Ako umývačka riadu?

Prevažná väčšina ľudí dnes radi používajú moderné vysávače a práčky namiesto metód a bežného umývania panvy. Automatické zariadenia na umývanie riadu sa však stále šíria. To je do značnej miery spôsobené určitou nedôverou na účinnosti takýchto domácich spotrebičov. Inými slovami, existujú pochybnosti, že nebude schopný poskytnúť maximálny lesk a čistotu. Ak chcete vyvrátiť stereotypy, musíte zistiť, ako funguje umývačka riadu.

Ako umývačka riadu?

Ako umývačka riadu?

Ako umývačka riadu?

Zariadenie

Najčastejšie používané vložené modely zvislého nakladacieho zariadenia. Každá umývačka riadu je usporiadaná tak, že prívod vody sa dodáva v dostatočnom objeme.

V sieti môžete ľahko nájsť sadzby podobných zariadení s podrobným popisom všetkých uzlov a jednotlivých konštrukčných prvkov.

Ako umývačka riadu?

Vnútorné zariadenie domáceho PMM s relatívne malými veľkosťami prípadu môže obsahovať tieto zložky: \ t

 • cirkulačné čerpadlo, ktoré je zodpovedné za tok vody do komory;
 • Odtokové čerpadlo;
 • iónový výmenník určený na zmiernenie použitej vody;
 • Elektrický ohrievač tečúci, pracujúci v páre s termostatom, ktorý poskytuje ochranu;
 • Senzory Sledovanie hladiny vody a teploty;
 • Filter zásobovania vodou;
 • Filtračný prvok zodpovedný za separáciu veľkých častíc v kanalizácii;
 • Vnútorná komora z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele;
 • Sprinklers vody (dno a horné);
 • Kontroly, vrátane zobrazenia.

Ako umývačka riadu?

Ako umývačka riadu?

Okrem zoznamu sú niektoré modely PMM vybavené ventilátorom. Tento konštrukčný prvok sa používa na sušenie riadu v konečnej fáze prania. Dokonca aj zoznam ďalších zariadení obsahuje:

 • Dodatočný ohrievač a chladič, Čo je potrebné na urýchlenie sušenia v turbojymys;
 • Snímač, Ak je určený stupeň čistoty vody – tento prvok poskytuje výber optimálneho spôsobu prevádzky posudzovaného zariadenia;
 • Voliteľne inštalovaný výrobcom snímač, Riadenie opláchnutia;
 • oddeliť TEPLOTNÝ SENZOR Životné prostredie vo fáze umývania umývania;
 • Kapacita minerálu Zeolit – Táto látka je schopná byť zdrojom suchého tepla, takáto možnosť je prítomná od zástupcov radových radov Bosch a NEFF;
 • Špeciálne zariadenie zodpovedné za kontrolu úrovne použitého tuhosti vody – Na základe čítania tohto dotykového snímača sa samotná technika vyberá režim prevádzky v každom prípade.

Je dôležité vziať do úvahy, že zoznam zariadení určuje náklady na umývačku riadu. Rozumie sa, že arzenál ďalších funkcií bude vyžadovať vhodné dodatočné náklady.

Ako umývačka riadu?

Ako umývačka riadu?

Prostredníctvom použitia moderných elektrických obvodov pre opísané zariadenie domácnosti bolo možné minimalizovať objem spotrebovanej energie. V tomto prípade sa účinnosť strojov nezníži. Stojí za zmienku, že prevažná väčšina PMM sa vzťahuje na kategóriu „A ++“. Zároveň majú elektrické ťahy dôležité vlastnosti:

 • inštalácia zariadení, ktoré poskytujú spoľahlivú ochranu prístroja z preťaženia;
 • Pripojovacie zariadenie do siete sa vykonáva pomocou najbežnejšieho kábla s vidličkou;
 • Mnohé modely pracujú od 220 V;
 • Berúc do úvahy hlavné charakteristiky strojov, môžu byť pripojené k štandardnej sieti pre domácnosť.

Ako umývačka riadu?

Ako umývačka riadu?

Osobitná pozornosť si zaslúži taký uzol PMM, ako iónový výmenník so soľou. Takýto prvok je najdôležitejší, ak sa používa tuhá voda, ktorá je hlavným dôvodom vzhľadu stupnice na ohrievačke.

  To samo o sebe nepriaznivo ovplyvňuje účinnosť techniky a jej prevádzky. Táto nádoba je vyrobená z vysoko kvalitnej ocele, ktorá poskytuje trvanlivosť.

  Ako umývačka riadu?

  Jeden z najväčších trás, s ktorými musíte čeliť majiteľom moderných umývačiek riadu – to je netesnosť. Dôsledky takýchto núdzových situácií sú niekedy dosť vážne. Berúc do úvahy to, výrobcovia zariadení vybavili svoje modely so špeciálnymi funkciami. Toto je asi Aqua-Control a Aqua-Stop.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Aby sa zabránilo únikom, ktoré môžu spôsobiť poškodenie, vrátane suseda, je potrebné identifikovať poruchu včas. Pre to v PMM zodpovedá plaváku, ktorý sa nachádza v palete zariadenia.

  Akonáhle systém dostane správu o úniku, prívod vody bude odpojený v automatickom režime. Uzamykací prvok v tomto prípade je blok pozostávajúci z 2 elektromagnetických ventilov. Nachádza sa na konci hadice zátoky umývačky riadu. Jeden z ventilov je neustále v otvorenej polohe a druhý je pracovník a spúšťa sa len po aktivácii stroja.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Princíp prevádzky

  Mnohí používatelia majú záujem o to, čo sa deje vo vnútri čistiaceho riadu stroja po stlačení tlačidla „Štart“. Bohužiaľ, vidieť, aké opatrenia sa tam vykonáva, nebude fungovať. V prvom rade stojí za zmienku, že na umývanie riadu v PMM bude mať:

  • detergent;
  • soľ na zmäkčovanie tuhej vody;
  • Opláchnuť.

  Jednou z kľúčových dôstojnosti umývačky riadu je nedostatočná potreba používať špongie, kefy a iné zariadenia. Hlavnou požiadavkou je riadne sťahovať riad. Inak bude zle umyté. Treba tiež pripomenúť, že každý model má určitú sumu. Prevažná väčšina domácich automobilov je určená pre 6 – 12 súborov.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Ako už bolo uvedené, používa sa používanie typu uvažovaného technológie opakovane znižuje spotrebu spotrebovanej vody v porovnaní s manuálnym umývacím riadom. Po stiahnutí musíte rozhodnúť o výbere pracovného režimu, to znamená sekvenciu určitých krokov a ich parametrov. Čas cyklu sa pohybuje v rozsahu od 25 do 160 minút.

  Stojí za to zvážiť, že pri používaní predbežného a oplachu sa trvanie umývadla automaticky zvýši o 20 minút. V rovnakej dobe bude proces oneskoriť pri vykurovacej vode na 70 stupňov.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Ako recenzie zobrazujú, hosteska najčastejšie používa nasledujúce štyri režimy:

  • intenzívny – na umývanie vysoko znečistených jedál (70 stupňov, 60 minút);
  • normálny – s extra oplachovaním a sušením (100 minút);
  • rýchly – odstránenie znečistenia svetla (30 minút);
  • ekonomický – eliminácia bežných kontaminantov s nákladovo efektívnym distribúciou hlavného spotrebného materiálu (120 minút).

  Po dokončení hlavného štádia (priamo premyje vhodným prostriedkom) vozidlo prepadne a potom sušenie. Výsledkom je, že riad je vychádza z PMM, pripravený na použitie. Stojí za zmienku, že konečný výsledok celého procesu priamo závisí od posledných dvoch etáp. Je však dôležité vziať do úvahy, že trvanie všetkých štádií pracovného cyklu určuje náklady na zdroje, a preto náklady na umývanie.

  Ako umývačka riadu?

  Voda a prípravok

  Bude to počiatočná fáza, pri ktorej je fotoaparát PMM spočiatku naplnený vodou v požadovanom objeme. Spravidla je to studené, ale niektoré modely majú spojenie a prívod teplej vody. Voda sa prenáša cez iónový výmenník, čistenie z extra nečistôt a spev. Ďalšia etapa sa zmieša s detergentom.

  Po ohrievaní vody do teploty zodpovedajúcejmu programu vybranému užívateľovi. Pre dosiahnutie potrebných parametrov je desať zodpovedaná alebo tečúca ohrievačka vody – v závislosti od modelu umývačky riadu. Stojí za zmienku, že druhá možnosť funguje rýchlejšie, ale trávi viac energie.

  Rovnako dôležitým bodom je, že výmena obyčajného opálenia bude stáť lacnejšie.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Striekanie pracovného roztoku

  Voda pripravená počas opísaných stupňov (zahrievaná na určitú teplotu a zmiešanú s detergentom) sa dodáva pod tlakom na postrekovače. Najčastejšie nainštalované horné a nižšie, ale existujú modely s ďalšími vedľajšími zariadeniami. Vďaka otáčaniu špeciálneho rockovača je voda rovnomerne rozdelená cez vodnú komoru.

  Riad je v PMM úplne zvlhčený teplou vodou a detergentom. V tomto čase sa z povrchu položiek odstráni kontaminácia. Použitá voda postupne prúdi dole, prefiltrovala a vráti sa späť do postrekovačov. Tento proces sa opakuje, kým nie je dokončená príslušná fáza programu. Po poslednom cykle sa do kanalizácie nezlučuje špinavá voda.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Opláchnutie

  V predposlednej fáze, opláchnutie vopred ošetrených jedál. Používa roztok vody a špeciálnu kvapalinu. Zmes sa tiež privádza do tlakovej komory cez postrekovače a odstraňuje posledné stopy znečistenia, ako aj detergenty.

  Berúc do úvahy vlastnosti zvoleného programu, môže táto fáza pozostávať z jedného alebo dvoch cyklov. Po ich dokončení sa voda spája z komory.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Sušenie

  Priamo na pranie a opláchnutie nie sú vyčerpávajúce etapy celého procesu. Jeho konečné dokončenie bude sušenie objektov umiestnených v komore. Prvou verziou sušenia je odparovanie vlhkosti, ktorá je prirodzená a vyžaduje si významné časové náklady. Výrazne urýchliť postup umožniť špeciálnym fanúšikom.

  Opísaný režim nie je len v rozpočtových úpravách. Prevažná väčšina umývačiek riadu je vybavená:

  • výmenníky tepla (sušenie založené na kondenzácii);
  • Vykurovacie špirály a ventilátory (Turbo);
  • Zeolitové bloky.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

  Výmenník tepla v tomto prípade je robustná plastová nádoba, v ktorej sa nachádza studená voda. Zásada jeho pôsobenia je založený na skutočnosti, že po ukončení všetkých predchádzajúcich cyklov programu začína zostávajúca vlhkosť odpariť a vo forme kondenzátu, aby sa usadili mimo tohto bloku.

  Ako umývačka riadu?

  Práca tandemovej špirály a fanúšikov je najúčinnejšia.

  Treba však zvážiť množstvo nuansy. Prvý je spojený so zvyšujúcou sa energiou. Okrem toho je dôležité venovať pozornosť tesneniu na kryte stroja, ktorý by mal zabrániť úniku, ako aj minimalizovať hladinu hluku vytvorenej ventilátorom.

  Ako umývačka riadu?

  Tretí spôsob sušenia riadu v PMM je najmodernejší. Zeolit ​​v procese absorpčnej vlhkosti začína aktívne prideliť teplo. Hlavnou výhodou tohto materiálu je schopnosť sebaobnoviť, a preto to nie je potrebné zmeniť.

  Ako umývačka riadu?

  Rozlišovacie črty rôznych modelov

  V súčasnosti v príslušnom segmente trhu s modernými domácimi spotrebičmi, viac ako širokú škálu umývačiek riadu. V podmienkach pomerne tvrdého súťaže sa výrobcovia snažia zvýrazniť svoje modely z dôvodu ďalších možností a systémov. Bez ohľadu na značku, všeobecný princíp práce vo všetkých PMM je rovnaký. Zároveň môžu mať niektorí zástupcovia modelových príkazov značky vlastné vlastnosti a ďalšie zariadenia.

  1. Výmenníky tepla, ktoré umožňujú spotrebovanú energiu počas sušenia. Je však dôležité zvážiť, že trvanie tejto fázy sa zvyšuje.
  2. Analyzátory čistoty vody.
  3. Senzory, ktoré určujú prítomnosť prášku alebo kapsuly s detergentným gélom.
  4. Snímače zodpovedné za určenie vlhkosti už umytých riadov.
  5. Ďalšie upevňovacie prvky na inštaláciu najmä krehkých riadov a okuliarov (okuliare).
  6. Sušiace systémy v turbojochoch, ktoré umožňujú výrazne urýchliť poslednú fázu.
  7. Osvetlenie aktivované, keď sa otvoria dvere.
  8. Transparentné poháre zvýšenej pevnosti používanej ako dekoratívny dizajnový prvok.
  9. Projekcia zariadenia na podlahe časovača miestnosti.

  Ako umývačka riadu?

  Ako umývačka riadu?

    S prihliadnutím na výkonnostné charakteristiky konkrétneho modelu je možné určiť jeho funkčnosť. Napríklad v niektorých PMM môžete umyť rôzne korene (prirodzene, bez pridania detergentu). V hrebeňoch PMM rukoväte, gumové topánky a detské hračky. Takéto domáce spotrebiče vám tiež umožňujú pripraviť pokrmy pre pár alebo v zajtrajšom režime.

    Ako umývačka riadu?

    Ako umývačka riadu?

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár