Vlastnosti oblasti dizajnu krajiny 30 akrov

Pozemok z 30 akrov je považovaný za dostatočne veľké územie, na ktorom môžete vybudovať potrebné zariadenia v každodennom živote, na stelesnenie novo krajinného dizajnu, vypuknúť niekoľko lôžok pre bobule a rastlinné plodiny, zasadiť malú uličku ovocných stromov. O zvláštnych dizajnoch krajiny a budú diskutované v našom článku.

Prípravné práce

Konečný výsledok dizajnu krajiny závisí od dôkladnosti prípravných manipulácií. V prvom rade je potrebné preskúmať terén, reliéf, kvalitu pôdy, pochopiť charakteristiky klímy a pozíciu stránky voči stranám sveta. Stáva sa to, že na tieto účely sa vyžaduje odvodnenie a dostupnosť technickej dokumentácie. Po zhromažďovaní všetkých informácií o území sa začína vytváranie plánu.

Centrálny objekt by mal byť dom. Zvyšok zariadení sú zoskupené okolo neho v závislosti od ich účelu. Altánok a oblasť grilovania budú v tesnej blízkosti rezidenčnej budovy, záhradný priestor – vedľa ekonomickej, kde je poskytovaná inštalácia sušičky na bielizeň, nádrží na odpadky. Detské ihrisko pre športové a detské hry musia byť inštalované v tienenom mieste, bobule a ovocných stromoch – v južnej časti stránky.

Dĺžka každej zóny závisí od túžby majiteľa. Ak uvažujete o pozemku 30 akrov ako krajiny chata, miesto odpočinku, potom veľká záhrada so zeleninou nebudete potrebovať. Ak ste amatérsky záhradník, potom niektoré budovy (napríklad bazén) môžu byť vylúčené a prideliť viac miest s kvetmi a ovocnými kultúrami.

Zelené priestory

Aby dizajn 30 akrov lokality vyzeral veľkolepé, ovocné stromy musia pristáť na poprednom mieste. Na jar, počas kvitnutia, budú vyzerať veľmi krásne. Okrem toho, stromy dostanú maximum solárneho tepla, znamená to, že sadenice budú dobre rásť a prinášajú bohatý úrodu.

Mazanie so zeleninou je lepšie umiestniť zadnú časť domu, na mieste neviditeľnej s prednou stranou fasády. Berry kríky sa odporúčajú zasadiť teplo okolo obvodu. Takže územie dlhej sekcie bude zarámované.

Medzi najobľúbenejšie rastliny, ktoré rastliny, TUI, Cypresses, rôzne odrody nízkych farieb a kríkov, Lilie, Juniper, vianočné stromčeky, trávnik, trávnik, tráva na trávu. Mimochodom, podľa krajinných dizajnérov by mal trávnik 30% z celej oblasti stránky.

Umiestnenie objektov

Ak nie ste veľký fanúšik záhrady, ale chcete použiť oblasť pre rekreáciu, bude vhodné umiestniť na ňom nasledujúce objekty:

 • kúpeľ;
 • bazén (stacionárny betón alebo prenosný nafukovací);
 • altánok s hojdačkou;

 • Športová platforma (tenisový kurt);
 • Grilovanie (do tejto zóny je potrebné pripraviť stopy, aby sa oddelili pokojové miesto na kamienky alebo dlaždice);
 • dielňa;

 • Hospodárska zóna;
 • ihrisko;
 • rybník alebo prúd;
 • Garáž s baldachýnom, ktorý chráni auto pred zrážkami a svorným slnečným svetlom, ak ju nevedeli v garáži.

Usporiadanie skladieb

Územie stránky musí byť nielen krásne, ale aj funkčné. Ak chcete pohodlne pohybovať okolo neho, potrebujete skladby. Môžu byť vyrobené zo starých stromov, kamienkov, dlaždíc. To všetko závisí od vašej predstavivosti a finančných príležitostí.

Skladby musia byť navíjané, skromné ​​okolo miesta, ale majú spoločnú križovatku. Potom bude krajina hrať s neobvyklými farbami.

Materiál pre skladby Môžete si vybrať najviac odlišné:

 • betón (lacný a odolný materiál, ktorý nevyžaduje starostlivosť);
 • Tehlová (veľmi pekná tehla vyzerá červenú);

 • strom (najlacnejší, ale skratový kryt);
 • Otvorenie (hlavné mínus – buriny).

Zavlažovací systém

Dôležitým faktorom pri tvorbe dizajnu miesta 30 akrov je vybavený svojím dobrým zavlažovacím systémom. Krása zelených výsadieb a teda celá oblasť závisí od správneho vybavenia inštalovaného zariadenia. Na zalievanie početných kvetinových lôžok, Bush stromy, trávniky neboli vyčerpávajúce, najmä v horúcich dňoch, je lepšie vytvoriť stacionárny systém zavlažovania.

Všetky sprievodné príslušenstvo (hadice) musia byť umiestnené pozdĺž skladieb, aby boli nenápadné alebo pochovali.

V horúcich dňoch je možné použiť v zóne hmly Arbor. Dajte chlad.

Dekor

Keď je projekt stránky pripravený, umiestnenie objektov sú známe, typy rastlín a miesta ich pristátia sú vybrané, môžete začať výber dekorácií pre záhradu: to môže byť ježkovi sa usadili na pozadí Juniper stromy a stromy, Heron, stojaci v blízkosti rybníka, alebo žaby. Špecializované obchody ponúkajú širokú škálu podobného tovaru.

Dekoratívne čísla sú dosť drahé, takže sa môžete pokúsiť urobiť dekorácie s vlastnými rukami. Pôvodne bude sledovať tkané s starými hlinitými hrncami proti pozadia vysokých slnečníkov. Alpské šmýkačky, kvetinové postele v nezvyčajných vás – všetko vám dá jas a jedinečné.

Štýl

Keď sú všetky etapy plánovania schválené, sa zohľadnia najmenšie podrobnosti, je potrebné rozhodnúť o štýle dizajnu územia. 30 akrov – to je veľká plocha, ktorá vám dáva možnosť kombinovať rôzne štylistické smery. Najobľúbenejší štýl pre rozšírené lokality je klasický, s jeho vlastné striktne geometrické tvary. Avšak, to dobre spolupracuje a doplnil dizajnom v anglickom, východnom a francúzskom štýle.

Ako dekoratívne prvky môžu byť použité:

 • Malé rybníky s mostom;
 • Alpské diapozitívy;

 • živých plotov;
 • záložné záhrady;
 • fontány;

 • sochy;
 • Arki.

Registrácia s vlastnými rukami

Vytvorte krásny krajinný dizajn kontaktovaním špecialistov v tejto oblasti. Vytvoria originálny dizajn územia, dajte ju exotickými rastlinami, budú vybavené rybníkom s dekoratívnymi rybami a prestávkou pohodlných stôp. Je však vždy zaujímavejšie navrhnúť pohľad na budúcu miestnu oblasť.

Na samostatne pripraviť projekt pre graf 30 akrov, musíte použiť voľné programy na šírku. Ich použitie je veľmi pohodlné, pretože programy ponúkajú hotové grafické objekty, čo výrazne urýchľuje proces ich umiestnenia a úpravy, v súlade s jeho potrebami.

Krajinný dizajn je predovšetkým obrovské nadšenie a kreatívna fantázia.

O tom, čo rastliny vyzdvihnúť na úpravu vašej stránky, naučíte sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: