Zariadenie motora „Neva“ a jej pravidlá

  MOTOBLOCKS „NEVA“ sa ukázali ako spoľahlivým asistentom v domácnosti, pretože sa dokonale vyrovnávajú s úlohou. Pri výbere jedného z modelov stojí za to zaplatiť pozornosť zariadeniu, funkcie jeho prevádzky.

  Hlavné charakteristiky

  MOTOBLOCK „NEVA“ sa používa na sekundárne spracovanie pôdy. V dizajne je stopka, ktorá prenikaje pôdu, drží ho a otočí sa. Ak z konštruktívneho hľadiska zvážime, technika sa vzťahuje na stroje, ktoré používajú rotačný pohyb diskov alebo zubov. Rotačný kultivátor tejto línie je vynikajúcim príkladom.

  Motoroblocks sa používajú pred siatím alebo potom, čo plodina začala rásť na odstránenie burín. Porušenie vrstvy pôdy kontrolovanej prevádzkovateľom v blízkosti rastlín zabíja zbytočné rastliny, ktoré im idú. Produkty „Neva“ ozubeného typu sú často podobné tvaru na dlážových pluhoch, ale majú rôzne ciele. Technika pracuje v blízkosti povrchu, zatiaľ čo pluh je hlboký pod povrchom.

  Všetky agregáty spoločnosti môžu byť opísané ako kompaktné vybavenie, ktoré má nízke ťažisko.

  Vďaka takémuto dizajnu je vhodnejšie pracovať na motoblock, neexistuje žiadne riziko, že technika môže stratiť rovnováhu a obrátiť sa.

  Na všetkých modeloch je motor z Subaru, a s ním je nainštalovaný elektronický inkluzívny systém. Všetky jednotky sú predné koleso pre prechod, a kompaktné rozmery vám umožňujú prepravu drevnej dosky v kufri auta.

  Výkon sa môže líšiť v závislosti od modelu. Tento indikátor je v intervale 4.5 až 7.5 konských síl. Šírka priľnavosti od 15 do 95 cm, hĺbka ponorných rezov do 32 cm, najčastejšie objem palivovej nádrže 3.6 litrov, ale na niektorých modeloch dosahuje 4 známky.5 litrov.

  Prevodovka je nainštalovaná v Motoroblocks „Neva“ Trojstupňové a ClinTerem. Taká technika pracuje na benzíne AI-95 alebo 92, Nemôžete používať iné palivo.

  Typ oleja závisí od akých podmienok MOTOBLOCK. Môže to byť SAE30 alebo SAE10W3.

  V niektorých motoblokoch je motor s liatinovým puzdrom, pri konštrukcii jednoduchšej techniky jednej rýchlosti dopredu a rovnaké. Existujú agregáty viacerých rýchlostí, ktoré môžu byť prepnuté medzi tromi rýchlosťami. Väčšina MOTOBLOCKS je schopná nahradiť malý traktor, Môžu len zvládnuť pôdu, ale aj prepravu rôznych tovarov. Takáto technika je schopná urýchliť od 1.8 až 12 kilometrov za hodinu, v tomto poradí, v modeloch je iný motor.

  V priemere je poloprofesionálny motor navrhnutý tak, aby pracoval bez rozbitia na 5 tisíc hodín. Trup z hliníka chráni pred vlhkosťou a prachom.

  Maximálna hmotnosť MOTOBLOCK dosahuje 115 kilogramov, zatiaľ čo takýto model je schopný prenášať hmotnosť s hmotnosťou do 400 kilogramov.

  DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE PRE Prevodovku. V dizajne „Neva“ je prevodový reťazec, takže môžete hovoriť o svojej spoľahlivosti, silu. Vďaka nemu môže technika preukázať stabilnú prácu na akomkoľvek type pôdy.

  Zariadenie a princíp prevádzky

  Konštrukcia MOTOBLOCKS „NEVA“ je usporiadaná klasickým spôsobom.

  Z hlavných zložiek sa takéto komponenty môžu rozlíšiť ako:

  • sviečky;
  • stredisko;
  • vodné čerpadlo;
  • vzduchový filter;
  • generátor;
  • napínací valec;
  • Plynová rukoväť, motor;

  • prevodovka;
  • kolesá;
  • čerpadlo;
  • štartér;
  • rám;
  • kábel spojky;
  • Rozšírenia osí;
  • štartér.

  Približne tak v detailoch vyzerá ako zariadenie opísaných motoblocks.

  Zaťaženie sa často používa na váženie konštrukcie, pomocou ktorých sú frézy v zemi lepšie ponorené, čím sa zabezpečí vysoko kvalitná práca technológie. Priemer hriadeľa v moderných modeloch v priemere 19 mm.

  Návrh zariadenia sa môže líšiť v závislosti od potreby používateľa, v tomto prípade sa odkazuje na použitie príloh. Záhradníci a záhradníci najčastejšie používajú MOTOBLOCK pri príprave pristátia.

  Ide o účinný nástroj, ktorý pomáha vykonávať mnohé agrotechnické úlohy. Jeho zuby môžu ísť hlboko do pôdy, aby extrahovali korene buriny. Pneumatické kolesá sú poskytnuté na motoblokoch, ktoré pomáhajú prístroj počas používania.

  Pre pestovanie a pneumopoly – na dopravu na diaľnici sa používajú kolesá alebo pôdy. Gruppy sú orientované rovnobežne v kovovom ráme, zvyčajne vyrobené z ocele.

  Používateľská príručka

  MOTOBLOCK obsahuje nielen motor, ale aj prevodovku, rezné disky a ložiská. Všetky zadané časti vyžadujú včasnú službu a pozornosť užívateľa. Ložiská sú prevádzkované pod povrchom pôdy, vedie k predčasnému zlyhaniu, pretože nečistoty vstupuje do bývania. Správna údržba vyžaduje pravidelne mazanie a čistenie položky.

  Zuby alebo čepele by mali byť ostré, len preto, že môžete zaručiť vysoko kvalitné spracovanie pôdy. Motor v konštrukčnom pohonu nielen frézovací mlyn, ale aj prevod, ktorý je zodpovedný za smer pohybu, vrátane opačného.

  Ako sa pripraviť na prácu?

  Práca na MOTOBLOCKU bude kvalitatívne len vtedy, ak užívateľ bude správne pripraviť techniku ​​a sledovať ho. Pred nastavením zapaľovania musíte skontrolovať jednotku, dať na vhodné oblečenie.

  Prevádzkovateľ odporúča používať rukavice na zníženie vibrácií vyrobených prístrojovým motorom. Uistite sa, že ste použili okuliare na ochranu očí pred odpadmi, opustený autom, ako aj topánky, ktoré odstránia nohy z nebezpečných bodov.

  Stojí za to povedať, že práca MOTOBLOCKS „NEVA“ je charakterizovaná vysokou úrovňou hluku, takže je lepšie používať ušnú dosku.

  Prevádzkovateľ pred začiatkom musí skontrolovať, či sú všetky armatúry a pripojenia na zariadení utesnené. Ak sú skrutky, ktoré sú voľne zavesené, sú dotiahnuté, takže je možné vyhnúť sa zraneniam pri práci na technike. Pred začatím motora skontrolujte, či je dostatok paliva.

  MOTOBLOCK musí stáť na spracovanom priestore, keď sa spustí.

  Je žiaduce, aby motor najprv tvrdo pracoval, potom sa spojková stláčajú postupne, bez toho, aby ste porušili zariadenie z miesta.

  Ako začať?

  Zapnite motor, prepojte tlačidlo Štart. Pomaly ťahajte rukoväť spojky, kým sa necíti rezistencia. Ak chcete motor pracovať, stlačte späť na páčku škrtiacej klapky.

  Zariadenie vždy uchovávajte oboma rukami. Uistite sa, že nie sú žiadne prekážky alebo veci, ktoré môžu stáť na ceste alebo vás viesť k strate podpory.

  Keď je zariadenie už v správnej polohe na zemi, ťahá za páčkou škrtiacej klapky, aby sa MOTOBLOCK spustil pohybovať sa na zemi. Ovládanie sa vykonáva pri zachovaní zariadenia na dve rukoväte na volante.

  Motor nie je vypnutý, kým sa nevykoná celá úloha.

  Ako pluh?

  Na MOTBLOCK „Neva“ zeleninová záhrada. Vďaka pohodlnému dizajnu, veľký počet pripútaností na zemi a výsadbu zemiakov odniesť oveľa menej času zo záhrady.

  Pred začatím pluhu motoblock, budete musieť odstrániť pneumocoles z jeho dizajnu a dať na základný náter. Ak sa to nerobí, potom to nebude môcť vznášať pôdu.

  Na vybavení od operátora bude potrebné, aby sa prekrývali sa a pluh. V prvej fáze musí byť sklopné zariadenie spojené so závesom, až potom, čo je jediný prvok namontovaný na techniku ​​a prispôsobiť sa. Hlavné nastavenie – Nastavenie hĺbky potápača, rohových čepelí a dosiek.

  Môžete pluh zo stredu poľa, po prechode potrebnej časti motora-blok sa rozvíja, inštalácia svorky v zemi, potom sa začne pohybovať v opačnom smere. Môžete len začať s jedným okrajom stránky na pravej a dostať sa na opačnú stranu, kde sa otáča a pokračovať.

  Ak sa práca vykonáva na virulentnom, potom bude potrebné najprv posmievať trávu a inak stonky budú rušiť.

  Na technike sú inštalované štyri rezačky, prejdite len pri prvej rýchlosti, aby sa zabezpečilo vysokokvalitné spracovanie. Orancing je na slnečnom počasí, keď je Zem dobrá, a inak sa môže vyžadovať silnejšia technika.

  Po prvý raz by mala Zem stáť mesiac, potom ju znova chvál. Začnite s jar, takže posledný čas je liečený na jeseň, tretíkrát.

  Ako používať v zime?

  Moderné Motobloky môžu byť použité v zime ako techniku, ktorá pomáha rýchlo vymazať územie zo snehu. Po prvé, musíte vedieť, že každá jazda na reťaze je jedinou skutočnou cestou, ako prevádzkovať techniky bez problémov. Nosiť reťaze na pneumokoles. Ukazuje sa teda a druh zimných pneumatík.

  Pred začatím motoblock budete musieť najprv určiť, ktorý chladiaci systém je v dizajne. Ak vzduch, potom nie je potrebná nemrznúca zmes, ale je potrebné pripomenúť, že motor sa zahreje rýchlejšie a tiež rýchlo vychladnúť, takže neodporúčajú veľké intervaly medzi prácou.

  Na niektorých modeloch bude potrebné vytvoriť dodatočnú izoláciu tak, aby sa technika mohla prevádzkovať v chladných podmienkach. Môžete použiť firemný prípad a plaidlo alebo deku. Extra izolácia sa bude vyžadovať len vtedy, ak teplota znižuje menej -10 stupňov.

  Osobitná pozornosť na typ a kvalitu ropy, ktorý sa plánuje používať. Najlepšie je to syntetické, Pretože lepšie zachovávajú svoje vlastnosti. Odporúča sa pozrieť sa na textúru, musí to byť tekutina a inak produkt rýchlo zhrupuje.

  Keď prvý spustíte, MOTOBLOCK musí pracovať pätnásť minút pri nečinnosti.

  Zimné skladovanie, alebo ako sa tiež nazýva – zachovanie, musí byť vykonané v súlade s odporúčaniami výrobcu.

  • Olej musí byť úplne vymenený. Ak nie je možné kúpiť, môžete odfiltrovať staré, ale kvalitatívne, takže nie sú žiadne nečistoty.
  • Všetky dostupné filtre sa musia tiež zmeniť. Ak sú v olejovom kúpeli, potom by ste mali používať čerstvý produkt.
  • Skúsení užívatelia odporúčajú odskrutkovať sviečky, nalejte malý olej do valca, potom prejdite na ruky na kľukovej hriadele.
  • S aktívnym používaním MOTOBLOCKU bude určite vyčistiť z bahna, vrátane aj tých prvkov, ktoré sú v ťažkostných miestach. Na tele a komponenty sa aplikujú na mazanie, pomôže chrániť techniku ​​počas doby skladovania z korózneho vzdelávania.

  • Elektrické konektory budú musieť namazať špecializovaný silikónový mazivo, ktorý je aplikovaný a na uzávery sviečok, chránia pred negatívnymi vplyvmi na životné prostredie.
  • V modeloch akéhokoľvek motolník, na ktorých je elektrický štartér užitočný, bude potrebné batériu odstrániť a odstrániť do suchej miestnosti. V čase, keď je uložený, bude možné ho niekoľkokrát nabíjať.

  Do valcov sa nedostali prstene, musíte niekoľkokrát vytiahnuť rukoväť štartéra, keď je prívod paliva otvorený.

  Ako zbierať a spustiť MOTOBLOCK „NEVA“, učiť sa na videu trochu nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: