Vinogradnik: Popis, Druh, pristátie a starostlivosť

Vodopok sa často používa na vertikálne terénne úpravy na pozemku, to znamená pre návrh stien, arborov alebo špeciálnych podpory. Záhradníci zvyčajne priťahujú relatívnu nenársnosť tejto Liana, nie je potrebné orezávanie, jeho krásne listnaté dosky a dekoratívne lesklé bobule krásnych odtieňov.

Popis

Viničová záhrada, druhý názov, ktorý znie ako Ampelopsis, je rustikálny list padajúci Liana, ktorá je súčasťou rodiny hrozna. Hoci tento rod zjednocuje asi 20 druhov, na území Ruskej federácie Je zvyčajné rásť len dva z nich: Vineček Aconitoliste a Vinewriter je krátky kvitnúci, je to USSUI. Prvý pohľad je vyrobený do závodu v Moskve, Moskve a južných regiónoch. Druhý vyžaduje viac tepla, takže sa cíti lepšie v regiónoch Lipetska alebo Bryansk, ale reaguje zle na suchý vzduch a zvýšenú teplotu.

Rastliny majú tendenciu mať rizóm moču a hrbole s kopcami. Fúzy je buď bez výhonkov, alebo chýba vôbec. Plechy majú štíhly povrch a dlhé rezačky. Malý zelený odtieň kvety sú kombinované do falošných dáždnikov. Plody vine vody sú nevhodné na použitie, obsahujú od 2 do 4 semien. Odtieň bobúľ sa líši od zelenej až oranžovej a fialovej, takže sú, na rozdiel od púčov, sú zodpovedné za dekoratívnosť kultúry. Hladké semená majú oválnu formu. Tenké výhonky maľované v fialovom odtieni.

Odrody

Athonitoliste Vinewrap je vypracovaný takmer na 3 metre. Handsome Green Leaf Plates sa nachádzajú na dlhých rezačkách. Rastúce ovocie najprv natreté v oranžovom odtieňoch a zrelé, zmeňte ho na modrú farbu. Rozmanitosť rodiska, ktorá sa nazýva Severná Čína, toleruje nízke teploty v zimných mesiacoch. Základný vrodenec sa líši od predchádzajúceho typu tvaru plechoviek, ako pripomienku. Výkonná Liana je pokrytá zeleným modrou plodovou.

Short-Wind-Alcoiled Vinewand má výšku od 6 do 7 metrov. Liana je pokrytá lesklými tmavo zelenými letákmi, hoci niektoré odrody majú krásne dosky so smotanovými ružovými škvrnami.

Ovocie v priebehu času zmeniť svoju farbu zo zelenej na tmavom lila a dozrievanie, stať sa úplne tyrkysovým.

Treba povedať, že tento druh sa dnes nazýva majiteľ hrozna a v Rusku sa často predáva a nazýva Ampelopsis Usuri. Jedna z najobľúbenejších odrôd krátko-kvetinovej vila je „elegancia“ stupeň. Nie je to veľmi dobrá odolnosť proti mrazu, a preto si vyžaduje dodatočný prístrešok v zimnom období. Je pestovaný ako bytový závod.

Vinárska vroda je pokrytá plechovými doskami rôznych tvarov. Dĺžka Liana môže byť asi 9 metrov. Ovocie natreté vo svetlom modrom tóne. Japonská vroda môže byť dokonca nazývaná pôda. Vyznačuje sa prítomnosťou lesklých listov a zrelé modré a fialové bobule sú pokryté čiernou bodom. Ďalším slávnym druhom je vinohradník vine.

Ako zasadiť?

Ampelopsis vyžaduje dobré a bohaté osvetlenie. Ak sa pestuje v byte, potom by ste si mali vybrať okno parapetu, ktoré hľadá na východ alebo na západ. Na liatovom pozemku by mal pristáť na svetlé oblasti, ale s viacnásobným osvetlením. Je dôležité si uvedomiť, a to V letných mesiacoch je vroda vine slabo tolerovať v poludňajšom slnku, a preto je lepšie stlmiť. Umelé osvetlenie kultúry nie je mimoriadne. V zásade je Vinewrap schopný vyvinúť v čiastočnom tieni, ale v tomto prípade by sa mal pripraviť na zmenu odtieňa plechov.

Pôda pre kultúru je lepšia, aby sa vytvorila záhradná a skleníková pôda v rovnakých častiach, piesku, hnoji a stlačených rias. Transplantácia by sa mala vykonávať každé 2-3 roky, bez ohľadu na to, či sa vrode z pestujú v byte alebo v otvorenej pôde.

S riadnou ochranou môže kultúra prežiť a nízke zimné teploty.

Ako sa starať?

Aktuálna starostlivosť sa môže zdať ťažká pre začínajúci záhradník, ale skúsený špecialista nespôsobí žiadne ťažkosti. Samostatne treba uviesť, že vdovník sa pestuje nielen na otvorenej pôde, ale aj v bytových podmienkach. V zásade nie je opustený proces v tomto prípade príliš odlišný, ale určitá špecificita má stále. Napríklad, aby prebýval domáce zariadenie nasleduje v nádobách a nádobách, ktorých výška je väčšia ako priemer. Príliš široká kapacita by nemala byť, pretože silné a hlboko vyskytujúce sa odnože je v takýchto podmienkach zle vyvinuté.

Mladé domáce Lianas musia každý rok transplantovať a bude dostatok konania, ktorý sa koná raz za 3 roky. Toto sa robí na začiatku jari s príchodom prvých príznakov rastu. Transplantácia by mala byť vykonaná metódou prekládky, ktorá je s zachovaním Zeme ComA. Spodná časť hrnca je nevyhnutne pokrytá drenážnou vrstvou.

Zalievanie

Zatiaľ čo Ampelopsis sa vyvíja, má často vodu a celkom hojne. ale, Kultúra sa rovná zle ako nedostatok vlhkosti a jeho prebytok, takže je lepšie držať sa „zlatým stredom“ a udržiavať stabilný režim. Sucho prispieva k tomu, že ker začína vyhodiť listy a mokrá vlhkosť vedie k posilneniu koreňov. Takmer od marca do novembra by mala byť kultúra hojne a ihneď po tom, čo prvý centimeter pôdy je suchý.

Nebudú znovuzrodené a striekať kríky v priebehu tejto sezóny.

Podkord

Aby sa kultúra aktívne vyvíjala, je potrebné pravidelne informovať. Zvyčajne sú hnojivá vyrobené každé pár týždňov. Najlepšie zo všetkých minerálnych komplexov. Hnojivo môže pokračovať od apríla takmer v októbri.

Orezávanie

Ampelopsis je dobre tolerovať orezávanie, ktoré zase nielen odráža vzhľad Liana, ale tiež prispieva k výraznejším a svieži kvitnúcim. Ak sú výhonky veľmi skrátené, Liana začne rásť lepšie a dokonca aj pobočku. Okrem toho, včasná formácia vám umožňuje zmeniť veľkosť kultúry na potrebnej strane a zmeniť ho takmer do hrnca. Vyžaduje vrienku a podväzok na podporu, pretože nedostatok muštu vedie k tomu, že rastlina nie je schopná „prechádzať“. Vhodné pre toto a kučeravé nadácie a mretne, a kaskády, a dokonca obyčajné schody.

Metódy chovu

Plemeno vrodewand je celkom jednoduché. Najčastejšie sa na tento účel zvolí šilling v máji alebo letnej sezóne. Odrezky sú odrezané s mladými výhonkami v hornej časti Liana, a potom zakorenení buď v mokrom piesku, alebo v zemi pod polyetylénom alebo skleneným uzáverom. Pri dodržaní režimu teploty na úrovni 20 stupňov v blízkej budúcnosti je kultúra zakorenená. Prednastavenie rastu stimulátora urýchľuje tento proces.

Chov vinohradu as pomocou poslov. V tomto prípade únik v intersticiálnom bode sa otočí buď navlhčeným machom, alebo pôdou a na vrchole fixných fóliou alebo potravinárskym filmom. Ak poskytneme pravidelné zvlhčovanie, čoskoro bude možné získať korene, a preto a transplantáciu mladého Liana na nové miesto. Reprodukcia s semenami sa odporúča pre tie ampelopsis odrôd, ktoré majú listové dosky majú plochú zelenú farbu. Sejací materiál vyžaduje predúdržbu v chladiacej komore pri teplote v hraniciach od 0 do 2 stupňov tepla. Ich kultivácia bude úspešná, ak poskytneme kultúru s hojným osvetlením, výživnou pôdou a vysokou vlhkosťou, ktorá pomôže sklo zo skla alebo potravinárskeho filmu.

Choroby a škodcov

Vineček pestovaný v byte a vonku, pomerne často vystavené útočiť na tly, štíty a whiteflies. Poškodené diely v tomto prípade sa musia eliminovať a po použití insekticídov. Z chorôb Rozvoj hrdze, šedej hniloby a fusarióza. Ak je to možné, sa eliminujú infikované časti, po ktorom je celá liana spracováva fungicíd. Ak je rastlina infikovaná škvrnitou mozaikou, potom to nebude môcť vyliečiť, takže Liana potrebuje okamžite objaviť a zničiť s následným spracovaním pôdy. Musím povedať, že väčšina zdravotných problémov a rozvoj AMPELOPSIS vznikajú z dôvodu nedodržania podmienok vykládky a požiadaviek AGROTECHNYCH.

Napríklad, Príčinou ochorenia môže byť zvýšená vlhkosť, nedostatočná oplodnenie alebo „susedná“ kultúra pacienta. Ako prevencia závodu niekoľkokrát týždenne je vyrobený na spracovanie infekcií a škodcov, a tiež nezabudnúť na metódy organickej ochrany – napríklad na rastliny „susedov“, ktoré sú vystrašené hmyz.

Použitie v krajinnom dizajne

Hoci povaha Liana je vytiahnutá na 15 metrov, v krajinnom dizajne sú zapojené tri elektrárne. Harmonické zo všetkého, čo vyzerajú, keď sa používajú na vertikálne úpravy budov, plotov alebo špeciálnych podpory. Nemenej účinné, živé životy, používané na ploty, územné alebo utajenie nie sú obzvlášť atraktívne položky na stránke. Používanie vinewander stojí a ako pozadie pre horolezectvo, ruženec, kvetinové lôžko alebo viacúrovňové kvetinové postele.

Kultúra je nevyhnutná pre Arbor, Mansard alebo Porch.

V ďalšom videu nájdete viac informácií o vinici.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: