Výroba závodu pre moto s vlastnými rukami

Pristátie zemiakov bolo vždy považované za prácu a tvrdú prácu. Ale teraz v dôsledku pokroku technológií, poľnohospodárska práca sa výrazne uľahčuje. Dnes, na úkor MOTOBLOCKS, Mini-Traktory a ďalšie techniky majú možnosť zlepšiť pestovanie pôdy, získať lepšiu zber a znížiť výrobné náklady.

V poľnohospodároch a vlastníkoch malých oblastí pôdy sa motory motora používajú vo veľkom dopyte, čo môže byť vybavené namontovanými poľnohospodárskymi nástrojmi, vrátane rastliny zemiakov.

Typy zemiakov

Trh ukazuje zemiaky viacerých odrôd zemiakov, ktoré sa líšia v konfigurácii, rozmeroch a funkčnosti. A náklady v takýchto zariadeniach.

Môžete si kúpiť tie drahé univerzálne úpravy a cenovo dostupné rozpočtové mechanizmy.

Hmoty

Malé veľkosti sa aplikujú na pristátie semien zemiakov na pozemku alebo v záhrade na chate. Štruktúra zariadenia obsahuje regulátor hĺbky semien a výškový regulátor mletého hrebeňa, ktorý je generovaný zvýšením pôdy. Kompaktné zemiakové zemiaky môžu byť použité s motocyklami ruských aj zahraničných výrobcov.

Hmotnosť takýchto zariadení je približne rovná 20-25 kilogramov. Kapacita bunkra dosiahne až 34 litrov. Prostredníctvom zemiakov, môžete kultivovať riadky 60-75 centimetrov široký a vylodenie 5-6 hľuzy pre jeden meter. Rýchlosť pristátia sa rovná 0,2 ha / h.

Stredný

Takéto zemiakové sunly majú cabacker 44 litrov. Tieto sú celkom objemné a tvrdé sourzhas, ich hmotnosť sa rovná 41 kilogramom a produktivitu – 0.2-0.25 ha / h. Takéto zariadenia sú agregované malými a strednými motocyklami.

Veľký

Postupovať na spracovanie významných pôdnych oblastí. Majú veľkoplošný bunker, zemiaky, v ktorých je naložené pomocou skládka. Spája traktora. Jedná sa o mocné drahé štruktúry, ktoré vykonávajú v súkromných poľnohospodárskych domoch a veľkých poľnohospodárskych podnikoch. Takéto zbrane môžu byť agregované, skôr so stredným a ťažkým strojom, ale nie s manuálnymi motoblocks. A môžete cvičiť ako autonómnu jednotku.

Výstavba zemiakov

Na základe univerzálnosti sú zariadenia na výsadbu zemiakov vhodné pre motory pre motory rôznych typov a zahŕňajú nasledujúce prvky.

 • Kapacita alebo bunker pre semienové zemiaky. Zariadenie je namontované na rám zváraný z rohového alebo profilového potrubia.

 • Železná základňa (podvozok). Podvozok pripojil kolesá s vysokým ochranným prostriedkom. To pôsobí proti pošmyknutiu a neumožňuje prehriatie motocyklov. Na osi kolesa je hviezdička pre reťazový výťah.
 • Reťazový výťah. S jeho propagáciou sú hľuzy z bunkra vyrobené pre následný pohyb hľúz vo vertikálnej rúrke, z ktorej padnú do tvorby brázdy.

 • Pluh. Používa sa pre štrbinu v pôde brázdy.
 • Nástroj na namáčanie. S tým sú zemiaky lemované v pôde pokryté na zem.

Toto je povinná minimálna zložka, aby sa umožnilo domáce zariadenie na pristátie zemiakov. Samostatní majstri sa snažia zlepšiť túto prílohu, pridanie nádrže na hnojivá alebo sa snaží zvýšiť produktivitu, namontované 2 moduly na pristátie.

V dôsledku toho to všetko vedie k zvýšeniu hmotnosti jednotky, ako aj prirodzene, na zvýšenie zaťaženia na drevnej doske a pádu jeho účinnosti. V dôsledku toho je rozumné vybrať návrh a materiály v prísnom súlade s výkonom zariadenia.

Nástroje a materiály

Ak chcete urobiť zemiakový závod s vlastnými rukami, budete potrebovať značný súbor nástrojov a častí. Zvážte túto úplnosť.

 • Osi, reťazec z bicykla (alebo reťazec z motorového motora), ložiská pre kolesá a vytvorenie reťazového výťahu.

 • Železný list pre plochú kapacitu.
 • Železný profil s okrúhlym alebo štvorcovým úsekom – na montáž rámu držiaka a iných účelov.
 • Zváracie zariadenia pre spoľahlivé zlúčeniny neutálov zemiakov.

 • Elektródy rôzneho výkonu na vykonanie zvárania.
 • Mobilný stroj a kruhy na rezanie železných plechov na vhodných častiach.

 • Elektrický vrták a vŕtajte na ňu pre implementáciu hnacích diel.
 • Upínanie detailov pre spoľahlivosť zariadenia.
 • Nuts a skrutky pre montáž.

 • Niekoľko vodičov na upevnenie jednotlivých častí zariadenia.
 • Alebo podané na brúsenie a čistiace prvky.

Predtým je potrebné, aby všetky výkresy (možno nájsť v špeciálnej literatúre alebo internete), starostlivo ich preskúmať, premýšľať o rozmeroch budúceho zariadenia a jeho vonkajšieho vzhľadu, metóda fixácie pre motocykle. Rozmery zemiakov by nemali byť veľmi veľké, aby sa zariadenie získalo v súlade s dostupným motocyklom.

Kapacita nádrže na trubicu je inštalovaná pri výpočte dĺžky manželskej postele. Objem bunkra musí vynechať tak, aby MOTOBLOCK prechádza s plnou kapacitou dvoch brázdy a vrátil sa na sekundárne na stiahnutie.

Proces výroby SALCA

Domáce Salzka by a veľký je vozík na kolesách pripojených k motocykelu. Je to len na prvý pohľad. Návrh jednotky na výsadbu zemiakov vyzerá jednoducho, ale v ňom sú určité nuansy. Sashalka pre MOTOBLOCKS je uzamknutý na ráme z segmentov segmentov segmentov 8 mm s dvoma samostatnými kúpami, konjugátu. V prednej časti podvozku je oblúk, s upevňovacou vidlicou do stredobodom. Na okrajoch rámu sú regály close-up diskov a lamelových podperov zariadenia na zásobovanie semien.

Rázvor obsahuje 2 kolesá s pôdnym číslom. Medzi kolesami je hrúbkový kotúč 60 milimetrov so 4 úmernými umiestnením polkruhových pasáží, ktorých rozmery by mali byť schopné zachytiť aj veľké hľuzy. Okrem toho, namiesto kolies s kanálmi, dizajn prevodov, reťazí a odkvapov umiestnených na to, aby sa na to mohli použiť na vylodenie zemiakov.

Existuje ďalšia významná zložka dizajnu – to je bunker, ktorý je usporiadaný cez kolesá. Ak chcete vytvoriť zásobník zavádzania, budete potrebovať 3-milimeter železný list. Non-tuhý krk a dno kapacity, aby sa zabránilo poškodeniu koreňových dosiek, musia byť chytené.

Koleso s drážkami by malo byť pokryté špecializovaným štítom, ktorý bude varovať seba-zhovievavosť zemiakov až do požadovaného momentu jeho dostať do zeme.

Koleso s drážkami by malo byť pokryté špecializovaným štítom, ktorý bude varovať seba-zhovievavosť zemiakov až do požadovaného momentu jeho dostať do zeme.

Rám remerálnej rastliny zemiakov je potrebný na konsolidáciu železných pásov, ktoré majú byť umiestnené z centrálneho priestoru do oblúka. Okrem toho je potrebné zvárať pomocné rohy a kovové prekrytie, ktorých hrúbka by mala byť približne 4 milimetre.

Sedadlo pre zasiate a seker

K srezačom upevnite stojan pod nôh 5 mm železného plechu. Fuseboard by sa mal uskutočniť s prihliadnutím na rast zasiateho vlaku a aby sa používanie zemiakovej rastliny nespôsobilo ťažkosti.

Sedadlo z železného rohu 45x45x4 milimeter. Na jadre sú dosky pevné, ktoré sú pokryté penou kaučukom a sú dotiahnuté náhradou za kožu alebo trvanlivú hmotu. Pre maximálny komfort môžete vložiť do podnikania staré autosedačky získané na demontáž strojoch. Samozrejme, že je potrebné poznamenať, že vo väčšine rastliny zemiakov je vyrobený bez sedadla. Ale všetko závisí od pristávacieho priestoru, kvalitu pôdy a rýchlosť agregátu. Beh na mokrej alebo voľnej pôde pre rýchlo sa pohybujúce rastliny nie každý športovec odolať.

Pod podvozkom zaznamenal os a držiak na upevnenie útržkov. Pre osi sa používa oceľová hustá rúra, na oboch koncoch, z ktorých sú umiestnené pruhy. Objavujú sa na sústruženom zariadení a pevné oceľovými pinmi.

Kolesá

Kolesá pre remesiel sunel Arts musia byť vybavené špecializovanými primérmi. Odporúča sa vziať akékoľvek kolesá z poľnohospodárskych strojov. Ak prišli len.

Na rozbočovačoch, ktoré držia kolesá, by mali stáť v 2 ložisku, chránené pred nečistotami a prachovými balíkmi z mačky. Inštalácia osi na podvozku je vyrobený s použitím dvoch oceľových dosiek a štyroch skrutiek alebo rohov na zváranie.

Krupica

Pre držiak Rippera sa používa železná tyč na koncoch, z ktorých sú svorky namontované, upevňovacie labky. Tyč je vyrobená zo železného rohu 50x50x5 milimetrov, ale je žiaduce, aby spoľahlivosť na použitie profilového potrubia s štvorcovým prierezom. Obiama sú vyrobené zo železných 5 mm dosiek.

Swer

Na výrobu semenníka sa vyžaduje kovové alebo liatinové potrubie 10-centového priemeru a hrúbka steny najmenej 3 milimetrov. Na základe potrubia sa varí modelom drážky, ktorý sa vykonáva zo 6 mm železného plechu. Ak chcete nastaviť hĺbku vstupu do pôdy Borozdowel, stačí uvoľniť STEPLADDERS a pomocou vertikálnych posunov rozsahu semien pozdĺž dĺžky rámcových podpery na nastavenia pre jeho polohu. Po nastavení hĺbky borozdelosu musia byť stripovacie upevňovacie prvky určite bezpečne dotiahnuté, inak sa vyváženia, vzhľadom na chybu veľkých zaťažení pôdy na drážkach, majú každú šancu v procese prevádzkovania.

V úlohe externých diskov môžete použiť kolesá od sejačky modelu SO-4.2 s inštaláciou dvoch ložísk namiesto jedného. Aby ste to urobili, na každom disku musíte zabrániť náboju na špecifickú veľkosť. Ložiská musia byť inštalované uzavreté vonku, aby sa zabránilo prenikaniu prachu a nečistôt.

Saltka je pripravená.

Robiť Cesnak Sugue

Ak chcete vytvoriť semenára pre cesnak na MOTOBLOCK, budete potrebovať:

 • Drevené dosky (železo – nadváha pre jednotku, ktorá je nežiaduca);
 • Kefa kolesa (prebieha cez prenos reťaze);
 • Hriadeľ s reťazou, konjugát s prednými kolesami motoblock;
 • kovové dosky;
 • Kreslenie výrobku.

Z lebiek musíte usporiadať výkresy krabice, ktoré bude v ďalšom bunkre. Za boxom umiestnila koleso s semenami. Môže byť nakonfigurovaný v priemere Bulbo. Zo spodnej časti kozoi rastliny opravte železnú dosku, ktorá prestáva pôdu pod hrebeňom. Platňa otvára brázdy pod pristátím cesnaku. Podobný typ zariadenia možno považovať za viacúčelový. Domáce cesnak-výroba pre motocykle rýchlo a len ísť.

Ako si vyrobiť zemiaky s vlastnými rukami pre MOTOBLOCK, učí sa z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár