Všetko o Rotary Snowplows

  Snowstals – obvyklý prípad pre ruské zimy. V tomto ohľade sa stáva čoraz populárne zariadenie na odstránenie snehu – autonómne aj namontované. Aké typy zariadení na odstraňovanie snehu dnes existujú a ako si vybrať manuálny model snehu snehu pre seba, zvážte nižšie.

  Odrody

  Hlavné rozdelenie snehových dúchadiel je vyrobené typom pracovného cyklu:

  • Jednostupňový, s kombinovaným pracovným cyklom, to znamená, že rozpad snehových hmôt a ich prenos sa vykonáva rovnakou jednotkou;
  • Dvojstupňový, s rozdeleným prevádzkovým cyklom – SnowPlow má dva samostatné pracovný mechanizmus zodpovedný za vývoj snehových rolí a ich čistenia vyradením snehovej hmoty.

  Výhody jednoduchých zariadení na odstraňovanie snehu:

  • Kompaktnosť a zvýšená manévrovateľnosť zariadenia;
  • Vyššia rýchlosť pohybu.

  Nevýhodou takýchto strojov je relatívne nízky výkon.

  Jednostupňový

  Jednostupňový typ strojov na odstraňovanie snehu zahŕňajú Plodné a mletie Snehoviny. Prvý z nich sa zvyčajne vzťahuje na očistické cesty zo snehových driftov. V mestách, ktoré môžu použiť na purifikáciu chodníky a malých ulíc. S zvýšenou hustotou otáčok zo snehu, považujú sa za neefektívne.

  Frézovanie alebo mletie-pluhové snehové dúchadlá boli populárne v šesťdesiatych rokov XX storočia. Princíp ich pôsobenia bol mierne odlišný od rotačnej haly: hádzací rotor je nahradený mlynom, ktorý vzhľadom na otáčavý krútiaci moment, odrežte snehovú hmotu a prenáša ho do slurkového krútiaceho momentu. Ale početné nevýhody takéhoto typu zariadenia rýchlo znížili popularitu takýchto automobilov a „vystúpili z diaľky“.

  Dvojstupňový

  Dvojstupňový typ snow-čistiacich strojov obsahuje šuky a mletie a rotačné agregáty. Hlavným rozdielom medzi nimi je konštrukcia kŕmneho mechanizmu, ktorý sa zaoberá rezaním snehovej hmoty a kŕmenie do snehuliaka.

  Schnekorny Snehové odstránenie jednotky v tomto čase sú veľmi populárne v Rusku. Sú zavesené na osobných a nákladných autách, traktoroch a špecialechssium. Sú navrhnuté tak, aby vyschali hriadele snehu, ktoré zostali inými typmi strojov na snow-čistiacich strojov a nakladanie snehovej hmoty v nákladnej doprave so špeciálnymi vozidlami. Používajú sa na čistenie zo snehu a v meste a na diaľniciach a na dráhe letísk a letísk.

  Výhody mazaných snehových pluhov:

  • Vysoká účinnosť pri práci s hlbokým a hustým snehovým krytom;
  • Veľká vzdialenosť emisie spracovaného snehu.

  Ale tento druh má nevýhody:

  • vysoká cena;
  • Veľké rozmery a hmotnosť;
  • Pomalý pohyb;
  • Prevádzka len v zimných sezónoch.

  Tenisky z snehových dúchadiel sú rozdelené do jediného motora a dvoch dverí. V modeloch a pohybe s jednoduchými motormi a prevádzka montovaného zariadenia na odstraňovanie snehu je napájané jedným motorom. V druhom prípade je nainštalovaný ďalší motor na napájanie snowpressure.

  Medzi hlavné nevýhody dvojrozmerného dizajnu hromadených snehových dúchadiel zahŕňajú nasledujúce body.

  • Iracionálne použitie hlavného motora podvozku. Pri práci na účely účinnosti je menej ako 10%, po dlhú dobu je rýchlosť otáčania menšia ako nominálna. To vedie k upchatiu spaľovacej komory, dýz a ventilov palivovej zmesi, ktorá zase vedie k spotrebe paliva a zrýchlené nosenie motora.
  • Krížové umiestnenie pohonov motora. Motor, poháňaný mechanizmom snehového dúchadla pred kabínou, sa nachádza v zadnej časti stroja a hlavný motor, ktorý poskytuje pohyb techniky, je pred.
  • Významné zaťaženie prednej nápravy v režime pohybu. To môže viesť k rozpadu mosta, aby sa zabránilo takýmto poruchám pre trubicové stroje, obmedzenie rýchlosti pohybu až 40 km / h.

  Vlastnosti frézy a rotačné snehové dúchadlá

  Účelom frézovania a rotačných sťahovaní sneh sa nelíši od toho, aby sa v trubicových strojoch nelíšili, môžu odstrániť zhutnené hmotnosti snehu, nasledované vyradením do 50 m na boku alebo ich nakladanie do nákladnej dopravy. Mletie a rotačné jednotky na odstraňovanie snehu môžu byť pripojené aj autonómne.

  Mletie a rotačné snehové dúchadlá môžu odstrániť snehové drifty až 3 m vysoké. Takéto zasnežené zariadenie môže byť inštalované na rôznych typoch dopravy: traktor, nakladač, auto alebo špeciálne, ako aj na šípke manipulátora stroja.

  Treba tiež poznamenať, že vysoký výkon a účinnosť takýchto zariadení v ťažkých podmienkach: s vysokou vlhkosťou a hustotou snehovej hmoty, oblasti vypúšťaných z miest.

  Špecifikácia výrobku

  Dnešný trh predstavuje obrovské množstvo rôznych zariadení na odstraňovanie snehu.

  Napríklad, Impulse SR1730 Model Rusko má pracovnú šírku čistiaceho na snehu 173 cm, s hmotnosťou 243 kg. A impulz SR1850 je schopný čistiť prúžok šírky 185 cm asi 200 m3 / h, hmotnosť zariadenia je už 330 kg. Namontovaná mlecia rotačná jednotka SFR-360 zachytáva šírku 285 cm počas výkonu až do 3500 m3 / h a je schopný zlikvidovať spracovanú hmotnosť snehu vo vzdialenosti do 50 m.

  Ak si vezmete mazaný mechanizmus pre výrobu Slovenska Značky Kovaco, Potom sa šírka čistenia líši od 180 do 240 cm. Hmotnosť jednotky – od 410 do 750 kg, v závislosti od konfigurácie. Vzdialenosť uvoľnenia vyhoreného snehu – až 15 m.

  Mletie a rotačný snehový sneh KFS 1250 Má hmotnosť 2700-2900 kg, zatiaľ čo šírka uchopenia snehu sa líši od 270 do 300 cm. Schopný vyhodiť sneh vo vzdialenosti 50 m.

  Gf gordini tn a gf gordini tnx Vyčistite zónu so šírkou 125 a 210 cm, uvoľňovanie snehu sa vykonáva vo vzdialenosti 12/18 m.

  Mletie a rotačný mechanizmus „SU-2.jeden „ Výroba Bieloruska je schopná spracovať až 600 kubických metrov snehu za hodinu, zatiaľ čo šírka pracovného pásu je 210 cm. Rozsah emisií sa pohybuje od 2 do 25 m, ako aj rýchlosti čistenia – od 1,9 do 25,3 km / h.

  Taliansky snowplow f90sti Tiež sa vzťahuje na mletie a rotačný typ, hmotnosť zariadenia – 13 ton. Sa líši vysokou produktivitou – až 5 tisíc. kubické metre za hodinu s rýchlosťou čistenia až 40 km / h. LAKOVNÁ SPOLOČNOSŤ – 250 cm. Používa sa na vyčistenie vzletu prúžkov lietadiel.

  Bieloruština SNT-2500 Sniple Váži 490 kg, schopné spracovať až 200 kubických metrov snehovej hmoty za hodinu so šírkou rukoväte 2,5 m. Výfukový sneh sa vyhodí vo vzdialenosti do 25 m.

  Model snehového dúchadla Larue D25 Tiež sa týka vysoko výkonných prístrojov – schopných recyklovať až 1100 m3 / h so šírkou pracovnej oblasti v 251 cm. Hmotnosť zariadenia – 1750 kg, vzdialenosť snehového odpadu je nastaviteľná od 1 do 23 m.

  Tieto špecifikácie sa oboznámia v prírode, a kedykoľvek ich môžu byť zmenené na žiadosť výrobcu, takže pri výbere modelu snehového ventilátora, starostlivo si prečítajte pokyny a špecifikácie údajného akvizície.

  Ako si vybrať model pre Quad Bike?

  Pre ATV si môžete vyzdvihnúť sklopné zariadenie na odstraňovanie snehu dvoch typov: rotor alebo s výpisom. Prvý typ je schopný nielen rozvíjať snowntes, ale aj zlikvidovať sneh do smeru 3-15 m v závislosti od modelu.

  Treba tiež poznamenať, že rotačné snehové dúchadlá pre štvorkolky sú vo všeobecnosti silnejšie s čepeľou, sú schopní vyvinúť výška snehu 0,5-1 m.

  Pokiaľ ide o snehové dúchadlá s skládkami, môžete vybrať nasledujúce body.

  • Skládky sú jednopruhy a dvojdielne – pre odpad snehovej hmoty v jednej alebo dvoch stranách, nereflexné – s pevným rohom zachytávania snehu a otočením – so schopnosťou regulovať uhol uchopenia.
  • Na modeloch pre zrýchlený snehom je horný okraj skládky veľmi skrútený.
  • RAMA a upevňovací systém môže byť odnímateľný aj trvalý. Najmodernejšie modely sú vybavené „plávajúcou skládkou“ – keď je pod snehom objavená pevná prekážka, automaticky sa opustí a zdvihne.
  • Pre modely určené na inštaláciu na štvorkolku sa vyznačuje minimálnou mechanizáciou, to znamená, že hladina výpisu je zvyčajne nastavená manuálne.

  Výkon modelov pre ATV je pomerne obmedzený – to je spôsobené nízkou výkonom svojho motora.

  O tom, ako možno zobraziť dvojstupňový snehový sneh v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: