlias boli pestované na jedlé hľuzy. Až po niekoľkých desaťročiach v Európe začali byť široko používané v záhradnej terénne úpravy.

Triediť

Medzi najobľúbenejšie odrody Cactus Dahlias patrí nasledujúce.

 • „Snoho Diana“ – Veľmi pekný dekoratívny kvet, výška Bush dosahuje 1,3 m, každý dáva asi 10 kvetov.

 • „Ferdiff ilúzia“ – Každý Bush dáva 3-4 veľmi svieži kvetina, ktorá vždy priťahuje pozornosť.

 • „Letná noc“ – Farebná rastlina s nasýtenými šarlátovými lístkami, je považovaná za skutočnú dekoráciu kvetinových lôžok.

 • „Kiruna“ – skôr nezvyčajná trieda, ktorá sa vyznačuje skutočným luxusom a šľachom. Toto je dvojfarebná DAHLIA, zatiaľ čo jeden tón hladko prejde do inej, tvoriť skutočne luxusné púčiky.

 • „Tutting Star“ – Vysoký pohľad, kvety sú veľké, maľované v citrónovom farbe, pozdĺž okrajov fialového prevýšenia. Vizuálne pripomínajú dekoratívne chryzantémy.

 • „Veľké finále“ – Kvetina rastúce až 1,4 m, lístky, ako pravidlo, biele alebo červený tieň.

 • „Lilaste Srez“ – Neobvyklé farby príjemnej farby Lilac. Bush je celkom kompaktné, openwork listy.

 • „Citric“ – jedna z najväčších rastlín, ktoré v priaznivých podmienkach môžu rásť až 2 m, okvetné lístky svetlo žltého odtieňa.

 • Cherio – Georgina jasne červená, na každom okvetné lístok biele hrany. Kvetenstvo sú pomerne veľké – každý až 15-16 cm v priemere, výška rastliny je 1,2-1,3 m.

 • „Acapulco“ – vysoká rastlina do 1,5-1,7 dĺžky, malinové kvety, okvetné lístky mierne rozptýlené, zozbierané v malých kvetenstve.

 • „Anderson“ – Veľmi jemné Dahlias, ktoré môžu byť skutočnou dekoráciou kvetinových lôžok a dokonale harmonizovať s mnohými ďalšími záhradnými plodinami.

 • „ALOHA“ – Bushy rastú až 1,5 m, kvety dosahujú 18-20 cm, môžete znížiť asi 10 kvetov z každej rastliny z každej rastliny.

 • „Volcano“ – Jedna rastlina dáva asi 6 kvety, výška Bush dosahuje 1,4 m, okvetné lístky sú jasne červené, pod akciou priameho slnečného svetla zmeniť farbu na oranžovú.

 • „Dream“ – rastlina produkuje až 20 jasných dekoratívnych kvetov. Výška – približne 1,3 m.

 • „Červená klinček“ – Bush s dĺžkou asi 1,3 m, pri maľovaní okvetných lístkov;

 • „Dana“ – Výška kvetov približne 110 cm nevyniká nezvyčajnými lístkami, ktoré sa krútili v trubici.

V záhradnej úpravy je veľmi populárne ako odrody „Park Princes“, „Flovreed Mix“, „Frictolet“, „BlackBerry Blackberry Blackberry“, ako aj „Weston Speenish Danser“, „Spel Jam“, „Fiesta“, „Tahiti Sunrise“.

Pristátie

Georgina je veľmi náročná na biotopu, takže pri výsadbe rastlín by sa malo zaobchádzať so špeciálnou starostlivosťou na výber pozemku pre budúce kvetinové postele. Tieto rastliny uprednostňujú teplé a dobre osvetlené časti. Pre plnú rastu a kvitnúce rastliny by mali byť pod pôsobením slnečného svetla aspoň 7 -8 hodín denne. Miesto by malo byť nekompatizované, ale zároveň chránené pred silným vetrom a návrhmi.

Pre chov v tvare kaktus v tvare kaktus v metóde semien By mali začať pristátie v marci. V tomto prípade sú semená vysadené do substrátu pozostávajúceho z rašeliny a piesku, mierne posypeme, zvlhčujúcou kvapkou a pokrytý filmom na vytvorenie mini-zelenej. Nasleduje skleník Stráviť a voda denne, Akonáhle sa objavia výhonky – film je možné postupne odstrániť.

V otvorených pôdnych kvetoch transplantáciu na začiatku leta.

Georgina môže byť vysadená hľuzovkami. Na to, v apríli, rizómy sú umiestnené v zmesi rašeliny s pieskom alebo mokrou pilitou, ktoré poskytujú dostatočné svetlo. Akonáhle sa obdivujú obličky, je potrebné okamžite rozdeliť hľuzy na 2-4 diel, takže každý má svoje vlastné obličky, potom, čo sú hľuzy uchovávané v pôdach až do mája. Keď hrozba návratných jarných mrazov prechádza, vyberte zdravý výsadný materiál bez viditeľného poškodenia a pokračujte priamo do deembodies.

Landing Wells robia hĺbku 15-20 cm, s 50-70 cm v krokoch v závislosti od rozsahu. Ak zasadíme vysoké Dahlias, vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť viac.

Okrem toho môže byť potrebná podpora – musí byť okamžite inštalovaná, a ak to urobíte po klíčení, potom pravdepodobnosť škodlivosti. Hľuzy sú umiestnené v prehlbovaní očí dole, zaspíte zem, vodu a mulčovanie.

Nemenej populárna metóda pristátia s odrezkami. Ak ich chcete prijímať v prvej polovici marca, hľuzy položené v mokrom komposte a čakajú na vzhľad výhonkov. Akonáhle pestujú 7-10 cm, je potrebné ich jemne znížiť a poslať ich do koreňového kontajnera. Počas tohto obdobia, rastlina potrebuje dobré zavlažovanie, ak je to potrebné, môžete použiť drogy, ktoré stimulujú tvorbu root, napríklad, „Korniner“. V máji sú odrezky transplantované do otvoreného pozemku spolu s hlinenou miestnosťou.

Starostlivosť

Aby Georgina plne rástla a potešiť záhradníci s dlhými a bohaté kvety, rastliny vyžadujú správny odchod: pravidelné zavlažovanie, burín, uvoľňovanie pôdy, aplikácie hnojív, podväzok na podporu pilierov a krok dole.

Zavlažovanie a podriadenie

Počas kultivácie Dahlias je nemožné umožniť sušenie pôdy, zavlažovanie by malo byť pravidelné. Odporúča sa ho vyrobiť pomocou špeciálnych trysiek pre hadice – postrekovače. Nie je však potrebné vyplniť kvetinu, pretože pôdna horúčka vedie k hnilobeným koreňom a smrti celého kríka.

Podávače strávia každých 10-15 dní, musia byť podané po zavlažovaní. Aby ste to urobili, v blízkosti kazetu sa vytvorí malé vybranie 7-10 cm, zavŕtené živným roztokom a pochovať drážku. Prvý podávač trávi týždeň po plánovaní v otvorenom pozemku, Najlepšie je použitie hotových obchodov pre dekoratívne kvitnúce rastliny v tomto momente.

V júni a prvej polovici júla je lepšie použiť infúziu kovboja, rozvedená v pomere 1: 10, s pridaním prostriedkov obsahujúcich dusík a fosforu (10 g každého liečiva na vodnom lopaku). V auguste existuje 3-4 popola ruky, ako aj superfosfát vo výške 30 g pre každý krík. Z prvého počtu septembra by mala rastlina podávať s síranom draselným (30 g na rastlinu) – stimuluje dozrievanie hľúz.

Počas tohto obdobia stojí za to vylúčiť dusíkové kompozície – spôsobujú len zvýšenie vegetatívnej zelenej hmoty, v tomto prípade budú hľuzy veľmi zle uložené. Od druhej polovice septembra by sa kŕmenie malo zastaviť.

Podväzok

Keď rastlina rastie až 30-40 cm, je potrebné ho zviazať na podporu. Ak je táto fáza zanedbaná, rastlina ohrozuje upchávanie a výrazný pokles dekorácie.

Meranie

Bočné vetvy Dahlias je potrebné pravidelne znížiť v prvom štádiu rastu – to nielenže robí Bush harmonickejšie, ale tiež stimuluje skoršie kvitnúce. S príchodom štvrtej dvojice letákov, prerezávanie, Ale môžete pridať hlavnú únik cez tento pár – V tomto prípade bude počet kvetenstiev na rezanie bude viac. Nízke stupne nevyžadujú parať.

Zimný

Krátko pred začiatkom mrazu, hľuzy musia vykopať zo zeme – zvyčajne to robia v prvej polovici októbra. Korene sa skladujú v chladnej miestnosti pri teplote 5-7 stupňov a vlhkosti pri 75-80%.

Ak chcete zachovať všetky vegetatívne vlastnosti, je potrebné dať výsadbu do piesku alebo rašeliny.

Škodcov a chorôb

Georgins sa často stávajú obeťami rôznych chorôb, najčastejšie z nich je vírusová mozaika a rakovina baktérií. Na ľútosť, tieto choroby sú prakticky neliečené, takže padlé Dahlias bude musieť zbaviť, kopať spolu s koreňom a horieť. Puffy rosy tiež často ovplyvňuje kaktus Dahlias – vyliečiť ochorenia kvetu postrekom s riešením mydla pre domácnosť s následnou liečbou medenými vitrios.

Medzi škodlivými hmyzu najväčšie nebezpečenstvo predstavuje TLL, web tick a húsenice. Najlepšie je použiť insekticídy širokej škály akcie. Tiež hmyz často vystrašiť vôňu Velvetsev, takže sú veľmi užitočné pre rastliny v blízkosti Gruzínkov. Okrem toho sú tieto kultúry dokonale kombinované na jednom lôžku.

Použitie v krajinnom dizajne

CACTI-RÔZDY DAHLÍS UŽÍVATEĽA LOVE LOVE LAYSCAPE. To nie je prekvapujúce, vzhľadom na krásu a dekoratívnosť rastlín. Môžu byť stlačené s malými skupinami alebo samostatne, pestované v zložení slatiek alebo.

Kvety a ako zadné pozadie na trávnaté trvalky, okrem budovy vysadených pozdĺž osvetlenej strany budovy, Dahlia sa môže stať vynikajúcou dekor pre nevýbušnú stenu akejkoľvek záhradnej štruktúry.

O tom, ako správne pestovať kaktus dahlias, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár