Zlatý obyčajný: popis, pristátie a starostlivosť

Trvalé rastliny Zlaté obyčajné Radšej radšej pestovať mnoho záhradníkov na ich úsekoch pre domácnosť. Pozrime sa podrobnejšie popis tejto kultúry a poďme hovoriť o správnym pristátiam a starostlivosti o to.

Zvláštnosť

Solidago Virgaurea (Solidago Virgaurea) sa vzťahuje na rodinu Astrovy. Zo všetkých odrôd je to práve tento druh zlatého kryštálu sa považuje za najčastejšie. Mnohí záhradníci mu zavolá „Golden Roga“. Rastie buď na Kaukaze alebo v západnej Sibíri. Preložené z latinského jazyka, názov tejto rastliny je preložený ako „zdravý“, ktorý je veľmi dobrý charakter.

Ak zvážime popis kultúry, potom to môže byť pochopené Gynderník obyčajný – toto je nahá alebo chlpatá rastlina, ktorej koreň je veľmi hlboko do pôdy. Nad Zemi je uniknutý, výška, ktorá prichádza na 1 meter. Striedavo sa nachádza zelené listy s ozubeným okrajom. Kvetenstvo majú zaneprázdnený tvar s množstvom košov. Sú to kvety so žltým odtieňom. Niekedy sú príliš malé, takže ich považujú za v košoch budú veľmi ťažké.

Kvety Zlaté zvlnenie od konca jari a pred začiatkom jesene. Táto kultúra má liečebné vlastnosti a je tiež medom, takže sa často používa ako liek. Stojí za to zvážiť všetky komponenty tejto kvetu podrobnejšie.

Zloženie zlatého obyčajného zahŕňa niekoľko organických kyselín, ako aj saponínov, éterických olejov a mnohých iných, nie menej užitočných prvkov. Vďaka takémuto bohatému množstvu užitočných látok, bežné zlaté činidlo pôsobí ako protizápalový, diuretiket, ako aj činidlo hojenia rán. Okrem toho, s ním, môžete sa na chvíľu učiť kŕče.

Ak hovoríme o alternatívnej medicíne, používa sa tu ako zlatá, žalúdočná porucha, kožná tuberkulóza, stomatitída a iné choroby. Vzhľadom k tomu, že táto rastlina má liečivý účinok, používa sa tiež v adhéziách končatín a zápalových procesov, s ohľadom na rany, a dokonca aj počas zlomenín.

V tradičnej medicíne, rôzne lieky na základe Zlatého. Napríklad sa veľmi často používa v gynekológii boja proti takýmto nepríjemným chorobám ako kandidóza alebo cystitída. Niektorí lekári odporúčajú, aby ich pacienti aplikujú zlatú záhradu s prostatitídou a dokonca aj s impotenciou.

Okrem, Závod má niektoré kontraindikácie. Takže nie je možné ho vziať na tehotné ženy alebo ošetrovateľské matky. Tiež, obchádzanie, odporúčajú ľuďom, ktorí trpia glomerulonefritídou, vysokým tlakom alebo alergiami, ako aj tými, ktorí závisia od inzulínu. Neignorujte takéto kontraindikácie, pretože je plnené negatívnymi dôsledkami.

Ako zasadiť?

Na jednom mieste môže táto rastlina rásť bez transplantácie viac ako 10 rokov. Preto je veľmi dôležité vybrať si správne miesto pre zlaté miesto. Táto rastlina bude schopná rásť na akýchkoľvek pôdach, ako aj kdekoľvek, či je dobre osvetlené alebo naopak, na polovicu. Hlavnou vecou je vziať do úvahy, že v slnečných oblastiach sa kvitnú začne o niečo skôr a bude viac svieži ako na polovicu.

Nezabudnite však Zlatý obyčajný je príliš agresívny tráva a veľmi rýchlo znásobuje. A preto bude schopný osamotených rastlín. Aby ste sa tomu vyhli, musíte sa pozrieť na to, aby sa kultúra nemohla byť veľká. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu pôdy na pristátie Zlatého. Aj keď to nie je príliš rozmarné rastliny, je najlepšie zasadiť ho na úrodné, rovnako ako na trochu navlhčených pôd.

Väčšina z nich je vhodný piesčitý alebo bubon.

Najlepší čas na pristátie je považovaný za jar – apríl alebo máj. V tomto čase je Zem už dosť zásadne, v tomto poradí, rastlina bude schopná prispôsobiť sa oveľa rýchlejšie. V prípade, keď je Rollnernik zasadený Bushom, prvá potreba pripraviť penzión Fossa. Jeho hĺbka musí zodpovedať dĺžke koreňového systému tejto rastliny. Cook potrebuje niekoľko dní pred pristátím.

Na samom konci je potrebné plávať drenážnu vrstvu.

Môže to byť malý štrk a nasekané tehly. Potom zaspíte nejakú záhradnú pôdu a potom vrstvu listnatého humusu alebo rašeliny. Musí z neho urobiť malý holmik a potom tam chopte získané semeno. Korene musia byť starostlivo namáhaní, a potom posypte všetky prázdnymi. Ďalej všetko musí byť dobré a liatie. V prípade, keď Bush pristál nikoho, vzdialenosť medzi rastlinami by mala byť najmenej 40 centimetrov. Po všetkom V budúcnosti budú sadenice príliš rýchlo rásť.

Ako sa starať?

Rovnako ako každý iný rastlín, obyčajný zlatý vyžaduje aspoň trochu pozornosť od záhradníkov. Solidago sám je nenáročný, ale je to stále potrebné na vodu alebo kŕmenie. Okrem toho liečba zahŕňa aj orezávanie rozmazaných kvetenstiev a prístrešok z zimného obdobia.

Podkord

Zalievanie

Pravidelne napojené Zlaté obyčajné sa neodporúča. Dosť na to, aby to urobili príliš dlhé suché a horúce dni. Koniec koncov, overwhelmed Earth prispeje k vzniku takejto nepríjemnej choroby ako malej rosy. Zavlažovanie sa najlepšie robí ráno alebo večer, keď slnko nesvieti príliš svetlé.

Takýto postup je možné vykonať a pravidelné zavlažovanie a hadicu.

Hnojivá potrebujú 2 krát ročne. Prvé kŕmenie je potrebné konať skoro na jar, a druhý – na jeseň. Môžete použiť organické aj minerálne hnojivá. V jarnej závodu vyžaduje veľké množstvo dusíka, až 20% celkovej zrannej hmoty. Preto, keď si kúpite minerálne hnojivá, musíte venovať pozornosť. Na jeseň sa môže urobiť síran amónny.

Pokiaľ ide o organické hnojivá, je možné použiť drevený popol a hnoj a listnatý humus. Môžete ich urobiť na jar a na jeseň.

Orezávanie

Prerezávanie vyžaduje závod v rôznych časoch. Napríklad, Na jeseň je potrebné znížiť stonky tak, aby nad zemou zostalo len 8-15 centimetrov. Takéto orezávanie umožní dobre zakryť ker v zimnom období. Pokiaľ ide o jarné orezávanie, musí sa vykonať po tom, čo zlaté z obyčajného začne rásť. Počas tohto obdobia sú všetky slabé stonky odrezané, rovnako ako tie, ktoré rastú vo vnútri kríka. Okrem, Je potrebné odstrániť všetky padlé alebo mrazené stonky. Takéto orezávanie bude robiť bush mocný a kvety viac svieži.

Tiež nezabudnite plodiť všetky vetvy, ktoré budú blikať. To nielenže zachráni závod z vlastného odchodu, ale umožní mu kvitnúť dlhšie.

Metódy chovu

Pre túto závodu existuje niekoľko možností chovu. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky, s ktorými je potrebné oboznámiť sa.

Semená

Skúsení záhradníci používajú takúto možnosť veľmi zriedkavé. Koniec koncov, semená zlatého obyčajného rýchlo stratia schopnosť priniesť. Avšak, čerstvý semeno materiál perfektne rastie v zemi. Spieva sa musí vykonať buď na konci novembra, alebo začiatkom apríla.

Začať s, semená musia namočiť do vody a držať niekoľko hodín v mokrej tkanine. Medzitým sa môžete pripojiť k vybranému umiestneniu. Keď je stránka SunPath, môžete sa zaoberať semienmi. Hĺbka pristátia musí byť až 4 milimetre. Potom, brázdy s semenami môžu byť posypané tenkou vrstvou pôdy.

Ak semená boli zasiate na jar, potom sa výhonky by sa mali objaviť po 2-3 týždňoch. Keď sa takýto proces uskutočnil neskoro na jeseň, budú sa objavovať len na jar. Keď sa semenáčko vyrastajú trochu a posilnili, môže byť naočkované. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť najmenej 40 centimetrov. V čerstvom podvozku musí byť klíčenie 100%.

Cherenca

Je to celkom populárne takým spôsobom ako triaška. Predaj pristávacieho materiálu sa rovná 100%. Najprv musíte urobiť obrobok samotných CHERENKOV. Najlepšie je to urobiť skoro na jar, ešte pred vzhľadom na stonky púčov. Musíte si vybrať len tie výhonky, ktoré sa už dobre vytvorili. Môže to byť vrchol kmeňa a jeho stred.

Veľmi často používajú ako takýto pristávací materiál. Mladé výhonky, ktoré sa objavili po prerezávacom procese. Všetky odrezky musia znížiť spolu s „pätím“. Potom potrebujú pristáť do pôdy pripravenej vopred. Je potrebné ho dobre navlhčiť.

Odrezky sú rýchlo zakorenené, hlavná vec – nezabudnite na ne pravidelne.

Deliaceho kríka

Takýto proces je možný len v prípade, keď je valčekové pobrežie obyčajného je už dosť dobré a zakorenené. To sa deje len za 4-5 rokov. Je tiež potrebné to vedieť Príliš dospelé kríky budú veľmi ťažké vykopať, pretože ich korene sa robia príliš veľké.

Najprv budete potrebovať bohaté Skrýva celú krajinu okolo kríka. Potom musíte trochu čakať, takže vlhkosť je úplne absorbovaná, len potom môžete začať kopať. Je potrebné veľmi pozor, aby ste nepoškodili koreňový systém. Po tom, Bush musí byť rozdelený na niekoľko častí, z ktorých každý by mal mať korene.

Predtým, musíte vykopať diery a spadnúť do každého z nich všetky deky. Je potrebné to urobiť rovnakým princípom ako pri výsadbe sadeníc. Táto metóda umožňuje nielen získať niekoľko kríkov rastliny, ale aj na aktualizáciu starého kríka.

Choroby a škodcov

Gynderník obyčajný má vysokú odolnosť ako choroby a vzhľad rôzneho hmyzu. Ale ako každá iná rastlina, stále vystavená ich útoku. Najznámejšia škodca zlatého je taký malý hmyz Corythucha marmorata. Ďalší škodca, ktorý môže pokaziť atraktívny vzhľad kvetu – Argyrotaenie Citrana. Keď takýto húsenica útočí na rastlinu, jeho listy začínajú stočiť.

Môžete sa zbaviť škodcov s insekticídmi. To je však možné len vtedy, ak obyčajný zlatý pestuje ako dekoratívna farba.

Ak sa to robí na získanie liečebných surovín, je možné zničiť škodcov len folklórnymi prostriedkami, ktoré sú neškodné pre rastlinu.

Čo sa týka chorôb, najčastejšie je táto rastlina pozoruhodná Nafúknutý rosa. V tomto prípade sa na častiach, ktoré sú priamo nad povrchom zeme, sa začína objaviť biela flure. Ako už bolo uvedené, mnohí záhradníci čelia takýmto chorobám. Je potrebné sa starať o horúce a suché leto. Ak chcete zachrániť svoje rastliny, kríky musia pristáť len zriedka, voda v čase a vždy zabezpečiť, aby na listoch neboli žiadne biele dosky.

Ak Bush udrel hrdzu, musí to urýchlene kopať a zničiť. Okrem toho, pôda, kde bol potrebný na to, aby bol ošetrený špeciálnym riešením. Môžete použiť zlodejku a meď. Zabezpečí sa kríky, ktoré sú blízko.

Sčítanie, možno povedať, že GoldenCorn je obyčajný – to je dosť užitočná rastlina.

Preto potrebujete premýšľať o pristátí na domácom pozemku. Koniec koncov, takáto rastlina nielenže vyzerá len krásne, ale môže sa použiť aj na prípravu rôznych liekov.

Golden Review Pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: