Waigela kvitnúce: popis, odrody, pristátie a starostlivosť

Každý záhradník sa snaží krásne vybaviť svoj vlastný majetok. Na tento účel sa používajú rôzne dekoratívne rastliny. Kovy Waigel je už dlho známy záhradovateľom so skúsenosťami, často sa používa pre krajinný dizajn.

Vlastnosti a popis

Wayegela sa vzťahuje na rodu listových kríkov rodiny bývania. Oblasť svojho rastu prírody predstavujú východné, juhovýchodné ázijské regióny, ostrov Java a ruský Ďaleký východ, kde sa môžete stretnúť s 3 typmi kríkov. Waigela Blooming alebo Florida je jedným z typov tejto rastliny. Tento vlhký zaneprázdnený dlhodobý ker malej veľkosti nemá hlavný trup. Dospelý Bush zvyčajne nepresahuje 1,5 m, ale v závislosti od výšky triedy sa môže líšiť od 1 do 3 m.

Podlhovasté listy bazéna majú rezané alebo píly-ozubené hrany a usporiadané. Zvyčajná farba listov je zelená alebo s červenkastým odtieňom. Avšak, niektoré odrody Weigel Florida môžu mať ďalšiu farbu koruny. Kvetenstvo majú zvonček tulatte-rúrku alebo tvar lievika a pomerne veľkou veľkosťou. Ich maľba sa rozlišuje veľkým množstvom tónov: z bledo a bielej až bledo ružovej a červenej farby. Kvety môžu byť umiestnené sám alebo skupiny, ktoré tvoria malé kvetenstvo.

Plody sú bivalve valcové alebo vajíčkové boxy s malými semenami, často s krídlami. Waigela Blooming môže kvitnúť 2 krát za sezónu

Odroda

Existuje mnoho odrôd Waigel Kvitnúce, medzi kým sú populárne.

 • „Victoria“. Ide o nízky kompaktný krík, nepresahujúci výšku 1 m. Victoria má hrubú korunu s tvarom lopty. Flexibilné vetvičky sú pokryté červenou farbou s hnedým odtieňom, ktorí si kúpili hustú hnedú. Listy s nízkou veľkosťou, kvety nepresahujú 2-2,5 cm v priemere. Kvetenstvo Bell-Grade, maľované v rôznych ružových tónoch, tvoria skupinu niekoľkých púčikov. Ich jemné ružové lístky sú harmonicky zdieľané nasýtenou červenou korunou.

 • Podobné varovné charakteristiky a odrody Nana purpurea. To je tiež ker s korunou hrubom červenom tieni a kvetenstvo maľované v rôznych ružových tónoch.

 • Ružové princezny. Weigele tejto odrody je ker, šírka a výška, ktorej približne 1,5 m. Rasky Krone je tvorený klesajúcimi vetvičkami. Sa líši v bujnej kvitnutí v máji-júni. Opätovne kvety v auguste alebo septembri. Vetvy pokryté zelenými listami ovál. Svetlo Ružové Bell Kvetenstvo s priemerom približne 4 cm sú spojené v sviežich kefách 3-4 kvetov. Wayegela nevydrží silný vietor: Listy a kvetenstvo môžu byť poškodené a pád.

 • Slnečné princezny. Dekoratívne kompaktné puzdro s hustou korunou vo forme misky má výšku a šírku v rozsahu 1-1,5 m. Vrcholy rovných výhonkov mierne vynechané. Podseenné listy, od 4 do 8 cm dlhé majú tmavozelený stred s nárazným odtieňom, ktorý dáva rastlinu neobvyklý dekoratívny vzhľad. Bloom prichádza na konci mája a môže trvať až do augusta. Kvetenstvo tvaru tvaru tvaru od 4 do 5 cm je trochu natiahnutá úzka časť. Kvety natreté v jemnom svetle ružové tóny. Okvetné lístky sú zarámované okolo okraja hranice tmavého odtieňa. Púčiky (od 3 do 7) sa zhromažďujú v kvetenstve.

 • „Marjori“. Waigela dosiahne výšku 1,5 m. Vetvy so zelenými listami tvoria hrubú kompaktnú korunu so šírkou až 1,2 m. Veľký rúrkový tvar kvety môžu mať iné sfarbenie na jednej rastline: od snehu-bielej a jemnej ružovej na punč farby. Fúkania hojnosti.

 • „Menšia čierna“, „čierna a biela“ a „mince“ – zástupcov najnižších odrôd. Výška kokus „menšie čierna“ nepresahuje 75 cm, šírka dosiahne 1 m. Výhonky majú červenohnedú, sú pokryté malými lesklými listami, maľované, ako aj výhonky. Malé kvetenstvo (asi 2,5 cm) majú nasýtenú ružovú farbu. Kvety ker v júni. Black & Weit má ešte menšie veľkosti – výška 30-40 cm, šírka koruny – 60-80 cm. Okvetné lístky kvetenstiev sú maľované v zasneženej farbe a rúrkovú úzku časť – červená rubín. Tmavo zelené listy sa menia sfarbenie a stávajú sa krém-punč, veľkolepé tvarovanie sneh-bielych kvetov. „Coin“ zriedka rastie nad 50 cm. Farbou odrody je farba listov: zelená stredná ružová medzera, ktorá postupne rozjasňuje biely a ružový tón.

Na jeseň hranica opäť stmavne. Ružové kvetenstvo sú mimoriadne krásne harmonizované s korunou Motley.

 • „Karneval“. Nízka rastlina (až 70 cm) má originálne kvetenstvo, ktoré menia sfarbenie. Rozbaľovacie púčiky majú jemné svetlo ružové tóny, ktoré sú postupne tmavé, nakupujú červený odtieň a krásne vyniknú na pozadí jasných zelených listov. Kvitnúce sa začína v poslednom desaťročí júna.

 • „Krídla z horúčavy“. Rozmery (šírka a výška) kríka s bujnou a prázdnou korunou zvyčajne tvoria 90 cm. Počas sezóny lístia sa zmení farbu, nadobúdaním rôznych odtieňov: Zo zelenej s bronzom, červeným a medeným prílivom na bronzovú pružinu, od svetlého zelene do Crimson-Red Leto, zostávajúce. Kvetenstvo pozostávajú z 3-4 zvoniek z malých veľkostí (2,5-3 cm) tmavého ružového odtieňa. Dvakrát kvety: od mája do júna a od konca augusta do septembra.

 • Candida. Krov je odolný voči mrazu. Toto je pomerne vysoký Bush, ktorý dosahuje 1,2 m a má korunu kompaktnej veľkosti (v priemere nie viac ako 1,2 m). Listy natreté vo svetle zelenom. Blossom začína od konca. Veľká kvetenstvo zvončekov má zasneženú bielu farbu. Farbenie listov a farieb sa nemení.

Ako zasadiť?

Waigle Blooming je dosť nenávŕžaná rastlina. Jeho úspešná kultivácia však vyžaduje výkon niektorých podmienok pri pristátí. Wayegela miluje teplo a dobré osvetlenie, takže je potrebné zasadiť na vyvýšených solárnych miestach pokrytých vetrom. Najlepší čas na pristátie v otvorenej zemi je jar, nastavený na jeseň kríkov nebude schopný dobre rootovať. Weigela preferuje voľné svetlo, ale živnú pôdu s dobrým priepustnosťou vzduchu a vody. Najlepšia pôda pre ňu je hlinitá a piesočnatá. Na pristátie musíte použiť 3 roky staré sadenice.

Pri výsadbách sa používa substrát, vrátane vnútornej pôdy (2 časti), humusu (2 časti) a piesku (1 časť).

Pristátie sa vykonáva nasledovne.

 • Pripravte otvor s hĺbkou 30-40 cm, dajte drenážnu vrstvu 10-20 cm. Potom ide o substrátovú vrstvu.
 • Korene kríka úhľadne narovnajú a rovnomerne umiestnené do jamy.
 • Vôňa zaspávajú so substrátom, mierne pridávajú, že nie je vytvorená prázdnota.
 • Krk na pečenie musí byť na úrovni pôdy, nemôže byť pripojený.
 • Po tom, Zem musí dobre naliať, ale inšpirovať návrh.

Vzdialenosť medzi sadenice počas pristátia závisí od odrody: trpasličí odrody sú vysadené vo vzdialenosti asi 80 cm, a vysoký – s intervalom 1,5-2 m.

Ako sa starať?

Správna starostlivosť o rastliny zabezpečuje implementáciu všetkých agrotechnických pravidiel.

 • Zalievanie. Zapojenie rastliny by malo byť pravidelne, neumožňujú sušenie pôd. Suchá pôda v hĺbke až 2 cm hovorí o potrebe jeho vlhkosti. Pri zavlačení by mali tiež odstrániť buriny.
 • Plávanie sa vykonáva súčasne s zavlažovaním. Zeme uvoľnená a plytká (o 8-10 cm), pretože Waigel má systémový koreňový systém, môže byť poškodený.
 • Mulčovanie pôdy pod kríkom Pomáha udržiavať vlhkosť a zabraňuje rastu burín.
 • Podriadený. Pri pestovaní ker, kŕmenie je trikrát v sezóne. Prvý sa prinesie na začiatok vegetácie a používajú minerálne hnojivá (superfosfát, močovina), ktorá je umiestnená pred tavením snehu pod krídlom. Druhá je zapísaná do formácie fázy púčikov. V tomto čase aplikujte hnojivá obsahujúce draslík. Tretia by sa mala konať na konci leta, aby ste pripravili Weigel do zimy. Možno používanie popola alebo drogy „Kemira-jeseň“. Ak bol kompost alebo iný organode navyše zavedený do jamy počas pristátia, potom kríky začínajú len 3 roky.
 • Orezávanie. Dotý sa 2 krát. Prvé sanitárne sa vykonáva na jar a odstrániť všetky poškodené, zmrazené alebo s príznakmi ochorenia vetvy. Druhá sa vykonáva okamžite na konci kvitnutia. Zároveň vystreliť sušené kvety.
 • Príprava na zimu. V regiónoch s veľmi chladným podnebím je potrebné posilniť rastlinu na zimu. Bush je izolovaný podlahovým materiálom a pôda okolo nej je pokrytá lístím, miláčikom. Na jar po tavení snehu je prístrešok odstránený.

Metódy chovu

Wegel môže byť vyzvaný semenámi, standingom a obilím.

Žiarivý

Pestovať ker, ktorý držal všetky materské vlastnosti, umožňuje šiling. Môže sa vykonávať 2 krát v sezóne: až do zverejnenia obličiek (v marci) av prvých dňoch júna. Jar sa robí tak.

 • Odrežte tkané a rozdeľte na odrezky, ich dĺžka – od 10 do 15 cm. Každé kotlety by mali mať aspoň 2 obličky.
 • Zo spodnej časti rezacích letákov a horná časť je narezaná na polovicu AWL.
 • Odrezky sú umiestnené niekoľko minút v stimulátore rastu koreňa („Kornorin“, „Epin“).
 • Potom sa zasadzujú do nádoby so substrátom pozostávajúcim z trávniku a piesku, ktorý sa odoberajú v rovnakých množstvách, prehĺbenia asi 0,5-1 cm, a potom sú pokryté filmom.
 • Starostlivosť o sadenice je pravidelné zavlažovanie, kŕmenie a denné vetranie.
 • Stránky sa vykonávajú semenáčikom, ktorý dosiahol výšku 5 cm.

Letné sadenice zvyčajne rastú až 25 cm. Musia byť transplantovať do samostatnej kontajnera a rastúce doma až do budúceho jesene. Počas tejto doby rastie mladé kuchári až 4 procesy. Takéto stromček je potrebné transplantovať v otvorenej pôde. Letné použitie Zelený vetvičky. Sú pripravení na pristátie, rovnako ako s jarným lesk. Výsadba zelených odrezkov sa však vykonáva priamo do zeme. Mali by byť pokryté nádobou, ktoré vzlietnite každý deň na odvzdušnenie. Zalievanie sa vykonáva denne.

Kopanie

Pre ťahanie, vyberte si zdravú silnú spodnú vetvu a nakloníte ho do pôdy. Na týchto miestach, kde sa útek dotýka Zeme, musíte urobiť rez na kôru. Pobočka je pripevnená na zem a zaspí s pôdou. Spring dáva korene a výhonky. Na trvalom mieste, aby ste ich mohli preniesť len na 3 roky.

Semená

S metódou semien sa takzvaný samosphema zvyčajne používa: semená na pružine môžu klíčiť. Z nich si vyberajú najsilnejšie a fregate domy po dobu 2 rokov a potom sa zasadzujú na trvalom mieste.

Choroby a škodcov

Zvyčajne sa takými chorobami ohromení ako hrdzavá, špinavá a sivá hniloba. Bakteriálne a plesňové infekcie, ktoré spôsobujú tieto ochorenia, sú dobre liečené kvapalinou Bordeaux. Aby sa zabránilo chorobám počas obdobia lístia, malo by sa vykonať roztok (3%) „topcin“. Logovanie škodcov (húsenice) a problém, ktorý sa najčastejšie usadil na Weigel, a v tepla môže existovať vzhľad trojíc a labky.

Insekticídy „Nitrafen“, „Rogor“, „Celttan“ im pomáhajú. Tam sú ľudové opravné prostriedky: infúzie – cesnak, strmeň a z horkého plodpidového korenia. Často na kríkoch listy sa stali žlté a suché. To sa deje s koreňom koreňov Medvedkou alebo larvom chrobákov. Na ich zničenie sa krajina pod Bushom zaobchádza s „aktar“, „karbofosoma“.

Použitie v krajinnom dizajne

Dekoratívne vlastnosti Weigel sú široko používané v krajinnom dizajne. Je dokonale kombinovaná s inými druhmi rastlín, dopĺňať a triasť ich dekorácie. Zvyčajne sa používa na vytvorenie kompozícií s takýmito rastlinami: Berry Tis a Juniper, Lilac a Rhododendron, Hydrangea a Barbaris, Kisser a japonské Quilting, dekoratívne craps a rôzne typy cylizérov.

Pri použití wegels v skupinových pristátiach by sa mala zohľadniť veľkosť a načasovanie kvitnutia všetkých rastlín. Nízke odrody kerov sú široko používané na ozdobenie kvetu, alpské snímky, mixboaders. Vysoké Wegels sa používajú v skupinových kombinovaných dekoratívnych súboroch, zasadených pozdĺž skladieb na vytvorenie uličky. Neobvykle krásny výhľad má kompozície z rôznych odrôd tohto kríka. Vysoká Weigela vyzerá dokonale v osamelé pristátie alebo vo forme živého živého plodu.

O tom, ako sa riadne starať o Weigel Blooming, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár