Výber a inštalácia húsenice pre MOTOBLOCK

Moderné modely MOTOBLOCKS Vyrábaných zahraničnými aj domácimi výrobcami sú pomerne silná technika. Jeho vlastnosti a schopnosť používať dodatočné vybavenie, najmä zariadenie Caterpillage, poskytujú širokú škálu úloh. V tomto prípade závisí funkčnosť na správnej voľbe pripravenej alebo kompetentnej výroby domácich sledovaných blokov.

Popis a princíp práce

Efektívnosť MOTOBLOCK je nemožná preceňovaná. To môže potvrdiť každého poľnohospodára, ktorý vlastní takúto techniku. Tieto multifunkčné jednotky Nájdite aplikáciu po celý rok kvôli zmene konfigurácie pohonu a inštalácie modulov na sledovanom. Výsledkom je, že MOTOBLOCK môže byť prevádzkovaný takmer v akýchkoľvek podmienkach. Mnohí výrobcovia sú ponúknuté svoje výrobky v tomto segmente. Okrem toho existuje mnoho výkresov a podrobných pokynov, na ktorých s minimálnymi nákladmi a v prítomnosti potrebných zručností, vlastník opísanej techniky bude môcť vytvárať trantiér pre MOTOBLOCK. Bez ohľadu na vybranú možnosť sa musia zohľadniť tieto faktory: \ t

 • Pásové reťaze môžu byť vyrobené z rôznych materiálov;
 • konzoly by mali podľa hmotnosti zodpovedať výkonu elektrickej jednotky;
 • Vo väčšine prípadov sú húsenice uvedené na štyri kolesá, takže dvojkolesové modely vyžadujú relevantné vylepšenia.

V porovnaní s kolieskami, dokonca aj so strojmi, sledované prvky poskytujú maximálnu referenčnú oblasť. To vám umožní distribuovať tlak na povrch a výrazne zvýšiť priepustnosť. V dôsledku toho sú v zime prevádzkované modernizované MOTOBLOCKS s rovnakou účinnosťou a mimo cesty.

Výhody a nevýhody

Pre mnohé parametre je sledovaný kurz odlíšený od vozíka. Vzhľadom na to, že majitelia fariem sa snažia maximalizovať MOTOBLOCKS, aby vykonali široký zoznam úloh, akvizícia alebo výroba húsenice bude racionálnym riešením. Samozrejme, podobne ako akúkoľvek inú techniku, tieto stroje majú svoje nesporné výhody a žiadne menej významné chyby. Pokiaľ ide o výhody, existuje niekoľko okamihov.

 • Vzhľadom na efektívnu distribúciu zaťaženia je tlak na nosnom povrchu maximálne znížený.
 • Vďaka týmto prvkom sa zvyšuje priepustnosť zariadenia.
 • Caterpile sa vyznačuje vysokou manévrovateľnosťou.
 • Starostlivosť o modulu nevyžaduje vlastník špeciálnych vedomostí a zručností. Počas prevádzky sa vyžaduje len na monitorovanie stavu tretín, ktoré musia byť pravidelne mazané, ako aj kontrolu napätia sledovaných reťazcov a ich monolitov.
 • Nezávislá výstavba Caterpillar Citting môže výrazne znížiť finančné náklady.
Prečítajte si viac  Mini-Trimmery pre trávu: Čo sa stane a ako si vybrať?

Ak považujeme negatívne strany tejto modernizácie MOTOBLOCKS, mali by ste venovať pozornosť možnému zníženiu rýchlosti pohybu techniky. Avšak, ako ukazuje prax, táto nevýhoda je plne kompenzovaná vyššie uvedenými plusemi. To je predovšetkým o stabilite a pasiteľnosti, a to aj počas prepravy rôznych tovarov.

Čo tam je?

Motorblocks vybavené prefixmi Caterpillar sa môžu nazývať plná dôvera univerzálna technika. Úspešne používajú nielen pre poľnohospodársku prácu v rôznych, dokonca aj najťažšie prevádzkové podmienky. Majitelia agregátov sa zameriavajú na schopnosť modernizovaných blokov s ľahkosťou prekonať akékoľvek, vrátane snehových oblastí. Pre: Motorové bloky vybavené sledovanými platformami môžu byť použité pre:

 • vykonávanie práce akejkoľvek zložitosti na bažinatých a ťažkostných oblastiach;
 • Zúčtovacie územia.
 • Preprava nákladu.

Okrem toho sú takéto agregáty vhodným spôsobom pohybu lovcov a rybárov. Je rozsah pôsobnosti a úlohy stanovené pred technikou definovať vlastnosti konzol a modulov, ktoré sú najčastejšie vybavené gumovými tragrami. Tieto prvky modernizácie technológií majú mnoho modifikácií, ktoré sa navzájom líšia:

 • tvar (existujú obdĺžnikové axiálne a trojuholníkové prevody);
 • Princíp inštalácie;
 • Použité materiály.

Komponenty axiálnych modulov sú nasledujúce prvky:

 • Hlavná platforma;
 • os;
 • Valce (4 ks.);
 • Gears (2 ks.);
 • Caterpillars (2 ks.).

Analyzovanie typov ďalších príloh a spôsobov inštalácie by sa mali zohľadniť. Takže, obdĺžnikové modely sú upevnené skrutkovým spojom. Valce nainštalované v spodnej časti osi sú zodpovedné za napínanie pásových reťazcov. A v motióznej platforme vedú dve prevody umiestnené na oboch stranách. Prefix prevodovky šesť typov s trojuholníkovými húsenicami pozostáva z:

 • veľké prevody;
 • Rám, ktorý má tuhú konštrukciu;
 • Valce (8 ks.);
 • Sledované pásky.

Prevody sú nainštalované na osi spojenej priamo s prevodovkou motora. Valce sú umiestnené v pároch v spodnej časti konštrukcie, pozdĺž okrajov húsenice. Takéto riešenie umožňuje zabezpečiť optimálne napätie počas jazdy. Súbežne s týmto, odomknutie diferenciálu výrazne zjednodušuje záväzok rôznych manévrov.

Najlepšie modely

Výroba sledovaných platforiem sa špecializuje na domáce i zahraničné spoločnosti. Od prvého sa môže prideliť Modely „Buran“, „Lynx“, „Ant“, „Croyty“. Importované moduly zahŕňajú produkty Značka Talon. Zároveň sú univerzálne modifikácie prezentované na trhu a platformy vyvinuté v špecifických modeloch MOTOBLOCKS. Najobľúbenejšie výrobky sú teraz k dispozícii na území Ruskej federácie Marka Sam. Tento výrobca predstavuje niekoľko modelových radov konzol z MB na trhu. Stojí za zmienku, že tieto platformy nie sú univerzálne a sú vytvorené za špecifickú techniku.

Prečítajte si viac  Kultivátory ELITECH: Vlastnosti a model

Trojuholníkové moduly si zaslúžia samostatnú pozornosť. Vzhľadom na technické charakteristiky dnes dopyt rastie z domácich agariánov a odpočítaní na sledovaných platformách GP-H1. Medzi hlavné výhody týchto modelov patrí zvýšenie pozdĺžnej udržateľnosti v procese použitia Paregars. Je to, že trojuholníkové usporiadanie pásových reťazcov minimalizuje riziko vzniku prednej časti pri zvýšenom trakčnom úsilí.

Inštalácia

Jedinečnosť konzol húsenice je, že ich inštalácia namiesto základného pohonu kolies za deň otočí obvyklý motor-blok na účinné ťažné, all-terénne vozidlo a snežný skúter. Táto modernizácia je najdôležitejšia pre technológiu súvisiace s kategóriou malých poľnohospodárskych jednotiek s priemerom s priemerom 30 mm. Pásový modul je možné zakúpiť alebo zbierať. Ak chcete implementovať druhú možnosť na NESTASHESTE SVETOVÉHO WEBNÉHO WEBNÉHO WEBNÉHO PRÍPRAVU.

Kvalitné kúpené a kompetentne vyrábané zariadenia sú charakterizované zvýšenou pevnosťou a trvanlivosťou. Nezabudnite na jednoduchosť inštalácie, prevádzky a starostlivosti. Ak chcete nainštalovať zakúpenú platformu akejkoľvek konfigurácie a zložitosti, špeciálne znalosti a technické prostriedky nebudú potrebovať. Bude stačiť o základné zručnosti a minimálny súbor nástrojov. Inštalácia domácich agregátov má niekoľko nuansy. Treba mať na pamäti, že príliš vysoká platforma posunie ťažisko celého stroja, ktorý samo osebe negatívne odráža na jeho stabilitu. Výsledkom je, že riziko prevrátenia MOTOBLOCK ONCHÁDZUJÚCEHO A POTREBUJÚCEJ ROZPEČNOSTI. Ak chcete zvýšiť stabilitu v procese inštalácie húsenica, potrebuje na umiestnenie dodatočnej osi.

Okrem toho musíte vziať do úvahy šírku osí. Skúsených vlastníkov radí, ak je to potrebné na zvýšenie rázvoriek. Ak neexistuje žiadny diferenciál, môžete použiť rotačné rozšírenie ako účinnú alternatívu. Toto trojuholníkové zariadenie je pozitívne ovplyvňuje manévrovateľnosť húsenice MOTBLOCK. Výber, získavanie, výroba a inštalácia sledovaného pohonu by sa mala brať do úvahy, že takáto modernizácia nie je relevantná pre modely chladených vzduchom. To je vysvetlené premývaním elektrickej jednotky.

Prečítajte si viac  Host "Blue Ivory": popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Prevádzkové pravidlá

Príslušné použitie akéhokoľvek zariadenia je kľúčom k jeho trvanlivosti a udržiavať vysokú úroveň technických ukazovateľov. Samozrejme, sledovaný MOTOBLOCK nie je výnimkou, takže majitelia takýchto zariadení musia brať do úvahy niektoré dôležité body.

 • Optimálna rýchlosť je v rozsahu 18-20 km / h.
 • Je potrebné zvážiť nosnosť zaťaženia plošiny. V súlade so súčasnými štatistík používa modely 200 kilogramov najväčší dopyt.
 • Dôležitým ukazovateľom je aj maximálna prípustná výška snehovej vrstvy obmedzená umiestnením elektrárne. Moderné úpravy modulov umožňujú sledované motobloky, aby sa pohybuli pozdĺž snehu na 50 cm.
 • Limitná hĺbka tekutého bahna je 45-50 cm. Podobne ako v predchádzajúcom prípade je určujúcim faktorom výškou motora.

Rozširujú život uzla Caterpillar a MotoBlock ako celok umožní dodržiavanie niekoľkých jednoduchých pravidiel prevádzky technológie. Pred každou cestou a po jeho dokončení sa dôrazne odporúča:

 • vykonať dôkladnú kontrolu pásových reťazcov a iných prvkov modulu;
 • kontrolovať stupeň napätia;
 • Skontrolujte kvalitu upevnenia všetkých častí;
 • Venujte veľkú pozornosť stavu skladieb.

Tipy pre starostlivosť

Ako už bolo uvedené, kľúčom k dlhej a stabilnej prevádzke MOTOBLOCK je opatrný postoj k nemu. To najmä je o neprípustnosti preťaženia. Okrem toho je to dôležité a správna starostlivosť o sledované platformy. Skúsení majitelia a výrobcovia radia periodiká. Takéto udalosti nevyžadujú významné dočasné a finančné náklady, ale umožňujú nám zabezpečiť maximálnu životnosť.

Tiež, bez ohľadu na modifikáciu modulu, je potrebné neustále udržiavať požadované hriadeľové napätie. Nemenej dôležité je monitorovanie stavu valcov a ozubených kolies. Tieto konštrukčné prvky by mali byť pravidelne mazané.

O tom, ako nainštalovať Caterpillar na MOTOBLOCK, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: