Všetko o vytvrditeľných materiáloch „AGROTEX“

Na poľnohospodárskom trhu existuje mnoho rôznych pozorovacích materiálov. Materiál domácej produkcie „Agrotex“ má dobré charakteristiky. Podporuje zber, vhodný na ochranu rastlín, škodcov a ultrafialových lúčov, je vynikajúcou možnosťou pre zimné prístrešie ruže a iné tepelné láskyplné rastliny. Podrobnejšie zvážiť jeho odrody a vlastnosti používania.

Čo to je?

AGROTEX – netkaný podlahový materiál vyrobený technológiou Spunbonha na ruskej ochrannej známke „Agrotex“, ktorý je súčasťou skupiny spoločností „HEX“. Získa sa z roztaveného polypropylénu filtračným spôsobom, čo umožňuje vytvárať syntetické vlákna, ktoré sú spojené medzi sebou, tvoria pevné plátno.

Agrotex je určený pre poľnohospodársku prácu – Používa sa ako vo veľkých poľnohospodársko-priemyselných váhach pre úkryt veľkých oblastí plodín v oblastiach a v záhradníckych záhradách, ktoré uľahčujú starostlivosť o letných obyvateľov.

Externe Agriched sa podobá hustá tkanina s poréznou textúrou. Preskočí vzduch a vlhkosť, ale v rovnakom čase spoľahlivo chráni rastliny z chladu. Výrobcovia zahŕňajú Komponent suf (Ultrafialové stabilizátor), ktorý pomáha odrážať ultrafialové lúče a zachovanie požadovanej úrovne teploty. Zamestnané plátno sa používa na urýchlenie vykurovania pôdy, vytvorenie skleníkov, skleníkov a zimnej ochrany rastlín.

Vzhľadom na ľahkosť a hmotnosť vynikajúcich vlastností získal materiál vysoké hodnotenie poľnohospodárskych pracovníkov a amatérskych záhradníkov.

Vlastnosť

Agrotex je šetrný k životnému prostrediu a je vhodný na použitie niekoľko rokov. Je veľmi praktický, vhodný na pestovanie akýchkoľvek rastlín a zimného úkrytu termo-milujúcich trvalých. Jeho hlavné charakteristiky – Jednoduchá a sila.

AGRICHED INTERENCE NIEKTORÉHO VLASTNOSTI:

 • vysoké hladiny tepelnej ochrany;
 • priepustnosť vzduchu;
 • Odolnosť voči vlhkosti;
 • Rôzne stupeň hmotnej hustoty;
 • Jednoduchosť aplikácie a starostlivosti;
 • Bezpečnosť pre pôdu a rastliny.

Klady a zápory

Tento typ podkladového materiálu sa stal hodnou alternatívou k polyetylénovej fólii a na začiatku obdobia krajiny sa teší zvýšenému dopytu spotrebiteľov. Zvážte výhody a nevýhody jej používania.

Pros:

 • Ochrana rastlín z kvapiek teploty;
 • Preskočenie svetla až 90%;
 • zrýchlenie dozrievania ovocia a zvýšenie výťažku;
 • Zníženie úrovne odparovania vlhkosti;
 • odolnosť voči tvorbe kondenzátu;
 • prekážka pre rastliny poškodeniu silným vetrom, dažďom, seom;
 • Ochrana proti škodcom;
 • odpudzovanie prachu;
 • Široký výber variantov materiálu pre kryté postele, skleníky a skleníky;
 • Ukladanie síl a času záhradkárov.

Prejav možných nedostatkov nie je spojený s vlastnosťami materiálu, ale s charakteristikami manipulácie s materiálom počas práce. So silným ťahaním, môže spadnúť, so zlým upevnením okolo okrajov zvyšuje pravdepodobnosť jeho vyfúknutia na vietor.

Názory

Výrobcovia produkujú širokú škálu podlahového materiálu, ktorý sa líši farbou, hustotou a použitím. Okrem tradičných možností bielej a čiernej sú dvojvrstvové kombinácie. Zvážte viac podrobností každého typu.

 • biely. Navrhnuté na urýchlenie vykurovania pôdy a úkryt rastlín z kvapiek teploty. Materiál s hustotou 17-30 g / m² môžete zakrývať lôžka rastlín bez výstavby ďalších rámov. Nebude dať mrazené mladé výhonky, ušetrí z prehriatia, hmyzích škodcov. Canvy s hustotou 42-60 g / m² je vhodné pre skleníky, skleníky, ako aj zimný prístrešok termo-milujúci kvitnúce kríky (ruže, Hydrangea, Clematis). Niektoré druhy sú vybavené dodatočnou výstužou a lamináciou, čo výrazne zvyšuje pevnosť plátna. Laminovaný materiál eliminuje priechod vody a tvorbu kondenzátu vo vnútri skleníka.

 • čierna. Používa sa na mulčovanie. Rozprestiera sa priamo na pôdu. Zabraňuje tvorbe burín a chráni plody rastlín z kontaktu so Zemou. Materiál chýba vzduch dobre a udržuje vlhkosť. Hustota 60-80 g / m² je ideálna pre výsadby jahôd, 90-120 g / m².

 • biely čierny. Vrchná vrstva bielej farby odráža ultrafialové lúče, chráni listy z prehriatia a popálenín. Nižný Black – podporuje potrebnú úroveň tepla a vlhkosti, zabraňuje vzniku burín.

 • Žlto-čierny. Vonkajšia žltá vrstva prispieva k ochrane rastlín z škodcov bez použitia chemických liekov, priťahuje ich do plátna. Tiež zaisťuje čistotu ovocia a listov, s výnimkou ich kontaktu so zemou. Vnútorné čierne absorbuje slnečné lúče, zadržiavanie rastu burín.

 • Červený. Horná červená vrstva si zachováva teplo, urýchľuje rast rastlín a prispieva k skorému zberu, chráni pred mrazom. Vnútorná žltá – poskytuje ochranu proti hmyzu.

 • Biely. Vonkajšia biela strana chráni pred spaľujúcim lúčom slnka. Nižšia červená – prispieva k dlhšej konzervácii tepla v pôde nahromadenej denne. Urýchľuje dozrievanie ovocia.

 • Biele-Silver (fólia). Vhodné pre rastliny úkryt za podmienok s nestabilnou klímou (keď teplota klesá pod priemerné klimatické normy) av severných regiónoch. Mladé sadenice z mrazu spoľahlivo chránia a prispievajú k ich rýchlemu rozvoju. Horná biela časť poskytuje dobrý prístup vzduchu a vnútorná strieborná strana zvyšuje odraz svetla na rastlinách, čo urýchľuje proces ich vývoja.

 • Silver-Black (fólia). Vonkajšia strieborná strana zlepšuje svetlo na rastliny, prispieva k rastu a dozrievaniu plodín. Vnútorná čierna – podporuje rovnováhu vlhkosti a vzduchu, bráni rozvoju burín.

Ako si vybrať?

Obchodná známka ponúka veľký sortiment podlahového materiálu. Je vyrobený vo forme role a v baleniach. Rolky majú šírku 1,6 alebo 3,2 m. Šírka 1,6 m je vhodná pre prístrešok malých lôžok s skorým siatím a nízkymi skleníkmi v tvare oblúka.

Biela „Agrotex“ 3,2 m široká je vhodná na povlak skleníkov a čierna – pre výsadbu jahodových a rastlinných plantáží. Nákupným materiálom v obchode, musíte vylepšiť hustotu rolí a špecifické použitie výrobcu.

Pri nákupe potrebujete zvážiť veľkosť oblasti, ktorá sa plánuje byť pokrytá (počet lôžok, ich veľkosť). Aby bol materiál slúžiť nie je jednou sezónou, nie je možné ho dôrazne vytiahnuť, takže pre spoľahlivú ochranu je potrebné odrezať handričku na zníženie viacerých lôžok asi 15 cm dĺžku a šírku. To umožní spoľahlivo opraviť prístrešok pomocou kolíkov alebo kameňov.

„Agrotex“ je vhodný na balenie, že informácie (hustota, veľkosť, odporúčania pre použitie) je na ňom indikované. Môžete okamžite kúpiť Rezy čiernych plátnov s hotovými otvormi pre pestovanie plodín. Na ochranu koreňov stromov a kríkov, ako aj rozšírenie vlastností hnojiva vyrobených výrobcov produkujú Špeciálne prioritné kruhy, Priemer sa líši od 40 cm do 1,6 m.

Veľmi pohodlné ochranné kryty. Chránia rastliny z zimného studeného a letného prehriatia. Môžete si vybrať varianty rôznych výšok a priemeru, vhodné pre farby, stromy a kríky. Pre povlak tyčí sú veľmi pohodlné Ochranné pásy, ktoré sú rozrezané 30 cm a 10 m dlhé.

Ako použiť?

„Agrotex“ možno použiť po celý rok. Na jar, to urýchľuje vykurovanie pôdy a chráni teplotu z kvapiek, v lete – bude chrániť pred spaľovaním slnka a bude podporovať vlhkosť, na jeseň – predĺži dobu výnosu, v zime – spoľahlivo Chráňte tepelno-milujúce rastliny z chladu.

Strana plátna sa mierne líši v štruktúre – jeden hladký a brilantnejší, druhý je hrubý. Na skleníku alebo skleníku, materiál sleduje hrubú stranu, aby vyložila, pretože prispieva k priechodu vzduchu a vlhkosti. Ak chcete urýchliť vykurovanie pôdy a úkrytu skorých plodín, je možné posilniť postele akejkoľvek strane.

Pre mulčovanie a pristátie Čierny AGROPEATIBLOPLIVOTNOSTI NA STROJE S ROZHODNOSTIHOUTOM. Pri použití dvojvrstvových farebných materiálov stojí za to zapamätať si, že čierna vrstva je vždy spodná časť. Zvyčajne sa tmavšia vrstva nachádza na zemi a svetlo – na vrchole. Výnimkou je len červená a žltá možnosť, keď je červená vrstva horná. Po zbere, plátno môžu byť ponechané na zemi, pretože jeho vlastnosti zostávajú vhodné na 3-4 roky.

Ochranné kryty – Dokonalá ochrana ruží, Hydrangea, Jasmine a ďalšie dekoratívne kríky. Sú veľmi jednoduché. Môžete si ich vybrať s oblúkmi a klipmi, aby ste zabezpečili kryt. Vnútri je udržiavaná optimálna teplotná rovnováha a vzduch prichádza do kultúry.

Agrotex uložte agrotex po použití odporúčaný v suchom a čistej forme. Materiál je prípustný na umývanie bez stláčania v práčke. Šťasky bahna sú ľahko a manuálne umývanie a samotný materiál rýchlo suchý.

Agrotex je schopný poskytovať zariadenia spoľahlivú ochranu pred studeným, vystavením ultrafialovým lúčom a škodcom. Jeho použitie uľahčí záhradnú prácu a umožní si vychutnať bohatú plodinu.

Na vlastnostiach pozorovateľa „AGROTEX“ nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár