Všetko o vite hladké

  Dlho sa ľudia pripájali osobitný význam rôznym typom stromov. Samostatné miesto je obsadené ELM – podľa veriaceho, dáva odvahu a dávať šťastie cestujúcich. Pre slovanské národy bol tento strom spojený s vznikom nového života, a Briti – pobočka Ilma, prepletenej viničom hrozna, je personifikácia lojality milovníkov. Rodina ILM má najmenej 40 druhov a jeden z nich je hladký Elm, podrobnejšie zvážime v tomto článku.

  Popis

  Elm hladká má neuveriteľnú flexibilitu, vďaka ktorému dostal svoje meno. Celts nazýval strom „Elm“, čo znamená „ELM“, slovanské národy dešifrovať toto slovo ako „flexibilný tyč“. Tiež strom je niekedy volaný inak: najlepší, ILM alebo Karagach. Vďaka svojim vlastnostiam sa strom stal vynikajúcim materiálom na výstavbu domov, vagónov, slepov a dokonca aj zbraní.

  Tiež z domácich nástrojov Ilma dreva, ako sú pletacie ihly, rampa, hrable alebo oblúk. Rozlišovať baret z iných stromov je pomerne jednoduchý, potrebujete len poznať niekoľko svojich vlastností.

  Zvážte špecifiká vzhľadu obyčajného ELM.

  • Koruna tohto stromu je dostatočne veľká, má formu kopula a je dosť hrubá kvôli veľkej, v blízkosti listov. Priemer koruny dospelých dosahuje 20-25 metrov.
  • Kôra na ILMA hladká, bez viditeľných trhlín. Má tiež nehnuteľnosť, ktorá má byť chybná s malým platinom a má hnedohnedý odtieň.
  • Stromové vetvy sú rozdelené do troch úrovní: dno, stredné a top. Nižšia vrstva pozostáva z krátkych horizontálnych vetiev. Na začiatku a visí na konci výhonkov sú charakteristické pre strednú časť rastliny. V hornej posteli, vetvy sa snažia napučať a odvádzať lúče na stranách, kôra na nich je hladká, svetlohnedá a brilantná a lístie rastie veľmi hrubé.
  • Karagach rastie pomerne rýchlo, jeho maximálna výška je 25-30 metrov.
  • Priemer trupu tohto stromu je často viac ako jeden a pol metrov.
  • List Knap má oválny tvar, ukázal na koniec a často asymetrické polovice. Veľkosť listu je od 5 do 12 cm a kotlety zvyčajne nepresahujú 4-6 mm dlhé. Rezidenčné pripomínanie vtákov vtákov. Na vrchole listov sú hladké a tmavo zelené a dno je mäkké, chlpaté a majú svetlý odtieň zelenej. Okraj lístia podľa štruktúry sa podobá rukavicu s kosáčikmi. S príchodom pádu lístia získava hnedé a fialové odtiene.
  • Kvety elm malé hnedé kvety s fialové tyčinky, kvetina pútavé. Obvykle Bloom Ilma trvá 7-10 dní.
  • Plody sú malý, väčšinou hnedý odtieň, majú cilias pozdĺž okraja a matice vnútri.

  Obyčajný hladký elm dokonale toleruje drsné zimy, a tiež ľahko podľahne tvorby a účes. Korozchodný koreňový systém Korgach je hrubý, veľký a silný, ktorý umožňuje, aby rastlina zostala stabilná počas silného vetra alebo búrky. Priemerná dĺžka života stromov ILM rodiny dosahuje 250-300 rokov, ale často sú exempláre, ktoré žili oveľa dlhšie. V hlbokej, mokrej krajine, baret pridáva až 50 cm na výšku a 30 cm do priemeru kmeňa na rok.

  V období suchej, strom nezomrie, ale jeho rýchlosť sa výrazne zníži. Okrem toho, ak je strom vysadený v mestských parkoch alebo na uliciach, suchá slabá pôda nielen spomalí rast, ale záruky tiež zaručuje včasné kŕmenie lístia a sušenie koruny. Elm s ťažkosťami toleruje iné faktory veľkých miest, ako je prašnosť, tieňovanie viacerými podlažnými budovami, ako aj slanosť a pôdny kompacon. Prírodná oblasť – Na brehu zásobníkov a v lese a umelo vysadených stromov sa často nachádzajú v parkoch a uličkách. .

  Spočiatku Ilma rástla na území Anglicka, Kaukazu a škandinávskych krajín

  Rastúci

  Odolný voči tvrdým životným podmienkam – prevedeli prebytočnú vlhkosť a sucho. Stromy sa ľahko vyrovnávajú so studenými zimami na severe a s horúcou rovníkovou klímou. Berest môže rásť v piesku v blízkosti riek, skál, kamienkových a fyziologických pôd. Všetky nezvyčajné podmienky budú mať vplyv len na tempo rastu – horšia Zem a podnebie, pomalší strom bude rásť.

  Rastlina elm vo svojom vlastnom dvore alebo letnej chate len dosť. Nie nevyhnutne hľadať hotové prázdne sadenice – môžete klíčiť výhonky pomocou semien. Ak spĺňate správnu postupnosť akcií, prvý výhonky sa objavia veľmi skoro.

  Ak chcete strieľať rýchlo rásť, vyberte si terén, ktorý je dobre osvetlený slnkom.

  Zvážte krok za krokom pokyny pre pestovanie semien zo semien:

  • Zbierať matice sú potrebné, keď Berest sa čuduje;
  • Po zbere, umiestnite semená na zvlhčovanú bavlnenú vlnu alebo gázu;
  • Uistite sa, že liečbu budúcich výhonkov s antifungálnym činidlom – fungicíd, bude chrániť výhonky z chorôb, ktoré sa ťažko vytvrdia po vzhľade;
  • Po dvoch alebo troch dňoch, semeno strieľa výhonky, potom musia byť prenesené do kontajnera s čiernou pôdou alebo obohatení vlhkom pozemku, v takýchto podmienkach bude Elm čo najrýchlejšie rastú;
  • Pôdu pred výsadbou posypením a hydratáciou;
  • Zariadenie na klíčkov vo vzdialenosti 20-25 cm od seba a v hĺbke 2-3 cm;
  • Pokrývajú semená semien bavlny, seno alebo machom, vytvorí priaznivé podmienky pre zvyšovanie výhonkov;
  • Každý deň sa uistite, že je vodu na zem;
  • Po 10-12 dňoch, výhonky sa dostatočne a upevňujú, potom môžete odstrániť materiál pozorovateľa.

  Postoj k slnečnému žiareniu v mladých klíčkoch je dosť dobrý, takže za priaznivé počasie sa odporúča ich dať na terén lúče.

  Najúspešnejší čas na pestovanie semien je koniec jari, počas tohto obdobia je aktívny rast akýchkoľvek rastlín.

  Pristátie

  Transplantácia sadeníc do pôdy sa uskutočňuje rok po klíčovaní, počas tejto doby sa klíčia posilnia a vyrastajú asi 20-25 centimetrov. Domáce a kúpené výhonky hladkého ELM sú zasadené rovnakým spôsobom. Mladé stromy sa neboja vlhkosť, nie rozmarné na teplotu pôdy a vzduchu v teplej sezóne. V prvých rokoch po vystúpení, je potrebné chrániť mladý strom pred chladom a vietor, v zime musí byť útek zabalený.

  V horúcich letných dňoch sa odporúča pravidelne vodu Karagach, ale v období dažďov je lepšie opustiť zvlhčovanie pôdy okolo stromu. Do koreňového systému získal požadované množstvo živínovej tekutiny, pôda okolo hlavne musí byť pravidelne uvoľniť.

  Ak krajina nie je obohatená, je potrebné k nemu pridať humus.

  Starostlivosť

  Ak nastavíte cieľ rýchlo pestovať zdravý hladký elm s nádhernou šírením koruny, postarajte sa, že pôda je dostatočne navlhčená a obohatená užitočnými látkami. Ilma tiež rastie krásne v blízkosti iných stromov, takže ich môžete pristáť na uličke, tvoriť zmiešané pristátia.

  Starostlivosť o berré je tiež obrezať chybné pobočky a tvorbu elegantnej koruny. Ak pozorne sledujete stav stromu a vymazať sušené, zakrivené a poškodené vetvy v čase – to výrazne rozšíri život Karagach.

  Obriezka zbytočných výhonkov tiež zlepší celkový vzhľad koruny.

  Reprodukcia

  Existujú metódy množenia s použitím výhonkov z pne a koreňové uplatnenie obličiek, ale optimálnu verziu eliminácie elm – klíčenie semien. Môžete pestovať semená ihneď po zbere – nepotrebujú dodatočnú prípravu. Je veľmi dôležité generovať sadeníc čo najskôr a transplantáciu ho do pôdy, pretože s každým dňom oneskorenia kvality orechov klesá, resp. Pravdepodobnosť výhonkov.

  Zvážte podrobný spôsob propagácie elm s semenami.

  • Semená umiestnené do pripravenej pôdy, vzdialenosť medzi nimi by mala byť aspoň 30 cm.
  • Na vrchole vrchol položte malé množstvo pôdy, pokrývajúce semená tenkou vrstvou.
  • Na vytvorenie priaznivých podmienok pre klíčenie semien je potrebné navlhčiť pôdu do 30-35 dní.
  • Pred výskytom zimy je potrebné siatie na pokrytie lístia a po mrazoch – sneh.
  • Mladé elmy môžete preniesť na trvalé miesto za rok po siatí, je najlepšie to urobiť na jar.

  Transplantácia malých stromov nebude práca, pretože ich korene sú stále dosť kompaktné.

  So vhodnou starostlivosťou a priaznivými podmienkami pre druhý rok života, ELM môže dosiahnuť výšku metra.

  Choroby a škodcov

  Na váš Karagach žil dlhý život a potešil vzhľad krásnej zdravej koruny, je potrebné chrániť strom pred chorobami a škodcami. teda Bude rozumné zoznámiť sa so zoznamom možných patogénov ochorenia a škodlivých chrobákov.

  Holandská choroba

  Je to spôsobené hubami, ktorý zo stromu na strom je prenesený do jadier. Kvôli tejto chorobe nemôže Elm dostávať normálnu výživu a po mesiaci neskôr oslabuje a pomaly zomrie.

  Rozbalenie priadky morušov

  Ide o húsenice, ktorí spôsobujú predčasné zameranie listu, okrem toho, Berest sa stáva zraniteľnejšími chorobami po tom, čo je ohromený týmito škodcami.

  Ázijský USACH

  Najbežnejší typ škodcov. Chrobáky prenikajú do kôry a krmivo na drevo, zatiaľ čo porušujú normálny metabolizmus vo vnútri ELM.

  Štít

  Toto je ochorenie spôsobené veľmi malým hmyzom – vyzerajú ako pumely na pobočkách kôry. Ak nezastavíte reprodukciu týchto chrobákov, môžu zlomiť pohyb šťavy, po ktorom stromy rýchlo prídu, prestane byť frons dole a čoskoro zomrieť.

  Aplikácia v krajinnom dizajne

  Smooth Elm vyzdobí krajinu aj mestskú uličku alebo parku. Nedôvodný strom, odolný voči suchu a jednoduché. Tiež ILM sa dobre darí s inými typmi stromov, ktoré vám umožní vytvoriť zaujímavé kompozície, napríklad na rastliny smreka alebo agáciu. Okrem terénne úpravy a zdobenie, ILM tiež dokonale zvládne s čistením vzduchu z sadzí, dymu a prachu.

  Karagach s náležitou starostlivosťou veľmi rýchlo rastie, je to výhoda, keď potrebujete zrýchliť zelenú zónu alebo pestovať živú výšku. VYAZY je veľmi často zasadený v parkoch a uličkách, pretože ich koruna sa ľahko vytvára a stáva dekoratívnou krajinnou dekoráciou.

  Niektoré druhy Berst vyzerajú skvele na trávnikoch a trávnikoch, ale radšej ich nie sú zasadiť vedľa kvetinových lôžok – hrubé listy opúšťajú tieň, v ktorom väčšina farieb neprežije. Ale v takej tienici je jeho vlastné plus – ak v oblasti krajiny rastú hladkú elm, potom bude útočisko zo slnka v horúcich letných dňoch. Obyčajný elm s hustou korunou bude vyzerať skvele vedľa jablkových stromov, Rowan, Cherry a Cherry. Berestra tiež dokonale zapadá do záhrady, vyrobené v japonskom štýle – „Záhrada kameňov“.

  Môžete sa naučiť z videa z balónov hladko liečebných vlastností z nižšie uvedeného videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: