Vlastnosti petustície „Opera Super“

Ampel Petunias sú neuveriteľne krásnou dekoráciou akejkoľvek záhrady. Petunia „Opera Super“ je dekoratívna rastlina, ktorá je vo veľkom dopyte nielen v profesionálnych kvetináčoch, ale aj z amatérov. Je to spôsobené tým, že Petunia je veľmi ľahké rásť nezávisle bez prítomnosti špeciálnych zručností, navyše nevyžadujú obzvlášť dôkladnú starostlivosť. Ďalšie podrobnosti si prečítajte sériu Petunia „Opera Super“, naučíme sa jeho vlastnosti, odrody a základné pravidlá pre odchod závodu.

Vlastnosti odrôd

Ampel a kaskádové Petunias sú najčastejšie vysadené nie sú v otvorenej pôde, ale v závesnom kaspo alebo vrkočoch. Kvety zo série „Opera Super“ odkazujú na klasické odrody, ktoré plemeno s semenami. Tieto petunias nie sú veľmi náročné. Dokonale prispôsobiť sa akejkoľvek pôde a väčšine poveternostných podmienok, nebojte sa dažďov a vetra. Slnko nie je tiež desivé, aj keď je to najlepšie na rastliny Petunias v sedemnásobných oblastiach alebo umiestnenie hrncov, kde slnko nebude príliš pád listy a kvety.

Ampelne rastliny sú ideálne pre vertikálny záhradný dekor, ako aj pre šperky lodžiach a otvorených balkónov. Keď horizontálnu kultiváciu v zemi, môžete tiež vytvoriť luxusný koberec kvetov, ktoré určite priťahujú veľa pozornosti. Tvar kvetu „Opera Super“ je jednoduchý, v priemere nie viac ako 6 cm. Výška kríka, spravidla asi 20 cm.

Bohatý kvet je možné pozorovať od konca jari – začiatkom leta do konca jesene, v závislosti od poveternostných podmienok.

Odrody

K dnešnému dňu existuje niekoľko hybridných odrôd z pestutík z radu „Opera Super“. Ich hlavné rozdiely sa skladajú len pri farbení a dĺžke výhonkov. Zvážte najlepšie možnosti, ktoré sa môžu priblížiť k uľahčeniu krajinného dizajnu v záhrade alebo pre rôzne kvetinové postele v lete.

  • „Opera super plubble ľad“. Toto Ampel Petunia bude môcť potešiť svojimi flexibilnými tkami, ktoré sú úhľadne zavesené zo závesných hrncov. Formuláre, ale s kompaktným puzdrom s mnohými farbami. Má originálne malinové maľby s najlepšími pruhmi.

  • „Opera Super White“. Táto kaskádová petunia s bielymi veľkými kvetmi je ideálny pre závesný košík v záhrade. Vyzerá ako jeden veľký jemný oblak.

  • „Opera Super Lilak Ice“. Táto petúnie je nízka na dĺžku denného svetla. Jej kvety majú jemnú lilacovú farbu s kontrastnými pruhmi. Dĺžka výhonkov dosahuje 110-120 cm.

  • „Opera super ružová morská“. Toto petúnie sa vzťahuje na japonskú zbierku. Má veľmi originálne biele-ružové farby s jemným žltým stredom. Môže byť skutočnou domácou záhradou dekorácie. Rastie malý bush, kvety v priemere nie viac ako 5 cm. Strieľa dosiahne 1 meter.

  • „Opera super modrá“. Jasné farby sú vytvorené pozdĺž celej dĺžky výhonkov, vytvára celú guľu z farebných kvetenstiev.

Rásť a opatrne rásť

Semeno pristátie sa uskutočňuje od konca februára do začiatku marca. Vybrané semená sa zasiali v boxoch na sadenice alebo šálky, v hotovom sterilnom substráte. Naplňte semená podkladu nepotrebujú, musia zostať na povrchu. Je veľmi dôležité, aby substrát neustále navlhčil tak, že sa nezastaví. Typicky sa prvé výhonky objavujú už o 1,5-2 týždne, optimálny režim teploty na výsevá je +18 +20 stupňov.

Ak boli semená vysadené vo februári, potom od marca do apríla môžete začať oceňovať mladé sadenice. Teplota pre následnú kultiváciu by mala zostať rovnaká. Ale od apríla, keď bude niekoľko listov pri sadenivách, môže byť transplantovaný do malých hrncov, v ktorých bude rásť na výsadbu v zemi. Zvyčajne pred plánovaním v pôde by mladé sadenice mali byť už asi 3 mesiace.

Napriek tomu, že Petunia nie je taká náladová, pôda je najlepšie pre nich vybrať ľahkú, s obsahom vysokých živín. Ak nestačia, rastliny budú zvyšovať viac. S pestovaním pestutín v kontajneroch na jednej rastline by malo mať približne 6 litrov objemu približne 6 litrov.

Ako kŕmenie môžete použiť komplexné minerálne hnojivá, ktoré možno zakúpiť v záhradníckych predajniach. Je veľmi dôležité vyčistiť staré a sušené kvetenstvo včas pestovať nové. Zalievanie dospelých petunícií by mali byť mierne, ale nie príliš hojné. Capture Petunia Voliteľné.

Možné choroby

Petunia rastúce v zemi je zvyčajne menej náchylné na akékoľvek choroby na rozdiel od tých, ktoré rastú v obmedzenom priestore – hrnce. Veľmi často Petunia choré Srdeč, Toto je tzv. Najčastejšie sú Petunias choré z tejto choroby v dôsledku trvalých kvapiek teploty a veľmi bohatá vlhkosť, v ktorej je najlepší pokrok húb.

S nadmerným používaním kŕmenia s dusíkom Petunias môže byť chorý Gray Gnill, ktoré tiež spôsobujú huby. Takýto problém sa tiež nachádza, ak kvety klíčia v príliš tieňovaní. Ak sa rastlina začne hniť, potom to môže byť dobre fytoofluoróza.

Ako liečba rastlín môžete použiť špeciálne prostriedky a ľudové infúzie z byliniek. Okrem, Najlepšia voľba pre rastliny nie je ublížiť – to je správna starostlivosť, verná zavlažovanie a starostlivo výber kŕmenia. Čo sa týka hmyzu a iných škodcov, sú najčastejšie vyryté špeciálnymi insekticídmi.

Video o Petunia „Opera Super“ vidieť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: