Všetko o trávniku pre ihrisko

So usporiadaním miesta pre deti je potrebné vziať do úvahy nielen svoju funkčnosť a praktickosť, ale aj bezpečnosť povlaku. Chlapci hrajú pohybujúce sa hry, beh, skok, a často taká aktivita končí kvapkami. Preto je veľmi dôležité vybrať si podlahu.

Charakteristický

Psychológovia sa ukázali, že aktívne hry sú základom pre rozvoj detí, a to nielen vo fyzických aspektoch, ale aj v mentálnom a sociálnom. Všetci chlapci radi hrajú chytiť, valcovanie zo snímky a vzlietnuť na hojdačke „do neba“. Pred pokračovaním s usporiadaním hernej oblasti je potrebné dôkladne zvážiť všetky podrobnosti a zohľadniť základné požiadavky:

 • Bezpečnosť pobytu;
 • Praktickosť Zoning;
 • Estetická atraktívnosť lokality.

Na základe týchto kritérií úloha výberu výberu hry.

Typy povlakov

Pred organizátormi detských zónových zón je otázka, ktorá povlak je lepšia – umelé alebo prírodné. Prírodný povlak je optimálny, keď príde na malú platformu v krajine alebo v blízkosti domu.

Výhody prírodného trávnika zahŕňajú:

 • Kompetentne zvolená bylinná zmes je dobre ponechaná na slnečno a na tienených plošinách;
 • materiálne životné prostredie;
 • Pri páde na trávu sa zníži riziko zranenia a poškodenia kože;
 • Zloženie trávnej trávy zahŕňa pomaly rastúce kultúry, takže deti nie sú zmätené v stonkách, listoch a koreňoch.

Avšak, na verejných priestoroch s vysokou intenzitou použitia, tráva rýchlo sa vytiahne, nosí a stráca svoje dekoratívne druhy. Potrebuje neustálu starostlivosť – strihanie nie je menej často 1 krát týždenne, kŕmenie a burín. Okrem toho, trávnik vyžaduje časté zavlažovanie, a mokrá tráva nielenže vytvára nepohodlie pri pohybe na ňom, ale aj klzké. Pravidelne sa na sejačských trávnikoch objavia pohonné, a musia zasiať na novej.

Alternatívne, niektoré použitie sypkých materiálov, ako je drvený nudný alebo drvený kameň. Toto nie je najúspešnejšie riešenie. Takéto materiály sú nebezpečné pre deti mladších, pretože existuje riziko prehĺtania. Okrem toho povlak vyžaduje čistenie na trhu práce z odpadu a pravidelných úrovní osviežujúcej úrovne.

Prečítajte si viac  Spades na čistenie snehu Fiskars: odrody a jemnosti

Prírodný trávnik je biotop chrobákov, červov a slimákov. Rastliny zahrnuté do jeho zloženia môžu spôsobiť alergickú reakciu, a keď tráva spadá, neplatené škvrny na oblečenie.

To je dôvod, prečo v herných oblastiach je lepšie ležať umelú trávu. Takéto vykonanie bude stáť viac ako prirodzené siatie alebo valcované trávnik, ale jeho výhody prevážia:

 • V procese prevádzky trávnik nestratí svoju formu;
 • zachováva technické vlastnosti pri teplotách od -30 do +50 stupňov;
 • nie je zmizne a nekrýva pod pôsobením UV žiarenia;
 • charakterizované rezistenciou voči vlhkosti;
 • nevytvára na povrchu kalúnov;
 • regály na mechanické nárazy a ťahanie;
 • Trávnik nie je toxický;
 • Má absorbujúce a protišmykové charakteristiky, ktoré sú obzvlášť dôležité na detskom ihrisku;
 • Servisná životnosť takéhoto trávnika je 15-20 rokov a väčšina výrobcov poskytne záruku na 3-5 rokov záruku.

Syntetický trávnik nevyžaduje zavlažovanie, kŕmenie, burinu a účes. Všetko, čo potrebuje majitelia stránok – čas od času umývanie povlaku vodou pod tlakom, sušiť základňu a sledovať objem plniva. V priebehu roka si zachováva svoj estetický vzhľad. Okrem toho, umelý trávnik je príjemný na dotyk, je pohodlné chodiť naboso na to, a vďaka širokej palete scény si môžete vybrať povlak pre akýkoľvek stylist.

Nebolo však bez nedostatkov:

 • Pri páde na trávu polymérneho materiálu je možné sotva roztrhnúť kožu, tento fenomén dostal názov „umelé horenie“;
 • Trávnik si vyžaduje pravidelnú dezinfekciu, takže zranenia detí neviedli k vážnym následkom.

Ako si vybrať?

Zvýraznenie ihriska je dôležité, aby pokrytie reagoval na tieto kritériá: \ t

 • Bolo to elastické, elastické a bezpečné;
 • sa neroztopili pod lúčom slnka a nezapájal sa;
 • nezasunula v navlhčenej forme;
 • tolerovali všetky teplotné skoky;
 • Dobre absorbovaná voda;
 • Bolo to odolné voči opotrebeniu.

V tomto ohľade, syntetická tráva vyhrá. Najlepším riešením bude polyetylénové vlákna na gumovej báze. Jediným problémom vyplývajúcim z jeho prevádzky je vysoká hromada, ktorá môže sťažiť pohybom malých detí. Preto je pri výbere umelého trávnika, je dôležité venovať osobitnú pozornosť výške sily a frekvencie ich umiestnenia.

Pre detské ihriská je lepšie poskytnúť výšku trávy 15-25 mm. Je žiaduce, aby boli vlákna tenké a mäkké, a zväzky boli zriedkavé – v tomto prípade sa deti nebudú zmätení a zakopnúť.

Ak dodržiavate zásady prirodzenosti a pevne sa rozhodli zasadiť prirodzený trávnik na ihrisku, potom by sa malo prednostne udeliť neslušným kultúram. Optimálne riešenie bude „športy“. Takýto trávnik je dobre tolerovaný vytiahnutím, nie je to hrozné slnečné lúče a malé sucho. Športové trávniky sú náchylné na seba-hojenia, môžu byť krátko krátke – stále si zachovávajú svoj nový pohľad.

Prečítajte si viac  Žltá ľalia: Špecifikácie a odporúčania pre pestovanie

Ako na to?

Technológia Striehania trávnika v detskej zóne. Pred hobľovaním byliniek na ihrisku musíte vopred pripraviť územie. Aby ste to urobili, je vyčistené od odpadu, kvapkajúce, zvitok a utesniť valček alebo dosku.

Pri stanovovaní umelých podláh musíte položiť niekoľko vrstiev podkladu. Aby umelé vlákna nezačínali zo snehu a dažďa, mali by ste predvádzať drenážny systém – vykopať odtokovú priekopu okolo platformy.

Pri pokládke syntetického povlaku vlastnými rukami, musíte mať na pamäti, že nevyvážený umelý trávnik musí hľadať asi 10-15 hodín. Je dôležité, aby jeho dediny vzrástli a prijali vertikálnu polohu. Usporiadané miesta na hraniciach a kĺby sa odoberajú montážnym lepidlom.

Napriek všetkým kúzlam skutočných zelených, bylinná podlaha by mala byť ponechaná na dizajn domov a prúdov. Na ihrisku je lepšie položiť umelý trávnik. Má pekný výhľad, znižuje zranenia pri páde a ľahko sa používa. Široký výber farieb vám umožňuje vybrať dizajn povlaku, ktorý bude zodpovedať celkovému dizajnu hry zóny. Zvoláte sa len na tvoju chuť a radujte sa s výsledkom – bezpečnosť detí v kombinácii s prezentovaným vzhľadom na trávu.

O umelom trávniku pre ihrisko nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: