Vyberte Aerators pre trávnik

Zelený trávnik s Emerald Grass – Sen mnohých Dacnín, ale je nepravdepodobné, že by sa splnilo, ak si nekúpite takéto zariadenie ako radónový aerátor. Ručné a nohy Mechanické (sandále), benzín a elektrické odrody tohto záhradného nástroja sú zamerané na zlepšenie prístupu vzduchu k koreňom rastlín. O tom, ako sa s vlastnými rukami, ktorý je najjednoduchšou anténou verziou, na to, čo venovať pozornosť svojmu výberu, stojí za to hovoriť podrobnejšie.

Vyberte Aerators pre trávnik

Čo to je?

Ak chcete zachovať normálny metabolizmus ekosystému na trávu, trvá len 3 veci: dostatočné zalievanie, normálnu výživu a kyslík prístup k koreňom. Ak sú tieto komponenty v správnej rovnováhe, nemôžete sa starať o farbu a list trávnika. Je to, aby sa zlepšila výživa bylinného koberca, aby ste ju zachránili pred falošnou alebo suchou trávou, potrebujete radónový aerátor. S týmto nástrojom sa vykonáva mechanické spracovanie pôdy, zamerané na piercing jeho vrchnú vrstvu – na zlepšenie výmeny kyslíka.

Zároveň sa aerátor používa ako stroj na česanie: pomáha udržiavať čistotu a poriadok, česanie, ako hrebeň, trávnik.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Hlavným účelom tohto nástroja sa odráža aj vo svojom mene. Použitie prevzdušní na starostlivosť o trávnik naznačuje veľa záhradníkov. Pomocou správne zvolenej veľkosti a typu vybavenia môžete poskytnúť pravidelné vypracovanie povrchu pôdy. Stojí za zrejme, že turbulentný koberec sa stáva hustým časom, je ťažké správne, najmä na veľkej ploche, korene sa zhoršujú. Aeing pomáha riešiť tento problém, navyše je nevyhnutné:

 • pozemky s hlinenou pôdou;
 • Zmané stránky;
 • trávniky, nie stiesnené z jesene, – kde je suchá tráva absolútne prítomná.

Postup spracovania trávnika bez ohľadu na jeho kvalitu, plochy a iné faktory by sa malo uskutočniť 1-2 krát ročne. Najčastejšie na jeseň alebo jar.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Rozdiel od rozrývača

Kombinovaná záhradná kombinovaná farba. Screifiers, v skutočnosti, sú poddruhy aerátorov, ale so širšou škálou úloh. Ak má klasická možnosť len hroty na piercing pôdy, jeho ďalšie odrody majú súbor širších komponentov. Metódou kontaktu s pôdou môžete zvýrazniť 2 možnosti hlavného vybavenia.

 1. Rozrývač. Technika s rotačnými hrotmi, niekedy prezentovanými vo forme ručného nástroja. Počas prevádzky produkuje plytkú (až 20 mm) pôdnej pôdy, odstraňuje suché lístie, čepele, mach, ktorý sa nahromadí na povrchu koša. Po absolvovaní rozrývača na povrchu trávnika sa môže objaviť zvláštne „propellas“, ktoré potom rýchlo preraste nových zelených.
 2. Vertcutter. Zariadenie s nožmi, ktoré tiež vyriešia problém prevzdušňovania. Sa ponoria do pôdy do hĺbky 30 mm, rezanie dokonca aj suchej kôry. Súbežne, zbierka starého odpadu.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

V skutočnosti rozdiel medzi prevzdušňovačom, rozrývačom a vertikátorom spočíva v expozícii. Najjednoduchšia možnosť má minimálny vplyv na zem a koreňový systém. Je dobre vhodný pre starostlivosť o trávnik na voľnej a piesočnatej pôde. Pre ťažkú, hustú hlinku a oxid hlinitý bude potrebovať vertikát.

Rozrývač – medziľahlý odkaz, dobre vhodný pre ľahké uvoľnenie a odstránenie trávy.

Vyberte Aerators pre trávnik

Odrody technológie

Používa sa na uvoľnenie a dodanie trávnika zo starej trávnatej aerátorovej práce na princípe hrable a Rippera. Je to Pierces pôdne hroty, ktoré poskytujú prístup vzduchu k koreňom rastlín. Podľa tohto titulu môžete splniť možnosti hybridných možností, ktorého princíp fungovania je trochu odlišný od klasického. Tu, vymeniteľné bubny, určené pre rôzne druhy pôdy a hustotu koreňov, alebo niekoľko hriadeľov, z ktorých každý vykonáva svoje funkcie.

Vyberte Aerators pre trávnik

Mechanický

Manuálny aerátor – najbežnejšia verzia takéhoto záhradného nástroja. Vyzerá to, že málo radov Robbles na bubon. Hriadeľ, umiestnený vo vnútri, otáča, celý dizajn je upevnený na dlhej pohodlnej rukoväti. Tento typ nástroja sa často nazýva „RYKHLILKA“.

Vyberte Aerators pre trávnik

Je to univerzálne, dokonale vhodný pre nasledujúce typy práce:

 • Prevzdušňovanie trávnikov a pľúc;
 • hnojenie – urýchliť ich penetráciu pôdy;
 • Boj proti rastúcim burinám (optimálne kombinovaný s splošteným).

Manuálne zariadenia sú prakticky zbavené nevýhod: Ľahko sa používajú, k dispozícii, ľahko sa skladá.Produktivita ich práce je však pri práci dosť nízka, pri práci musí urobiť viditeľné úsilie.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Aserátor nôh – zaujímavé riešenie, ktoré vyzerá ako druh sandálov, dať na vrchole obyčajných topánok. Má základňu dreva, korku alebo hrubého gumy, v ktorom sú hroty upevnené dĺžkou 5-10 cm. S nezávislým výrobou, najčastejšie v tejto úlohe sú obyčajné nechty, obuv na plošiny sú pripojené popruhy. Dizajn vyzerá originál, ale je ťažké ho volať veľmi efektívne.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

V prípade absencie špeciálnych zariadení pre prevzdušňovanie môžete využiť najbežnejšie záhradné vidličky. Vykonávajú sa prepichnutím pôdy o približne 15 cm. Práca je dosť pracná, ale je celkom možné vyrovnať sa s ním aj v neprítomnosti skúseností.

Vyberte Aerators pre trávnik

Mechanické koleso pohony Aerators – Ďalším voliteľným nástrojom na spracovanie trávnika. Zvyčajne sa používa na veľkých lokalitách, držia sa „košíka“ do MOTOBLOCK. Manuálne ovládanie tvrdého a ťažkého dizajnu je dosť ťažké.

Vyberte Aerators pre trávnik

Benzín

Aetors tohto typu sú najsilnejšie a produktívne. Motor v nich je často hybridný, s možnosťou pohybu zemného plynu ako paliva. Sila zariadení dosahuje 1,8-6,5 litrov.s., Externe, technika je podobná míľu trávnika, má rotujúci prvok pod dna, tam je pasca na odpad. Šírka zachytávania sa líši od 360 do 500 mm, hĺbka prieniku – od 5 do 30 mm.

Vyberte Aerators pre trávnik

Podľa typu jeho dizajnu môžu byť benzínové prevzdušní samohybné a prevádzkované v pohybe. Medzi zrejmé výhody tohto typu zariadenia je možné poznamenať:

 • vysoký výkon;
 • rýchlosť spracovania plochy;
 • pohodlie manévrovania;
 • nevatrilita;
 • moc.

Negatívne momenty v prevádzke zahŕňajú environmentálne škody, zariadenia.

Náklady na agregáty sú pomerne vysoké. Sú považované za profesionálne, vzťahujú sa na starostlivosť o veľké trávniky, futbalové stránky, golfové ihriská.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Elektrický

Prakticky tichý a absolútne bezpečný pre ekológiu. Elektrické prevzatie sú najlepšou voľbou pre účes trávnika krajiny. Technika pracuje s elektromotorom s kapacitou 500-2000 W, šírka rukoväte sa zvyčajne líši od 300 do 400 mm. Hĺbka spracovania pôdy je zvyčajne možné nastaviť. Samohybné a non-samohybné modely sa nachádzajú, tráva zberateľ pripojený k niektorým, ako kosačka na trávu.

Vyberte Aerators pre trávnik

Elektrické areátory sú káblové pripojené k sieti, ako aj nabíjateľné. Prvá možnosť je optimálna pre malé trávniky v dome. Ak sa trávnik nachádza pri odstraňovaní zo zdrojov elektrickej energie, je lepšie uprednostniť modely s batériou.

Medzi zjavné výhody elektrických prevzdušní môžu byť pridelené:

 • minimálny hluk;
 • zvýšená produktivita v porovnaní s mechanickým;
 • Jednoduchá kontrola;
 • Jednoduchá údržba;
 • Nedostatok škodlivých výfukových plynov.

Vyberte Aerators pre trávnik

Nie sú tiež nepríjemnosti. Hlavný mínus káblových modelov možno nazvať potrebu dodatočného získavania špeciálneho rozšírenia. Nie je možné pracovať s elektrickými nástrojmi v daždi alebo mokrej tráve. Nabíjateľné možnosti majú obmedzenú ponuku pracovného zdroja a nabíjanie zloženia sa vyskytuje pomaly.

Existujú všeobecné obmedzenia prevádzky techniky: nepretržite môže elektrický motor pracovať najviac 10 minút.

Vyberte Aerators pre trávnik

Prehľad najlepších modelov

Urobte hodnotenie najlepších modelov aerátorov nie je tak jednoduché. Trh obsahuje množstvo modelov rôznych typov, tried a výkonu. Stojí za to zvážiť najviac požadované možnosti podrobnejšie pochopiť.

Nabíjateľné a elektrické

Najobľúbenejšia kategória techniky starostlivosti o záhradu, existujú hybridné modely s funkciami VertCutterTicutter, ktoré sa môžu vyrovnať s rôznymi typmi úloh. Môžete si však vybrať jednoduchšie vzorky vypočítané len na 1 typ práce. Predajcovia predaja, ktorí zachránili pozitívnu spätnú väzbu zákazníkov, možno pripísať päť prevzatých.

 • CAIMAN CESAR 1800L. Aetor profesionálnej triedy s elektromotorom s kapacitou 1800 W. Okrem kolies so zvýšenými križovatkami, vybavenými rosnou ochranou, je tu oceľ, a nie plastové, čepele sú vyrobené z ocele valcovanej za studena a dlho si zachovávajú ostrosť. Výrobca je francúzska značka, populárny po celom svete, dostane záruku 5 rokov.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

 • CHAMPION ESC1840. Model s vymeniteľnými hriadeľmi, môže fungovať ako aerátor alebo rozrývač, sa vyznačuje zvýšenou priepustnosťou. Toto je jeden z najvýkonnejších elektrických otvorov s motorom 1800 W a šírkou pracovného prvku 400 mm.

Textilný zberač trávy je už zahrnutý v balíku – to nie je potrebné kúpiť.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

 • GARDENA ES 500. Najviac miniatúrny káblový model s motorom motora 500 W. Medzi jeho výhody – hmotnosť iba 10 kg, jednoduchosť skladovania, pracovná rýchlosť. Šírka pracovného mechanizmu je 300 mm, model je určený na spracovanie do 400 m2 oblasti.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

 • Viking le 540. Moderný hybridný s aerátorom a vertikátovými funkciami pracuje zo siete, má 7 párov nožov s hĺbkou ponorenia do 25 mm. Technika môže byť doplnená tkaninovým cestujúcim predávajúcim samostatne. Pohodlné riešenie pre komplexnú starostlivosť o trávu.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

 • GreenWorks G40DT30. Kompaktné nabíjateľné vozidlo na spracovanie malej oblasti. Toto je kombinovaný rozrývač s kapacitou batérie po dobu 1 hodiny práce. Niečo, čo sa stará o malý trávnik.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Typ valca

Manuálne modely pohybujúce sa vlastníkom sa otáčajú pozdĺž typu valcov, často na bokoch sú kolesá pre ľahší pohyb. Takéto modely sa nachádzajú v obchodných predajniach alebo špeciálnych záhradných centrách.

Profesionálny

Táto trieda obsahuje výkonné modely s spaľovacím motorom určený pre dlhú nepretržitú prevádzku. Medzi najvyhľadávanejšie, keď je možné prevzdušňované aratory tohto typu pridelené tri.

 • STIHL RL540. Model s 2,2 kW benzínovým motorom ľahko zvládne s veľkou plochou spracovaním. Šírka pracovného prvku je 380 mm, hĺbka potápača nožov je nastaviteľná. Technika poskytuje 6 režimov prevádzky, existuje skladacia rukoväť, ale neexistuje žiadny grabol, môže byť zakúpený samostatne.

K dispozícii je systém svetla, prípadne prepravuje polohu pri jazde na pevnom povlaku.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

 • Cub Cadet XC1 B40. Full-vybavený model kombinujúci aerátor a vertikátové schopnosti. Hĺbka poškodenia pôdy dosahuje 150 mm, môže byť nastavená, šírka pracovného priestoru dosahuje 400 mm. Model je priradený profesionálnemu z dôvodu zvýšenej chyby, sklopných ostrých nožov, automatického systému posunu hriadeľa.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

 • DAEWOO Power Products DSC 4000. Multifunkčný model z popredného výrobcu kórejského. Zahrnuté 2 hriadele naraz: jeden – s verticutter nože, druhý – s ihlmi pre prevzdušňovanie. Prenos v technike pásu, motorový motor 5 l.s. Ľahko sa zvládne s intenzívnym zaťažením, skladom prsnejky a rukoväť transformátora.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Vyberte Aerators pre trávnik

Iné typy aerátorov nie sú tak tvrdí. Mechanické modely sú najčastejšie vytvorené nezávisle, zváraním, ich výkon je nízky. Najjednoduchšie možnosti pre nohy zariadenia nájdete v obchodných predajniach, najčastejšie sa vyrábajú v Číne.

Ako si vybrať?

Voľba Aerator pre trávnik závisí do značnej miery na akú oblasť oblasti musí pracovať. Ak hovoríme o malom trávniku pod oknami, môžete urobiť najjednoduchšie možnosti. Pre obrovské ihrisko alebo rozsiahly park graf budete potrebovať zaťaženie a vysoko výkonné vybavenie.

Okrem toho záleží na dostupnosti zručností pre údržbu a opravu zariadenia: dokonca spustiť motor spaľovania môže byť spravovaný nie všetci používatelia.

Vyberte Aerators pre trávnik

Uvádzame základné pravidlá voľby.

 1. Pre malé a stredné pľúca. Môžete si vybrať konvenčný manuálny aerátor alebo kompaktný elektrický model. Takáto technika nespôsobí sťažnosti zo susedov, pomôže ľahko udržiavať trávnik v atraktívnom stave.
 2. Pre verejné trávnik na hustom stave. Tu potrebujete manévrovanú, ale kompaktnú techniku. Stojí za to zvážiť variant aterátora batérie alebo si vezmite model s nízkym výkonom benzínu, ktorý je ľahko ovládateľný v stiesnených podmienkach.
 3. Pre rozsiahly trávnik v súkromnej oblasti. Vhodné je silný elektrický alebo benzínový aerátor, ktorý je schopný pracovať dlho bez prestávky. Ak hovoríme o pozemku, kde sa práca vykonáva pravidelne, je potrebné okamžite zastaviť na non-prchavé, hoci noisy verzia.
 4. Pre profesionálnu starostlivosť o prírodný trávnik. Neexistuje žiadna alternatíva – len modely s ľadom pracujúcim na benzínové palivo alebo plynové valec.
 5. Pre pravidelné spracovanie. Môžete si vybrať model so zubami, ktoré vykonávajú miernu perforácie. To bude stačiť, aby trávnik vyzeral úhľadne.
 6. Pre spustené alebo staré povlak, hlinené pôdy. Ak sa prevzdušňovanie vykonáva nepravidelne, je potrebné okamžite uprednostniť multifunkčný model podľa typu VertCutter: s nožmi a funkciou česania byliniek. To umožní dať do poriadku aj za najzaunutejšie trávnik.
 7. Zariadenie je dôležité. Ak hovoríme o elektrických alebo benzínových verziách, stojí za to zvoliť model s rozrývačou od samého začiatku alebo s alternatívou ako vertikátor. Faktom je, že pôda pri valcovaní je postupne zhutnená, to znamená, že to bude trvať plnohodnotné škrty v 1-2 rokoch (s odstránením časti koreňov a vyblednutých bylín). Prítomnosť trávnatých pruhov je tiež veľkou výhodou pre techniku ​​s elektrickým alebo benzínovým pohonom a funkciou rozrývač.

Vyberte Aerators pre trávnik

Vzhľadom na tieto odporúčania je ľahké vybrať si prevzdušňovač pre trávnik akéhokoľvek námestia, stupeň dobre udržiavaného a predpisovania. Veľké výdavky nie sú vždy potrebné dať trávnik dobrý pohľad. Tí, ktorí sa milujú a pravidelne zapojiť do záhrady, budú zaujímavé na nákup manuálneho prevzatie, aby začali hodnotiť svoju účinnosť v praxi.

Ako sa to používa?

Prevzdušňovanie môže byť jeseň alebo na jar – v závislosti od vlastností trávnika a osobných preferencií hostiteľa. Na hlinených pôdach, hustá, slabo vysielacom vode a vzduchu sa vykonáva dvakrát. Mnohí radšej vykonávať v jarnom procese, keď počas spracovania môžete súčasne, aby ste urobili vizuálne pozorovania všeobecného stavu trávnika: odhaliť oscilácie alebo ťažké hrbole. Na jeseň prevzdušňovanie sa vykonáva v septembri, najmenej 2 mesiace pred mrazom – takýto zásah bude najvýraznejší.

Vyberte Aerators pre trávnik

Je potrebné dodržiavať trávnik, pretože plán je pomerne podmienená vec. Ak voda nenechá povrch po zavlačení, zostávajú kaluže – to je určite znamenie, že je čas vykonávať prevzdušňovanie. Stojí za zrejme, že stabilný účinok postupu sa objaví len po 2-3 sezónach.

Vyberte Aerators pre trávnik

Pokyny na používanie aerátorov všetkých typov sú celkom jednoduché – stačíte dodržiavať určité pravidlá.

 1. Postarajte sa o bezpečnosť. Pri používaní elektrických a benzínov, musíte nosiť zatvorené oblečenie a topánky (pracovné topánky sú vhodné), chrániť ruky rukavicami, tvárom alebo okuliarmi. Sandále na nohách s použitím mechanického zariadenia vo forme nástupištia tiež položili na uzavretú nohu, hrubá podrážka je žiaduca.
 2. Zohľadniť vlastnosti trávnika. Niekedy sa spracovanie nevyžaduje 1-2 a 3-4 krát ročne, športové trávniky a sú vôbec zamerané mesačne. Po dlhom suchu je potrebné vykonať neplánovaný postup alebo keď je územie zaplavené, pred vykonaním hnojív. Základný princíp je jednoduchý: čím viac hustejšia pôda, tým je pravdepodobnejšie, že potrebuje ďalší prístup kyslíka. Mladý trávnik začína zamerať len 3 roky po siatí s hĺbkou koreňov viac ako 5 cm.
 3. Pripraviť platformu. Musí byť naočkovaný do výšky 5 cm. Potom odstráňte unavnú trávu, ktorá sa prejavuje po rezaní. 3-5 dní pred samotným postupom, musíte dôkladne naliať trávnik.
 4. Vyčistite ten správny deň. Nie je potrebné vykonať prevzdušňovanie v horúcom počasí. Ak sa práca vykonáva v lete, stojí za to prevzdušňovanie.
 5. Spracovanie správania. Musíte sa pohybovať s krížovými riadkami s prechodom medzi nimi v 4-5 cm. Hĺbka prepichnutia v prítomnosti nastavenia je zvolená v rozsahu 100-150 mm.

Po spracovaní trávnika musí byť prevzatý prevzatý čakať niekoľko dní a potom rozdeliť na povrch KOMA LAND. Po tom, trávnik je napojený, vykonáva sa ponáhľať trávu, kde je to potrebné, piesok a hnojivá.

Vyberte Aerators pre trávnik

Spustenie aerátora s DVS

Aby táto technika začala pracovať, musíte sa starostlivo dodržiavať pokyny použité výrobcom. Všeobecne platí, že aerátory s DVS sa spúšťajú podobným princípom:

 • Preložiť škrtiacej klapky do požadovanej polohy;
 • Cookstarter blbec;
 • Vykurovanie motora;
 • Reverzný posunkový ventil do prevádzkovej polohy.

Nemôžete spustiť motor, bez toho, aby ste ho mohli podložiť olej a palivo. To môže viesť k tomu, že motor jednoducho zlyhá, a technika bude potrebovať drahé opravy.

Vyberte Aerators pre trávnik

Ako to urobiť sami?

Aerátor je pomerne ľahké, aby som to urobil sám, ak hovoríme o mechanickom type tohto zariadenia. Najjednoduchšia možnosť – Sinders s hrotmi z nechtov. Môžete ich ľahko urobiť v prítomnosti 2 kusov hrubej gumy alebo preglejky, aby sa dosiahol požadovaný tvar s podrážkami, bude vyžadovať elektrolovku. Pre tŕne potrebujú nechty alebo samoobslužné skrutky s plochým klobúkom s dĺžkou 100 mm, na upevnenie topánok na nohách pomôžu tarpaulinovým pásom.

Vyberte Aerators pre trávnik

Pracovný proces sa skladá zo 4 krokov.

 1. Výroba podrážok. Je vyrezaný z priateľky, oddelene pre každú nohu, v tejto oblasti musí existovať bežnejšia obuv – môžete si vziať základ pre snežnice. Všetko bude potrebné 2 identické predvalky pre každú nohu.
 2. Nastavenie SCHIP. Musíte užívať 1 Billet pre každú nohu a pohon alebo skrutku v nich 12-15 nechtov, skrutky.
 3. zhromaždenie. Na hornej strane strán s klobúkom uložiť druhé časti medzier, konsolidovať. Tým sa zabráni zraneniu stavu prevádzkovateľa v prípade, že tŕň slučky v hniezde. Lobzik vystrihol oči pre upevňovacie prvky. Vložte popruhy a upevňovacie prvky.
 4. Hotové sandále na vrchole obyčajných topánok a presunúť ich do trávnika. Tráva netrpí, a prístup kyslíka k koreňom sa zlepší.

Rolk-Hedgehog – Ďalšia populárna verzia ručne vyrobeného samoobslužného prevzatia. Na jeho výrobu potrebujeme zvárací stroj a orezávanie kovov – všetky inštalácia vykonáva túto metódu. Princíp stvorenia je celkom jednoduchý: stačí bojovať s trubicou spike, dať ho na hriadeľ tuhý k rámu pevné k rámu, pripevnite rukoväť. Na upevnenie počas prevádzky, vice, rezanie a rezanie kovu ľahko vykonávať s brúskou.

Vyberte Aerators pre trávnik

Ako urobiť aerátora s vlastnými rukami, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár