Vlasť a história

Geranium je úžasne krásna rastlina, ktorá vyzerá skvele v parkoch a záhradách, v prírode môže rásť na solárnych bazénoch av hustom lese, mnohé odrody sú dokonca prispôsobené na pestovanie doma. Gerani rastie po celom svete, existuje asi 400 odrôd tohto závodu. S touto závodom, veľa verí a mýty sú spojené, takže história vzhľadu a šírenia neobvyklého kvetu je obzvlášť zaujímavá.

História pôvodu

V našich pozemkoch bol Divoké Geranium priniesol z Anglicka uprostred XVII storočia, čo je dôvod, prečo sa všetci rozhodli, že hmlisté breh a tam je vlasť exotického kvetu – ale je to chybné stanovisko. Napriek jeho studenému odporu je Geranium vlastne výsledky z južných hrán – z Indie a pobrežia Afriky. Bolo to odtiaľ, že boli prinesené do krajín starého sveta, kde Botanika začala stiahnuť nové zaujímavé odrody na základe toho, vrátane tých, ktoré sa dnes používajú všade v záhradnom dizajne a domácom prostredí.

Na historickej vlasti kvetinových poveternostných podmienok sú dosť ťažké – Väčšinu času je horiace horiace slnko, a na zmenu suchých období prichádzajú zálohy, ktoré sú dlhodobé a dokonca týždne doslovne zaplavené.

V iných regiónoch nie je viac ako 15% pegerátium rastie, takže kultúra sa nachádza v Austrálii a Novom Zélande, ako aj na Madagaskare a v Kalifornii pobrežia Ameriky.

Akonáhle bol Geranium prvýkrát priniesol do Európy, Venelmazby okamžite začal používať na zdobenie okien v ich palácoch a dámy zmizli kvetenstvá na zdobenie účesov, klobúky a výstrih. Vďaka nenársnosti a jednoduchosti reprodukcie sa táto krásna rastlina čoskoro posmievala na bývanie obyčajných ľudí.

Mimochodom, bližšie k 20. storočiu, Geran sa už nazýva „Rose pre chudobných“.

Ale späť na začiatok príbehu. Ako sme už spomenuli, v pôvodne táto kultúra rástla v južnej časti afrického kontinentu. V tom čase, námorníkov a cestovateľov mora a oceánov, otvorenie nových krajín. Často sa zaujímali o kultúru a vlastnosti infraštruktúry týchto území, kde sa plavili. Mnohé expedície boli však zamerané na učenie sa flóry a fauny, ktorá je charakteristická pre konkrétnu oblasť – presne preto, že taký exotický kvet, ako geranium, jednoducho nemohol zostať bez povšimnutia.

Prečítajte si viac  Boroví žltá: príčiny a spôsoby, ako bojovať

Botanika okamžite obrátil svoju pozornosť na výnimočnú krásu kvetenstva a okamžite mali veľkú túžbu prispôsobiť túto kultúru pre rast a rozvoj pri iných poveternostných podmienkach. Je to tak geranium a začal sa šíriť po celom svete, postupne sa prispôsobuje najrôznejším a niekedy občasným klimates, v ktorých sa ukázala. Dnes je to jedna z najkrajších kvetinových plodín odolných voči studenej, toľko sa zdá také úžasné skutočnosť, že sa narodila v horúcich krajinách.

V Rusku sa kvet dostal len na prelome XVIII a XIX storočia.

Neprejdú Gerani a chovných vedcov, ktorí začali odstúpiť na svojom základe najzaujímavejšie dekoratívne miešacie odrody. Každá z získanej rastliny sa líši vo svojej forme, farebnej palete a veľkosti, ale v každom prípade každý z nich vždy robí oko a efektívne zdobí akýkoľvek pozemok všade, kde bude.

Treba poznamenať, že Nie všetky druhy geraniínu boli skrotené osobou, mnohé z jej odrôd zostali rast v divokom prostredí, postupne šíriť lesmi a lúkami, v populácii bažinatých a stepných oblastí – vytrvalo bojovali s prirodzenými faktormi nepriaznivými pre nich, sa stal silnejší a silnejší.

všeobecný popis

Počet odrôd Geraniových dnes sa blíži k 400. Kvety prispôsobené pre život doma, nenáročné a môžu potešiť svoj kvet počas celého roka.

Zelené listnaté dosky, zamat, asymetricky rozrezané, vo väčšine prípadov palfatickou alebo prstovou čepeľou, sú menej pravdepodobné, že existujú odrody s 3-5 peristovanými listami.

Kvety sa zbierajú v kvetenstve, pozostávajú z piatich zaokrúhľovaných, takmer identických vo veľkosti okvetných lístkov. Farba môže byť ružová, biela, fialová, modrá, rovnako ako fialová a červená.

Ovocie sú krabica so zachovanými pohármi, vizuálne pripomínajúci zobák carevel, je odhalený nezvyčajným spôsobom – zdola na vrchol.

Pred mnohými rokmi sa objavili liečivé vlastnosti penetium, jej listy pomohli hojenie otvorených rán a injekcií kvôli najsilnejšiemu protizápalovému a regenerujúcemu účinku.

Vo svojej historickej vlasti sa kvet často používal na rýchle spracovanie výtoku a migrény, okrem toho bolo zaznamenané sedatívne pôsobenie rastliny.

Krásne príklady

Geranium – skutočne mystická rastlina, s ktorou sú pripojené veľa tajomstiev a mýtov. Mimochodom, jeden z nich vysvetľuje, prečo táto rastlina v ľuďoch nazýva „žuvanie“. Legenda hovorí, že jeden deň bola mladá žena žeriavu zabitá lovcami, a jej milovaný nemohol prežiť takúto stratu. Tri dni obkľúčil miesto jej smrti, a potom skladaním svojich krídel, že je tu sila, ktorá sa ponáhľala na kamene. O niekoľko dní neskôr sa na tomto mieste objavili prekvapivo krásne kvety – to bolo Geranium.

Prečítajte si viac  Bazén na pozemku: Typy, výstavba a usporiadanie

Geranium tiež atribút má magické vlastnosti. Predpokladá sa, že je schopný podať bývanie pozitívnou energiou, teplou a láskou.

Dlho si to všimol, že v domácnostiach, kde rastie, takmer sa nestane vážne hádky a konflikty.

Takéto krásne legendy plne zodpovedajú nezvyčajným a veľmi jemným mysľám tejto rastliny. Len vyzeráte, že je atraktívny.

Aký druh druhov geraniínu existuje, vyzerajte ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: