Vyberte si dekoratívne kríky pre oblasť Moskvy

Výber dekoratívnych kríkov pre chatu by mala byť založená nielen na ich vonkajšej príťažlivosti, ale aj na akej kultúre musí rásť. Napríklad dekoratívne kríky pre oblasť Moskvy musia reagovať na niekoľko určitých podmienok.

Vlastnosti regiónu

V Moskve je takmer pol roka studený. V novembri sa prejavujú prvé mrazy a explicitné otepľovanie často prichádza len v apríli a dokonca aj v máji. Počas roka sa teplota pohybuje od -30 do +35 stupňov a tieto rozdiely sa vyskytujú pomerne často a náhle.

Stojí za to pridať, že snehový kryt je tiež charakterizovaný konštantnou – výškou a hustota krytu sa môže pravidelne meniť.

Ako si vybrať?

Pri výbere dekoratívnych kríkov pre oblasť Moskvy stojí za to venovať pozornosť viacerým možnostiam.

 • Európska forzícia Začína kvitnúť na začiatku marca – Krásne kvety natreté v bohatom žltej farbe, ktorá sa po ich prietoku nahrádzajú listy niekde na konci apríla, objavujú sa na ňom. Výška Busha dosiahne niekoľko metrov, zatiaľ čo priemer môže byť 3 metre. Pre formu tvorby, s najväčšou pravdepodobnosťou podobá hemisféru. Kultúra dokonale sa cíti na polovicu a nebojí sa obmedzení prichádzajúcej vlhkosti. Ak pravidelne vykonávate potrebnú starostlivosť, potom ker poteší vlastníkov do 70 rokov. Pre pristátie je lepšie si vybrať dobre osvetlený graf, ktorý nie je preniknutý vetrom.

Organizácia nerobí nadmernú vlhkosť, takže nemôže byť umiestnený na mokradí. Ako susedia sa odporúča vybrať hromadné banenets-sušenie alebo výsadbu forsiy samostatne na trávniku.

 • Tri-čepeľ Louisejnia Začína kvitnúť v máji s ružovými kvetmi, a na jeseň zmení neutrálnu zelenú farbu listu na jasne oranžovú. Blossom pokračuje tri týždne. Výška kultúry sa pohybuje od 2 do 3 metrov. Hoci rastlina sa zvláda s nízkymi teplotmi, príliš skoro „prebudenie“ na jar môže poškodiť výhonky.

Louzeyania sa odporúča v okolí s trvalcami na dobre osvetlenom pozemku chránenom pred vetrom. Rovnako ako oproti, kultúra nevydrží prebytočnú vlhkosť.

 • Japonský quince Kvety v máji a júni, približne 20 dní. Kvety sa objavujú krásne snehovo biele, ružové a svetlé oranžové odtiene, v rozmedzí od 3 do 5 centimetrov. Charakterizované kultúrou tiež prítomnosť ostrých chrbtice. Niekde v októbri, plody alebo oranžové alebo žltkasté odtieň. Vo forme Quince pripomína niečo priemerne medzi jablkom a hruškou, s hmotnosťou až 45 grammi. Na jednom kríku môže záhradník zbierať približne niekoľko kilogramov ovocia, ktoré sú po recyklovaní v džemy, džemy a iných sladkostiach. Quince sa cíti dobre v hlinených oblastiach s vysokou vlhkosťou, ako aj Sandy. Okrem toho je zvláštnosť kultúry obohatiť pôdu, aby sa zabránilo erózii.

Kríky sú často vybrané pre dizajn živého živý plot alebo inú krajinnú dizajnu, ale nie menej jasne vyzerajú a žijú.

 • Krásny Bodyman Profumen Bez problémov odoláva teplotám Moskvy a poteší majiteľom počas celého roka. Jeho výška dosahuje 3 metre a priemer je pol menšou polovicou. Farba letákov sa mení zo zelenej na žltej oranžovej úrovni. Kvety sa nachádzajú malá veľkosť maľovaná v krásnych odtieňoch fialovej. V septembri sa objaví ovocie, ktorých priemer nepresahuje 4 milimetre a farba sa pohybuje v priebehu mesiacov od zelenej až nasýtenej fialovej farby.

 • Obyčajný lilac sa môže natiahnuť do výšky takmer až 8 metrov. Blossom začína na križovatke mája a júna. Kultúra rovnako toleruje vysoké aj nízke teploty. Cíti sa dokonale dokonale na akýchkoľvek pôdach, okrem ílu a bažiny.

Odborníci odporúčajú pristáť bez susedov na dobre osvetlených pozemkoch.

 • Výška Spiray Wangutta nepresahuje pár meračov. Má krásnu korunu s visiacimi pobočkami. Blossom začína v júni alebo júli a je realizovaný vo forme snehovo bielych kvetenstiev. Mimochodom, pri uspokojivých poveternostných podmienkach, môže spievať dvakrát ročne. Na jeseň sa kultúra zdá dekoratívne ovocie, a listy sú natreté v krásnom burgundovom odtieňoch. Rastlina preferuje suchú piesočnatú pôdu a nebojí sa absencie bohatého slnka. V zásade sa spiriári bude schopný vyvinúť na mokrých pôdach.

Okrem nízkoteplotného odporu, jeho výhody zahŕňajú nedostatok potreby častého zavlažovania.

 • Hviezda denie Charakterizované prítomnosťou hrubých letákov pokrytých malými vlasmi. Od júla do augusta je rastlina pokrytá krásnymi kvetmi so širokou škálou odtieňov – od bielej do maliny. V októbri sa na pobočkách objavujú plody. Denie sa cíti dobre a v susedstve s Lilac, Hydrangea a inými kultúrami. Často sa používa na navrhovanie živých plotov a rôznych kompozícií.

Pri pohľade na akciu len na ľahkej pôde bohatej na užitočné prvky – organické aj minerálne hnojivá.

Starostlivosť

Každý ker potrebuje osobitnú starostlivosť.

 • Európska forzícia Uistite sa, že prežijete mrazy, ak používate mulč, a tiež pre-vynechať vetvy na povrch, čo im umožňuje nájsť pod vrstvou snehu. Na jar, starý mulč je zničený, ker je poháňaný minerálnymi a organickými hnojivami a tiež posypané vrstvou humusu alebo hnoji. Ihneď sa proces omladzovania vykonáva – sušené vetvy sú odrezané, ako aj topy.
 • LOOZEYYANIA Je zvyčajné, že sa zavŕtajú pred studenou tak, aby špičky výhonkov a obličky nemali zmraziť, okrem koreňového maternice. Zapojenie závodu je potrebná len vtedy, keď je farba. Pravidelné kríky stojí na rezanie, aby zachovali krásnu formu a zabránili situácii, keď jeden pobočky zasahujú do druhej. Keď kvety zmiznú, pobočky Louisejnia by mali skrátiť dve tretiny.
 • V prípade japonského väzenia, Je dôležité vymazať výhonky včas, ktorého vek prekročil päť rokov. Okrem toho, aby sa zabránilo zahusťovaniu, odborníci odporúčajú odísť ako celkom viac ako 20 vetvičiek. Na jar sa vytvárajú hnojivá dusíka a keď sú plody už plne vytvorené – môžete pridať fosfor a draslík. Pre zimný quince je Husky zakrytý alebo zatvorený špeciálnym štítom.

 • V Lilac Po skončení kvitnutia je dôležité orezať kvetenstvo – to zvýši nabudúceho kríka na budúci rok. Prvé tri roky, kultúra nevyžaduje dodatočné hnojenie, ak kŕmenie prešlo, keď pristátie. Počas prechladnutia dodatočného prístrešia sa nevyžaduje.
 • Spirera Vyžaduje pravidelné rezanie kvetenstva, ktorého kvet je u konca, ktorý sa vykonáva nielen v zdravotníckych účely, ale aj pre dizajn Bush. Pred nástupom studených mesiacov by sa mala spiriáta chytiť v rašelinisku a lístie, to znamená vykonať mulčovanie. Treba dodať, že ak útek zmrazený, mal by okamžite odrezať a nebojovať sa – so začiatkom otepľovania sa obnoví.
 • Hviezda denie Bude to stáť bez mulčovania, ale pred chladom bude musieť byť pokrytý občerstvením alebo iným netkaným materiálom, takže „labky“ sú stlačené na povrch. Zalievanie závodu stačí od jedného do trochkrát mesačne a orezanie, keď kvitnúce končí alebo sa vyhýbať zahusťovaniu.

Ako uverejniť?

Pri umiestnení kríkov na pozemku by ste sa mali držať niekoľko tipov.

 • Umiestnite kultúry na mieste musia byť potrebné v závislosti od toho, ktoré kultúry sú výhodné, a ktoré sa budú cítiť dobre v tieni. V opačnom prípade sa môžete rozlúčiť s atraktívnym výskytom kroviny as jeho riadnym rozvojom a rastom.
 • Okrem toho by sa mal zohľadniť všeobecný obraz. Napríklad, ak územie záhradného pozemku sa nemôže pochváliť významným veľkostiam, potom nie je potrebné kúpiť vysoké a svieže vzorky.
 • Aby sa vytvoril živý živý plot, stojí za to vybrať kríky s malou veľkosťou na strednú, pokrytú hustou korunou. Mimochodom, môže byť dokonca kultúra charakterizované prítomnosťou hrotov. Pre oblúky alebo zdobenie altánok, mali by ste si vybrať množstvo odrôd.

Okrem toho nezabudnite na možnosť zónovacieho priestoru s dekoratívnymi kultúrami.

Prehľad najkrajších a nenáročných dekoratívnych kríkov, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: