Všetko o terase

Sanitárne miesta nie sú problémom, pretože je vždy možnosť vybaviť ich pomocou terasov. Nepohodlný svah je možné organizovať vo forme horizontálnych terasov s posilnením z pridržiavacích stien. A platforma je prípustná organizovať s rovnými čiarami a zakrivenými. Príjemným doplnkom terasov môže byť váha s kvetmi, malými fontánami, dekoratívnymi rastlinami, špeciálne osvetlenie.

Všetko o terase

Všetko o terase

Zvláštnosť

Teratácia lokality je potrebná tam, kde sú svahy. Spravidla sa používa len po primeranom odhade veľkosti lokality. V rámci jedného pozemského dali na dve, štyri a ďalšie terasové stránky. Na blokovanie grafov týmto spôsobom môžete zabrániť zosuvom pôdy. Je možné navrhnúť terasy v individuálnom štýle, ale vo všeobecnosti by celá oblasť mala vyzerať harmonické.

Spustite terasovanie s vyrovnávaním povrchu. Na tento účel sa vykonáva prieskum očí, ktorý porozumieť, koľko terasy budú a aké sú výčnelky. Potom budete musieť rozdeliť svah podľa kolíkov na segmentoch (1.5 šírka terasy), začínajúc na vrchole a postupne sa pohybovať nadol. Potom sa pohybuje cez naklonenú oblasť, aby ste našli s úrovňou bodu na úrovni prvej spory. Extra PEG sú vložené do nich a je určená čiara rozdeľujúca horizontálny svah.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Keď je dokončená práca s prvou riadkou, mali by ste sa presunúť na inému kolíku a určiť druhú horizontálnu a tak ďalej. Potom môžete vytvoriť platformy. Pri stláčaní povrchu stránky je vyrobený s malým svahom, ktorý bude reverzný svah na svahu. Ak chcete posilniť terasu, je vytvorená stena vo forme zálohovania.

Je dôležité, aby sa vopred rozhodli s návrhom druhej, pretože to bude veľká pozornosť.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Názory

Pred prípravou terasy je potrebné predvídať, ako bude kombinovaný s budovami na stránke. Je dôležité, aby jeho usporiadanie zohľadňovalo umiestnenie pretekov, skladieb a veľkých stromov. Všetky zloženie krajiny by mali vyzerať holistické a harmonické. Zároveň je úľava žiaduca čo najpriaznivejšie. V závislosti od povahy terénu môžu byť terasy rozdelené na samostatný druh.

  • Hrebeň majú minimálnu zaujatosť rovnajúcu sa dvom centimetrom a maximálne jedenástim centimetrom. Spravidla sa sklon na priečnej línii vytvorí hriadeľ s výškou 35 až 40 centimetrov. Takéto terasy sú najlepšou voľbou pre kultiváciu zhonu hrozne odrôd stolov, ako sú Helios, Blagoves, Panna Mária a ďalšie.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

  • Trúbka Najlepšie vhodné na pestovanie čajových tráv, napríklad pre harmanček, šalvia, heather. Bude to mať svah 15 centimetrov. Pri organizovaní takýchto terás sa odstráni až 50 mm pôdnej vrstvy. V tomto prípade by výkop mal byť naplnený pôdou, ktorý je vhodný pre čajové plodiny.

Všetko o terase

Všetko o terase

  • Rýchlosť Možnosti sú dobré, ak sa sklon začne od 13 cntimetrov. Takže takéto terasy boli odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, mali by byť vybrané prírodným kameňom. Bude dokonale kombinovaný s kompozíciami, kde sú prítomné stromy a lesné bobule.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

  • Terasy vo forme plátna, Spravidla organizujú v oblastiach, kde sa pozoruje tenká vrstva pôdy. Počas usporiadania môže byť pôda prevzatá z drenáže. Z toho vytvára hriadele, ktorých výška môže dosiahnuť 3 metre. Môžu pristáť ovocie a bobule. No, ríbezlí kríky, rovnako ako jablko stromy, hrušky, rowan, iiva.

Všetko o terase

Všetko o terase

Pri výbere terasy je dôležité vziať do úvahy okrem minimálneho uhla sklonu a túžbu vybaviť rekreačné oblasti na svahu, pretože bude mať vplyv na materiály, ktoré sa majú použiť v terénnom prostredí územia.

Oporné múry

Zadržiavacie steny sa nazývajú konštruktívnym prvkom, ktorý je hlavnou vecou pri vytváraní mnohých štruktúr. V oblastiach so svahom vám takéto steny umožňujú opraviť pôdu tak, aby sa nezmenili. Vlastnosti dizajnu, jeho tvar a dekor závisí na zaťažení na stenách a na akom štýle je územie orámované.

Stojí za zmienku, že posilňovacie steny možno ľahko vytvoriť s vlastnými rukami, dokonca aj v neprítomnosti určitých zručností.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Steny pre podpery terás sú rozdelené do dvoch typov.

  • Ľahký, ktorý je postavený bez základne a dosahuje vysoký meter.
  • Kapitál robí s vankúšikom z štrku a môže byť výška 2-3 metrov a šírka 20 centimetrov. Zároveň by nadácia mala byť v hrúbke asi 650 mm. A treba mať na pamäti, že čím vyššia taká stena by mala byť jeho základ. V opačnom prípade bude dizajn bude mať deformáciu, ktorá bude nakoniec viesť k jeho zničeniu.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Vrátené steny môžu byť vyrobené z rôznych materiálov: prírodné a umelé.

Strom je prirodzená a krásna možnosť za atraktívnu cenu. Treba však mať na pamäti, že drevené steny majú krátku životnosť. Najlepšie pri budovaní guľatiny alebo barov. Ak je výška zálohy jeden meter, výška guľatiny by mala byť 1,5 metra. Z nich bude 1 meter nad Zemou a zvyšných 0,5 metra – pod ním.

Ak chcete zariadiť drevenú stenu, je potrebné vykopať výkop, ktorý by mal prekročiť 20 cm šírky Brudierievice a 10 cm ich podzemnej dĺžky. Drvený kameň a trambet. Potom môžu byť tyče inštalované do seba a veľmi tesné. Lepenie medzi sebou sa vykonávajú s použitím drôtu alebo nechtov a potom sa befied s sutinami.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Vnútri steny je blízko v gumoére. Môžete tiež nalejte výkopový betón a po naplnení Zeme. Na ochranu dreva pred vlhkosťou, môže byť spaľovaný alebo pokrytý špeciálnymi prostriedkami, napríklad horúce bitúmen.

Betón je horší v kráse, takže sa odporúča ozdobiť dlaždice, dlaždice alebo kamienky. Výstavba pridržiavacej steny z betónu začína s debnoterákom, pre ktoré sa prijímajú dosky alebo drevené štíty. Z vonkajšej strany sú vyrobené podpery, ktoré môžu vydržať vysokú hmotnosť. Na spodnej strane debnenia je potrebné dať masívne kamene a prázdny priestor medzi nimi zaspíš štrku. Potom kamene nalejú tenkú vrstvu betónu.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Proces kladenia kameňov s plniacim betónom sa musí opakovať, kým sa debnenie úplne naplní. Drenážne rúry sú položené na odstraňovanie 50 mm.

Brick vyzerá veľmi dobre ako stena, ale za predpokladu, že je vysoká kvalita a krásne upravená. Najlepšia táto možnosť je vhodná v prípade, že stránka už má tehlové budovy. Pridržiavacie steny sú dobré zo slinku tehly, ktorá sa vyznačuje silou a odolnosťou voči vlhkosti.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Vytvorenie takejto steny nevyhnutne vyžaduje základ. Pri pokládke prvého radu tehál sú otvory na riadenie vody so zjazdmi na spodnej terase. Výška tehlovej steny musí správne zodpovedať svojej šírke. Zvýšenie spodnej časti steny (približne päť riadkov tehál) zahustiť 1,5 alebo 2 tehly. Pre štýlové tehly sa používa roztok, ktorý zahŕňa cement, piesok a vodu v pomere 1: 3: 3.

Kamenná verzia pridržiavacej štruktúry je najdrahšia, ale líši najdlhšiu životnosť. Steny sú vyrobené z klinového alebo rezaného kameňa bez liečby z žula, čadiča alebo kremenca. Tvary na stenu si môžu vybrať najrozmanitejšie.

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Všetko o terase

Na hranici horného okraja steny môžeme vysadiť vegetáciu, ktorá je oceľou. Bude schopná pokryť vertikálne rozsahy. Ak pripojíte drôt alebo lano na steny, potom sa stane dobrou podporou pre farby kučeravých druhov. A môžete si vyrobiť výklenok priamo v zálohe a dať špeciálne kontajnery s rastlinami.

  • Gabióny – Toto sú moderné mriežky s vysokou hustotou, ktoré sú naplnené kameňmi. Takéto štruktúry sú dobre odohraní silným vetrom a hojnosť vody. Pohodlné materiály vám umožňujú rýchlo vykonávať inštalačné práce. Približne 2 krát rýchlejšie ako konštrukcia zadržiavacích stien z iných materiálov.

Všetko o terase

Všetko o terase

  • Polyvinylchloridové pilóty – ľahké a lacné. Pri vytváraní stien z nich v zemi sa ponorí špeciálny kov. To sa robí na zvýšenie pevnosti a zabezpečenie pohybu pôdy. Takáto prídržná stena bude vysoká kvalita a ideálna z hľadiska geometrie.

Všetko o terase

Všetko o terase

Okrem vyššie uvedených materiálov, terasy posilňujú terasy môžu byť betónové bloky, ako aj plynové mriežky a geomáty. Pri inštalácii posledného svahu je potrebné zarovnať, strhli a vykopnite výkop. Je dôležité, aby ste opravili hrany geomátov. Hmotnosť pôdy sa teda bude môcť presunúť menej ako jedno percento.

Krásne príklady

Na terasách môžete pristáť ovocné stromy a hrozno alebo jasné clematis sú vhodné pre dekorácie. V hornej časti pridržiavacích stien bude výhodné vyzerať Begonia alebo Verbena a priestor pozdĺž otvorených schodov môže byť naplnený šľachticou brečtanu. Pozdĺž hraníc zadržiavacích stien, môžete pristáť dozrievajúce rastliny, ako voňavý hrášok.

Všetko o terase

Všetko o terase

Vynikajúca sociation na zdobenie terás bude malé kvetinové lôžka alebo vázy. Príjemné úseky sa pripravujú, ktoré kombinujú fialové clematics s kompaktnými kvetinovými kvetinovými lôžkami v oranžovej, napríklad z Kalendu. Pre svahy, je lepšie si vybrať nenáročné rastliny. Hlavnou vecou je, že sú kombinované s farebnou schémou a časom kvitnutia. Shipovnik kríky, Barbaris, Becklet, rovnako ako ihličnaté rastliny vyzerajú skvele na terasu a zároveň sa pôda dobre drží.

Všetko o terase

Stránky krajiny môžu byť výhodne zdôraznené, ak kaskáda malých vodopádov na miestach terakilizácie. Je obzvlášť pôsobivý, keď voda z jednej terasy prúdi na druhú.

Všetko o terase

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár