Ako si vybrať obrazovku plynového kachle?

  Priestor, v ktorom sa plynový sporák nachádza, viac ako ostatné povrchy podliehajú znečisteniu. Preto je potrebné chrániť stenu. Môže to byť kuchynská zástera alebo ochranná obrazovka. Môžu byť usporiadané nad plynovým sporákom, ako aj úplne na celom stole. Ako si vybrať obrazovku plynového kachle?

  Ochrana proti plynovým sporákom

  Ochranná obrazovka, ak jednoducho vysvetlíte, to isté ako zástera, len viac. Základné požiadavky ochrany stien možno pripísať:

  • Udržateľná podmienka pre vysokú teplotu a vlhkosť;
  • majú vysoký stupeň opotrebenia;
  • schopnosť len čistiť povrch;
  • Krásny a estetický dizajn.

  Urobili takéto výrobky z PVC filmu, na ktorom je už aplikovaný dekoratívny vzor. Podobné samolepky sú lacné, takže keď je poškodený, povrch je možné rozšíriť. Toto je najviac rozpočtová screenshot verzia. Ak robíte trvanlivé, potom musíte vyzdvihnúť odolné a vysoko kvalitné materiály.

  Materiály na obrazovku

  Nižšie sú najčastejšie materiály, z ktorých prebiehajú obrazovky pre sporák. Laminovaný sporák z MDF a drevotrieskových materiálov – to je rozpočtová možnosť, ale nie tak odolná, odolnosť proti opotrebeniu ochranného filmu je pomerne nízka. Život do 5 rokov.

  Môžete sa dostať z pozície, ak nájdete výrobu na výrobu vstupných dverí, kde budú aplikovať špeciálny povlak, ktorý má vysokú požiarnu odolnosť, je ľahko čistá abrazívnymi látkami a škrabkami. Nebude tak elegantný, ale pevne. Spravidla je to len obrazovka jednej farby alebo vysoko kvalitnej imitácie pod stromom.

  Umelý kameň alebo porcelán

  Výrobok sa vyznačuje vysokou pevnosťou: odolný voči veľkému množstvu vlhkosti, je ľahké čistiť, prevádzkované po mnoho rokov. Mínus je veril, že povrch nie je celkom hladký, takže nečistoty môže spadnúť do švu. Každý typ kompozitného materiálu má svoje vlastné individuálne vlastnosti.

  • Umelý kameň môže ľahko poškriabať kovový predmet. Tento problém je však možné rýchlo opraviť, ak je povrch elektrického náradia.
  • Akrylové povrchy nemôžu odolať teplotám nad + 80 ° C, takže musí byť pripojený čo najviac z dosky.
  • Treba poznamenať, že porcelánové kameniny a umelý kameň bude estetika, ak sú konštrukcia a farba dosiek harmonicky kombinovať s obrazovkou.

  Kovový

  Kov, spravidla, nehrdzavejúca oceľ. Dokonale chráni steny pred ohňom. Avšak v pokoji viac minusy ako plusy. Takéto obrazovky sú napríklad tenké, takže sa ľahko deformuje alebo tlačí. Na takomto povrchu sú viditeľné stopy vody alebo tuku. Ďalším problémom je, že plechy sú pripojené k preglejku odolné voči vlhkosti, upevnite na stenu. Takýto substrát alokuje škodlivé látky pre ľudské zdravie.

  Temperované sklo (triplex)

  Je to dosť drahé, ale štýlové a trvanlivé kuchynské riešenie. Ak áno, ako zástera, potom musíte objednať pod jednotlivými veľkosťami vašej kuchyne. Pre obrazovku nad plynovým sporákom budú vhodné štandardné možnosti z obchodu, vyrobené už s upevňovacími prvkami. Takýto detail však bude stále dosť drahý, ale najspoľahlivejšie zo všetkých materiálov uvedených vyššie. Pre takéto obrazovky spravidla štandardná hrúbka – 6-8 mm. Aj keď sú to malé veľkosti, avšak hrúbka skla, tým viac začína „zelené“.

  Ak sa obrazovka nekombinuje s plánovaným kuchynským štýlom, potom môžete požiadať o povrch sklenenej krásne kreslenie.

  Vlastnosti krytov pre dosky

  Mnohé hostitelia veria, že veko pre plynové sporák je dôležitou súčasťou kuchynskej headsetu. Môže chrániť steny pred striekaním a nečistotami. Často sa používajú kryty železa a sklenených látok. Železo sa vyznačuje odolnosťou voči opotrebeniu, odolať vysokým teplotám, môžu byť vyčistené rôznymi detergentmi, dokonca aj drsné. Sklenené kryty sú menej odolné pri vysokých teplotách, ale môžete na sklepané zaujímavé obrázky, častejšie ich zmenia. Sklenený kryt môže byť vykonaný sám. Na to potrebujete hliníkový roh, dve závesy pod sklom, môžu byť kúpené v obchodoch s nábytkom. Sklo potrebovalo na rezanie pod veľkosť veka a poľsky. Potom zostúpíme sklo, kryt je pripravený.

  Výhody a nevýhody trénerov pre kuchynskú platňu

  Analýza rôznych zdrojov na inštaláciu ochranných obrazoviek ukázala, že tieto zariadenia sú praktické, harmonicky kombinované s kuchynskými slúchadlami a domácimi spotrebičmi. Zvážte výhody a nevýhody účty lepšie na základe materiálov, z ktorých sú dokončené. Výhody zahŕňajú nasledovné.

  • Sklo – Odolné voči tekutinám, má priemernú životnosť, veľký počet možností dizajnu, neustále vysoké teploty.

  • Kamenné výrobky – Odolné voči otrasom, vysokým a nízkym teplotám, špeciálne detergenty nie sú potrebné, vyzerá ušľachtilé a luxusné.

  • MDF – Rozpočtová cena, jednoduchá je pripojená k stene, majú vysokú odolnosť voči tekutinám a poškodeniu.

  • Plastový – Lacné, dokonca aj osoba bez skúseností môže inštalovať.

  • Kovový – vysoký stupeň odolnosti voči rôznym poškodením, dobre reaguje na teplotné rozdiely.

  Nie je zapálená, takže sa často používa s plynovými doskami, vhodnými na cenu, štýlovo vyzerá.

  Nevýhody uzavreté v nasledujúcom.

  • Sklo poškodené, keď hit alebo vysoké teploty. Je to považované za jeden z drahých materiálov, vyžaduje starostlivú starostlivosť.
  • Kamenné výrobky majú ťažkú ​​váhu, nákladovo drahé, najmä ak je výrobok vyrobený z prírodného kameňa.
  • MDF – rýchlo sa opotrebovávajú, môžu byť deformované a tiež ľahko horľavé.
  • Plastový – materiál toxický, zle postihuje rôzne kvapaliny a oheň.
  • Kovový – Rozvody sú často viditeľné na povrchu, takže si vyžaduje opatrný postoj k sebe, vytvára studený odtieň v kuchyni.

  Ako nainštalovať kuchynskú zásteru z MDF s vlastnými rukami, pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: