Ako si vybrať pogumovanú zásteru?

Bezpečnostné nástroje sú v súčasnosti obzvlášť populárne v súvislosti s tvrdou bezpečnosťou. V tomto článku budeme hovoriť o pogumovaných verziách záster, ako si ich správne vybrať.

Zvláštnosť

Zástera je ochranným doplnkom, ktorý sa uplatňuje nielen v domácom prostredí, ale aj v práci. Často sa používa vo forme špeciálneho oblečenia. Jeho vymenovanie – ochrana proti špinavým komponentom a prachu. Typicky sú takéto workshopy zviazané v oblasti pásu, ale existujú možnosti, ktoré majú zásteru upevňovaciu konzolu na krku. Na hrudi sú vrecká.

Pomerne často, takéto výrobky možno nájsť na pracovníkov, ktorí pracujú s otvoreným ohňom.

Okrem toho stojí za zmienku, že tieto výrobky sa často vyrábajú z tarpalínového materiálu, Vzhľadom k tomu, že má vynikajúce ochranné vlastnosti, zatiaľ čo to nie je palivo a ľahko sa používa.

Normy a normy

Výroba takýchto výrobkov je regulovaná medzištátnou štandardnou GOST 12.4.029-76. Tento dokument je distribuovaný na zásteru, ktorá sa používa ako kombinézy na ochranu zdravia pracovníkov pred nebezpečnými faktormi výroby. ZAPOJENÝ ZAPNUTÝ MÔŽU BYŤ ZAPOJENÝCH TYPOVÝCH TYPOV:

 • Typ A – chráni prednú časť zamestnanca;
 • Typ B – chráni prednú časť aj strany zamestnanca;
 • Typ B – chráni prednú časť tela, bokov a ramenných častí zamestnanca;
 • Typ R – chráni spodnú časť zamestnanca.

Podľa tejto GOST sa takéto výrobky vyrábajú v troch rozmeroch: 1, 2, 3. Každá veľkosť má tri rôzne dĺžky: I, II, III. Môžete sa s nimi zoznámiť z tabuliek 1 a 2 rovnakej GOST. A tiež stojí za to venovať pozornosť iným regulačným dokumentom. Patria sem nasledovné:

 • 12.4.279-2014;
 • GOST 31114.3-2012.

Názory

Viac informácií o odrodách záster nájdete z GOST 12.4.279-2014. Nižšie sú možnosti pre výrobky, ktoré sú vo veľkom dopyte od spotrebiteľov.

 • Najbežnejším je variácia plachínu zástera. Tarpaulter má vynikajúce ochranné vlastnosti, nie palivo a pomerne vhodné na prevádzku. Jeho spoločná verzia je obdĺžnikový tvar s bib a vrecká, ktoré zamestnanci podnikov používajú pre rôzne nástroje. Stuhy, ktoré sú vybavené týmito výrobkami, sú vyrobené z príjemného, ​​ale odolného materiálu. Zástery sa používajú pri manipulácii s horúcim kovom a otvoreným ohňom.

 • Pogumované výrobky – Ďalšia modifikácia ochranného produktu. Takáto modifikácia gumy apru sa používa v medicíne, v ropnom a plynárenskom priemysle av smere potravín. Hustý materiál výrobku nie je nite, má vysokú odolnosť voči farbám, olejom a tuk. Zvyčajne majú tieto produkty nadzemné vrecká a bibs.

 • Kyslé dlhé zástery (KSHS) tiež často používané. Toto je modifikácia pogumovaného produktu. Ich výrazný znak – aplikácia v práci s roztokmi kyselín a zásadou.

Výrobcovia

Zvážte viac známych výrobcov pogumovaných zástery.

LLC „RUNATEKS“

Výroba spoločnosti je v g. Ivanovo, teda doručenie tovaru dochádza v celej krajine. Stojí to za zmienku, Okrem ochranných záster, spoločnosť tiež predáva sanitárne oblečenie pre potravinársky priemysel, lekárske kombinézy, signálne oblečenie pre pracovníkov na cestách, spomaľovacej plameňoch a odevov vlhkosti. Z hnacieho tovaru tohto výrobcu stojí za zmienku pogumované výrobky. Tieto modifikácie ochrany vlhkosti sú vyrobené z pogumovaného diagonálneho. Zvyčajne, takéto príslušenstvo používajú personál potravinového a rybárskeho priemyslu – kde sa ľudia musia vysporiadať s vysokou vlhkosťou a kontaktom s vodou a netoxickými riešeniami. Odkazujú na typ B.

Tento produkt má bib ​​a popruh na krk. Jeden koniec je pripojený k okraju prsnej palcov a druhý – je zafarbený cez bump a väzby.

Produkty majú vrecká rozdelené na dve rovnaké polovice. Bočné rohy zhora majú vrkôčiky pre reťazec. Farba takýchto záster – čierna. Výroba sa často vykonávajú objednávky na výrobu možností temperovaných kyselín KSHC.

GK „Avangard Sailheti“

Spoločnosť sa špecializuje na výrobu Siz (osobné ochranné prostriedky). Medzi súpravou obranných produktov stojí za to zvýrazniť prilby, masky, štíty, plynové masky, slučky, dielektrické rukavice a oveľa viac. Všetky výrobky sú charakterizované vynikajúcimi kvalitami a prijateľnými cenovými ukazovateľmi.

Špeciálny výbor GK „

Spoločnosť zaberá vedúcu pozíciu na trhu s výrobou príslušenstva pre bezpečnosť práce. Medzi mnohými osobnými ochrannými prostriedkami je zvýrazniť apron „uhlopriečka“. Vyrába sa modrá farba, materiál – bavlna. Výrobok má vrecko, v páse, výrobca poskytol opláchnutie, s ktorým môže byť zástera zviazaná. Výrobky sa používajú na manipulácie s hrubými materiálmi.

Tipy na výber

Výber zásteru by mal byť založený na udalostiach, ktoré sa musia konať. Nižšie sú uvedené verzie záster a práce, ktoré môžu byť vykonané s týmto produktom, a to:

 • BROTHER APRON – iskry, otvorený oheň, horúci kov;
 • Zástera ksshs – kyseliny, alkalické, olejové a plynárenské priemysel, horúce workshopy;
 • APRON PVC – horúce kvapaliny, fragmenty;
 • Spiel zástera – zváranie kovov, rezanie kovových výrobkov;
 • APRON X / B – servisné služby, aplikované na ochranu pred kontamináciou.

  Stojí za to venovať pozornosť kvalitnému zloženiu výrobku, na poškodenie. Akékoľvek výrobky, ktoré majú deformácie do práce, by nemali byť povolené.

  O zásteru na ochranu zvárania.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: