Ako nahradiť soľ na umývačku riadu?

Umývačka riadu sa pripája k prívodu vody. Dajte filter nie je vždy skutočný a postup je drahý. Preto výrobcovia PMM inštaláciu iónom výmenníkov, ktoré zmäkčujú vodu. Pre správnu prácu potrebujete špeciálnu soľ. Použite umývačku riadu bez toho, aby ste však boli analógy.

Je možné zaspať obvyklú soľ?

Na začiatku je prítomná živica s iónmi sodíkmi v iónom výmenníku. Látka priťahuje vápnik a horčík, ktorý zabraňuje tvorbe stupnice vo veku. Postupom času stratí živicu svoje zdroje.

Soľ umožňuje látku obnoviť a pokračovať v práci. Nástroj zaspí v konkrétnom oddelení podľa pokynov. Soľ sa strávi v závislosti od tuhosti vody. Ak je tekutina takmer kontaminovaná, časti sú dostatočné niekoľko mesiacov, a niekedy len pár stretnutí.

Špeciálna soľ sa líši od potravy Veľkosť granúl a stupeň čistenia. V médiu nie sú žiadne nečistoty, takže neopustí sediment. Špeciálna soľ o 98% pozostáva z chloridu sodného (NaCl). Zvyšné 2% zahŕňa polyspaginat, ktorý obnovuje a zachováva ióny v živici. Drahá soľ na umývačku riadu. Zvyčajne používa potravu soľ, stupeň „extra“.

Vlastnosti potravinárskeho výrobku je to Nemá to jasný štandard. Granule sa môžu líšiť veľkosťou a farbou. Ten závisí od stupňa čistenia. Šedá – viac znečistená a biela – čistá. Stravovacie činidlo má 2-4% nečistoty. Okrem iného sú tiež tie látky, ktoré iónové výmenníky filtre. Nečistoty z kontaminovanej soli zostávajú vo vnútri priestoru a filtra, poškodzujú vnútorné prvky umývačky riadu.

Môžete použiť stolovú soľ, ale je lepšie si vybrať malé zrná extra odrôd. Nástroj by mal byť biely, bez akýchkoľvek ďalších látok. Morská soľ nemôže byť vôbec aplikovať v jeho zložení asi 80 nečistôt. Takýto prostriedok nie je odstránený, na továrňach je balený len balením.

Bežná potravina sa môže použiť ako núdzová situácia. Z dvojice aplikácií nebude utrpieť umývačka riadu.

Avšak časté používanie alebo úplná výmena špecializovaného činidla sa neodporúča.

Stupeň „Extra“ je vhodná pre ostatných. Treba však vybrať najvyššiu možnú možnosť, pretože stupeň čistenia môže závisieť od výrobcu. Nevýhodou je malá veľkosť granúl. Rýchlo sa rozpúšťajú a po zmáčaní na kameň.

Existuje jednoduchý spôsob, ako určí stupeň čistenia soli. Zriedenie vody vo vode v pomere 1: 1. Ak je koncentrovaný roztok transparentný, potom je nástroj vhodný pre umývačku riadu. Stojí za to upustiť od použitia soli, ak sa voda ukázala byť zablatá, s zrazeninou.

Čo ešte môžete použiť?

Vymeňte drahú špeciálnu soľ, ktorú môžete získať prístupnejšie a bezpečné analógy. Pri výbere si vyžaduje navigáciu osobného pohodlia. Jednoduchá možnosť bude soľná soľ vo filtračných tabliet. Rovnaké prostriedky aplikované na bazény. Má svoje vlastnosti.

  1. Tabletovaná soľ predávaná v balení 25 kg. Môžete si kúpiť opravný prostriedok v obchodoch, ktoré súvisia so zariadením na čistenie vody. Náklady sú celkom prijateľné.
  2. Tablety sú malé, ľahko umiestnené v soľnom priestore. Celý kontajner môžete vyplniť a použiť umývačku riadu. Avšak zásoby budú musieť doplniť častejšie. Je to spôsobené tým, že tablety v oddelení sú umiestnené menšie ako objemový produkt.
  3. Nástroj má vysoký stupeň čistenia, Preto nie žiadne sedimentové listy. Tablety sa postupne rozpúšťajú a nevytvárajú.
  4. Kompozícia môže obnoviť a šetriť ióny v živici. Táto funkcia je odlišná a špeciálne prostriedky na umývačky riadu.

V takejto alternatívou nie sú žiadne špeciálne nedostatky. Tabletovaná soľ vhodná pre kompletnú špeciálnu náhradu. Jeden balík môže stačiť až na 2 roky. Takáto alternatíva je ekonomická a nepoškodzuje techniku.

Kapsuly „3 v 1“ ťažké pomenovať náhradu. Vo svojom zložení existujú všetky potrebné látky, ktoré sú potrebné na umývanie riadu. Kapsula sa skladá z vrstiev, ktoré sa postupne rozpúšťajú v rôznych štádiách cyklu.

Chlorid sodný je obsiahnutý v prvých dvoch vrstvách. Pri použití kapsúl je potrebné pridávať nič na soli. Nástroj sa používa podľa pokynov, nie sú potrebné ďalšie akcie. Je lepšie použiť kapsuly od toho istého výrobcu ako samotný stroj.

Nahraďte všetky prostriedky na umývanie riadu. V krátkych cykloch sa však rozpúšťanie môže vykonať nesprávne. Budeme musieť opláchnuť. Niektoré kapsuly sú tiež vhodné len pre vodu s tuhosťou nie viac ako 21 pH.

Alternatíva nepoškodzuje umývačku, ale nie je vôbec ekonomický.

Čo nemôže byť nasýtené?

Výmena špeciálnej soli vždy konjuguje s rizikom. Nesprávne zvolený nástroj môže viesť k poruche umývačky riadu. Stojí za zmienku, že takéto situácie sa nevzťahujú na záručné prípady. Oprava môže byť dosť drahá alebo vôbec nemožná. Preto potrebujete vedieť, aké prostriedky nemožno použiť.

  1. Soľ s nečistotami. Veľké granule s bahnom bude určite viesť k rozpadu zariadenia.
  2. Soľ jemných brúsení. Takýto nástroj kategoricky nemožné používať. Malé granule jednoducho kazia filter iónomentového výmenníka.
  3. Morská soľ. Nástroj je zle odstránený. Má viac nečistôt ako v sivej soli jedálenskej miestnosti. Veľký počet jódov a iných minerálov výhody z ľudského tela, ale nie systém umývačky riadu. Aditíva kazia kovové detaily.
  4. Sóda. Aplikujte nástroj je prísne zakázaný. Malé granule po wets sa zmení na cashitz. Iónový výmenník len chytí malé zrná a zlyhá.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár