Vlastnosti výberu trysiek na zavlažovanie hadice

Zavlažovanie záhrady alebo záhradu, umývanie vozidla a iné práce s vodou je najjednoduchšie vykonávať s hadicou. Samotný gumený alebo sulfónový rukáv však nie je dostatočne pohodlný. V mnohých prípadoch, bez zvláštnej trysky na hadici na zavlažovanie, je ťažké robiť bez alebo nie vôbec.

By som mal kúpiť?

Niektorí záhradníci pochybujú, či si kúpite vodnú pištoľ. Táto pochybnosť je bezpečná – o svorke konca hadice, ktorá stojí za to zabudnúť. Moderné zavlažovacie zariadenia uľahčuje a efektívne zalievanie záhrady v akýchkoľvek podmienkach. Nastaviť trysku je celkom jednoduchá, pretože takéto mechanizmy intuitívne zrozumiteľné.

Výber prídavku pre zavlažovaciu hadicu, nemôžete sa zamerať len na technické parametre výrobku. Dokonca aj cena konkrétnej trysky nie je príliš dôležitá. Samozrejme, veľmi lacné svietidlá často neslúžia. Ale nie je potrebné preplatiť, pretože vysoké náklady nie sú vždy rovné vysokej kvalite.

Je mimoriadny význam je metóda zavlažovania vhodná pre rastliny alebo iné účely.

Ako si vybrať?

Ak chcete prijať správne riešenie, musíte sa rozhodnúť, manuálne alebo automatické tlačidlo, ktoré potrebujete. Ak máte na vode rozsiahle územie (veľká záhrada), voľba medzi týmito možnosťami je zrejmá. Ale stojí za to zvážiť potrebu rastlín vo vode. Ak sa „hojne piť“ kultúry aj v malých množstvách pestujú, konečné rozhodnutie je tiež zrejmé.

Manuálne zavlažovanie je dobré, pretože vám umožní nastaviť režim podľa vášho uváženia. Automatické zavlažovacie komplexy sú oveľa zložitejšie a drahšie. Ak používate časové relé, ako aj indikátory vlhkosti, môžete dosiahnuť flexibilnú a efektívnu operáciu systému.

Avšak, na bežnej dávke takéto rozhodnutie je zbytočne, pretože výdavky budú príliš veľké.

Sortiment a iné nuansy

Trysky zahŕňajú:

 • adaptéry;

 • rozdelenie;

 • Konektory;

 • spojky;

 • bradavky;

 • Rainal tryshles;

 • Postrekovač.

Rotujúce komponenty sa často zakúpia na systematické zavlažovanie. Okrem nich prevziať ručné zbrane. Pri nákupe by sa malo zaplatiť sprievodným dokumentom. Bojové výrobcovia v nich označujú skutočné informácie o tlaku, tlaku, dĺžke prúdu. Je tiež žiaduce čítať vopred s recenziami o špecifických modeloch, aby pochopili, či je výber správne. Pozrime sa teraz, ktoré odrody príslušenstva môžu ponúknuť výrobcom.

Tipové peny, meniaci sa režim zavlažovania, môžu pracovať v manuálnom a automatickom režime. Druhá možnosť je potrebná, ak zariadenie spustí tlačidlom alebo háčikom. Zámok vám umožní zbaviť sa potreby neustále stlačiť tieto detaily.

Pokiaľ ide o točenie, je jasné, že uprednostňuje modely schopné blokovať časť dýz. Vďaka tejto možnosti môžete optimálne nastaviť režim zavlažovania.

Samostatná pozornosť si zaslúži zoznam režimov, ktoré nemajú žiadne ceny. Nemali by byť príliš veľa. Stojí za to navigáciu len na tých funkciách, ktoré naozaj potrebujú. Napríklad takmer vždy je potrebné dodať smerový prúd tekutiny a striekaním striekania. Prvá funkcia vám umožňuje umyť steny, skladby. Druhá poskytuje bezpečné zavlažovanie krehkých farieb.

Automatické zavlažovacie trysky musia nevyhnutne nastaviť uhol zavlažovania. Ak sa nezmení, niektoré rastliny zostanú suché. Betón Uhol smeru prúdu je vybraný pre každú špecifickú časť.

Pri výbere póru, postrekovačov a postrekovačov je potrebné zvážiť:

 • Rozsah zavlažovania;

 • jej šírka;

 • Námestie pokryté miesto.

Pre tieto parametre môžete určiť, ako dlho je hadica potrebná, ako aj koľko príslušenstva by malo byť nainštalované.

Veľmi dôležitá vlastnosť akéhokoľvek zavlažovacieho systému – tlak generovaný. Tryska sa musí vypočítať pre rovnaký tlak ako dodávka domácej vody, a ideálne by sa mala prekrývať s rezervou. Prenosný tlak priamo spojený so štruktúrou.

Najlepšie materiály na zalievanie trysiek sú ABS plast a mosadz. Ďalšie možnosti nestojí za zváženie.

V záhradnom pozemku musíte použiť filtre pre hrubé čistenie vody.

Veľkosť filtračných buniek je určená tým, ako sa majú vybrať veľké častice, t.j. kvalita vody.

Ak plánujete umyť auto alebo motocykel, môžete nainštalovať penovú trysku. Je však lepšie opustiť takúto myšlienku, pretože aj v najlepších záhradných potrubiach, tlak nestačí. V takýchto prípadoch je viac správnejšia na použitie vysoko kvalitného vysokotlakového povrchu.

Pri výbere konektorov je potrebné pozorne pozrieť, s akou adaptérom sa môžu pripojiť. Existujú tri typy adaptérov:

 • na pripojenie k tyče;

 • na pripojenie k žeriavu;

 • Pre pripojenie k zavlažovacej pištole.

Trysky na plnenie vedier sú vybrané, predovšetkým v moci. Ale pomocné možnosti (ako napríklad presný prívod prúdu, rozdelenie prúdenia alebo veľký rozsah emisií) nie sú potrebné.

Pokiaľ ide o trysky na špirálových hadice, ich výber je veľmi jednoduchý. Takéto rukávy sú kompatibilné s najdrsnejším príslušenstvom.

Bez ohľadu na to, čo funkcie vykonávajú záhradnú hadicu, je potrebné ju vybaviť držiteľmi. Upevňovacie zariadenie je navrhnuté tak, aby vylučovali skrútené rukávy pod tlakom vody. Držiaky sa používajú v manuálnych a automatických systémoch.

To funguje všetko, čo je veľmi jednoduché – hadica je pripojená pomocou svorky na PEG poháňaný do zeme. Ak potrebujete upevniť rukáv na stene, použite oceľové konzoly. Držiaky (svorky) môžu byť plastové alebo vyrobené z ocele.

Prvé možnosti sú lacnejšie a druhé – trvanlivejšie a spoľahlivé.

Prehľad nastaviteľnej hadicovej trysky na zavlažovanie vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: