Všetko o záhradných postrekovačov

  Bez systémového boja so záhradou a záhradnými škodcami je nemožné získať dobrú bohatú úrodu. Takýto nástroj ako postrekovače je naliehavou potrebou pre každý agrár. Takéto zariadenia pracujú v dôsledku výskytu pretlaku, ktorý vám umožní distribuovať jemné chemikálie na povrchu plodín.

  Čo pozostáva z?

  Záhradný postrekovač pre letnú chatu Pozostáva z takýchto zložiek:

  • Kapacita (kov alebo plast);
  • Membránové piestové čerpadlo;
  • ventil;
  • Gombík čerpadla;
  • teleskopická tyč;
  • trysky;
  • predlžovací kábel;
  • filtre;
  • tryska.

   Profesionálne postrekovače môžu vytvoriť mikroskopické kvapky kvapaliny, ktoré sú schopné preniknúť takmer všade. Postrekovač sa tiež často používa na hobľovanie priestorov, umývacích vozidiel. Multifunkčnosť takéhoto agregátu vám umožňuje extrahovať maximálny prospech z jeho akvizície.

   Urobiť malý výkonový postrekovač s vlastnými rukami – puzdro je jednoduché, aj také zariadenie od výrobcu značky je možné zakúpiť v obchode.

   Výhody a nevýhody

   S pomocou postrekovačov môžete vykonať takúto prácu:

   • Sprejové hnojivá a chemikálie;
   • nosiť stromy a kríky;
   • práce v skleníkoch;
   • vykonávať dezinfekciu podkrovia a pivnice;
   • Procesové zemiaky;
   • Urobte vnútornú a vonkajšiu výzdobu objektov a priestorov.

   Výhody dobrého postrekovača je jednoduchosť konštrukcie a spoľahlivosti. Prenosné agregáty majú nízku hmotnosť a vysoký výkon. Nevýhody zahŕňajú ceny rozprašovania, ktoré sú často príliš vysoké spoločnosti.

   Názory

   Postrekovače fungujú ako práškovač, ale diferencovaný na princípe ich pôsobenia. Existujú agregáty:

   • Pompical;
   • páka;
   • Batéria.

   Postrekovače, ktoré fungujú z benzínu alebo dieselových motorov a pohybujú sa pozdĺž záhrady na kolieskach, sa prenesú do vraku.

   Druhá možnosť je prospešná vďaka svojej kompaktnosti a ľahkom. S takýmto spotrebičom môžete pracovať so schodmi – krokping, lezenie na pomerne veľkú výšku. Veľký postrekovač má tiež svoje pozitívne vlastnosti, môžete pracovať s ním „podľa štvorcov“, spracovanie kontrakcií skôr veľké plochy.

   Štruktúrne postrekovač pozostáva z dvoch kapacít plastovej alebo kovovej nádoby, v ktorom je piestové čerpadlo namontované. Kapacitancia spája hadicu s postrekovačom a dlhou tyčou, ktorá sa nazýva „tyč“. K nemu je pripojená rukoväť so spínačom. Na konci „rybolovu“ je špeciálna tryska, ktorá reguluje veľkosť mikrokapelu striekanej tekutiny a objem rozprašovanej kompozície.

    Elektrický postrekovač podľa hlavných ukazovateľov – hmotnosť, produktivita – nie je oveľa odlišná od čerpadla. Zároveň je jej práca produktívnejšia, striekanie sa vyskytuje na vzdialenejších vzdialenostiach, disperzia kvapiek je oveľa lepšia. Rozšírené postrekovače majú niekoľko trysiek (až štyri), čo výrazne znižuje časové intervaly počas spracovania užitočnej plochy.

    Samo-poháňaný traktor ťahaný postrekovač umožňuje striekanie chemikálií na veľkých plochách s maximálnou disperziou, dobrou disperziou. Na postrek pásu sa takéto zariadenia môžu stať všestrannou pomocou v poľnohospodárskej práci. Zákaz prítomnosti autonómie zabezpečuje účinné zničenie škodcov. Pre takéto diela sa často používa ministerka ministerstva.

    Tam sú tiež splashrs pre MOTOBLOCK, ktorý možno použiť ako príves.

    Mini postrekovače pozostávajú z puzdra a plastové puzdro, najčastejšie platí:

    • pre kvety;
    • pre vnútorné rastliny;
    • Pre dezinfekciu priestorov.

    Pneumatické mini postrekovače, zvládnuť malú oblasť, ktorá je dosť dosť.

    Je dôležité, aby sme mali predstavu, ktorý postrekovač je potrebný pre oblasť krajiny: herbicíd alebo pesticíd. Je vysvetlený tým, že aj malý podiel herbicídu (ktorý je určený na eradikáciu burín) môže poškodiť správnu kultúrnu rastlinu.

    Používa sa najčastejšie kompresné postrekovače. Tieto zariadenia pracujú na úkor tlaku (kompresia), ktorá poskytuje dobrú disperziu malých kvapiek kvapaliny. Kompresné postrekovače majú membránovú alebo piestové čerpadlá

    Zariadenie na striekanie rastlín sám osebe je jednoduché, pracuje na jednoduchom princípe. Pri nákupe by ste mali vedieť niektoré detaily, aby ste získali dobrú vec, ktorá bude dlhú dobu slúžiť.

    Objemy nádrže v postrekovačoch sa líšia v širokom rozsahu: od 1,5 do 85 litrov.

    Postrekovače, ktoré majú objem nádrže kolísanie v oblasti dvoch litrov, sú ideálne na prácu v malých skleníkoch; Na spracovanie oblasti záhrady sú vhodné ďalšie objemové nádoby

    Manuálny

    Ručné postrekovače sú kompaktné, majú miernu hmotnosť. Objem kontajnerov v takýchto agregátoch nepresahuje tri litre. Často postrekovače majú jeden popruh, ktorý môže byť namontovaný cez rameno.

    To umožňuje uvoľniť vaše ruky a harmonicky distribuovať zaťaženie v celom tele. Na generovanie tlaku sa rukoväť pohybuje v smere „hore-dno“. Takéto postrekovače sú vhodné na výsadbu rastlín, ktoré rastú:

    • v skleníkoch;
    • na flowerbah.

    Ich výhody sú, že sú relatívne lacné, spoľahlivé v práci a jednoduché v zariadení. Stojany Manuálny postrekovač Nie viac ako 500 rubľov.

    Pompézny

    Prenosné čerpacie postrekovače sú obzvlášť populárne, môžu byť pripojené k ramenným popruhom. Nádoby v týchto zariadeniach sú nepriehľadné a vyrobené z trvanlivých materiálov (oceľová nehrdzavejúca oceľ, trvanlivý plast). Čerpadlo jednotiek pracujú na princípe: Riešenie pod vysokým tlakom vstupuje do rozprašovacieho uzla, ktorý „rozdrví“ prúd na mikroskopické kvapky, čo vám umožňuje kvalitatívne zvládnuť rastliny.

    Môžete si vybrať také zariadenie, ktoré bude vyznačené dobrým „dlhým rancom“, v tomto prípade bude pohyb v mieste minimálny.

    Prenájom

    Tento druh postrekovačov je v starostlivosti nenápadný, ľahko ovládateľný. Sú nevyhnutne prítomné tri uzly:

    • kapacita;
    • výbojový mechanizmus roztoku;
    • uzol, ku ktorému dochádza k striekaniu.

    Prívod tekutín môže byť používaný:

    • Čerpadlá;
    • Hnací motorový systém.

    Spínacie mechanizmy sa môžu líšiť, ale uzly, ktoré sú zodpovedné za postrek, majú podobné vzory. Hmotnosť takéhoto agregátu nepresahuje 10 kg. Výkonnosť sa pohybuje na jeden liter za minútu.

    Najbežnejší typ stránkovania je manuál čerpadla. Postrekovač, ktorý pracuje z motora produktívnejšie, je polomer zničeného prúdu je výrazne vyššie.

    Nabíjateľný

    Nabíjateľné postrekovače získali popularitu medzi Dachens a Agriančanmi. Práca dobrej batérie môže byť pomerne dlhá (ľahký deň), nabíjanie sa vyskytuje na jednu noc.

    Odporúča sa, aby nákup akumulátora, orient, predovšetkým na značku; V tomto prípade musí byť kapacita batérie maximálna. Výrobca značky garantuje kvalitu a dlhú životnosť. Nabíjateľný postrekovač je viazaný na kvalitu energetickej jednotky, môže to urobiť len osvedčených spoločností, ktoré majú inovatívne technológie.

    Páka

    Výstavba páky je racionálnejšia, je oveľa pohodlnejšia, aby ju používala ako pompéznu. Pákový postrekovač umožňuje vytvoriť tlak pracovného tekutiny bez toho, aby ste ho vybrali z ramien. Hmotnosť naplnenej kapacity takéhoto zariadenia môže dosiahnuť dvadsať kilogramov. Samotný tlak je generovaný nie v kontajneroch s jedovatými látkami, ale priamo v pracovnej kapacite čerpadla – to umožňuje veľa zvýšiť bezpečnosť zariadenia. Niektoré z najlepších postrekovačov Ranger sú „Beetle“ a „SADKO“, sú lacné a v kvalite nie je horšie ako najlepšie svetové náprotivky. Zariadenia sú uvedené špeciálne pre ľavicu, keď je páka môže byť presunutý z jednej polohy do druhého.

    Benzín

    Postrekovače benzínu sa považujú za najsilnejšiu, kvalitu charakteristík je tiež horšia ako elektrická. S pomocou takejto agregátu môžete sprejovať špičkové koruny ovocných stromov (je to 6-8 metrov). S cieľom pracovať s veľkými plochami sú poľnohospodári zvyčajne vybraní modelmi, ktoré majú trysku s veľkým priemerom.

    Premiestniť energiu v takýchto zariadeniach je až päť konských síl.

    V zime a na jeseň sa takýto postrekovač môže použiť ako dúchadlo na čistenie lístie a snehu.

    Výhody benzínového postrekovača:

    • ekonomické;
    • kompaktný;
    • má veľkú moc;
    • Umožňuje pracovať s veľkými plochami;
    • Ceny sa líšia na takých agregátoch od 20 do 60 tisíc rubľov.

    Najlepšie kompaktné postrekovače benzínu vyrábajú ECHO (Japonsko), Shtil (Nemecko), EFCO a OLEO-Mac (Taliansko). Postrekovače z Číny nie sú tak spoľahlivé, ale stále môžete pracovať s nimi (šampión, zelené pole).

    Typ čerpadla

    Najjednoduchšie postrekovače typu čerpadla sú manuálne. Pozostávajú z malého plastovej nádoby, ktorá je uzavretá vekom; V jej vybudovanej čerpadlo čerpadla. Je potrebné vytvoriť potrebný pracovný tlak v plavidle, vďaka neho a pracovné rozprašovanie tekutiny dochádza. Ručné kompaktné modely vážia trochu, s nimi je ľahké pracovať, ich objem zriedka presahuje tri litre. V povinnom, všetky postrekovače sú dodávané so špeciálnymi filtrami, takže tryska nie je upchatá; Musí byť tiež prítomný ventil, vďaka ktorým môžete prasknúť prebytok. Stupnica je prítomná na puzdre, v ktorej možno určiť množstvo chemikálie. Tryska je nastaviteľná, je možné zmeniť parametre prúdu.

    Ventilátor

    Postrekovač ventilátora vám umožňuje vytvoriť pomerne silný prúd dispergovanej tekutiny, ktorá sa prenáša na dlhú vzdialenosť. Konštrukcia zariadenia ventilátora závisí od takýchto ukazovateľov:

    • druhy rastlín;
    • V ktorej fáze rastu sú;
    • Ako sa zasadzujú a aké sú parametre.

    Postrekovače ventilátora môžu byť použité s najrôznejšími konzolami, ktoré ovplyvňujú parametre striekajúcej tekutiny. Sanitárne štandardy zakazujú prácu takýchto zariadení vo vzdialenosti menšej ako pol kilometra od obytných budov. Postreky ventilátora sa dodávajú s výkonnými kapucňami, ktoré priame prúdenie prostredníctvom špeciálnych deflektorov. V tomto prípade môže byť účinne nastavený prúd dispergovanej tekutiny. Vzduchové kanály tiež umožňujú nastaviť prietok v závislosti na výške rastlín.

    Práca s rozprašovačmi ventilátora sa odporúča len na začiatku a večerných hodinách.

    Tyč

    Takéto postrekovače sú výkonné a umožňujú pracovať s veľkými plochami. Spolupracovať s poľnohospodárskymi strojmi. Najčastejšie sa používa na striekanie:

    • herbicídy;
    • fungicídy;
    • Insekticídy.

    Objem kapacity je zvyčajne od 350 do 950 litrov. Zahraniční výrobcovia často poskytujú zariadenia s autonómnymi prútmi (napríklad sólo z Nemecka). V takejto konfigurácii je možnosť ľahko zmeniť inštaláciu na teleskopickú trysku.

    Výrobcovia hodnotení

    Najlepšie postrekovače sú tie, ktoré produkujú slávni výrobcovia. Ale medzi domácimi ruskými ochrannými známkami existujú modely, ktoré nie sú horšie ako slávne zahraničné analógy. Recenzie ruských postrekovačov najčastejšie najčastejšie lichotivé, ale stále tradične na trhu „Správna lopta“ Import modely. Ergonomické zariadenia sa považujú za zariadenia z takýchto firiem:

    • Sólo (Nemecko);
    • Marolex (Poľsko);
    • Kwazar (Poľsko);
    • Gardena (Nemecko);
    • Hozelock (Británia);
    • Beetle (Rusko).

    Najznámejšie postrekovače vyrobené v Strednom kráľovstve sú produkty Grinda. Agregáty vyrobené touto firmou sa ľahko dizajn, stojí lacno a spoľahlivé v prevádzke.

    Ako si vybrať a používať?

    Pri nákupe postrekovača sa odporúča okamžite otestovať v obchode. Je tiež dôležité skúsiť a kontrolovať hádky a upevnenie, kvalita práce závisí od týchto ukazovateľov.

    Pri výbere postrekovača by sa mala pozornosť zamerať na „rybolovu“ dĺžku: Tento parameter významne ovplyvňuje produktívnu prácu. Často urobili špeciálne zatiahnuteľné „tyče“, keď sa dĺžka môže meniť v pomerne veľkých rozsahoch. Často výrobcovia robia „rybárske prúty“ asi metrov dlhé, hadica sa výrazne dlhšia. Myšlienka nie je najlepšia: „teleskopická“ možnosť je racionálnejšia a najprijateľnejšia dĺžka hadice zvyčajne nepresahuje dve metre.

    Ceny pre postrekovače sa výrazne líšia.

    Toto je spojené s niekoľkými faktormi:

    • objem nádrže;
    • Výrobca FAME;
    • Podmienky záruk.

    Najkrajšie sú čínske a domáce modely, ceny v rozsahu od 650 do 1900 rubľov v maloobchode.

    Poľské a nemecké postrekovače (od 5,4 do 14 litrov) môžu stáť od 2500 do 8000 rubľov.

    Ak je nápad kúpiť rozpočet a spoľahlivý postrekovač, potom by ste mali kúpiť zariadenia takýchto firiem ako Marolex, Beetle a Kwazar. Drahšie modely vyrábajú Solo, Gardena alebo Shtil.

    Zvlášť pozoruhodné postrekovače Makita a Solo, ceny začínajú na takýchto agregátoch od dvadsiatich tisíc rubľov. Peniaze vynaložené na nákup výrobkov, nakoniec vyplácanie: zariadenia „drahé“ firmy pracujú bezproblémové po mnoho rokov.

    Často je postrekovač potrebný raz ročne vykonať malé množstvo práce, s touto voľbou stráviť peniaze na drahé veci. Nemá zmysel, je dosť dosť na kúpu postrekovača ekonomickej triedy.

    Rozpočtové modely za cenu zvyčajne nepresahujú sedem tisíc rubľov, najznámejšie spoločnosti:

    • Pohodlie;
    • Sfera;
    • Palisad.

    Ako opraviť?

    Oprava pozostáva z takýchto krokov:

    • Preplachovanie, čistenie uzlov;
    • Spracovanie pracovných ihiel, ich výmena;
    • Čistenie prípadu;
    • Podrobnosti o montáži;
    • Skúšobná práca.

    Pri monitorovaní a triedení je potrebné skontrolovať celkový stav pracovných častí. Potom skontrolujte trysky: Ak nefungujú, odporúča sa ich zmeniť. Ak sú defekty menšie, potom dostatok profylaktickej práce: mechanické čistenie, čistenie rozpúšťadla a t. D.

    Takáto práca tiež vyžadujú kužele. Parametre ihly sú kontrolované: ak sa zvýši, presahuje 0,81 mm, potom sa takýto postrekovač odoberá.

    Aby ste zabezpečili montážne diely, najčastejšie používajte špeciálnu pastu, ktorá sa skladá z oxidu hlinitého. Čistiace práce pokračuje, kým sa ihla hladko pohybuje do kapacity striekania.

    Ďalšie na opravu záhradného postrekovača nájdete nasledujúce video.

    Ako to urobiť sami?

    Dobré postrekovače sú slušné peniaze, pretože folk remeselníci prispôsobili na vytvorenie zariadení nezávisle. Postrekovač môže byť vyrobený z takých uzlov a detailov:

    • guľôčkové pero;
    • kompresor chladničky;
    • motor vysávača;
    • Kamery z auta.

    Ak robíte všetko podľa pravidiel, potom sa domáci postrekovač nevzdáva značkovaný agregát. Bloky sa budú vyžadovať predovšetkým:

    • Plastová alebo kovová nádoba;
    • Gumová komora bicyklov;
    • Volajúci z jej vlasov lak;
    • Kompaktné čerpadlo.

     Bradavka sa odstráni z fotoaparátu, otvor sa vykonáva v nádobe, vsuvka je pripojená zvnútra.

     Poskytne koncentráciu vzduchu.

     Modul je odrezaný z baldachýnu, ktorý poskytne striekanie. Priemer modulu je rovnaký ako zástrčka. S ventilom zváraným na dopravu. Hlavnou zložitosťou takýchto diel je realizácia tesnosti všetkých spojovacích švov. Konštrukčné testovanie by sa malo vyskytnúť pod tlakom nie je nižšia ako 3,5 atmosférou.

     Manuálny postrekovač je požadovaná jednotka, ale nebude stačiť na objemovú prácu. Ak chcete vytvoriť silnejší postrekovač potrebuje kompresor z chladničky alebo motora vysávača. Najlepšie je použiť staré vysávače vyrobené v čase existencie ZSSR, vo svojom dizajne, hadica bola zvyčajne naskrutkovaná do puzdra. Môžete zmeniť póly svoriek, aby ste začali pracovať v opačnom.

     Ak chcete vytvoriť elektrický postrekovač, aby ste našli plastovú nádobu, v ktorej je široký krk (priemer 4-6 cm). Rezané cez zástrčku, ktorá zodpovedá krku fliaš. Dýza sa vyhľadáva do zástrčky, ktorá sa má dať na hadice. Vzduch sa podáva v jednej diere. Látka, ktorá sprej bude zverejnená iným otvorom.

     Ako urobiť elektrický postrekovač s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: