Všetko o uchopení pre MOTOBLOCK

MotoBlocks výrazne uľahčujú prácu poľnohospodárov a vlastníkov vlastných domácich pozemkov. V tomto článku budeme hovoriť o takom dôležitom prvku dizajnu tohto zariadenia, ako spojka.

Účel a druhy

Spojka vykonáva zotrvačný prenos krútiaceho momentu z kľukového hriadeľa do reduktora prevodovky, poskytuje plynulý štart pohybu a spínania rýchlosti, upravuje prenosový kontakt s motorom motorového motora. Ak zvážime dizajnové funkcie, mechanizmy spojky môžu byť rozdelené do:

 • trenie;
 • hydraulický;
 • elektromagnetické;
 • odstredivé;
 • jeden, dva alebo viac disk;
 • opasok.

Na fungujúcom prostredí sa rozlišujú mokré (vo vani s olejom) a suché mechanizmy. Zaradený režim sa oddelia neustále uzavreté a netrvalo uzavreté zariadenie. Podľa toho, ako je krútiaci moment prenášaný – v jednom prúde alebo dvoch, rozlišovať medzi jedným a obojsmernými systémami. Konštrukcia akéhokoľvek mechanizmu spojky zahŕňa také prvky:

 • Riadiaci uzol;
 • Vedúce detaily;
 • Olovené komponenty.

Spojka trecie spojka je najobľúbenejšia medzi poľnohospodármi blokov, pretože je zjednodušená pri údržbe, vysokej účinnosti a nepretržitej práci. Zásada prevádzky je použitie trecích síl, ktoré vznikajú medzi okrajmi otrokov a vedúcimi časťami. Popredné komponenty pracujú v tuhej väzbe s motokrým hriadeľom, a otrokmi – s hlavným hriadeľom rýchlosti spínacieho krabičky alebo (v jeho neprítomnosti) s nasledujúcim prenosovým uzlom. Prvky trecieho systému sú zvyčajne ploché disky, ale v niektorých modeloch motorových blokov je implementovaný iný formulár – boom alebo kužeľ.

V hydraulickom systéme sa moment pohybu prenáša cez kvapalinu, tlak, na ktorom piest poskytuje. Návrat piestu v počiatočnej polohe sa vyskytuje pomocou pružín. V elektromagnetickej forme spojky sa uskutočnil iný princíp – pohyb prvkov systému sa vyskytuje v pôsobení síl elektromagnetizmu.

Tento druh sa týka neustáleho otvoreného. Centrifugal typu spojky sa používa v boxoch, ktoré automaticky prepínajú rýchlosti. Nie je príliš časté kvôli rýchlemu opotrebeniu častí a veľkého trvania stohovania. Typ disku, bez ohľadu na počet diskov, je založený na jednom princípe. Sa líši spoľahlivosťou a poskytuje hladký štart / odpojenie agregátu.

Spojka pásov je charakterizovaná nízkou spoľahlivosťou, malou účinnosťou a rýchlym opotrebovaním, najmä pri prevádzke s vysokými motormi.

Nastavenie spojky

Treba poznamenať, že pri práci je potrebné dodržiavať určité odporúčania, aby sa predišlo predčasným poruchám a zbytočným problémom, ktoré vznikli v dôsledku nesprávneho zaobchádzania s vybavením. Pedál spojky je potrebný a stlačte a uvoľnite hladko, bez ostrých pohybov. V opačnom prípade môže motor jednoducho zastaviť, potom budete musieť stráviť príliš veľa času a silu, aby ste ju znova spustili. Pri používaní MOTOBLOCK sú možné nasledujúce problémy spojené s mechanizmom spojky.

 • S úplne stláčanou adhéziou, technika sa prudko zrýchľuje. V tejto situácii sa pokúste len otočiť nastavovaciu skrutku.
 • Pedál spojky sa uvoľní, ale jednotka sa nepohybuje ani nepohybuje s nedostatočnou rýchlosťou. Ľahko uvoľnite nastavovaciu skrutku a skúste zdvih motocyklov.
Prečítajte si viac  Všetko o LIPA Mellite

S podivným šumom, COD, zrazu z prevodovky, okamžite zastavíte jednotku. Najčastejšie príčiny takejto situácie sú malá hladina oleja alebo jeho nízka kvalita. Pred začatím práce na MOTOBLOCKUJTE, URČIŤ Skontrolujte prítomnosť a množstvo oleja. Vymeňte / ťahajte olejovú tekutinu a spustite jednotku. Ak sa zvuky nezastavili, zastavte MOTOBLOCK a pozvať špecialistu, aby ste skontrolovali svoju techniku.

Ak máte akékoľvek problémy spojené s rýchlosťou spínania, otestujte spojku, upravte ju. Potom skontrolujte prevodovku na predmet opotrebovaných predmetov a skontrolujte hriadele – snáď sloty.

Ako to urobiť sami?

Uchopenie MOTOBLOCK je možné vykonať buď zmeniť a nezávisle, ak máte skúsenosti s funkciou Fitter. Pre výrobu alebo výmenu vlastného mechanizmu môžete použiť náhradné diely z automobilov alebo zo skútra:

 • zotrvačník a hriadeľ z prevodovky „Moskvich“;
 • HUB a otočná vačka z „Tavria“;
 • Kladka s dvoma držadlami pre otrokovú časť;
 • Kľukový hriadeľ z GAZ-69;
 • B-profil.

Pred začatím procesu inštalácie spojky si pozorne preskúmajte výkresy mechanizmu. V schémach jasne videli internetu prvkov a postupné pokyny na montáž do jedného dizajnu. V prvom rade je potrebné vidieť kľukový hriadeľ tak, že nemá kontakt s inými časťami systému. Potom vložte motor-blokový hub na hriadeľ. Potom sa pripravte na hriadeľ drážku pre uvoľňovacie ložisko. Snažte sa robiť všetko úhľadne a presne, takže náboj padol na hriadeľ pevne, a kladka s rukoväťami – to bolo voľne ukázalo. Rovnaká operácia je opakovateľná s druhým koncom kľukového hriadeľa.

Vložte vrták vŕtaním s priemerom 5 mm a jemne vŕtajte 6 otvorov v remenici, v rovnakej vzdialenosti od seba. Na vnútornej strane kolesa spojeného s hnacím káblom (opaskom), musíte tiež pripraviť zodpovedajúce otvory. Publikované na remenici na zotrvačku a opravte skrutku. Označte príslušné zásuvné otvory. Otočte skrutku a odpojte detaily. Teraz starostlivo vrtáčko v zotrvačníku. Znova pripojte časti a utiahnite upínacie skrutky. Zotrvačník a kľukový hriadeľ z vnútra je potrebné liečiť – eliminovať možnosť držať a biť časti o sebe. Systém je pripravený. Nainštalujte ho na položené miesto vo vašom zariadení. Pripojte káble, pri ich tlači od trecích častí.

Prečítajte si viac  Rose "Laguna": Vlastnosti, Typy a kultivácia

Ak máte malú jednotku, môžete prísť s verziou pásov. Vezmite dve odolné klinové pásy s dĺžkou približne 140 cm. Ideálna možnosť bude B-profil. Otvorte prevodovku a nainštalujte na hlavnú hriadeľovú kladku. Na pružinovej konzole, nainštalujte dvojité video. Všimnite si, že aspoň 8 hviezd držiak musí byť spojené s štartom spustenia spojky. A dvojitý valec je potrebný na poskytnutie potrebného napätia opasok počas prevádzky a oslabenie v prípade skĺznutia / voľnobehu. Aby sa minimalizovalo opotrebovanie prvkov, pozrite si návrh blokov-zastávok pre voľnobehu motora.

Nezabudnite na pripojenie prevodovky do systému, je lepšie použiť nový, ale môžete a časť auta, napríklad „OKA“.

Zvážte ďalší spôsob, ako samostatne konštruovať systém spojky. Vyvodenie zotrvačníka do motora. Potom pripojte spojkový systém, odstránený z auta s adaptérom, ktorý môže byť vyrobený z kľukového hriadeľa s VOLGA. Zaistite zotrvačník na kľukový hriadeľ motora. Košík spojky Nastavte paletu. Pozrite sa na identitu veľkostí upevnenia príruby hriadeľa a dosiek koša.

V prípade potreby zvýšte potrebné medzery pomocou súboru. Redukčný prvok a prevodovka môžu byť odstránené zo starého zbytočného auta (skontrolovať zdravie a všeobecné podmienky). Zbierajte celý dizajn a otestujte jej prácu.

S nezávislou výrobou MOTBLOCKOVÉHO SYSTÉMU Nezabudnite na dôležitý moment: Časti montážnych uzlov nemusia držať pôdu (okrem kolies, samozrejme a nástroje na spracovanie zeme).

O tom, ako sa vyskytuje spojka ťažkého motora, môžete sa dozvedieť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: