Všetko o tyčových telách

Kto má záhradu vie, aké ťažké je to udržať ho v krásnom, zdravom stave. Za stromami a kríky potrebujú neustálu starostlivosť: odstráňte suché, choré bity, tvar koruny sedenia, rezať ker. Jednoduchý Secateur je ťažké spracovať, napríklad veľké parky, takže modernejšie nástroje prišli na pomoc záhradníkovi – Suchkores. Sú vybavené dlhými rukoväťami, majú rôzne návrhy a umožňujú, stojaci na Zemi, obloženie vetvy vo vysokej výške.

Zvláštnosť

Takéto skladovanie je rovnaké tajomstvo, len s dlhými rukoväťami. Ak je tyč, potom namiesto držadiel, vybavených dlhým činkom: monolitický, skladací alebo teleskopický, dĺžka, ktorá je až 5 metrov. Pre schopnosť odstrániť vetvy vo vysokej výške, dizajn sa nazýva vatula. Umožňuje vám orezať vysoké stromy bez pomoci schodiska, drží náradie pre bar a druhý, vytiahnutie kábla (špeciálne lano).

Vesníc sú schopní odstrániť bity v rôznych uhloch, sú ergonomické, takže sa ani nedajú uviaznuť v hrubých korunách. Mnohé modely majú systémovú jednotku, ktorá prenáša úsilie na reznú jednotku. To umožňuje vyrovnať sa s hrubšími a silnými vetvami. Produkty sú mechanické, elektrické a benzín, mnohé z nich sú vybavené antivibračným systémom.

Sulls sa používajú na odstránenie vetiev s hrúbkou až 5 cm a benzínové a elektrické modely sú vybavené mini-pílou a takmer hrubšími vetvami.

Obyčajný mechanický SWIFT nestojí za to, aby sa vetvy vysušili hrubšie, ako je uvedené v pokynoch. Rezací uzol môže zaseknúť a pokúsiť sa ho odstrániť z vysokej výšky pomocou mechanického úsilia, bude mať za následok poruchovanie nástroja.

Vytrorená má niekoľko nevýhod, ktoré by sa tiež malo povedať:

  • Je ťažké urobiť dokonalý rez na vrch, môže sa vyskytnúť v požadovanom uhle, alebo viesť k zväzku vetvy;
  • Rez nemôže byť rozmazaný na ochranu pred baktériami.

Názory

Všetky SuchKores, vrátane vysoko nadmorskej výšky, sú rozdelené do troch veľkých kategórií: mechanické, elektrické, tyče. Používajú sa v rôznych prípadoch, takže pri nákupe by mal zohľadniť špecifiká každého nástroja. Modely môžu byť odporúčané na orezávanie suchých alebo živých vetiev, jednoduchých alebo kučeravých účesov, pracovať s materiálom rôznej hrúbky.

Je dôležité rozhodnúť sa s typom tyče. Najjednoduchšie z nich má monolitickú dlhú rukoväť s rezným uzlom pripojeným na ňom. Mnohé modely sú vybavené odnímateľnou rukoväťou alebo s prídavnou tyčou. Najobľúbenejšie taomcores sú vybavené teleskopickým dizajnom, ktorý sa pohybuje pozdĺž typu submisívneho potrubia.

Výber nástroja pre vašu záhradu, človek by sa mal najprv čítať a pochopiť, aké sú prezentované rôzne typy nástrojov.

Mechanický

Tento typ tajomnej práce prostredníctvom používania mechanického úsilia, to znamená, že sa používa manuálna práca. To tvorí skupinu, na ktorú patria všetky typy, s výnimkou elektrického a benzínu. Mechanické modely majú jednoduchší návrh, rozpočtové náklady a sú často vybavené tyčmi.

Lietadlo a kontakt

Sulls sa rozlišujú rôznymi značkami, vrátane typu lopatkových listov. Levanné produkty sa podobajú nožnice s dvoma ostrými povrchmi rezania mechanizmu. Nože sa pohybujú smerom k sebe. Niekedy čepeľ jedného z nich vyzerá ako plochý háčik, ktorý je ľahké pochopiť pobočkami. Rastlinné úseky lietadlom nožov sa získajú hladší a menej zranený. Vhodné pre mladé drevo.

Kontaktné čepele sú navrhnuté tak, aby pracovali tak so suchým aj živým materiálom. Horný nôž z nich je dvojitý, prechádza cez fenu s úsilím a spočíva na spodnom byte, ktorý slúži ako zameranie.

Je možné zvýrazniť druhu nožov s Acilidom. Horný nôž je spustený na ploché špeciálne zameranie s prehlbovaním, v ktorom hity. Typ lopatiek možno považovať za kontakt, nástroj netlačí, ale bez ohľadu na to, ako okradnúť vetvu. Navrhnuté pre suchý materiál.

Všetky opísané typy čepelí môžu mať mechanizmus typu.

Sovy

Toto mechanické zariadenie má kontaktný typ nože. Horná ostrá čepeľ je inštalovaná v smere vetvy, cez ktorú prejde, s úsilím klesá na dno, tvrdohlavá časť rezného uzla. Rodové tyčové výhonky – svetlo a manévrovateľné, s jeho pomocníkom vykonávať kučeravý účes puzdra a stromy, odstrániť vetvy v ťažkostných miestach, napríklad v ostnatom ker. Pracuje dobre s čerstvým drevom a veľkými kvetmi.

S úsilím chrápaním

Akýkoľvek manuálny mechanizmus sa stáva dokonalým, ak je dodávaný s napnutým pákovým kolesom, ktorý je zvyčajne skrytý v rukoväti. Rezanie materiálu sa vyskytuje s pomocou zvlnených pohybov, zvyšujú zaťaženie na vetve a uľahčujú manuálnu prácu záhradníka. Nástroj má malý rezný uzol, ktorý robí to funkčnejšie, schopné sa dostať do najťažších oblastí. Zariadenie s Ratchetovou silou sa často dodávajú s rukoväťou tyče a ďalším hacksawom.

Elektrický

Tieto návrhy sa nazývajú aj motor, sú vybavené mini-píly, pracujú zo siete. Elektrické tyčové hrbole sú desaťkrát znížené úsilie a čas záhradníctva. Zvážia malý, pracovný uzol je schopný rozvinúť 180 stupňov, výška akcie môže byť 4-6 metrov. Nevýhody zahŕňajú vyššie ako mechanický model, náklady a závislosť od napájania. Polomer činnosti (záhradné rezanie) je obmedzené na dĺžku elektrického kábla.

Nabíjateľný

Rotované hrbole na batériách sú schopní pracovať v akomkoľvek rohu záhrady alebo parku, bez ohľadu na externý zdroj energie, ktorý je veľký plus pre záhradné vybavenie. V rukoväti výrobku vybudoval nádrž na mazací reťazec miniálnej píly. Nevýhodou takejto zázračnej technológie je možné nazvať dousnosťou pracovného času, pretože periodicky batérie budú musieť účtovať. Súprava obsahuje dve nabíjačky, ktoré zvyšujú čas orezávania. Nabíjateľné taomcores sú drahšie ako sieťové analógy.

Benzín

Sú označované na profesionálne motorové vybavenie. Toto je najvýkonnejší nástroj na orezávanie stromov. Na krátku dobu sa liečia rozsiahle parkovacie plochy. Na výhody, ktoré môžete pridať, že benzín návštevnosť, na rozdiel od elektrických, sa používa autonómne a pri každom počasí. Výkon nástroja je dosť aj pre veľké a hrubé vetvy. S rukoväťou tyče je benzínová jednotka schopná pracovať v nadmorskej výške až päť metrov. Ale na bezpečnostnej technike na použitie takýchto modelov stojaci len na zemi, bez použitia schodov.

Nevýhody benzínového zariadenia zahŕňajú vysokú hmotnosť, vysoké náklady a potrebu paliva. Sulls majú zvýšenú úroveň hluku a potrebujú pravidelnú technickú kontrolu.

LineUp

Po oboznámení sa s odrôd modelov tyčových suchiek a porovnávania ich s ich potrebám, môžete ísť na nákup. Na trhu stavebného nástroja je toto vybavenie reprezentované mnohými modelmi: RYOBI RPP750S, Grinda 40242, GARDENA, SKRAB, VERVE PC29, Raco. Čítajte viac Dávame niekoľko obľúbených produktov.

  • Model MR LOGO 47619 Je to prevodové takacie s otočnou pracovnou časťou na sušenie suchého materiálu. Zariadenie je vybavené pílou, tyč má teleskopický dizajn.
  • „Centrinstrument 0220“, Navrhnuté tak, aby pracovali s vysokým kríkom, dobre tvorí živé ploty. Vysotzorez má plochý typ čepele, vybavený račňovým mechanizmom.
  • Takéto Kings Lux-náradie, výroba ČĽR, Určené pre kríky a nízke stromy. Maximálne prerezávanie vetiev v nadmorskej výške 2,5 metra. Má hacksaw, pevne s skrutkami a teleskopickým typom tyče.

  • PALISAD 60581 – tyčinky s priamym rezaním. Navrhnuté tak, aby obrezali živé vetvy, nie sú hrubšie dva centimetre umiestnené v výrazne nadmorskej výške. Používa na vytvorenie koruny a lemovaných prác. Rezací kotúč má oxidovaný ochranný povlak.
  • Suchthedue SSH-02 Vyrába v Rusku 660 g. Kvalitný nástroj, ktorý je schopný orezávania hrubých vetiev, ľahko funguje ako s živým aj suchým materiálom. Navrhnuté pre prácu v značnej výške.

Moderný priemysel vyrába veľký počet typov záhradných nástrojov, a vyberte si tyč Today, dnes nie je práca.

Ako si vybrať a aký je rozdiel medzi škvrnami tyče (HACKSAWS A TACHKORES), pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár