Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Elektrárne sa dlho stávajú multifunkčnými zariadeniami. Napríklad čas spínania elektrických špirál podľa časovača je nastavený, keď je rovnaké jedlo pripravené na rovnakých alebo podobných receptoch v rovnakom jedle. Je potrebné nastaviť režim varenia a odkloniť sa od dosky inými prípadmi. Samotný kuchynský panel zníži alebo pridá teplo v správny čas. A po skončení varenia – vypne sa z elektrickej siete.

Často nájdený problém – viazanie špirál, odmietnutie dochádzkových relé a prepínačov. Ak chcete zmeniť rovnaké elektroconforcu, nie je potrebné pozvať majstrov z najbližšieho servisu – vlastniť aspoň minimálne znalosti v elektrikárovi a obvode elektrických ohrievačov akéhokoľvek miesta určenia, zmeníte nefungovanú položku na nový s vlastným ruky. Jedinou požiadavkou je dodržiavanie pravidiel elektrickej bezpečnosti.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako je usporiadaná elektrocontinová dlažba?

V obvyklej verzii elektro-terminálu (elektrosíru) sú inštalované na oceľovom paneli potiahnutom teplom odolným a vysoko silovým smaltom. Desať sama sa nachádza vo vnútri, vo veľkom kole cesty – je nainštalovaný na nerezovej konštrukcii. TEN je vyrobený vo forme cievky alebo „prázdny“ uzavretého typu.

Najjednoduchšia domáca doska – dvojica žiaruvzdorných hlinených tehál, stojí v blízkosti a upevnených na obdĺžnikovom základe s oceľovým rohovým profilom s nohou v rohoch. V tehál je otvorená drážka rozbitá, v ktorej sa nachádza zvyčajná elektrická špirála NICHROME. Takéto dosky nepotrebujú žiadny ďalší elektrikár – špirála sa nachádza a natiahne, takže teplo je všeobecne na prípravu väčšiny príležitostných jedál bez odchýlok od použitého receptu. Špirála zlyhala na to ľahšie nahradiť, pretože toto nemusíte nič demontovať – ​​celý dizajn v dohľade.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Moderné elektrické kachle sú zostavené podľa typu klasických plynových 4-korphových dosiek, ako aj elektroniky – podľa typu, ktorý je inštalovaný v pomalom sporáku. Nech je to, že klasický horák je vybavený 5-polohovým spínačom, kde dvojitá špirála každého z prevádzky funguje v štyroch režimoch:

 1. sekvenčné zahrnutie špirál;
 2. Funguje slabšia špirála;
 3. Pracuje silnejšia špirála;
 4. Paralelné zahrnutie špirál.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Zlyhanie spínača, spaľovania výstupných svoriek vykurovacieho cievky (alebo „palacinky“), kde elektrický kontakt medzi špirálmi a spínačmi zmizne – najčastejšie problémy. V sovietskych peciach, kov-keramické tamblers, s výnimkou 1 kilowatt a viac energie. Potom zmenili prepínače a sady spínačov s podsvietením neónových.

V elektro zložkách typu halogénu sa časť EminTradu vloží do rôznych miest TAN, čo umožňuje, aby horák vytočil prevádzkovú teplotu na počítanie sekúnd. To je výhodné pre „halogén“ od pomaly, za pár minút z pozerania, termodelamentu, pracuje na základe špirály NICHROME. Ale „halogény“ sú v opravách trochu zložitejšie.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Inštalácia nových horákov

Najčastejšie zoznam nástrojov Pre prácu je malé:

 • Plochý, hex a kučeravový skrutkovač;
 • Nippers a passaties;
 • Multimeter;
 • spájkovačka.
 • Pinzet (keď sa plánuje malá práca).

Spotrebiteľské materiály:

 • spájka a Rosin pre spájkovacie práce;
 • páska (výhodne nehorľavé).

Okrem toho, samozrejme, dostať desať, čo najviac na ten, ktorý práve spálený. To isté platí pre prepínače alebo prepínače. Ale v nefunkcii elektronického riadiaceho zariadenia, je najlepšie kontaktovať servisné stredisko, pretože ste sotva chcú získať dva varné panely nabudúce, časti jedného z nich by boli užitočné, keď druhé zlyhanie.

Náhradné diely nájdete na miestnych trhoch alebo objednať nefunkčnú elektroniku z Číny – to je riešenie pre tých, ktorí zásadne ignorujú servisné centrá a sú presvedčení o svojich vedomostiach a domácich spotrebičoch opravárenské zručnosti.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako odstrániť poruchu v elektrokonfor?

Pred začatím opravy skontrolujte napätie v zásuvke, kde je elektrický sporák zapnutý, zapnutie sieťového meracieho testeru, alebo pripojením akéhokoľvek elektrického spotrebiča do tejto zásuvky. Odstráňte prízemný drôt (alebo opätovne) – je pripojený pomocou samostatnej matice.

Desať nefunguje

Ak to isté, horák nie je ohrieva, okrem spínačov a elektrospirál / halogénov, mohli odpojiť drôty – ich kontakty sú oxidované, a z neustáleho prehriatia – vzduch vo vnútri elektrického sporák môže dosiahnuť 150 stupňov – skôr alebo neskôr, izolácia drôty. Kontrola integrity svoriek a drôtov, ako aj „Transk“ elektrospištáľ, má odolnosť do 100 ohmov, môže odhaliť miesto kontaktnej poruchy. Vyčistite svorky, vymeňte vodiče, na ktorých je izolácia rozbitá, obnovte pripojenie, ak je drôt zlomený.

Dôvod porušovania opálenia, ktorý má formu palacinky, a nie had, sa môže stať baleným dizajnom s časom, z toho, ktorá je viditeľná v špirále. Takéto termodelácie je pravdepodobné, že aj dlhú dobu.

Najlepšia cesta vonku nie je ponechať „sakra“ zahrnuté po varení, nepoužívajte ju čisto na ohrev.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Desať zlých teplých

Ak niektorí špirály opálenia nemôžu byť „zvonenie“ – to môže byť len zmenené, ako je zatvorené. Otvorená špirála na domácich kachlí vám umožňuje pripojiť umiestnenie pokroku (klastra) – nejaký čas môžete použiť takýto sporák ďalej, nie je možné to urobiť s plnohodnotnými.

V niektorých prípadoch skutočnosť, že vykurovacia špirála čoskoro zlyhá, označuje „kritický bod“ – Je zriedkavo výrazne viac a dáva svetlé červené oranžové svetlo. Špecibul z bodu zamračené špirály – najčastejšie sa to stane, keď je opálenie na plnej kapacity. Predĺžiť životnosť desiatich, nezahŕňala svoju plnú kapacitu – vylúčiť z práce špirály, na ktorej dochádza k tomu, že sa na chvíľu prehriate, ale samostatne a na chvíľu.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Zariadenie je zapnuté, ale žiadne vykurovanie

V elektrických stávkach vybavených elektronickou riadiacou jednotkou (ECU), môže byť poškodený hlavný regulátor, ktorý pracuje, a snímače vykurovania na každom z horákov. Skúste dočasne odstrániť počítač a pripojiť ktorýkoľvek z elektrokontrorácie priamo do siete – s najväčšou pravdepodobnosťou bude navrhnutá pre takéto použitie, ale jeho elektronická kontrola bude musieť zabudnúť, kým sa obnoví / nahradený ECU. Oprava dosky počítača leží v kontrole a výmene snímačov, relé a termostatorov.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Zahraničný zápach

Rozdelenie sa prejavuje nielen nedostatkom vykurovania a rozptylu tepla, ale aj outsiders. Vôňa Gary je vytvorená pri spaľovaní výrobkov, pri varení na opálenie. Vypnite horák, počkajte, kým sa ochladzuje, dôkladne ryby potraviny a spálené škvrny z jeho povrchu. Vôňa horiacich potravín bude trvať. Vôňa horiaceho plastu sa javí ako menej často – neodporúča sa prevádzkovať horák: vyhorenie izolácie môže viesť k skratu s nepríjemnými dôsledkami.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Horák funguje, ale nevypne

Dôvody takéhoto správania horáka – tri:

 1. Pri opravách ste nesprávne zhromaždili systém;
 2. Spínač nefunguje (držanie vodivých kontaktov);
 3. Zrušil počítač (napríklad držať kontakty relé, spravovanie práce jednotlivých horákov).

Variaci panel, ktorý vykonáva 10 rokov alebo viac, niekedy odmieta v dôsledku starnutia materiálov, z ktorých je procesor vyrobený (mikrokontrolér alebo celý celý poplatok vo všeobecnosti), na ktorom závisí jeho jasná a presná práca.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Ako nahradiť Konfork?

Pri výmene horáka, skrutky ho zadržiavajú kruhovou základňou, poškodený vykurovací prvok je odstránený a nový je na svojom mieste – to isté.

Pri pripájaní zapojenia a prepínačov nasledujte zdroj elektrického sporáka. Inak, keď je horák zapnutý do polohy 3, bude teplý a nie silnejší špirála, ako aj horák môže zarobiť na plnej kapacite, aj keď to vlastne zodpovedá úplne iného režimu. S plným porušením schémy je možné získať ako úplne opracovať elektrický sporák a je absolútne zapracovaný, že to bude znamenať, kde veľa nákladov na opravu.

So riadne vykonané opravy, získate efektívne elektroconérie, ktorého prevádzkovateľnosť nespôsobí žiadne pochybnosti o jeho budúcom používaní.

Ako vymeniť horák na elektrický sporák?

Prečítajte si viac o výmene elektrických spotrebičov sa naučíte z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár