Záhradné nožnice: odrody a populárne modely

V záhrade jednoducho nerobia bez dobrých záhradných nožníc. S týmto nástrojom sa mnohé postupy starostlivosti o záhradu stávajú jednoduché a neberú veľa času. Použite vysoko kvalitné nožnice je veľmi jednoduché: každý môže s ním vyrovnať.

Zvláštnosť

Mnoho ľudí má rád záhradu. Ak má miestna oblasť zónu, potom nemôže byť ponechaná bez náležitého starostlivosti. Treba stručne hodiť záhradu, pretože okamžite zarastený zelenými a burinami, a veľa úsilia a času, aby to priniesol do poriadku. Samozrejme, v špecializovaných predajniach sa predáva obrovské množstvo, s ktorým sa zjednodušila starostlivosť o záhradu a záhradu. Náhrada manuálneho nástroja pre mnoho diel však nie je.

Môžete pracovať s nožnicami nielen v záhrade, ale aj v záhrade. Toto zariadenie umožňuje zaujímavú formu ovocia a dekoratívnych vykládok. Správne vybrané nožnice môžu stále vziať trávnik. Tento nástroj nie je ťažké. Skladá sa z ostrých rezacích nožov pripojených k sebe s pántmi, ako aj dve rukoväte a pružinové konzoly. Moderní výrobcovia sú vyrábané a dodávané na policiach špecializovaných obchodov spoľahlivé a opotrebené nástroje, v ktorých sa vo výrobe používa vysoko kvalitná oceľ. Napriek tomu, napriek tomuto skutočnosti, na rezanie dostatočných hustých vetiev, záhradné nožnice sú sotva vhodné, pretože počas takýchto postupov môže existovať vážne poškodenie stoniek rastlín.

Účel

Záhradné nožnice sú nádherným a užitočným nástrojom, ktorý ľahko zvládne mnohými úlohami. V opačnom prípade sa tieto nožnice nazývajú univerzálny nástroj. Pomocou tohto zariadenia pre nasledujúce práce:

 • orezávanie výhonkov a nie veľmi hustých odvetví;
 • Starostlivosť o kríky, koruny stromov;
 • pre vintage;
 • Pre účes pomerne vysokého hľadiska a kríkov (veľké secaterys sú zvyčajne povolené);
 • Pre zrážky kríkov a trávy vrátane trávnika (používajú hlavne malé modely zo secuteurs);
 • Nožnice s Acilidom môže byť odvážne rezanie hustých vetiev a uzlov.

Odrody

Existuje niekoľko odrôd záhradných nožníc. Líšia sa v ich štruktúre, veľkostiach a úlohách, ktoré sú určené na rozhodnutie.

Elektrický

Mnohé spoločnosti Dácky a záhradníci považujú účes z výslednej zelene s pomocou mechanických nožníc príliš únavné a pracné. Vynikajúcou alternatívou k týmto nástrojom sú moderné elektrické zariadenia. Treba poznamenať, že kábel, ktorý spája takéto zariadenie s elektrickou zásuvkou, nemusí byť, pretože mnohé z týchto modelov pracujú z lítium-ión ACB. Priemerná prevádzka takýchto možností za predpokladu, že celý poplatok je zvyčajne 45 minút. Tentoraz by mal stačiť na spracovanie malej oblasti oblasti krajiny so záhradnými výsadbami. Mnohé akumulátorové modely záhradných nožníc sú vybavené pridávaním vo forme špeciálnych policových nôh a kríkov. Urobte ich z vysoko posilnenej oceľovej ocele. Pomocou týchto nástrojov bude možné vytvoriť odvážny okraj trávnika. Potom môžete zmeniť nože a potom prejsť na vytvorenie okrajov kríkov, aby ste im poskytli potrebnú formu.

Elektrické náradie pracujúce z lítium-bazénov sa vyznačujú malom hmotnosti, v rozsahu od 0,5 do 1 kg. Ak chcete nahradiť lopatky v modernom modeli, potrebujete dosť času – nie viac ako minútu. Tieto záhradné náradie sú veľmi populárne. Vyrábajú mnoho známych značiek, ako sú BOSCH alebo GRUNK. Elektrické zariadenia majú veľa výhod. Sú vhodné na použitie, netlačte Dozcket stráviť veľa sily a času na starostlivosť pristátia a kríky. Tam sú tiež produktívne možnosti s teleskopickou rukoväťou. Nie sú len veľmi pohodlné, ale aj bezpečnejšie. Existujú však nevýhody:

 • Obmedzené otváracie hodiny: Takáto technika musí čas od času účtovať a často sa opustí viac ako 5 hodín;
 • Neodporúča sa používať takéto nástroje na miestach vzdialených od sieťovej mriežky.

Manuálny

Ručné nástroje nie sú menej populárne. Väčšina z nich má nízku cenu a jednoduchú štruktúru. Tieto modely nepodliehajú poruchám, ale pracovať s nimi, musíte urobiť nejaké úsilie. Existuje niekoľko odrôd mechanických nástrojov pre záhradu.

 • Ceoattor. Toto zariadenie určené na orezávanie nie je veľmi hrubé vetvy. Sector môže tvoriť okraj stromov. Tento nástroj teší obzvlášť pohodlne, ak má pogumované rukoväte. Pri prevádzke tohto zariadenia sa kukurica nevytvorí. Je dôležité zabezpečiť, aby mal malý lúmen medzi reznými prvkami v zloženom stave. Ak to nie je, potom pobočky nebudú odrezať, ale vystrašiť. Maximálne použitie Secateurs, ktorých rukoväť pozostáva z dvoch častí pripojených prevodovou prevodovkou.

 • Tacky. Toto je špeciálne výberové zariadenie vysoko umiestnených vetiev. Zakotvený takýto nástroj na pomerne dlhých šiestich. Funguje to kvôli povrazu. Mechanizmus na páke a závese bez dodatočného úsilia znižuje hrubé vetvy. V súčasnosti sa dodávka energetických pohonov používajú v dopyte so zvýšenou schopnosťou rezania.

 • Jednostranné a obojstranné rezanie. Tento nástroj je pohodlné nožnice určené pre účes kríkov. Najčastejšie s ich pomocou, goosebers, ríbezle a malina.

 • Môžete nájsť špeciálne nožnice za účes trávnik. Modely trávnikov sa používajú na čistenie okrajov bylinného pozemku. Sú dokonale vhodné pre starostlivosť o tie miesta, kde kosačka na trávu nie je len dostať.

Hodnotenie najlepšie modely

Dnes sa rozsah záhradných nožníc poteší jeho bohatstvo a mnohostranné. Výber spotrebiteľov zobrazuje nožnice rôznych modifikácií a nákladov. Vyrábať ich veľké (a nie veľmi) výrobcovia. Niektoré modely sú populárne a dopyt.

Fiskars

Otvorí hodnotenie fínsky výrobca vysoko kvalitných a spoľahlivých záhradných zariadení Fiskars. Sortiment tejto veľkej firmy má záhradné nožnice dvoch typov:

 • Typ lietadla, ktorý je určený na rezanie mladých stromov a kríkov;
 • Typ kontaktu používa na orezanie drevených pevných kameňov a odstrániť sušené vetvy.

Nástroje Fiskars sú známe neprekonateľnou kvalitou a výkonom. Okrem toho mnohí z nich majú demokratickú hodnotu. Vďaka takýmto charakteristickým vlastnostiam, fínske záhradné nožnice požívajú skúsený dopyt medzi letnými obyvateľmi.

Garda

Ďalším slávnym výrobcom Secateurs a iných záhradných nástrojov je Gardena. Prispôsobenie tejto značky majú tieto pozitívne vlastnosti:

 • majú nízku hmotnosť;
 • Vo svojej výrobe sa používajú len vysoko kvalitné materiály;
 • Široká ponuka: Existujú nástroje pre pevné alebo suché drevo, pre kvety kvety, čerstvé drevo.

Modely záhradných nožníc Gardena sa vyznačujú krásnymi a pohodlnými rukoväťami, dlhou životnosťou a ergonomickými. V rozsahu sa môžete stretnúť so špeciálnymi malými zariadeniami pre rezanie Roses, ako aj samostatné náhradné diely pre samotné nožnice.

Bosch

Krásne nožnice pre trávu a kríky uvoľňujú svetoznámej značke Bosch. Rozsah firiem má:

 • Nástroje pre trestné trávniky;
 • Nabíjateľné nožnice s teleskopickou rukoväťou;
 • nožnice s pätkou kefy;
 • Nástroje pre živé životy;
 • Špeciálne nožnice pre orchidey a iné rastliny.

Záhradné nožnice rôznych typov od Bosch sa vyznačujú najvyššou kvalitou a dlhou životnosťou. Existujú aj ďalšie nože pre tieto nástroje v značke Arsenal.

Centríny

Veľký počet spoľahlivých a opotrebovaných nástrojov ponúka spoločnosť „Centrinstrument“. V jej arzenále je iný druh záhradného vybavenia, ručné náradie, zimné vybavenie a merací prístroj. Vynikajúce kvalitné rozlišovacie bity, nožnice a secuteurs „centríny nástroje“. Samostatne stojí za zvýraznenie vysokokvalitných tyčí teleskopických tašiek „CentrinkStument“. Majú rotačnú 180 ° reznú jednotku s mechanizmom vybaveným káblom. V takýchto funkčných a produktívnych modeloch sú inovatívne mechanizmy, ktoré nie sú náchylné na poruchy.

Raco

Značka RACO ponúka výber spotrebiteľov záhradný rezný nástroj neprekonateľnej kvality. V sortimente existujú nožnice na krádežnú trávu a sekulátorov a tajomníkov, a mnoho ďalších užitočných pre záhradné svietidlo. Všetky nástroje tohto výrobcu sú známe svojimi pohodlnosťou a funkčnosťou. Môžete si vybrať produkty a na omietok kríkov a starať sa o kvetinové pristátia.

Patriot

Nabíjateľné cievy a kefové frézy tohto výrobcu sú známe malú hmotnosť a jednoduchosť prevádzky. Preto je s nimi starostlivosť o záhradu zjednodušená. Teleskopické tyče vám umožňujú používať Patriot nástroje s väčšou bezpečnosťou. V súbore s mnohými modelmi idú trysky pre iné práce.

Luxusné náradie

Fínska značka Lux-Tools ponúka výber z kupujúcich dobré záhradné nožnice rôznych modifikácií. Univerzálne nástroje sú veľmi populárne. Líšia sa v malej hmotnosti. Môžete s nimi pracovať pomocou iba jednej ruky. Vysoko kvalitné nástroje z luxových nástrojov priťahujú nielen ergonómiu, ale aj za prijateľnú cenu.

Stihl

Slávna spoločnosť STIHL drží s časmi. Všetky produkty tohto výrobcu sú premýšľané v najmenšom detaile a je veľmi praktické. Záhradné nožnice a sekuters STIHL (Universal a Felco Model) sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Je možné zvoliť nástroj na ľavej strane a pravej ruke pracovať v záhrade, aby ste boli s veľkým pohodlím.

Vysoko kvalitný model záhradných nožníc a iných nástrojov tohto druhu sú vyrábané mnohými ďalšími značkami, napríklad:

 • Wipro;
 • Skil (model 0755RA je uznávaný ako jeden z najlepších);
 • Čierna a paluba;
 • Echo.

Ako si vybrať?

Pri výbere nožníc pre záhradu by sa mali zohľadniť niektoré nuansy.

 • Nástroj musí byť pohodlný. Zvážte dĺžku, materiál rukoväte a samotnej čepele, najmä ak chcete pracovať s prvkami, ktoré sú vysoké.
 • Ak je na lopatkách teflón alebo zinková vrstva, potom ich nebude môcť poukázať.
 • Odporúča sa kúpiť ľahké nástroje, aby boli s nimi ľahšie pracovať.
 • Zariadenie musí byť rozlíšené dobrou montážou. Všetky komponenty sa musia vykonávať na svedomí a sú dobre pevné.

Jemnosti starostlivosti

Použite záhradné nožnice, sektory a cudzí. Ak nástroj nie je určený na prácu s hustými vetvami, potom nemôžu byť rezané. Z času na čas, nožnice budú vyžadované brúsnymi lopatkami. Môžete ich vyostriť doma. Samozrejme, ak bude na rezaných detailoch teflón alebo zinok, potom to nebude možné. Nástroj je tiež dôležité vyčistiť po každom konaní v záhrade alebo záhrade. Nenechávajte trávu a zvyšky strihania nožníc. Opatrne spracujte a na rukoväte a čepele.

O tom, ako si vybrať správne záhradné nožnice, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: