Ako odstrániť vôňu z umývačky riadu?

Umývačka riadu veľmi uľahčila život hostiteľov, ale často sa to stane, že vonia zle. Pomôžeme zistiť, prečo sa objaví nepríjemný zápach a ako sa ho zbaviť. Uveďte nejaké rady o spôsoboch, ako bojovať proti takémuto fenoménu, ako aj odporúčania týkajúce sa preventívnych opatrení.

Príčiny vzhľadu zápachu

Ak z novej umývačky riadu vonia v prvých dňoch používania technológie, potom by ste sa nemali báť. S najväčšou pravdepodobnosťou je vôňa chudobných plastov, a po niekoľkých míľ je všetko normalizované.

Ale ak v umývačke riadu dáva kanalizáciu, zdá sa, že putridový zápach alebo vôňa plesní, tu musíte hľadať dôvod. V takejto situácii nie je veľmi príjemné opláchnuť riad. Je naliehavé sa zbaviť takéhoto problému.

Hlavným dôvodom tohto fenoménu je potraviny, ktoré sa hromadia v rôznych častiach umývačky riadu. Po prvé, zvyšky potravín zastavuje sieťový filter, môžu byť tiež uviaznuté v odtokovom mechanizme pod dverami a na rocker.

Je potrebné vziať do úvahy, že nepríjemný zápach môže dať zvyšky vody na spodnej strane umývačky riadu a kde je tesniaca guma, takže vždy po umytí je potrebné ponechať dvere stroja otvorené vysušiť a vetranie.

Dôvodom vzhľadu kanalizačnej vône môže byť nesprávnym pripojením umývacej jednotky riadu. Ak bola odtoková hadica pripojená bez sifónu, potom vôňa nebudú zdržať: určite musíte zabezpečiť správnu prevádzku odtokového mechanizmu.

Metódy boja

Zbavte sa ticho v umývačke riadu je možné používať zakúpené nástroje s chemickým zložením a viac šetriacim ľudovým, pripraveným v domácom prostredí. Podrobne zvážte každý spôsob samostatne.

Uplatňovanie chemikálií pre domácnosť

Moderný trh je vyplnený s chemikáliami pre domácnosť, vrátane určených na umývačky riadu. Odstráňte zlý zápach na pomoc tablety, rôzne špeciálne prášky a príchute, gély, dokonca ochutené soli formulácie.

Chémia bude skôr rýchlo eliminovať problém s fetidovým a putridným zápachom, okrem toho odstráni tukovú vrstvu, vrstvu stupnice. V tomto prípade Je lepšie stráviť niekoľko opláchnutí pred zapnutím režimu „Umyte“ ešte raz.

Stroj môžete jednoducho utrieť mäkkou handričkou s detergentmi, ale nie tuhú špongiu, ani kovovú kefu nie je možné použiť v tomto prípade. Po utesňovacej gume, steny a spodku boli premyté, musíte zapnúť režim oplachovania.

Jedným z nevýhody takýchto tovarov – chemikálie nie sú vydané, ale sú účinné. Musíme vedieť, že je neprijateľná v umývačke riadu, použitie agresívnej chémie (s látkami obsahujúcimi chlór a chlóru). Takéto dávky neprinesie a bude poškodiť techniku.

Používanie ľudových prostriedkov

Hosteka lásku čistiť umývačku riadu domácim vybavením, pretože v ruke sú vždy prirodzené, bezpečné, hlavné, lacné komponenty. Dajte nám niekoľko príkladov.

  • Tabuľový ocot. Dopredajne s kriskujúcim a výstupným zápachom. Jedlá sa naliata 60-70 mililitrov octu (kategória „tabuľka“), dajte ju spolu s octou na hornú mriežku umývačky riadu a spustite prácu. Sám ocot má špecifický zápach, ale nemalo by to byť alarmujúce, po takom premytí rýchlo zmizne.

  • Prášok na pečenie. Sto gramov bielej látky naleje na spodnú časť a obsahuje jednotku v ľubovoľnom režime. Výsledok je vo vnútri umývačky čistá a sviežosť.

  • Soda, peroxid vodíka a olej (obľúbené éterické). Je potrebné pripraviť zloženie potravinovej sódy (jedno balenie), 10 mililitrov peroxidu vodíka a akýkoľvek esenciálny olej (25-30 kvapiek je dosť). Výsledná zmes sa dobre zmieša a pol hodiny vloží do mrazničky a potom sa vytvorí guľôčka, ktorá je umiestnená v koši pre riad a spustite zariadenie v režime premývania s pomerne horúcou vodou.

Doma, čistenie sa vykonáva ešte s práškovým vŕtaním. Všetky tieto recepty patria k životnému prostrediu a bezpečné metódy boja proti zápachu a čistenie umývačky riadu. Pravidelne sa takéto udalosti odporúčajú aj v preventívnych účely. Ďalej budeme hovoriť o iných preventívnych opatreniach.

Preventívne opatrenia

Po prvé, musíte riadne ovládať techniku ​​a postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

  • Po všetkom umývanie riadu alebo pred ďalším spustením je potrebné stroj vyčistiť z potravinových zvyškov;

  • Odstráňte po každej časovej vlhkosti v umývačke riadu, utrite bubon a tesniacu gumu (pod ním) suché, odstráňte tuk a kúsky jedla, ktoré možno uviaznuť v procese umývania riadu;

  • Používajte periodicky špeciálne kompozície, ktoré odstránia škálovanie a usadeniny tukov;

  • Pravidelne opláchnite sieťový filter (Urobte to v prípade, že si myslíte, že ste sa predložili v umývačke riadu);

  • V neprítomnosti času na umývanie, zapnite funkciu „Rinse“, ale nenechávajte špinavé dosky, panvicu v uzavretom stroji;

  • Pridajte chute na umývačky riadu, ktoré absorbujú a eliminujú pachy.

Okrem vyššie uvedeného, Raz za 2-3 mesiace je žiaduce vykonať všeobecné čistenie umývačky riadu, Akonáhle každé 4-5 týždňov utrite vnútorné časti zariadenia zriedeným ocotom (urobte roztok, zriedeným ocotom s vodou v pomere uvedenom na štítku).

Čas starať sa o umývačku riadu nepotrebuje veľa, a keď je technika v čistote a objednávke, nemusíte robiť úsilie na boj proti ďalším nepríjemným pachom. Súlad so všetkými pravidlami inštalácie a prevádzky jednotky urobí proces umývania riadu atraktívnym a umožní hostesky v tomto čase zapojiť sa do iných oblastí domácností.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: