Vlastnosti paliet

Domáce kvetinové záhony z paliet sa stali pôvodným prvkom DACHA dekorácií. Každá osoba, dokonca aj takmer rozobratá v montážnej práci, môže ich urobiť vlastnými rukami. Analyzujeme, ako ho implementovať, v ktorom sú uzatvorené znaky lôžok z paliet.

Vlastnosti paliet

Napriek odpudivu, na prvý pohľad, vzhľad, palety sú ideálne pre prácu pre ľudí s bohatou kreatívnou fantázou. Okrem kvetu môžete urobiť veľa svietidiel. Podstatou výrobku je komponenty paliet položiek. Ako viete, každý z nich pozostáva z tabuliek, preto sa môže vykonať niektoré z nich, ktoré majú extra, možno urobiť:

 • police;

 • skrinky;

 • záhon;

 • lavičky;

 • Tabuľky a ďalšie.

Vďaka vzhľadu sú palety drevené výrobky zostavené z niekoľkých leštených dosiek, baru a spojených nechtami.

Funkčný účel, v podstate, jedna vec – byť stánkom pre nejaký náklad. Používajú sa vo výrobe, v skladoch, v obchodoch.

Palety sa spravidla líšia veľkosťou. Najčastejšie sú vzorky s 5 alebo 7 popruhmi umiestnenými na prednej rovine. Dosky sú vždy jasne oddelené od seba, ale s malým intervalom. Spodný z troch dosiek. Počet dosiek môže byť rovnaký zo všetkých strán.

Ešte väčšia originalita k takýmto výrobkom poskytuje aktualizovaný pohľad po farbení. Často pre záhradu alebo terasu používajú ľahšie tóny:

 • béžová;

 • sivá;

 • mliečna;

 • Biely;

 • Krém a iní.

Každý si vyberie to, čo má rád najviac. Avšak, bez ohľadu na jeho účel, palety sa pozerajú na časti viac ako originálne.

Výhody a nevýhody

Ak sa hodnotia palety vyrobené z druhov dreva, ako sú návrhy na výrobu tokov, potom je potrebné zohľadniť výhody a nevýhody týchto výrobkov. Začnime s pozitívnymi vlastnosťami.

 1. Nízke náklady na použité materiály. V prípade detekcie porúch alebo poškodenia sa nemôžete starať o stratu originálnych záhradných šperkov. Trhová cena je pomerne nízka a väčšina podnikov im často dáva úlohu.

 2. Ale ak nie je možnosť prijať alebo získať niekde, potom nemôžete zúfalstvo – palety sú charakterizované dobrou udržiavateľnosťou. Ak je nejaká doska vystavená plesni alebo prasklostiam, prestávky, môže byť ľahko nahradené cenou doskou.

 3. Ďalšou výhodou je jednoduchosť modifikácie. Keďže palety sa skladajú z tabuliek alebo barov, nie je ťažké ich demontovať.

 4. Široká škála aplikácií. Ak je jednoduché flowerba nie je viac ako dekorácia, potom vertikálne nainštalované kvetinové postele bude môcť slúžiť druhom oddielu medzi záhradnými miestami.

 5. Jednoduchosť likvidácie. V prípade popraskania alebo iných nedostatkov, ktoré sú nekompatibilné, palety sa ľahko rozobrajú, používajú sa ako drevo.

Napriek inšpirujúcemu zoznamu výhod, kvetinový záhon z paliet má však množstvo nedostatkov.

 1. Keďže hlavnou zložkou je drevo, pravidelne komunikovať s vlhkosťou a mokrou pôdou, paleta nežije viac ako 5 rokov. Dokonca aj rôzne ochranné impregnácie nie sú obzvlášť ušetrené v tejto situácii, predĺžiť životnosť výrobku na maximum na niekoľko rokov.

 2. Kvetinové, umiestnené v palete, nemôže byť v kontakte s prírodnou pôdou, pretože dno vnútri väčšiny paliet. Pôda v nich je zvyčajne veľmi rýchlo v dôsledku rastlín, takže pravidelné kŕmenie je potrebné – alebo rastlina je jednoducho zomrieť.

 3. Aj v kvetinových lôžok vytvorených na báze paliet je pôda rýchla sucha z dôvodu priameho vystavenia slnečnému žiareniu. Korene v rastlinách v tomto prípade zomrie rýchlo, v súvislosti s ktorými v takýchto kvetinoch nie je možné pestovať nič iné ako ročné rastliny.

Na zemi sa však stále viac používajú kvetinové postele. Ak rozumiete v záhradníctve alebo základni, aby ste poznali pravidlá pre starostlivosť o rastliny, nemali by existovať žiadne problémy s výsadbou a pristátím.

Zaujímavé možnosti

Veľká popularita využíva druh kvetinovej záhrady, je to lôžko jahody, iných bobúľ. Ak chcete vytvoriť jednu posteľ, je potrebné pripojiť dve palety v určitom uhle, dodatočne ich posilnili s priečnym doskou. Z jedného okraja sú krabice pribité, ktoré môžu byť tiež vyrobené z palety alebo kúpiť v poľnohospodárskom obchode. Dno v takýchto zásuvkách je spárované špeciálnym agrotektilným, čo umožňuje zasadiť rôzne ročné rastliny v týchto postele.

Aj populárna možnosť je horizontálna kvetinová posteľ na poskytovanie, vytvorenie z rozdelených dosiek. Ďalšia populárna možnosť je považovaná za vytvorenie druhov oddielov medzi záhradnými miestami, ktoré uzavreli jedno územie z iného. Môžete pridať vizuálny efekt pomocou niekoľkých hrncov s kvetmi pripojenými k paletám.

Systémy zhoršenia

Existujú rôzne možnosti pre tréning kvetu. Podrobnejšie ich zvážiť.

Z palety a podšívky

Kvetinová záhrada z paliet a podšívok, je druh vertikálnych kvetinových lôžok. V tomto prípade je to dôležitá potreba pristátia rastlín v kvetoch pre kvety z klapky. Aby ste urobili takéto kvetinové postele s vlastnými rukami, musíte mať tieto materiály:

 • dve vzorky palety;

 • niekoľko metrov obloženia;

 • farbivo;

 • lak;

 • brúsny list;

 • dva nosníky 50 cm;

 • nechty (môžu byť priskrutkované);

 • Správne množstvo pôdy (v závislosti od plánovaného produktu).

Ak chcete začať, je potrebné vyčistiť paletu pred možnými kontaminantmi, pôdou, potom, čo je natreté, čo dáva úplne suché (50 cm od seba). Po vysušení sa pripojte, opels jeden na druhý. Po pripojení sú palety upevnené pomocou lúčov, ktorých dĺžka je len 50 cm.

Dôležitým prvkom je vytvorenie hydroizolačnej vrstvy vo vnútri boxov, ako aj drenáž. Potom môžu byť pokryté zemou a presťahovať sa na pristátie.

Vertikálny

Palety sa často prijímajú na vytvorenie pouličných boxov, ktoré sa používajú na ukladanie inventára alebo pre farby. Vertikálne kvetinové postele v tomto prípade sú dobré, pretože sú vhodné pre všetky miesta v oblasti pozemku. Vytvorenie takéhoto produktu s vlastnými rukami sa vyskytuje v 5 etápoch, pre ktoré:

 • zošívač;

 • nechty;

 • kladivo;

 • geotextílium;

 • palety (množstvo závisí od požadovaného výsledku);

 • priming;

 • semenáčik.

Najprv musíte pripraviť všetky uvedené materiály, čisté a bragové pôdy pre ďalšie pristátie rastlín. Z geotextílie je kus vyrezaný, ktorých šírka by mala stačiť na zadnú stranu každého z použitých paliet, ako aj na kladenie strany. Potom je tkanina pribitá zošívačkou. Výsledný rám je naskladaný prednou stranou. Prostredníctvom dostupných medzier vo vnútri zeme zaspávajú, manipuláciu ručne, po ktorej je opatrne navlhčený.

Keď druh vrecka úplne spustí zem, začína proces výsadbových rastlín alebo výsadbu semien. Je tiež dôležité si uvedomiť, že sa môžu vyhnúť prebudiť zeme, ak opustíte paletu v horizontálnej polohe niekoľko týždňov. Počas tejto doby, korene zasadených rastlín začne rásť, vzájomne sa prepíšu, vďaka ktorej je pôda posilnená.

Potom bude možné vyhovieť výslednému kvetu vertikálne.

Odporúčania

Napriek najvýhodnejším v paletách, ktoré sa používajú na zdobenie záhradných miest, nezabudnite na základné pravidlá starostlivosti. Ak len maľujete naštvané tabule a rastlinu – bude žiť takýto produkt na viac ako jeden rok. Zrážky jednoducho bude mať jednoducho, čo vedie k tvorbe formy, následné poškodenie. Ako sa vyhnúť, ktoré pravidlá musia byť dodržané?

Po výsadbách musíte urobiť nasledovné:

 • Pravidelne vodu, aby sa zabránilo sušeniu rastlín, ktoré kazí výskyt kvetinových lôžok;

 • nakŕmiť rastliny tak, aby sa z nich upevnla aj zem a nevedela;

 • znížiť suché vetvy alebo púčiky, aby sa zabránilo pestovaniu;

 • S najsilnejším zrážaním zariadení z paliet je potrebné pokryť špeciálne väznice, aby sa zabránilo zrýchleniu hniloby.

Môžete tiež zabrániť procesu hniloby už v prítomnosti rastlín vo vnútri kvetinových lôžok, postrievanie s riešením fungicídov.

Jednoduché drevené konštrukcie vytvorené na prepravu alebo uskladnenie čohokoľvek, pre konštrukčné predmety môžu byť teda odstránené. Z niekoľkých paliet môžete navrhnúť plnohodnotný altánok s stolom a pohovkami, kvetinové postele, oddiely. Ak ho maľujete s pastelovými farbami, pridávajte jasné rastliny, môžete vytvoriť najlepší roh na mieste.

Ako urobiť kvetinový pohľad z paliet, pozrite sa do videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: