Ako si vybrať indukčný varenie pre 4 horáky?

Celkovo pred 30 rokmi, nemecký záujem AEG predstavil prvú indukčnú dosku na svete na svete. Spočiatku tento typ techniky nebol rozšírený, pretože len veľké reštauračné siete by si to mohli dovoliť kvôli vysokým nákladom. A až po niekoľkých rokoch, taký sporák zaradil svoje hodné miesto v domácich kuchyniach. Poďme zistiť, čo je toto kuchynské zariadenie tak atraktívne.

Princíp prevádzky

Základom fungovania bol položený na princípe fenoménu elektromagnetickej indukcie, vonkajšieho Michaela Faraday. Copper Coint konvertuje elektrický prúd do elektromagnetickej energie, čím sa vytvára indukčné prúdy. Elektróny pri interakcii s riadmi z feromagnetických materiálov sa dostanú k aktívnemu pohybu, zvýraznenie tepelnej energie. Trvá vykurovanie jedla a jedál v absolútnom studenom horáku.

Vďaka týmto vlastnostiam bolo možné dosiahnuť vysokú účinnosť približne 90%, ktorá je dvakrát vyššia ako electrotická kolega.

Zdôrazňujeme 5 dôležitých výhod indukcie.

 • Bezpečnosť. Vykurovanie Miska sa vyskytuje len s priamym kontaktom riadu s horákom, ktorý minimalizuje riziká popálenín.
 • Ekonomika. Spotreba energie je niekoľkokrát nižšia ako v elektrických analógoch. Vysoká účinnosť vám umožňuje výrazne znížiť čas varenia.
 • Komfort. V procese práce neexistujú nepríjemné pachy dymu a spálených potravín. Aj keď náhodne klesnete jedlo, neopustí stopy. Táto vlastnosť výrazne uľahčuje starostlivosť, eliminuje potrebu odstrániť škvrny, poškriabanie povrchu. Čistenie je obmedzené na jednoduché stieranie s mäkkou vložkou.
 • Praktické a pohodlné riadenie. Intuitívne zrozumiteľné elektronické riadenie rozhrania. Dotykové tlačidlá vám umožňujú vybrať si čas výkonu a vykurovania, režim varenia riadu, nastaviť časovanie.
 • Dizajn. Platne sú k dispozícii v čiernej, sivej a bielej, často vybavenej exkluzívnymi výkresmi alebo ozdobami. Ergonomicky zapadajú do akéhokoľvek interiéru, ktorý doručí svojim majiteľom skutočný estetický potešenie.

Moderný trh je nasýtený modelmi pre implementáciu rôznych úloh – od domáceho použitia na profesionálne vybavenie pre obchodné podniky. Tento článok predstavuje revíziu univerzálnej a najbežnejšej možnosti, ktorá implementuje potreby akejkoľvek rodiny a dokonca aj malú kaviareň – indukčný varenie pre 4 horákov.

Základné výberové parametre

Princíp inštalácie

 • Vložený. Nezávislé panely, ktoré plazú do kuchynského nábytku alebo pracovnú dosku. Štýlová a multifunkčná možnosť pre modernú kuchyňu. Väčšina výrobkov na trhu sa vykonáva na tomto princípe.
 • Samostatne. Čím viac možnosti rozpočtu je vhodná pre tých, ktorí sú vstavané techniky úplne nie sú vhodné pre ich rozmery alebo v neprítomnosti schopnosti drasticky zmeniť interiér kuchyne. Je tiež ideálny pre Dacha alebo Country House.

Funkčnosť

Funkcie sú prezentované celkom široko, so zvyšujúcim sa dopytom sa viac a viac know-how. Tu sú najobľúbenejšie a nevyhnutné:

 • Auto Detekcia rozmerov a materiálových riadov;
 • Model Turbosagreagrev alebo „AutoROL loď“;
 • blokovanie z náhodného inklúzie a ochrany pred deťmi;
 • Zvyšková indikácia tepla na kontrolu stupňa chladenia;
 • Ochrana displeja pre bezpečné čistenie rozliatej kvapaliny alebo omáčky;
 • Inteligentný časovač.

Tiež stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť prítomnosti dvojlôžkových alebo oválnych vykurovacích zón, čo umožní umiestniť riad s väčším priemerom as neštandardným dnom (napríklad majstri, kotol a iní.). V posledných prémiových vzorkách neexistuje jasný rozdiel pracovného povrchu na vykurovacej zóne, užívateľ si môže vybrať parametre horákov v závislosti od jeho preferencií jedál a pracovného procesu.

Takéto dosky sú podobné štýlovým čiernym zrkadlám, často vybaveným TFT displejom pre jednoduchosť kontroly všetkých procesov.

Riadiaci systém

Priorita a najbežnejší systém riadenia. Je možné vizuálne ovládať všetky parametre varenia. Dôležitou výhodou je pohodlie pri odchode – bez akumulácie nečistôt a tuku, ako v starej elektrickej kachle. V modeloch prémiových tried sú snímače vybavené príjemnejšími hmatovými pocitmi.

Trhové inovácie sú vybavené jazdným ovládaním s možnosťou hladkej zmeny vo vykurovacej silu pracovných síl s hrúbkou na teplotnej stupnici.

Rozmery

Výška vložených panelov približne 5-6 cm. Šírka sa pohybuje od 50-100 cm. Hĺbka – od 40 do 60 cm. Takéto rôzne parametre vám umožní implementovať všetky najdivokejšie riešenia dizajnérov. Je potrebné pochopiť, že ide o platné veľkosti technológií. Parametre NIS Pri inštalácii do tableta bude niekoľko ďalších, spravidla ich výrobcovia označujú v dokumentácii.

Materiál

Väčšina povrchov je vyrobená zo sklenenej keramiky, ktorá je skôr rozmarným a krehkým materiálom. Je ľahko vystavená mechanickej expozícii (škrabance a spotové čipy). Ale zároveň má vysoké teplom odolné vlastnosti. Alternatívou môže byť temperované sklo charakterizované dobrým chráneným vlastnosťami a praktickosťou. V prípade oddielu je pokrytá mriežkou trhlín alebo sa rozpadá na bezpečných fragmentoch.

Energetická účinnosť

Spotreba energie sa pohybuje od 3,5 do 10 kW. V priemere je trh ukazovateľom približne 7 kW. Pri výbere je potrebné navigovať v triede energetickej účinnosti A + a A++. Funkcia sebaovládacej energie spotrebovanej bude obzvlášť užitočná pre siete starých obytných fondov a vidieckych domov. Okrem toho prítomnosť tejto funkcie umožnila jednotku vybavená konvenčným káblom a vidlicou na pripojenie k sieti 220 V bez montáže ďalšieho zapojenia.

Tiež ušetrí kilowatts Automatické prekladové funkcie do pohotovostného režimu s dlhodobým zlyhaním panela (správa napájania).

Výrobca

Pri nákupe je lepší orientovaný na slávnom Modely európskych výrobcov (Electrolux, Bosch, Miele), Kvalita a spoľahlivosť, ktorej sú potvrdené príslušnými certifikátmi a zárukou pracovnej kapacity na dlhú životnosť. V rozpočtoch sa stali vedúcimi nika Ruská spoločnosť Kitfort a Bieloruština GEFEST.

Zhrnúť

Indukčná štvordojová doska je zakúpená s vlastnými potrebami. Kľúčom k úspešnému nákupu bude spoľahlivý výrobca a energetická účinnosť vysokej triedy A + A ++. Ak rozpočet umožňuje, venovať pozornosť temperovaným skleneným modelom s ľubovoľným vykurovacím zónam a princípom riadenia posuvníka. Nelishnimi bude funkcie automatického napájania, automatického vykurovania a rýchleho varu. Pre rodiny s deťmi bude priorita Režim náhodného ochrany.

Veľkosť zariadenia závisí od špecifických rozmerov miestnosti, ergonomických noriem a osobných preferencií.

V ďalšom videu nájdete prehľad o indukčnom varení panel BOSCH PUE631BB1E.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: