Vlastnosti a charakteristiky vysokotlakového motorového čerpadla

Motorové čerpadlo – vodné čerpadlo, ktoré saje vodu. Má vnútorný spaľovací motor. Niekedy to môže byť elektrický motor.

Ako to funguje?

Technika pracuje na konkrétnom algoritme.

  1. Membrána alebo obežné koleso je poháňané motorom.
  2. V zriedkavým médiu voda vyplní hadicu (samoobslužný systém), potom prúdi do tlakovej trubice.
  3. Autonómny motorový systém umožňuje pracovať bez elektrickej siete. Technika môže byť teda použitá na zavlažovanie, prívod vody, hasiacich požiare a t. D.

Jednotka funguje len v určitej oblasti, pretože dĺžka kŕmnej kábla je obmedzená veľkosťou

Motorové čerpadlá sa vyznačujú ich výkonom. Dodávka vody sa môže vykonávať v okruhu stoviek metrov. Podobné čerpadlá sú nevyhnutné na farme.

Nárast vody sa vyskytuje horizontálne a vertikálne. Výpočet tohto: 1 meter z vertikálnej vody zdvíhanie o 10 metrov jeho horizontálneho smeru.

Palivo strávené veľmi ekonomicky. Ak je produktivita jednotky nízka, potom bude stráviť až 2 litre. Pomp s vysokým výkonom sa strávi 4-5 litrov za 1 hodinu.

Ako si vybrať?

Čerpadlo pre čerpadlá sú vybrané s prihliadnutím na povahu terénu a zloženie vody. Iba čistá voda sa naliala do odstredivého čerpadla a v membráne – špinavá a viskózna kvapalina. Čerpadlá čerpadla môžu byť „Tafening“ benzín, plyn a naftu. Benzín-vyspelý, pretože môžu byť re-vybavené prevodovým modulom pod plynom.

Motor má rovnaký dizajn agregátov. Benzínový motor je lacnejší ako iné typy. Pracuje ticho. Takéto motorové čerpadlá však konzumujú veľké množstvo paliva a ich zdroje je potrebné veľa.

V 4-mŕtvcom motore sú obrovské výhody, ktoré zvyšuje produktivitu zariadenia. Motorové čerpadlo na plyn beží z valca s propán-bután alebo z plynovodu. Palivo sa konzumujú 2 krát menej ako v benzínových čerpadloch.

Pre veľké objemy práce používajte dieselový motor. To stojí viac benzínu, ale motor je 5 tisíc hodín.

Názory

Motorové čerpadlá sú klasifikované a za prevádzkových podmienok. Tam sú tie, ktoré sa používajú na čerpanie vody bez nečistôt a slabo znečistenej vody s vysokým obsahom nečistôt.

Ak chcete vytočiť čistú vodu, použite motor 2 zdvih. Pre 1 hodinu môžete čerpať 8 metrov kubickej vody. Agregáty sa vyznačujú nízkou hmotnosťou a malými veľkosťami. Evoid populárny s letnými obyvateľmi a obyvateľmi vidieka.

Vysokotlakové motorové zlúčeniny sa často nazývajú „Hasiči“. Taká technika uhasí požiaru, a môže slúžiť aj na dlhé vzdialenosti vody. Motoropome už 4-mŕtvicový benzín alebo dieselový motor. Spotreba vody je 600 litrov za minútu a vodný prúd môže stúpať na 60 metrov. Vhodné pre pozemky s množstvom pozemku, ktoré sa nachádzajú ďaleko od vody. Motorové čerpadlo a ľahko sa používa.

Ak je čerpadlo potrebné na spracovanie nečistôt, používajú motorové čerpadlá, ktoré poskytujú rýchlu absorpciu veľkých častíc. Takéto zariadenia môžu čerpať 2 tisíc litrov nečistôt na 1 minútu. Výška vodného prúdu je 35 metrov. Priemer v priemere dosiahne priemer 50-100 milimetrov.

Pre letnú chatu, agregáty často získavajú, ktoré čerpadlo 130 litrov vody za 1 minútu. Zdvíhanie Lifeline môže byť 7 metrov. Pre chatový dom sa tieto ukazovatele rovnajú 500-800 litrami vody s výškou zdvíhania tekutín – 20-35 metrov.

Na vyschnutie lokality a čerpadlo septiku, použite motorové čerpadlo, ktoré čerpá 1 tisíc litrov tekutiny za minútu a zvyšuje ho do výšky až 25 metrov.

Pre trvalé využívanie technológie je lepšie použiť komponenty popredných výrobcov: Honda, Subaru, Champio, Huter a T. D.

V moderných podmienkach je dôležité rýchlo a včasné vyložiť oheň a nedávajte mu šíriť sa na stránke. To možno vykonať pomocou motorového čerpadla. Voda zameraná pod tlakom uhasí oheň, pokrýva povrch zamerania filmu, ktorý spomaľuje depresiu.

Vysokotlakové motorové čerpadlá sú schopné vyložiť oheň na vzdialených oblastiach, v domoch, výškových priestoroch.

Firewall je vybavený nekompromatickým podvozkom, centrifugánovým čerpadlom s vysokým výkonom, benzínovým motorom.

Takáto technika sa spúšťa elektrickým štartérom alebo ručne. Motor môže pracovať od 30 minút a viac.

Motorové čerpadlo beží bezprostredne po tankovaní. Čerpadlo pracuje vo vysokom tlaku, spotrebuje 1400 litrov za 1 minútu, spotrebuje prúd vody do 80 metrov. Motorové čerpadlo teda môže uhasiť požiar a požiaru pri vysokej teplote horenia, zatiaľ čo značná výška toku vody sa berie do úvahy.

Takéto agregáty môžu byť prepravované na prípojných vozidlách, autách, štvorlových bicykloch. Niektoré modely možno nosiť v rukách. Tieto funkcie umožňujú uhasiť oheň aj v ťažko dostupných a nepriechodných miestach. Jednotka získava vodu z prírodnej nádrže, rôznych kapacít and dobre. Moderné technológie umožňujú motorové čerpadlá získať tekutinu z hĺbky až 8 metrov.

Motorové čerpadlá v podnikoch Stew požiare, s ich náplasťou, čerpali tekutinu, napríklad z studní a pivníc. Vyčistite kanalizáciu s veľkým obsahom piesku.

Moderné motorové čerpadlá podľa vlastností multifunkčného, ​​kompaktného, ​​praktického a trvanlivého použitia. Hlavnou vecou je pochopiť princípy prevádzky tohto zariadenia.

Napríklad nie je možné prekročiť použitie techniky uvedenej v pokynoch. To bude varovať skoršie „vyblednuté“ zariadenia.

Prehľad SADKO WP-5065P High-Tlakový benzínové čerpadlo – vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: