Waigela kvitnúce „Alexandra“: Popis, Pravidlá pristátia a starostlivosti

Luxusné a nenáročné rastlinné cesty môžu byť hlavnou dekoráciou záhradného pozemku alebo úspešne sa zmestia do celkovej kvetinovej kompozície. Obzvlášť populárny vo svete záhradníctva používa Waigela Blooming „Alexander“. Kvety oceňujú estetický vzhľad a nenáročnosť pre kultivácie.

Popis

Druhy kvitnutia sa tiež nazývajú Florida. Waigela „Alexandra“ je list padajúci ker vysoko na 1,2 m so šírkou koruny na 1,5 m. V prvom Bienniine života, kultúra dobre rastie – o 20-25 cm ročne, postupne sa zvyšuje. Päťročná rastlina je dospelá a prestane zvýšiť rast. Priemerná dĺžka života jednej kópie je obmedzená na 40 rokov.

Tvar Bush je trochu zaoblený, korunný kompaktný, elegantný, je tvorený viacerými výhonkami. Vetvy sú veľa tmavohnedých. Bloom je pomerne nádherný, pokračuje od júna do júla a niekedy trvá do septembra, aj keď nie je to oveľa hojne.

Prezentovaná trieda má hrubú farbu meniace sa líši v závislosti od sezóny – od Burgundy na žltú. Leting listy, ich dĺžka – až 9 cm, šírka – až 4 cm. Malý vyvýšený tvar, povrch hladký, matný. Hlavná farba tmavých burgundov so smotanovými žilami, v tieni odtieňa bližšie k hnedej. Listy nepadajú na nástup zimného zima.

Kultúra má Zmiešaný koreňový systém, ako aj tmavo sivé semená, v ktorých dve semená zvolali v septembri. Zrná sa lietajú v blízkosti rodičovského kríka a klíčia budúci rok.

Ako zasadiť?

Prezentovaný stupeň je charakterizovaný dobrým prežitím av niektorých konkrétnych podmienkach nepotrebuje. A je charakterizovaný vysokou odolnosťou proti mrazu (až -35 stupňami) a normálne reaguje na tvorbu koruny. V miernych klimatických zónach sa kultúra odporúča na konci apríla. Je dôležité, aby sa pôda mohla dobre zahriať.

Na jeseň je lepšie nie je pristáť, inak sa semená nebude mať čas prispôsobiť sa novým podmienkam pred nástupom zima a zručnosť zomrie.

Ak je pristátie plánované v regióne s teplou klímou, môžete zasadiť rastlinu ako na jar – začiatkom apríla a na jeseň – na konci septembra.

Táto odroda miluje svetlo, S nedostatkom slnka sa koruna kríka nelíši špeciálnu dekoratívnosť. Preto si vyberte otvorenú plochu pod pristátím, na ktoré sa vzťahuje vietor. Môžete pristáť kultúru na južnej alebo východnej strane svahu, za stenou štruktúry alebo v blízkosti iných kríkov, ktoré nebudú zatieniť ich kvitnúci sused.

Je žiaduce, aby sa graf odstráni z miesta podzemnej vody. Najlepšie zo všetkých rastlín sa bude cítiť v ľahkej, úrodnej, odvodnenej mierne alkalickej alebo neutrálnej pôde.

Záhradníci radcovia zvolené kvetinové postele za pár týždňov pred dňom pristátia a robia organické kŕmenie. Ak je zem príliš skrínovaná, odporúča sa zriediť kompozíciu s alkáliou.

Poďme dať fázovaný proces pristátia.

 • Pripraviť zmes živín. Na to, premiešajte trávnik, kompost a piesok v rovnakých akciách. 10 kg pôdy pridajte 200 g minerálnych hnojív a 0,5 kg popola.
 • Dropjte výsadbu s hĺbkou 70 cm a priemerom 50 cm.
 • Dajte na spodnú drenážnu vrstvu s výškou najmenej 15 cm. Vhodné, napríklad štrkové médium frakcie alebo rozbité tehly.
 • Vykonať predtým pripravenú zmes na úroveň 25 cm.
 • Umiestnite semenádlo uprostred pristávacej jamy, vyplňte voľné miesto zostávajúcej fertilnej zmesi.
 • Otočiť miesto pristátia v pôde.
 • Utesnite valcovací kruh, zvlhčujte a inšpirujte miesto pristátia.

V procese plánovania si pamätajte, že koreňový krk nesmie byť klesá, ale nachádza sa na úrovni zeme.

Vlastnosti pestovania

Starostlivosť o odrodu Weigel „Alexander“ obsahuje množstvo udalostí.

 • Voda Zariadenie v malých častiach, odporúčaný objem je 8 litrov vody na kríku. Ak v zime bol malý sneh, potom sa zavlažovací postup vykonáva ihneď po jeho tavení.
 • Niekoľkokrát ročne, tento zástupca flóry potrebuje hnojivo. Odporúča sa skoré jarné záhradkári na kŕmenie minerálnej zmesi Wegel, vrátane superfosfátu, močoviny, draslíka. Počas tvorby púčikov ako dodatočná výživa, draslík a dvojitý superfosfát. Pravidelne je možné ponúknuť kultúru tela, je prospešné pre rozvoj kríkov.
 • Spring vedie sanitárne orezávanie, odstraňovanie suchých, zranených, mraziacich pobočiek. Aby ste omladili Bush, môžete stopky znížiť po kvitnutí, ktoré presiahli 3 roky. Je možné vytvoriť korunu s estetickým účelom.
 • Pred zimovaním je závod dôležitý na správne izoláciu. Vetvy sa prijímajú na pripojenie lana a ohnúť na zem, a na vrchole, aby spali so suchým lístkom alebo krytom s Agrofiberom. Pod snehom, kópia nebude zmraziť a bude sa cítiť celkom pohodlne, takže môžete v zime striekať kríky a sneh. V špeciálnej izolácii, rastlina potrebuje prvý rok života.

Choroby a škodcov

Imunita chorôb a hmyzu v tomto priemere odrody a vo veľkej miere závisí od dodržiavania pravidiel agrotechnológie. Prepad a vysoká vlhkosť prispievajú k vzniku rotačných procesov v koreňovom systéme. Zachrániť rastlinu pomôže drogu „topsin“. Ako miera prevencie je možné spracovať pružinovú kultúru medený vitriol. Ak sa na kríkoch objavili príznaky hrdze, odporúča sa používať Kvapalina Bordeaux.

Škodcovia tiež nenechaj weigel strane. Ak je rastlina ovplyvnená pavúkmi, potom použite Nástroj „Celtan“. V prípade útoku používajte liek „Rogor“. Z tričov a húsenice sa zbaví finančných prostriedkov „Nitrofén“ alebo „aktara“. Aby ste zabránili útoku Medveda a Beetle, v čase jari môžete urobiť koreň závodu Riešenie „Carboofosa“.

Okrem toho, v blízkosti môže byť vysadené repelentmi (Calendula, Podpora, Pelargonium) – Tieto kultúry sú vystrašené škodcami s ich ostrou arómou.

Reprodukcia

Rozdeľte kroviny Generátorové a vegetatívne spôsoby. Pri použití metódy semien je pristávací materiál 100% šetrí známky materskej rastliny. Siatie je vyrobené v teplej zemi na jar, a sadenice na trvalom mieste môžu byť umiestnené na nasledujúcom pruhu. Po 3 rokoch môžete pozorovať kvitnúť.

Je to však skôr dlhá a časovo náročná metóda chovu, preto sú iné metódy bežnejšie.

 • Divízia Bush. Ak to chcete urobiť, vyberte inštanciu Aspoň 3 roky starý, Bush je odstránený, narezaný na niekoľko častí a závodu na jar na nové miesto.
 • Kaplnky. Na jar, nižší dlhodobý únik je ohnutý na zem, posilniť a posypať pôdu. Až do jesene pravidelne koná postup zavlažovania. Už na jar môžete vidieť výhonky, ktoré by mali byť rozdelené a osivo. Kvitnúce v tomto prípade sa očakáva na budúce leto.
 • Žiarivý. Pre tento spôsob reprodukcie reznej dĺžky 20 cm je odrezaný zo stredu, umiestnený v nádobe so substrátom, vrchom so sklom alebo filmom, a na pružine je zakorenený materiál prehľadáva trvalým miestom.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Pri umiestnení záhrady, krajinný dizajnéri často používajú prezentovaný stupeň. Sú priťahovaní variabilitou farebného rozleja listu, saturácia odtieňov počas kvitnutia, zaoblenej koruny. Vďaka schopnosti robiť estetické orezávanie rastlín, môžete vytvoriť živú výšku. Na Flowerba Waigele môže pôsobiť ako sólový zástupca alebo je zahrnutý do záhradného súboru.

Waigela „Alexander“ môže slúžiť ako pozadie pre žiarovky s trvalcami, ako aj na účasť na symetrickom dizajne bránky alebo vstupu, napríklad pri vytváraní párových kompozícií. Často sa táto kultúra používa v zmiešanom miešaní. Malebná krajina môže byť vytvorená pristátím na pozadí ihličnatých tvaroviek. Zvlášť úspešne sa vloží do japonského dizajnu záhrady alebo naudu.

Viac informácií o WAIGELAH Kvitnúce od skúsených záhradníkov, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár