Vyberte rukoväť pre obrubník

Zachytenie pre hranice sa používa v stavebníctve. Zariadenie znižuje úroveň zranení, zlepšuje výkon a presnosť kamenného ubytovania na zmesi betónu. Existujú rôzne typy zachytávaní, ktoré sú charakterizované mechanizmami. Správna voľba umožní čo najrýchlejšie položiť hraničný kameň a pohodlný.

Čo to je?

Zachytenie na hranicu je obzvlášť potrebné, keď sú usporiadané rôznymi zónmi. Predstavte si cesty a kvetinové záhony bez stieračov je jednoducho nemožné. Počas konštrukcie záhradných oblastí, mierny kameň malých. Vo väčšine prípadov sa pohybuje manuálne. Avšak, zachytávanie drážok vám umožní hladšie a úhľadne nainštalovať materiál na riešenie.

Nainštalovať ťažký kameň s hmotnosťou viac ako 100 kg potreboval ďalšie zariadenia. Zdvihnite takú hraničku, nebude schopný. Tieto časti sa používajú pri úprave vozovky. Pri výrobe hranica je veľmi dôležitá tempo práce.

Pre pracovníkov, pohybujúce sa veľké kamene ohrozuje zranenia. V tomto prípade zariadenie vyžaduje zachytávanie. Nástroj môže byť užitočný na prácu s iným podobným materiálom. Svorka sa môže použiť ručne alebo v tandeme so strojmi a vybavením.

Preskúmanie druhov

Roztoče pre zakrivky sú rozdelené do typov. Tak, rozlišovať mechanické a manuálne nástroje.

Mechanické majú hydraulický motor, sa používajú na bočný kameň a hmotnosť veľkého veľkosti. Ručné kliešte sa líšia v štruktúre samotných kliešťov. Dĺžka páky a dizajn špongov ovplyvňuje, aké úsilie by sa malo aplikovať na dosiahnutie určitého tlaku na materiál.

Typický zachytávanie na prenášanie a montáž sa vykonáva aj pri nízkej mechanizácii. So kliešťami závesu, tento proces získa špeciálnu ľahkosť. Zariadenie funguje jednoducho, nevyžaduje sa žiadne špeciálne zručnosti. So stohovaním hranice v tomto prípade sa začiatočníci vyrovnávajú.

Takéto záchvaty-kakanis sa skladá z dvoch M-podobných pák, uchopovacích špongií s elastickými vložkami, centrálnou osou a upevňovacími prstami. Tiež existujú dva dvojité ramenné držiaky. Princíp prevádzky je pomerne jednoduchý: Akýkoľvek upevňovač je pripojený k stredovej osi, napríklad háčikom alebo prepojeniu. Stačí ho zdvihnúť tak, aby sa páky presunuli do hornej polohy. Výsledkom je, že špongia konverguje na koncoch materiálu.

Prečítajte si viac  Karta Karnácia: Popis, pristátie a starostlivosť

Ramená mechanizmu môžu byť odlišné. Uhol zachytávania závisí od tejto charakteristiky, a teda.

Existujú aj iné typy návrhov.

 • Jednoduchá priľnavosť. Umožňuje inštalovať Curbstones a nepohybujte sa ich. Konštrukcia bez konzol, svorky sú vyrobené len vďaka ľudskej sily. Pásy sú uzavreté cez otočenie rukoväte šteklí. Ak je uchopovací oblúk 40-45 cm, potom samotné zariadenie váži 5-6 kg. Používa na prácu s kameňom s hmotnosťou viac ako 200 kg.

 • Hydraulický. Svorka má maximálnu funkčnosť. Používa sa na cestné práce s rôznymi materiálmi. Absolútne všetko sa používa v usporiadaní cesty, môžete zdvihnúť s týmto nástrojom. Môže byť použitý aj na prepravu odkvaru odkvapov, dosiek prekrývania. Dĺžka prvku musí byť až 1 m, hmotnosť nie je vyššia ako 120-150 kg. Mechanizmus môže byť použitý s akýmkoľvek zariadením, dokonca aj s kolesovým ťahačom, mini-rýpadlom. Výživa v dôsledku hydraulického systému. Stojí za to zvážiť vlastnosti používania pre cestné práce. Po prvé, nosiče sú prekryté na kameň, potom by sa mali viesť k dĺžke. Vytlačí Je dôležité usporiadať symetricky tak, aby materiál nerozbije materiál. Rotator by sa mal pripojiť k zariadeniu. Pre uzáver, to bude trvať kvapalinu, postupne sa vstrekuje piestom. V závislosti od vlastností obmedzovača sa dosiahne určitý tlak. Potom zastavte tok tekutiny a posuňte kameň na nakladač na správne miesto.

 • Zachytiť tandem. Názov hovorí o sebe. Takýto nástroj je určený pre pár. Pracuje na princípe pozdĺžneho zachytenia. Ticks sú zatvorené na kameni na koncoch. Takýto nástroj je veľmi ťažký, môže vážiť 12-15 kg. Zároveň vám umožní pripojiť bloky do 200 kg. Nástroj je alternatívou k krížovému retencii. Tváre Časť hraničného kameňa plného bezpečnosti vylúčil riziko náhodného poškodenia.

 • Scb. Takže označil najpopulárnejší nástroj. Modely sa používajú výlučne v páre so zdvíhacími strojmi. Výrazná funkcia – montážny krúžok. Mali by ste jednoducho zdvihnúť kliešte tak, aby sa zavreli moc tváre. Upevnenie úsilia závisí výlučne na hmotnosť kameňa. Na montáž ťažkej hranice.
Prečítajte si viac  Pestovanie tulipánov v Tepliciach

 • Zkbs. Používa sa na nakladanie, umiestnenie blokov na palety, keď servisný sklad. Kliešte sú schopní držať veľké hraničné kamene pre koncové časti. Na použitie potrebného zariadenia s vysokou nosnosťou.

Dieťa Nuances

Ak chcete položiť hranice stačí potrebovať kliešte. Aj keď sú kamene malé, potom takéto zariadenie umožní dať všetky prvky čo najskôr a elegantné. Ak je cestná zóna vybavená, nosiče sú kombinované so spotrebičmi.

Dôležité výberové prostriedky.

 1. Klasické zachytenie sa používa v prípadoch, keď potrebujete sami, aby ste sa mohli pohybovať a namontovať kamene s hmotnosťou do 40 kg.
 2. Jednoduché zachytenie je potrebné pri vykonávaní práce pre ešte a elegantný štýl, najmä ak plánujete inštalovať dlhý dizajn.
 3. Hydraulický zachytávanie je obzvlášť užitočné pre komplexné cesty. Nástroj vám umožňuje pracovať s rôznymi materiálmi, takže je veľmi praktický.
 4. Ak jeden blok váži viac ako 100 kg, potom nie je možné použiť ručný nástroj. Budete potrebovať mechanizovaný model, ktorý funguje v páre s vhodným strojom. Doma, takéto pohraničné kamene sa používajú veľmi zriedkavé – jednoducho nepotrebujú.
 5. Kliešte na párovanie s klipom v tvare m umožní vytvoriť minimálnu vôľu. Stojí za to použiť na kladenie. Ale s svorkou v tvare Z bude vhodné pre pohyb konkrétnych ťažkých obrubníkov z miesta na miesto.
 6. SCB sa nepoužíva na montáž. Medzi hraničnými časťami bude príliš veľa vôle. Nástroj je určený len na prepravu veľkých a spotených častí.

V tomto videu sa zoznámte s zachytávaním na montáž vozovky na ceste do 300 kg.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: