Ako si vybrať nábytok pod varnou doskou a rúrou?

Moderná kuchyňa je najmodernejšou izbou v dome, takže vysoké nároky sú prezentované na výber nábytku dňa. Malo by to byť krásne, funkčné, bezpečné a ergonomické.

Zvláštnosť

Vstavané domáce spotrebiče dnes – to je pocta módam a implementácii nových funkcií, ktoré moderné stavebné priemysel poskytuje. Široko používaná rámcová technológia stavebných budov vám umožňuje vytvoriť otvorené priestory veľkej plochy. Možnosť implementácie pôvodných projektov dizajnu, ale existujú určité nuansy. V interiéri, kde sa kuchyňa stane súčasťou obývacej izby, a obývacia izba je integrovaná s kuchyňou, jednota vnímania celej zloženia zohráva dôležitú úlohu.

Vývoj vstavanej technológie začal revolučnou myšlienkou rozdeliť rúru a varenie tradičnej tanier do dvoch samostatných nástrojov. Dnes bola rodina vstavanej techniky dopĺňaná mikrovlnami, kávovarom, chladničkami, ale v tomto článku budeme venovať pozornosť „Hot Workshopu“.

Ergonómia

Šatníková skriňa pod vloženou rúrou môže byť ako malý podlahový modul a vysoký stĺpový trest, v ktorom môže byť zariadenie umiestnené na akúkoľvek vhodnú výšku. Takéto umiestnenie poskytuje pohodlie, ergonómiu a garantovanú ochranu proti deťom (presnejšie, deti z techniky). Mnohí dnes vyberte presne druhú možnosť, ale je potrebné pripomenúť, že nie je vhodný pre malé izby.

Ak veľkosť priestoru umožňuje vďaka vysokému nábytku, je možné výrazne zvýšiť funkčnosť kuchyne. Uzavreté dolné a horné úrovne slúžia ako priestranný skladovací systém a vizuálne vyložiť fasády, ktorá nie je prilákaná pozornosť. Pre tieto moduly sa zvyčajne používajú hlukové dvere. V kombinácii s inými skrinkami tvoria monolitickú stenu. Priestor pre rúru musí byť pred posilnená.

Pri výbere návrhu kabinetu pre vstavané vybavenie stojí za to zohľadniť jednotlivé vlastnosti hostiteľov. S vysokým rastom je mimoriadne nepohodlné používať nízko podlahovú posteľ a nízka hosteska je nepohodlná a nebezpečná, ktorá je kontrolovaná mosadznou kabinetou, ktorá sa nachádza v pokuse príliš vysoká.

Štýl

Projekty s integrovaným vybavením sú častejšie vytvorené pre minimalistické interiéry a priemyselné priestory. Neexistujú však žiadne obmedzenia týkajúce sa používania tohto recepcie v klasických priestoroch, ako aj v kuchyni v štýle krajiny alebo provence. Výrobcovia domácich spotrebičov sa uistili, že každá osoba, bez ohľadu na ich myšlienky o kráse a pohodliu, mohla realizovať svoje nápady. Trh predstavuje veľa štylizovaných modelov. Ale stále je potrebné pripustiť, že v modernej kuchyni „Ball pravidlá“ High-Tech: Toto sa vzťahuje na prevládajúci štýl a technologické vybavenie.

Bezpečnosť

Okrem dizajnu, pri výbere kabinetu pre vstavané vybavenie by ste mali venovať pozornosť výberu materiálov. Mali by byť praktické, pohodlné v starostlivosti, a najdôležitejšie, bezpečné. Keď vstavaná pec vo vnútri skrinky, dokonca aj s dobrou tepelnou izoláciou, teplota stúpa, zatiaľ čo niektoré materiály môžu byť oddelené toxické látky. Preto pri montáži sa musíte starať o ventilačné zariadenie. Ak je v zadnej stene skrinky, výrobca neposkytuje vetracie otvory a mriežky, je lepšie, aby to vôbec.

Materiály pre kuchynský nábytok

Najčastejšie sa na výrobu kuchyne používajú tri typy materiálov.

Drevotrieskový

Obľúbené od výrobcov rozpočtových kuchýň. Je vyrobený z drevných štiepkovačov a pilín, ako spojivo sa používajú formaldehydové živice. Pri výbere nábytku by mali venovať pozornosť dekoratívnemu povlaku. Existujú dve možnosti pre dokončovacie drevotrieskové dosky: laminácia a prešívanie. Oba typy povrchových úprav napodobňujú viac ušľachtilých materiálov, vyzerajú takmer rovnaké, ale laminované dosky sa vyznačujú vyššou životnosťou.

MDF

Skratka je dešifrovaná ako „jemná frakcia“. Vo výrobe využíva malé drevené piliny, spojivo – parafín alebo lignín. Tento technologický a ekologický materiál je ľahko dostupný komplexnému spracovaniu. Má výhody prírodného dreva, ale je cenovo dostupnejší a trvanlivý.

Prirodzený strom

Spravidla, vo svojej čistej forme, drevené pole sa nepoužíva, pretože je naklonený deformácii pod vplyvom vonkajšieho prostredia. Preto aj drahé značky sú zvyčajne vyrobené z dreva iba kuchynské fasády.

Materiály pre exteriérové ​​povrchové úpravy sú rozmanitejšie. Prírodná dyha, akrylová, povrchová laminácia, farebný lak, maľované MDF panely alebo MDF s PVC filmom, rôznymi druhmi plastov, temperovaného skla a nerezovej ocele. Klasické verzie používajú komplexné fasády z poľa s tesniacimi tmelkami a vláknami. Existujú možnosti pre fasády rámu, sklo alebo iný materiál sa vloží do rámu z hliníka alebo MDF.

Päť dôvodov, prečo si vybrať vloženú techniku ​​pre kuchyňu

Napriek tomu, že trh obsahuje veľký výber samostatne stojacich kuchynských kachlí, kupujúci sa čoraz viac zvolia vloženú techniku. Dôvody môžu byť veľa, ale tu sú hlavné:

  • funkčnosti;
  • ergonómia;
  • Módny dizajn;
  • Bezpečnosť pre deti;
  • Schopnosť kompetentne vybaviť neštandardné rozmery kuchynského priestoru.

Existujú prípady, keď potrebujete úzku rúru. Napríklad bakalár alebo mladý pár žije v byte malého veľkosti alebo štúdia. V iných prípadoch je potrebná rúra s zväčšenou hĺbkou na prípravu riadu pre veľkú rodinu. S takýmto požiadavkami je ťažké nájsť multifunkčný tanier, ale návrh vstavanej technológie je pre každú chuť.

Rozmery skrine pod vloženým technikou závisia od rozmerov technických zariadení a príspevkov na voľný priestor medzi telom zariadenia a nábytkových stien, ktoré sú nevyhnutné pre cirkuláciu vzduchu. Štandardné rozmery rúry – 60x60x56 cm. Existujú úzke modely 45 cm široké. Hĺbka podlahového modulu je zvyčajne 50-65 cm, šírka – 50-120 cm.

Typy zariadení

V prvom rade je potrebné vziať do úvahy to, aké energetické zdroje sú spojené s kuchyňou, aký typ zariadenia je vybratý. Trh má veľký výber plynových, elektrických a indukčných varenie panelov. Vysoko kvalitné plynové zariadenie môže stáť viac ako elektrické, avšak v procese „spravodlivosti“ triumfy: plyn ako dopravca energie lacnej elektrickej energie.

Vstavaný varný panel a odvážna skriňa môžu byť autonómne alebo majú všeobecný riadiaci systém. Sú nazývané: závislé alebo nezávislé.

Zariadenie so všeobecným riadiacim systémom vyzerá harmonické, pretože je vyrobená jednou spoločnosťou v celkovom štýle. Šatník pre varný panel integrovaný do bežného modulu so vstavanou rúrou musí mať ventilačný systém. Malo by byť známe, že s takýmito konfiguráciou s rozpadom jedného bloku, celá technická základňa zlyhá.

Nezávislá inštalácia umožňuje vybrať si varný panel s neštandardnou sadou a umiestnením horákov. Počas závislej inštalácie je možná iba štandardná verzia so štyrmi hardvérom.

Inštalácia vybavenia

Pri umiestnení vloženého zariadenia v kuchynskom priestore je potrebné dodržiavať pravidlá „pracovného trojuholníka“. Dokonca aj s veľkou plochou kuchyne, celková vzdialenosť medzi skriňou rúry, umývaním a chladničkou v pracovnej oblasti by nemala prekročiť 6 m: Toto je požiadavka ergonómie. Nemôžete ubytovať chladničku a rúru, ako aj rozširovanie a umývadlo. Plynová pec by nemala byť odstránená z rozvodnej rúrky plynu na vzdialenosť viac ako 120 cm: príliš dlhá hadica je menej spoľahlivá.

Po inštalácii a upevnení rúry by sa malo pripraviť na prevádzku, trením vlhkou handričkou a zahrievaním pri vysokých teplotách pol hodiny. Teraz je všetko pripravené na prácu, zostáva len prianie príjemné chuť do jedla.

Ako si vybrať nábytok pod varnou doskou a rúrou, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: