Záhradné hojdačky z palety

Vlastnenie niektorých zručností pri manipulácii s stolovým nástrojom, v skutočnosti každý môže potešiť svoju rodinu, s vlastnými rukami, ktoré vyrábajú vonkajšie hojdačky z obyčajných drevených paliet, ktoré zostali po nákupe stavebných materiálov. Použitie palety v tomto prípade je odôvodnené skutočnosťou, že sú vyrobené z odolných dosiek, ktoré sú schopné odolať ťažkým zaťaženiam.

Vyberte návrh

Samozrejme, dosky z palety môžu ísť do opravy plota, ale tento dobrý a trvanlivý materiál môže byť užitočný na implementáciu zaujímavejších nápadov. Doteraz ich používajú na výstavbu záhradných hojdaní.

Výber formy hlavného prvku, môžete zostať na niekoľkých štruktúrach.

 1. Vo forme lavičky s podrúčkami, späť alebo bez nich. Môže to byť jediná stolička alebo suspenzia pohovka, ktorá je obzvlášť populárne. Pre malé deti je žiaduce vybrať bezpečné možnosti s ďalšími podrobnosťami.
 2. Vo forme širokého postele, vybaveného čelnou doskou a bočným. Takýto model je tiež v dopyte.
 3. V prípade obrancov môžete vybaviť platformu odpruženia, na ktorej môžu chlapci hrať.

Okrem toho, samozrejmé modely môžu byť vybavené baldachýnom, ktorý chráni pred slnečným svetlom a dážďom, v jednom slove, vždy existuje možnosť zaujímavých riešení obmedzených len ľudskou fantaziou.

V podstate môže byť swing z jednej alebo dvoch paliet. Z vyššie uvedeného sedadla môže byť doplnená s matracom a vankúšmi. Dizajn je zavesený na veľkú odolnú vetvu alebo na nosnú štruktúru vo forme písmena „P“.

Takéto záhradné hojnice môžu byť vyrobené s vlastnými rukami, ak správne vypočítate nosnosť štruktúry. Bude tiež potrebné zakúpiť ďalšie materiály a nástroje, ktoré sú potrebné na inštaláciu.

Potrebné materiály

V závislosti od toho, ako je stavba stacionárne, prenosná alebo pozastavená, je uvedený určitý súbor častí.

Štandardná sada potrebných stavebných materiálov zahŕňa:

 • Drevené palety;
 • Pre referenčné piliere – profilované rúry alebo drevo;
 • Špeciálna ochranná kompozícia pre spracovanie stromu z vysokej vlhkosti, huby a formy;
 • Zmes priméru na kovové profily alebo drevo;
 • Farba určená na použitie v podmienkach ulice.

Ak sa hojdačky používajú nielen deti, ale aj dospelí, stojí za to zvoliť trvannejší materiál pre nosnú štruktúru. Ako upevňovacie prvky, musíte mať najrôznejšie a bezpečné kovové karbiny.

Z nástrojov pre prácu budete potrebovať:

 • kladivo;
 • elektrický skladač;
 • Vŕtací skrutkovač;
 • budovy;
 • Plumb;
 • kliešte;
 • zvinutý kov a drevo;
 • meracie pásky;
 • maliarska kefa;
 • KĽÚČOVÉ KĽÚČOVOSTI RÔZNYCH Veľkosti.

V prípade použitia pre nosný rám kovových rúrok, sprievodca bude tiež potrebovať zváranie zariadenia. Mimochodom, sila a bezpečnosť konštrukcie závisí od kvality zvárania, takže musíte byť schopný používať túto techniku.

Vzhľadom k tomu, bezpečnostná otázka je najdôležitejšia pri inštalácii takéhoto dizajnu, skúsení stavitelia sa odporúča používať podpory vo forme písmena „A“ a dodávkujú svoj pomocný priečny strut. S pilierom v tvare P je potrebné, aby sa nakupovali, dostatočne, hlboko – najmenej 50 cm v hĺbke. Nebudeme schopní stĺpce betónu.

Ak je zvolený model pohovky alebo postele, je múdrejší, aby ich zavesiť na reťaze pokryté handričkou, a nie na syntetických kábloch, ktoré sa môžu natiahnuť.

Inštalácia referenčného rámca

Pri riešení inštalácie stacionárneho modelu musíte vybrať miesto, kde bude namontovaný. Najdôležitejšou vecou je, že dizajn nie je blízko rezidenčných budov, kríkov s hustou a hustou korunou a stromami.

Polomer môže byť určený skladaním vzdialenosti od horizontálneho priestoru na sedadlo a pridaním jedného metra. Ak je výrobok plánovaný, aby bol vykonaný bez cvičenia, potom by ste ho nemali mať na otvorenom mieste, kde na ňu spadne priame slnečné svetlo. Najlepšie pre to bude vyhovovať sekcii v tieni. Ďalšia vec, ak je to prenosná hojdacia stolička. Spustite inštaláciu paletového hojdačky je potrebná z prípravy lokality a budovania rámu.

Vyzerá to takto:

 • Pozemok sa čistí od cudzieho odpadu, zarovnanie a dôkladne
 • Pre podporné piliere v pôde sú jamy vyrobené z hĺbky viac ako pol metrov, v ktorých je štrk umiestnený;
 • Pripravené stĺpce sú ponorené do zeme a nalejú sa betónovým roztokom;
 • Pred pokračovaním konštrukcie musí betón úplne chytiť a stvrdnúť.

Predbežné regály upevňujú a ak sú kovové, sú zvarené, spracované antikoróznou kompozíciou, prejdú zmesou primérov a farbu. Drevené drevo potrieva spracovanie z vlhkosti, hmyzu a plesňových mikroorganizmov, je tiež spoľahlivo upevnené. V niektorých prípadoch má zmysel, aby sa drevená podlaha alebo betónová základňa vo výstavbe, ale to je v prípadoch, keď je vybratá prenosná alebo stacionárna verzia.

Pre pozastavené modely, musíte si vybrať spoľahlivé vetvy veľkého trvanlivého stromu a zaistite sedadlo pomocou laná, fixovaných alpskými a morskými uzlami.

Swing z palety: zostava sedadla

Pre jednoduchú štruktúru pozostávajúcu zo sedadiel a chrbtov budú potrebné dve palety. Po prvé, musíte dôkladne skontrolovať dosky, a ak sú trhliny, viery, otáčky a iné chyby na nich, takýto materiál sa nehodí na dizajn. Okrem toho musí byť drevo absolútne suché.

Strom pred montážou prejsť na špeciálne impregnácie. Upevnenie upevňovacích prvkov chrbta a sedadiel môže byť pod naklápaním a pod uhlom 90 stupňov. No, keď je model vybavený lakťovými opierkami alebo stranami, bude to poskytovať väčšiu silu a spoľahlivosť. Mimochodom, môžu byť vyrobené nielen z barov, ale aj z hrubého lana. Vzhľad z toho bude vyhrať.

V situácii, keď sú dve palety odobraté na sedadlo, pod nimi je potrebné položiť ložiskové tyče, čo nedávajú hojdačky, aby sa zlomili pod váhou ľudí. Súčasne sú na ne upevnené zavesené reťazce a káble.

Vopred paletová doska okrem spracovania chrániacich činidiel by mala byť rozomletá na hladký stav, uložený olej a pokrytý niekoľkými vrstvami laku, z ktorých každý sa musí vysušiť pred použitím nasledujúcej vrstvy.

Na hojdačky boli pohodlnejšie na použitie, môžete dať syntetické matrace alebo vankúše na ne, a zakryť chrbticu a rezanie handričky vo farbe matraca. Vynikajúci doplnok bude markíza natiahnutý nad záhradou.

Čo možno vykonať z paliet, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: