Ako vybudovať umývačku riadu sami?

Aj keď inštalácia umývačky riadu nevyžaduje špeciálne odborné zručnosti, proces má množstvo funkcií. Všetky nuansy musia byť dodržané, keď sú vložené na správnu kvalitu práce.

Podmienky inštalácie

Hlavná vec je pri inštalácii umývačky riadu – vyberte vhodné miesto. Ak sme na vloženej technike, potom sa jeho veľkosti musia zhodovať s rozmermi zariadenia. Je potrebné zohľadniť blízkosť dojednania komunikácie: zásobovanie vodou a elektrinou. V opačnom prípade bude samotný proces trvať veľa času a sily a môže to pomôcť odborníkmi – elektrikára a inštalatérske – na prenos rúrok a zásuviek.

Tu sú hlavné podmienky na integráciu vysokej kvality PMM.

Prítomnosť zásuvky 220 V zásuvky, zapojenie vody, odtokovej hadice s maximálne 1,5 m. Viac ako tieto parametre poskytne zvýšené zaťaženie čerpadla jednotky. To znamená zníženie svojho života.

Negatívne ovplyvňuje prácu umývačky riadu a blízke miesto s vykurovacími zariadeniami: Radiátory, batérie, Elektrické kachle. Ak je tento moderný model moderný model, a ich puzdro sa nevyhrieva, potom je možná úzka inštalácia.

Nevkladajte PMM vedľa práčky. Vibrácie sa v ňom bývajú spotrebiče a jedlá.

Vstavané auto v kuchyni, musíte sa postarať o oddiely zo strany strán.

Optimálna možnosť inštalácie teda – vedľa umývadla. Poskytne pohodlné lodingu komunikácie.

Metódy zapustenia

PMM môžete integrovať v akomkoľvek skrini, ktorá spĺňa požiadavky. Ak neexistuje žiadna neďaleká komunikácia, mali by ste premýšľať o nákupe nezmyselného vybavenia, alebo re-vybaviť kuchyňu. Umývačka riadu môže byť inštalovaná v kuchyni. Skrine, výklenky môžu byť použité na uloženie. Sú zapustené pod stolom, v ceruzke.

V nika

V kuchyni headset sa môže poskytnúť výkrik na vloženie vybavenia. Je vhodný na montáž umývačky riadu. Zvyčajne sú jeho rozmery malé, preto sú v odbore inštalované kompaktné techniky. Táto možnosť ubytovania je vhodná pre denné umývadlá pre malú rodinu.

Prečítajte si viac  LEX Umývačky riadu

Ak je výklenok ďaleko od dodávky vody, flexibilné hadice prídu na záchranu. Môžu byť použité na zásobovanie studenej vody alebo ako odtoku.

Nákupom samostatne stojacej techniky nie je potrebné hľadať vhodné miesto v headsete. Keď sa nezapadá do dizajnového riešenia kuchyne, môže byť skrytá dekoratívnou podšívkou vhodnou vo farbe na fasády headset.

Ak chcete kompetentne vybrať miesto na vloženie umývačky riadu, v inštrukciách, kde sú uvedené rozmery. Odporúčané rozmery výklenkov sú podrobne natreté.

Do skrine

Je žiaduce, aby šírka šatníka pre techniku ​​bola aspoň 45 cm. Odporúča sa nainštalovať umývačku riadu do bežného modulu vedľa kuchynského drezu. To zjednodušuje proces pripojenia, pretože pripevnenie PMM môže byť v predtým vybavenom systéme vodovodu pod umývadlom.

Pred vložením z skrinky vyberte zadnú fasádu a police. Je potrebné poskytnúť dokonale hladké umiestnenie umývačky riadu. Pre zarovnanie sa používajú špeciálne závitové nohy, ktoré môžu byť nastavené na výšku. V prípade potreby bočné steny robia otvory pre spojovaciu komunikáciu.

Komunikácia techniky sa pripája v tomto poradí: Odtoková hadica, zásobovanie vodou a elektrina. Nebude to zbytočné a inštalácia hydraulického odtieňa vybaveného odvodňovacou tryskou.

Po inštalácii môžete namontovať dekoratívne dvere na kryte stroja.

V samostatnom module

Keď je kuchynská súprava obmedzená vo voľnom priestore vo vnútri skriniek a pre PMP, miesto nie je poskytnuté, môžete si kúpiť samostatnú skrinku pre technológiu. Zároveň je potrebné ho nainštalovať v blízkosti hlavných uzlov.

Je potrebné poskytnúť vysoko kvalitné upevnenie PMM, inak sa vibrácie pohybujú skriňu. Hadice sú dlážko pozdĺž steny a odstrániť zo zadnej steny skrine. Výhodou tohto spôsobu je, že v prípade úniku rúry nie je potrebné demontovať skriňu a samotnú jednotku, stačí presunúť modul.

Fázy západky

Zvyčajne je celý algoritmus na vloženie umývačky riadu v hotovej kuchynskej súprave opísaný v pokynoch od výrobcu. Pracovný systém by sa mal študovať vopred, pretože nesprávne opatrenia môžu prispieť k poruche jednotky a strate záručnej služby. V pokynoch, krok za krokom je natretý, ako nainštalovať umývačku v modulárnej kuchyni nezávisle. Vkladanie s vlastnými rukami výrazne zachráni rodinný rozpočet. Je dôležité pochopiť, ako je technika pripojená, a ako konsolidovať komunikáciu.

Prečítajte si viac  Samsung Varenie panely

Výcvik

Pred začatím práce, musíte si kúpiť: Fuma páska, obojstranná páska, tesniace, nastaviteľné tlačidlo, vyhubovanie, skrutkovač a kladivo.

Kompletná sada PMM, okrem samotného agregácie, musí obsahovať inštaláciu, hadice a upevňovacie prvky. Skontrolujte, či súprava a absencia prvkov je možné nakonfigurovať podľa zoznamu.

Montáž

Spustenie inštalácie, musíte sa uistiť, že rozmery výklenku alebo skrinky sú vhodné pre veľkosť umývačky riadu, rovnako ako existujú otvory pre komunikáciu.

Krok za krokom Sprievodca.

  • Najprv musíte dať PMM oproti miesta, kde bude vložený.
  • Na body spojenia s natiahnutím hadíc a odstráňte elektrický kábel v smere výstupu.
  • Skontrolujte dĺžku hadíc, pre-umiestnenie jednotky v výklenku.
  • Znova zapojte PMM z výklenku a podržte nasledujúce manipulácie: Na vnútornej strane stolenia upevnite film, ktorý bude chrániť pred parou. Hrany pripojte stuhy na utesnenie. Potom sú nainštalované tlmenie a montážne prvky.
  • Dodržujte všetky potrebné veľkosti medzier medzi stenami stroja a skrine, namontujte nohy tak, aby sa jednotka úplne hladká hladko.
  • Pripojte prvky ochrany proti hluku, ak je pmm vybavený.
  • Nainštalujte dekoratívne prekrytie, pričom ich vyvolávajú na veko. Aby sme sa zbavili hladko, môžu byť prilepené s obojstrannou škótou, a potom opraviť s vlastným kresbami.

Pripojte sa k kanalizácii

Ak chcete pripojiť umývačku riadu na kanalizáciu, musíte vybrať príslušnú možnosť.

  • Vložte odtokovú hadicu v kanalizačnej trubici.
  • Pripojte hadicu k odtoku pod umývadlom.

Ak je vypúšťacie potrubie vybavené vopred určeným otvorom, potom môžete PMM pripojiť priamo bez ďalších manipulácií. V druhom prípade sa tee vyžaduje 3/4. Ak chcete nainštalovať v sifóne, model je potrebný s kohútikom.

Spojenie s inštalatérmi

Vzhľadom k tomu, že v mnohostranných budovách neexistuje možnosť regulácie teploty prívodu vody, rovnako ako neexistujú žiadne špeciálne filtre, odporúča sa, aby sa do umývačky riadu priviedli len do dodávky studenej vody.

Prečítajte si viac  Rohové pohovky s miestom na spanie v kuchyni: funkcie, typy a populárne modely

Pri zhrpení studenej vody do agregátu je povinné vytvoriť čistiaci filter. To zvýši životnosť umývačky riadu.

Závitové pripojenia sa odporúča utesniť fum-stuhu na ochranu pred únikmi. Je možné použiť tmel.

Pripojenie k napájaniu

Od počiatočnej dĺžky elektrického kábla umývačky riadu je 1,5 m, musí byť zásuvka umiestnená v týchto limitoch, aby sa nepoužívali predlžovacie káble. Ich použitie sa neodporúča z dôvodu skutočnosti, že na domáce spotrebiče by sa mali používať jednotlivé napájacie linky, podľa pravidiel. Na spustenie samostatného elektrického potrubia sa vyžaduje medený drôt až 2,5 metra dlhý, automatický 16 A a samotná zásuvka.

Pri inštalácii, demontáži alebo opravy umývačky riadu musíte vypnúť napájanie. Na to, v štíte vypne istič, ku ktorému sú pripojené kuchynské napájacie linky.

Inštalácia jednotky je potrebné skontrolovať jeho výkon a fungovanie komunikácie. Je to preto, že technika poskytuje spustenie testu.

Tipy

Dostupnosť inštrukcií znamená nezávislú inštaláciu umývačky riadu. Ak nie je táto možnosť, odporúča sa odkazovať na špecialistov poskytujúcich službu pre pripojenie technológie.

Žiadna pozornosť na odporúčania výrobcu domácich spotrebičov. Niektoré druhy menších momentov sa môže stať fatálne: môže zastaviť záručný servis a stroj sám sa stane nefunkčným.

Používať nielen stroj a utrite ho. Pri prevádzke je potrebné použiť špeciálne prostriedky, ako aj soli a opláchnutí. Tým sa umožní samočisté filtre, čo znamená, že životnosť sa zvýši.

Dokonca aj osoba bez skúseností sa vyrovnáva s inštaláciou stroja a jeho spojenie. Je dôležité dodržiavať všetky odporúčania v tomto procese a použiť pokyny pripravený výrobcom.

Ďalej sledujte video, ako si vytvoriť umývačku riadu na vlastnú päsť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: