Vlastnosti českých mini traktorov

České mini traktory sú obľúbeným výhľadom na malé poľnohospodárske stroje. Sú široko používané na vykonávanie veľkého spektra agrotechnických a úžitkových úloh. Vysoký dopyt po technikoch je spôsobený jeho spoľahlivosťou, multifunkčnosťou a dlhou životnosťou.

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Trochu histórie

Výroba československých mini traktorov vyvážaných do ZSSR bola zapojená do závodu Agrostroj, ktorej výrobné zariadenia sa nachádzajú v G. Ochrana. Najstarší model spoločnosti bol modifikáciou TZ-4K 10, Mať rozšírenú základňu, teleso 2 m dlhé a SLAVIA 1D-80 motor s kapacitou 9 litrov. s. Potom začala inštalovať 12-silnú dieselový motor s vzduchovým vzduchovým vzduchovým systémom 1D-90T, ktorý je schopný spustiť pomocou elektrického štartéra a manuálneho spôsobu.

Najnovšie vzorky zariadenia boli vybavené silnejším motorom Slavia 1D90 14 liter. s.

Podvozok a podvozok časom tiež prešli určitými zmenami, v dôsledku čoho bola základná základňa, objavil sa hydraulický príves. Model bol pomenovaný TZ-4K 14. Bolo to do konca výroby.

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Prvýkrát, české vybavenie sa objavili v ZSSR v predvečer Olympiády Moskvy. Potom bola použitá na prácu na športových zariadeniach. Agregáty museli robiť s sovietskymi špecialistami a začali aktívne obstarať poľnohospodárske podniky a verejné služby.

Uvoľnenie mini traktorov prestalo v polovici 90. rokov minulého storočia, Avšak vzhľadom na najvyššiu kvalitu a veľmi úspešný dizajn, veľký počet dlhotrvajúcich agregátov stále pracuje na území krajín post-sovietskeho priestoru.

Model TZ-4K 14 bol braný ako základ pre rozvoj domácej možnosti, a na konci 80. rokov, prvých skúsených vzoriek nazývaných MA-6210 odstúpili od podnikového dopravníka. Avšak technika bola vyrobená vo veľmi obmedzenom množstve a po známych udalostiach sa jeho uvoľňovanie úplne prerušilo.

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Zariadenie a účel

Keďže najčastejšie modifikácia Českej jednotky TZ-4K 10 v Sovietskom zväze nebola vyvezená, ale Ľudové priznanie získalo len model TZ-4K 14, Toto preskúmanie konštrukčných prvkov českej technológie bude vhodné zvážiť jeho príklad.

Mini traktor TZ-4K 14 je tak motorizovaný samohybný stroj vybavený spaľovacím motorom, prenosom a podvozkom. Model je vybavený jednopohodňovým dvojtaktným dieselovým motorom s vzduchom chladeným, schopným vykorisťovať v akýchkoľvek klimatických podmienkach bez rizika prehriatia. Je to spôsobené jeho malými rozmermi, ktoré vám umožní robiť bez chladenia vody.

Ako je uvedené vyššie, jednotka je vybavená dvomi systémmi zapaľovania (manuálne a elektrické), čo spôsobí začiatok motora za žiadnych okolností.

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

PPC Mini Tractor má 4 prevodovky. Obe mosty sú vybavené diferenciálom a na prednom moste je vybavený funkciou uzamknutia. Model je vyrobený v spustení pohonu všetkých kolies a mosty sú prepojené otočným rukávom. Pri otáčaní stroja im umožňuje otáčať 45 stupňov. Kvôli tomuto dizajnu je polomer otáčania traktora len 190 cm, čo je dôvod, prečo model ukazuje zázraky manévrovateľnosti na obmedzenom medzerách a špeciálny dizajn vidlice umožňuje znížiť a zdvihnúť mosty v uhle až 11 stupňov.

Okrem toho je šírka prednej a zadnej dráhy nastaviteľná a môže sa meniť od 70 do 100 cm. Ak chcete zvýšiť šírku Rut, oslabuje orechy na liatinovom rozbočovači, po ktorom sa pohybuje do konečnej polohy na polosexise. Brzdy stroja sú reprezentované dvoma nezávislými brzdovými systémami – ručné predné brzdy a zadné. Spojka mini-traktora má suchý montážny dizajn a zapne sa pomocou ľavého pedálu.

Rozsah využívania českých mini traktorov je pomerne široký.

Technika úspešne sa pri vykonávaní širokej škály poľnohospodárskej práce, ako je bráni, orba, uvoľnenie, burina, odstránenie burín a rezanie brázdy. Agregáty sa používajú na výsadbu a čistenie zemiakov, takže hnojivá a siatie zrna, ako aj na prepravu tovaru s hmotnosťou až 1500 kg, odpadky a čistenie snehov.

Multifunkčnosť traktora je spôsobená kompatibilitou strojov s akýmkoľvek druhom pripojených a závesných zariadení, ako aj ich manévrovateľnosť a vysoká priepustnosť.

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Výhody a nevýhody

Nekľudný záujem ruských spotrebiteľov k technológii z Českej republiky je spôsobený počtom dôležitých výhod.

 • Vynikajúca udržiavateľnosť a vysoká spoľahlivosť. Napriek tomu, že „mladý“ model českej výroby bol viac ako 20 rokov, sú agregáty plne efektívne a sú vysoko cenené poľnohospodármi a verejnými službami.
 • Malý reverzný polomer umožňuje spracovanie pôdy vo veľkých skleníkoch a skleníkoch, ako aj na malé letné chaty bez rizika na poškodenie susedných rastlín.
 • Vynikajúce trakčné spojovacie funkcie umožňujú, aby sa prívesy ťahali traktory v podmienkach hlinených pôd a mimo cesty.
 • Vďaka schopnosti traktorov je agregácia s mnohými typmi poľnohospodárskych nástrojov, české modely efektívne nahrádzajú sejačky, bohov, snehové dúchadlá a nakladače.
 • Prítomnosť osvetľovacích a signalizačných zariadení vám umožňuje prevádzkovať mini traktor kedykoľvek počas dňa.
 • Nízka, v porovnaní s analógmi, náklady sú vysvetlené prítomnosťou výlučne použitej vzorky na domácom trhu, pričom cena, ktorá sa pohybuje od 65 do 220 tisíc rubľov.
 • Sedadlo operátora sa vyznačuje najviac premyslený dizajn, čo umožňuje jednoducho ovládať jednotku na dlhú dobu. Riadiace páky sú tiež umiestnené veľmi pohodlné, sú doslova pri ruke.

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Minusy českého vybavenia zahŕňajú nízku dostupnosť náhradných dielov a niektorých nepríjemností pri používaní pluhu. Ten sú spôsobené vlastnosťami rámcového dizajnu, ktorý má kĺbové vykonanie. Okrem toho mnohí majitelia sú v porovnaní s kabínou, čo výrazne obmedzuje prevádzku stroja počas dažďa a silného vetra.

technické údaje

Československý Mini Tractor TZ-4K-14 označuje triedu malých poľnohospodárskych strojov a váži 870 kg. V tomto prípade je dĺžka jednotky 2,75 m, šírka je 1,17 m a výška dosiahne 1,3 m. Optimálna pracovná rýchlosť pohybu je 1.6.5 km / h, Čo je vysoký indikátor strojov v tejto kategórii. To vám umožní rýchlo dodať náklad nielen na území miesta pre domácnosť, ale aj mimo jej limitov. Maximálna rýchlosť zadnej časti je 12,7 km / h.

Výška cesty sa líši od 35 do 37 cm. Veľkosť predných aj zadných kolies je 4,00×16. Stroj je vybavený motorom s objemom 660 cm³ a ​​kapacitou palivovej nádrže 11 litrov. Zdvih piestu je 104 mm, priemer valca je 90 mm, rýchlosť otáčania hriadeľa – 2200 ot / min.

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Typy sklopných zariadení

České modely sú schopné pracovať s takmer všetkými typmi dodatočných zariadení určených pre iné modely mini traktorov. Tieto úpravy však nie sú zahrnuté do základného balíka agregátov a sú zakúpené samostatne.

Nižšie sú najviac „beží“ z nich.

 • Uniálny príves traktor, schopný prenášať náklad s hmotnosťou na 1,2 tony, vybavené odnímateľnou zadnou stenou. To výrazne uľahčuje vykladanie sypkých materiálov a koreňov.
 • Kosačka Umožňuje vykonať obrobok sena, bojovať proti burinám a urobiť účes trávnikov.
 • Buldozér Až 100 cm široká a uhol otáčania 45 stupňov umožňuje kvalitatívne čistiť územie zo zasnežených snehových záverov, ktoré sa zamerali listy a malé mechanické odpadky.
 • Pluh Umožňuje vykonávať hlboké orbu polí, ako aj kultiváciu Panny a zástupcov Pozemok. České jednotky sú vhodné pre jednocentritný model obratu Pon-25, ktorý umožňuje ponoriť do zeme o 21 cm a úchvatné s pásom 25 cm širokým.
 • Ropper Umožňuje vykonávať kvalitnú liečbu poľských ovocných stromov, ako aj strih a odstrániť buriny z pôdy.

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Vlastnosti českých mini traktorov

Služba

  Československé mini traktory sú dosť nenáročné a nevyžadujú drahú starostlivosť. Vzhľadom na to, že priemerný vek modelov presahuje 20 rokov, Osobitná pozornosť by sa mala venovať pravidelnej údržbe, ktorá sa odporúča každých 200 hodín práce. Takže je potrebné skontrolovať techniku ​​týždenne a odstrániť zdriemnutie výfukových potrubí.

  Je tiež potrebné monitorovať stav palivového filtra av prípade potreby ho nahradiť včas. Okrem toho je potrebné pravidelne meniť olej v prenosovej sústave a natiahnite skrutky blokovej hlavy.

  Každých 1000 hodín prevádzky by sa mali kontrolovať medzery, čistiť buď meniace sa piestové krúžky, ako aj operáciu spojky monitora, ak je to potrebné, vykonávanie jeho úpravy.

  S intenzívnym používaním technológie je potrebné monitorovať stav behúňa pneumatiky, zmeniť ich miesta pre jednotnejšie opotrebovanie. Jasná dodržiavanie odporúčaní pre návodu na údržbu a návodu zabezpečí bezproblémovú prevádzku mini-traktora, a tiež výrazne vyjadruje svoju životnosť.

  Vlastnosti českých mini traktorov

  Vlastnosti českých mini traktorov

  Vlastnosti českých mini traktorov

  V ďalšom videu, odporúčania čakajú na nastavenie mazacieho čerpadla TZ-4K Mini-Traktor.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár