Zametanie kvetinových lôžok štrku

Zaujímavé je zdobené kvetinové postele, nepochybne zdobia priestor stránky. V súčasnosti sa hromadné materiály často používajú na dizajn krajiny. Štrk si vychutnával popularitu, ktorá zahŕňa malé, veľké a stredne veľké kamene. Dekoratívna zóna je vyhodená štrkom pozostáva z kameňa a rastlín umiestnených v určitom poradí.

Klady a zápory

Zvážte výhody a nevýhody dekoratívnych kvetinových lôžok pomocou štrku. Užívatelia prideľujú nasledujúce výhody:

 • Štrk chráni pôdu pred prehriatím v lete av zime chráni pred zmrazením;

 • Záhradný chov je možný na rôznych miestach stránky;

 • Vždy existuje možnosť vytvárania kvetu požadovanej veľkosti;

 • Rast burín je znížený;

 • Dostupné technológie pre rozvoj kvetinových lôžok, s ktorými sa môže vyrovnať;

 • Tok kvetinovej záhrady nepotrebuje veľké finančné náklady.

Minusy však zahŕňajú ťažkosti pri čistení štrkovej oblasti:

 • Je veľmi ťažké purifikovať z padlých listov, bylín;

 • V zime vznikajú ťažkosti pri čistení zo snehu a ľadu;

 • hlodavce zničiť a roll.

Myšlienky vytvárania štrkových kvetinových lôžok

Elegantný dizajn plot pomôže zmeniť svoj vzhľad a dať individuálny štýl. Pre to Tak, že dekoratívna zóna nevyzerá bez chuti, je potrebné koordinovať dizajn s vašimi zariadeniami na pozemku a inej krajine.

Takže blízko budov, kvetinová záhrada teplých odtieňov dokonale vyzerá, alebo s pridaním. Svetlé rastliny s ich krásu dopĺňajú obrázok.

Štrk je vhodný pre mulčovanie, spí okolo rastlín, rozdelenie kvetinovej postele na „ostrovy“. Môže sa použiť, ak chcete zasadiť kvety bližšie k sebe, pretože osobitná pozornosť sa venuje platne. Na zlepšenie vzhľadu štrkových kvetinových lôžok, môžete rozptýliť krásne veľké kamene náhodne alebo post vzor.

Ďalšie uskutočnenie malebných kvetinových lôžok na báze štrku môže byť kvety vo vázach. Kapacita je možné spáliť do zeme a stlačiť štrk alebo dať na úroveň.

Hlavnou výhodou tejto verzie štrkových kvetinových lôžok je perspektíva zmeny umiestnení vás.

Vyberte si dekoratívny štrk

V modernom krajinnom dizajne, vysoké pozície zaberá dekoratívny štrk. Štrk je prírodný materiál, ktorý bol vytvorený počas procesu drvenia skaly. Zmiešajte veľký a malý štrk, jeho hodnota kolíše od 10 do 70 mm. Farebná paleta je tiež rôznorodá: z bielej do oranžových a čiernych odtieňov. Kvetinové postele s bielymi ops vyzerajú veľkolepé, ale vo veľkom dopyte je farebný materiál. Farbenie štrku v priemysle vykonávajú špeciálne pigmenty, bezpečné pre životné prostredie a osobu.

Obyčajný rozdrvený kameň môže byť dekoratívny s vlastnými rukami, zakrytie farby do vhodných farieb podľa dizajnu kvetinovej postele. Maľovanie materiálu je ľahké – hlavná vec je vybrať vysoko kvalitné farbivá, takže farba kameňov je zachovaná na dlhú dobu.

Alternatívne môžete zvážiť aj špeciálny aerosólový smalt, akrylové alebo alkydové typy farieb sú tiež vhodné. Farbenie prechádza takto:

 1. Najprv musíte umyť kamene;

 2. Potom ich maľte na oboch stranách a počkajte na úplné sušenie;

 3. re-aerosol sprej alebo farba farba, ak sa získa nudný odtieň, ale je dôležité urobiť to až po vysušení prvej vrstvy;

 4. Ak je štrk malý, je ponorený do nádoby a mieša sa tam s farbou.

Aké rastliny sa zmestia?

Vytvorenie dekoratívnej kvety záhrady je kreatívny proces. Pri výbere rastlín je vhodné dodržiavať zmysel pre meradlo, nepokazujte harmonický obraz. Je však tiež potrebné vziať do úvahy, že ak sú kamene viac, zobrazenie sa zdalo prázdne.

Typ štrkovej kvety záhrady vám dáva možnosť využiť rastliny rôznych typov. Výber rastlín zohľadňujú dizajn kvetinových lôžok a spoločnú krajinu.

Existuje mnoho plodín, ktoré možno použiť pri vytváraní záhrady, napríklad môžete urobiť kvetinovú posteľ s ihličnanými. Zvlášť elegantné na svetlé odtiene, cyprus, samste, yucca vzhľad.

Pastelové tóny modrej modrej, fialovej a bielej farby sú populárne v pastelových tónoch s prídavkom poznámok žltých a fialových rastlín.

Najvhodnejšími zariadeniami sú tymián, fizost, sedum, Lunaria, Geranium, Badan, Perennial Astra, Pijm. V dekoratívnych záhradách sa stromy a kríky dobre pozerajú na (Kizvy Salle, sušenie, Skromné ​​kože). Používajú sa v minimálnom množstve, aby nezabili krásu vytvoreného typu.

Dobrá chuť majstra lokality zdôrazňuje architektonické rastliny, ktoré prekvapili ich originalitu, napríklad Korovyan olympijský, ukradnutý, Kovl, Fenikel, Dyagil, Macleigh.

Vysoké byliny budú nádherné, napríklad Missantus Chinese, Gypsophila Rôzne, synchronizácia, Tall Veronica, Vastechniki, Monards, Golden.

Dochádzavé pozrite sa do dekoratívnych kompozícií obilnín. Modré ovsené vločky na pozadí veľkých kameňov pomôže vyjadriť akcenty v krajine. Modré obilniny jej jemných a tenkých listov nezostanú bez povšimnutia.

Ako to urobiť sami?

Predit, aby sa luxusný štrkový kvet posteľ. Je dôležité dodržiavať krok za krokom pokyny na jeho zariadení:

 1. Je potrebné načrtnúť miesto, kde sa rozbitá kvetinácia;

 2. Ak chcete zvýrazniť hranice, poznámku s pomocou lana;

 3. Odstráňte vrchnú vrstvu pôdy do hĺbky asi 20 centimetrov;

 4. Odstráňte všetky korene rastlín na navrhovanej stránke (tak, aby neopustili trvalky buriny, stránka musí byť navlhčená a odísť na týždeň, ak budú postupovať, odstrániť);

 5. SPEP stránky a nainštalujte odtokovú vrstvu;

 6. Utesniť zem;

 7. Uveďte časť vrstvy geotextílie, ktorá drží štrk od odoslania a nedá rozvíjať mnoho rokov burín;

 8. Rezané v tkaninovom priestore pre disembodies, vykopať dieru a rastlinu rastlín (môžete zasadiť rastliny v špeciálnych kontajneroch, ktoré chránia korene kvetov alebo kríkov pred poškodením);

 9. Geotextile purplus vrstva štrku s hrúbkou asi 5 milimetrov.

Štriek Klumba je pripravený. Bude vynikajúcou dekoráciou krajiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár