Všetko o redukcii pre snehové dúchadlo

V súčasnosti je zariadenie na umývanie snehu veľmi v dopyte. Snowmobile stroje sa vyznačujú prijateľnou cenou a vysokou účinnosťou pri odstraňovaní vozovky alebo sa nachádzajú v blízkosti domu územia. Ale skrutka, rotačné alebo hľuzové spomaľovacie retardéry, ako akékoľvek iné jednotky, majú mechanizmy a časti, ktoré nakoniec prichádzajú do disrepair a musia byť vymenené. Pre stabilnú prevádzku a pokračujte v načasovaní servisných mechanizmov strojov, včasná a správna starostlivosť. V tomto článku sa poďme hovoriť o redukcii snehových dúchadiel, jeho prístroji, typom a niektorých dôležitých momentoch pre starostlivosť o to.

Ako je usporiadaný výmenník snehového dúchadla

Prevodovka je veľmi významným prvkom v snežnom ventilátore, pretože to trvá rotačný moment vytvorený motorom, a na obrazovke – záves rovných uhlových rýchlostí – prenáša do pracovných telies zariadenia (šuky a rotor). Základom prevodovky je zariadenie. Skrutkový mechanizmus snehu fúkacieho stroja je upevnený na povrchu hriadeľa niekoľkými štíhlymi skrutkami, ktoré sú prvým ochranným systémom motora, pretože môžu byť rezané len vtedy, ak sú potrebné urgentné opravy. Ani vibrácie, ani mechanické úsilie, ani pokusy o odskrutkovanie, nevedú k tomu, aký výsledok – rezanie.

Zariadenie a zvyšné časti sú v ochrannom telese uzla. V domácich snehových dúchadloch je vyrobený zo silikónovej a hliníkovej zliatiny a konštrukcia trupu je dve časti skrutky.

Typy prevodoviek

Reduktory v snehových sedadlách sú nasledujúce typy.

 1. Obsluhovaný. Môže byť demontovaný nezávisle na naliatie mazivu alebo nahradiť opotrebované položky. Prvky tohto mechanizmu sú vyrobené z bronzu, čo vysvetľuje ich pomalé opotrebovanie. Tento typ zariadenia je hodnotený ako spoľahlivejší – môže pracovať veľmi dlho s náležitou starostlivosťou. Je to taký mechanizmus, ktorý sa používa v európskych, japonských a amerických snehových frekvenčných modeloch.
 2. Neslušný. Tento reduktor nepotrebuje starostlivosť, ale nemôže sa rozobrať a opraviť. Termín používania takýchto mechanizmov je obmedzené. Ak sa prevodovka zlomila, potom by ste mali kúpiť a nainštalovať nový. Nie sú tu žiadne iné možnosti. Takýto typ prevodoviek sú vybavené lacnými čínskymi a kórejskými modelmi.

Výber ozubených zariadení

Prevodovka je dôležitým prvkom prevodovky, môže byť vyrobený z rôznych materiálov. Najbežnejšia možnosť v strojárskych strojoch – priemer bronzového prevodu 19 milimetrov s 20 zubami. Vo väčších profesionálnych snehových dúchadlách, výstroj s priemerom 25 milimetrov, ktorý má 41 zubov.

Ak dôjde k neočakávanému blokovaniu skrutky, zariadenie môže prevziať zaťaženie mechanizmu a chrániť motor. Bronzový prevod sa vzťahuje na spotrebný materiál, takže pri rozpade je nahradený podobným priemerom a počtom zubov.

Ako si vybrať mazivo

Tak, že pohybujúce sa mechanizmy prevodovky dokonale pracovali, potrebujú kvalitné mazivo. Výrobcovia Snowflowerov radia len prevodové oleje. Nemôžete byť použité ako Lithol mazanie a podobné lacné kvapaliny, pretože neposkytujú správnu ochranu a zmrazenie s malými mínusovými teplotami. Mazanie musí mať nasledujúce vlastnosti.

 • Byť odolný voči mrazu. To je najdôležitejšia kvalita, pretože snehové dúchadlá musia pracovať niekedy pri veľmi nízkej teplote vzduchu. Mazacia štruktúra musí byť udržiavaná v pôsobení silného mrazu.
 • Potrebnú plynulosť. To znamená, že olej musí rýchlo zadať všetky drážky a otvory, pretože mazivo treskových častí sa vyskytuje nepretržite.
 • Byť viskózny. Olej musí mať požadovaný gluttot pre konkrétne zariadenie na pokrytie pracovných mechanizmov trvanlivého filmu.

Ako rýchlo odstrániť prevodovku

Na vykonanie plánovanej výmeny materiálu maziva by ste mali odstrániť prevodovku zo závažnosti snehu. Algoritmus tohto procesu pozostáva z niekoľkých nekomplikovaných operácií.

 1. Nainštalujte hladko a nehybný.
 2. Odstráňte plastovú ochranu s pásmi a skrutkovým káblom, ktorý ide do jednotky.
 3. Odskrutkujte skrutky pre „slimák“ (okrúhly prípad), aby ste hodili sneh.
 4. Odstráňte pás, ktorý ide z kladky na šneku. Malo by byť starostlivo tlačiť jeho skrutkovač.
 5. Odskrutkujte skrutky upevnené hriadeľ skrutky.
 6. Zapnite „slimák“, ktorý chcete nainštalovať v obvyklej polohe, kým nezacvakne. Jemne odstráňte mechanizmus skrutky a obemu.
 7. Odstráňte výrezové skrutky z šneku a demontujte hriadeľ.

Proces demontáže

Ak chcete ľahko vymeniť mazivo do reduktora, musíte ho demontovať podľa pravidiel. To si vyžaduje vykonanie nasledujúcich akcií:

 • Upnite jednu časť hriadeľa vice (ten, na ktorom sa nachádza prevodovka);
 • Propagácia šesť skrutiek, ktoré opravujú pripojenie ozubených častí medzi sebou;
 • Kladivo nie je moc veľmi zaklopať na prevodovke, aby sa uľahčilo rozdelenie na dve časti.

Ako naliať nové mazanie

Po odstránení prevodovky a rozdelil telo na dve časti, dôkladne opláchnite svoj vnútorný priestor zo stôp starého maziva. Na tento účel je lepšie analyzovať mechanizmus a dať všetky časti do kontajnera s benzínom počas niekoľkých hodín alebo denne. Po zadanom čase musia byť všetky detaily vytiahnuté a sušiť. Potom musí byť prevodovka zhromažďovaná a opatrne umiestnená na predchádzajúcom mieste v snežnom ventilátore. Potom, bez uvedenia krytu ochranného telesa, oddýchnite si montáž a veľkú injekčnú striekačku nalejte nový vysoko kvalitný mazivo do prevodovky.

Aby sa nový olej dokáže dostať do všetkých drážok mechanizmu a namazať všetky detaily, zaviesť motor na odstraňovanie snehu, zdvihnite ho spredou a niekoľkokrát prudko kliknite na páčku REK.

Prevádzkové tipy

Zvýšiť používanie prevodovky Snowmobile, by mali starostlivo čítať rady skúsených majstrov.

 • Vždy požiadať o lubrikant len ​​vysoko kvalitný prenosový olej. Ak zariadenie namažíte polosyntetickými analógmi, mechanizmus rýchlo zlyhá.
 • Urobte high-minútové prestávky po hodine snehového dúchadla. Je nevyhnutné, aby sa reduktor nevyhrel príliš veľa a nepotreboval včas.
 • Pravidelne opláchnite uzol. Aj pri naliehaní vysoko kvalitného oleja na stenách môže Nagar akumulovať, zasahovať do ideálnej práce mechanizmu. S pravidelným používaním stroja na odstraňovanie snehu by malo byť umývanie každé dva týždne.

 • Buďte opatrní, keď stlačíte páčku pohonu šumu. Koniec koncov, s akoukoľvek stlačením páky je hnací kábel natiahnutý. Preto sa má tlačiť na páku drôtu len najmä.
 • Nedovoľte, aby olej prúdil z prevodovky. Skontrolujte a vymeňte všetky žľazy.
 • Vždy pozorne skontrolujte, či sneh odstrániť cudzie predmety v snežnom ventilátore. Môžu poškodiť prevodovku.

Snehový redukčný reduktor je najvýznamnejším mechanizmom po motore v práci celého systému. Pred použitím snehového dúchadla si vždy pozorne prečítajte návod na obsluhu. Koniec koncov, s opatrným postojom k stavu prevodovky, vaše auto bude fungovať bez poruchy oveľa dlhšie.

Ako vymeniť zariadenie v prevodovke snehu, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár