Akvastop pre umývačku riadu

Niekedy v obchodoch konzultanti ponúkajú kúpiť umývačku riadu s „Akvastop“ hadicu, ale často im nechápem, čo to je a pre to, čo je potrebné – vložte frázu len na prilákanie pozornosti kupujúcich.

V článku si pomôžeme zistiť, aký ochranný systém „Akvastop“ predstavuje, prečo je to potrebné, ako sa pripojiť a skontrolovať stop hadice, je možné ho predĺžiť. Informácie o tom, ako je usporiadaný systém ochrany úniku, pomôže sa riadne využívať umývačku riadu.

Čo to je a ako to funguje?

Systém ochrany aquastopu na umývačkách riadu sa už nenašiel. Ide o obyčajnú hadicu v špeciálnom puzdre, vo vnútri, ktorý má ventil, ktorý je spustený nehodami na prívodu vody alebo kvapiek vody a týmto spôsobom, technika zaťaženia a porúch.

Mnohí ľudia si ani si myslia, že bez ochranného mechanizmu vo forme „Aquastop“ môže umývačka riadu zlyhať z hydrouraru – náhly nárast tlaku v inštalačnej sieti, ktorý sa deje pomerne často.

Opravuje senzor, ktorý je v dizajne.

Zariadenie tiež poskytuje ochranu pred únikom alebo lámaním spojovacej hadice, prevencie úniku vody a úspory obytného priestoru a bytu zdola. Takže bez „Aquastop“, ktorého funkcie sú dôležité a potrebné, je lepšie kúpiť umývačky riadu.

Moderné modely umývačiek riadu takmer všetci idú s takýmto ochranným systémom. Okrem plniacej hadice „AKVASTOP“ poskytujú výrobcovia vybavenie so špeciálnou palete s elektromechanickým zariadením. Prečítajte si jeho princíp práce:

 • Ak sa zrazu objaví, sa v palete objaví únik a rýchlo sa vyplní;
 • Pod vplyvom vody sa kontrolný plátok objaví (umiestnený vo vnútri palety), ktorý vyvoláva páku;
 • Páka uzatvára elektrický panel (reaguje, keď je v palete viac ako 200 ml vody – limit prípustnej úrovne) je narušený), čo je to, čo je ventil spustený.

Ochrana „Akvastop“ teda pracovala: umývačka riadu zastavila v záujme vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti vlastníkov. Čo sa stane s vodou, ktorú sa jednotka podarilo stiahnuť pred únikom? Automaticky ide do kanalizačného potrubia.

Ukazuje sa, že je vonkajší (pre plniacu hadicu) a vnútorný systém ochrany Aquastop.

Na ochranu hadíc existuje niekoľko typov – výrobcovia rôznymi spôsobmi zabezpečili účinnosť tohto dizajnu.

Preskúmanie druhov

Každý typ ochrany systému Aquastop má svoje vlastné charakteristiky z hľadiska dizajnu, profesionálov a nevýhody. Zvážte ich detail.

Mechanický

Tento druh sa už nenachádza často na moderných umývačkách riadu, ale v niektorých starých verziách je mechanická ochrana „Akvastop“. Skladá sa z ventilu a špeciálnej pružiny – mechanizmus rozumne reaguje na zmeny v rúre kohútika.

Keď sa parametre zmenia (pri úniku, hydrour, impulz, a tak ďalej), pružina okamžite blokuje mechanizmus ventilu a prestane kŕmenie. Ale mechanická ochrana nie je tak citlivá na malé konanie.

Neodpovedá na vykopanie, a to je tiež plná dôsledkov.

Absorpčný

Absorpčná ochrana je spoľahlivejšia ako mechanická. Jeho základňa je piest s ventilom, pružinovým mechanizmom a nádržou so špeciálnym komponentom – absorbentom. Reaguje na akúkoľvek únik, dokonca nevýznamný, sa spúšťa týmto spôsobom:

 • Voda z hadice vstupuje do nádrže;
 • Absorbent okamžite absorbuje vlhkosť a expanduje;
 • Výsledkom je, že pod tlakom z pružiny s piestom, uzatvára ventilový mechanizmus.

Mínus tohto druhu je, že ventil nie je možné použiť na použitie: mokré absorpčné zmení do pevného základu, ktorý je blokovaný ventilom. A hadicu, sa stanú nevhodným na prevádzku. V skutočnosti je to jednorazový ochranný systém.

Vyžaduje výmenu po spustení.

Elektromechanický

Funguje takmer rovnaké ako absorpčný typ ochrany. Jediným rozdielom je, že úloha absorpčného v tomto systéme patrí do elektromagnetického ventilu (niekedy 2 ventily sa vyskytujú v systéme). Odborníci zahŕňajú takýto typ ochrany najspoľahlivejším zariadeniam „Aquastop“.

A elektromechanické a absorpčné typy chrániť umývačku riadu o 99% (od 1000 iba v 8 prípadoch nemusí pracovať ochrana), ktorú nemôžete povedať o mechanickej forme. „Aquastop“ s mechanickým ventilom chráni o 85% (od 1000 v 174 prípadoch, môže dôjsť k úniku, pretože nereaguje na ochranný systém).

Pripojenie

Povedzte, ako pripojiť umývačku s Aquastopom alebo nahradiť starú ochrannú hadicu na nový. To možno vykonať na vlastnú päsť, ktoré majú potrebné nástroje.

 1. Je potrebné prekrývať vodu: buď zásobovanie vodou je úplne prekryté s obydlom, alebo len žeriav, ku ktorému je potrebné pripojiť zariadenie (zvyčajne v moderných podmienkach opravy).
 2. Ak bola umývačka riadu už v práci, a hovoríme o výmene hadice, potom musíte odskrutkovať starý prvok.
 3. Nová hadica (pri nákupe novej vzorky, zohľadniť všetky veľkosti a typ nite). Výmena je lepšie vyrábať bez adaptéra, ktorý sa nazýva hadica na hadice – tak spoľahlivé, dodatočné spojovacie prvky môžu oslabiť systém prívodu vody.
 4. Aby sa zabezpečila tesnosť spojenia a ochrany pred mechanickým vystavením, miesto spojenia hadice „Aquastop“ s inštalačným potrubím je izolovaná špeciálnou lepiacou páskou.

A teraz zvážte možnosť, keď nie je v aute žiadny systém Aquastop. Potom sa hadica kúpite samostatne a nainštaluje sa.

 1. Prvá vec vypne umývačku riadu z napájania a vodovodného systému.
 2. Potom odpojte prívodnú hadicu vodu do jednotky. V priebehu kurzu skontrolujte a v prípade potreby vymeňte gumové tesnenia, čisté a opláchnite hrubé filtre.
 3. Nainštalujte snímač na žeriav, ktorý vyplní písací stroj, takže „hodinky“ v smere chôdze v smere hodinových ručičiek.
 4. Zablokovať „Akvastop“ sa pripojte k plniacej hadice.
 5. Skontrolujte zásuvnú hadicu, nechajte ho pomaly a uistite sa, že všetko funguje.

Tesnosť spojení je nevyhnutne skontrolovaná, bez toho, nespustí techniku ​​do práce. Počas kontroly, ak aj niekoľko kvapiek vody všimol na spojovacích prvkoch – to je už „zastavený“ signál.

Nastavte správne – to nie je indikátor, je potrebné kontrolovať tesnosť ochrannej hadice.

Ako skontrolovať?

Pokúsme sa zistiť, ako funguje systém ochrany Aquastop. Ak umývačka riadu nechce zapnúť a nábor vody, znamená to, že zariadenie „neviedlo“ a zablokovalo prevádzku jednotky. Na displeji sa môže zobraziť kód chyby, ktorý označuje, že Aquastop pracoval.

Ak kód, ktorý stroj „nevypadne“ a zároveň voda neprichádza, potom nasleduje:

 • rozbiť kohútik na prívod vody;
 • Odskrutkujte hadicu „Aquastopa“;
 • Pozrite sa do hadice: Možno je ventil príliš „lepidlo“ na maticu, a neexistuje žiadna vôľa pre vodu – ochranný systém neuspel.

Pri zastavení agregátu umývačky riadu, aby ste našli príčinu ukončenia práce a uistite sa, že je to o stop-Aquashlang, pozrite sa do palety. Ak to chcete urobiť, odskrutkujte spodný predný panel stroja, s pomocou baterku preskúmať situáciu. Videli sme vlhkosť v palete – odpracovala obrana, čo znamená, že teraz je potrebné vymeniť.

Je potrebné objasniť, že mechanický typ „Aquastop“ sa nezmení, v tomto prípade je potrebné stlačiť pružinu (kým nebudete počuť kliknutie) a potom sa mechanizmus uvedie do prevádzky.

Mnoho značiek môže hovoriť o poruche systému. Dajte nám prebývať niekoľko najbežnejších signálov.

 • Z prietoku riadu alebo pomaly prejdite vodu – je čas skontrolovať ochranu „Aquastop“, to znamená, že sa nerozsvieti a neblokuje únik. No, je čas skontrolovať hadicu, opravu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť nahradiť novým.
 • A čo robiť, keď „Aquastop“ blokuje tok vody do jednotky, ale keď je vypnutý, nie je voda okolo písacieho stroja, to znamená, že nie sú žiadne úniky? Nebuďte prekvapení, stane sa to. V tomto prípade je pravdepodobne problém v plaváku alebo v inom zariadení, ktoré je zodpovedné za meranie hladiny vody.

Akýkoľvek signál je dôvodom na kontrolu systému. Skontrolujte nielen po inštalácii hadice, ale aj počas prevádzky. Je lepšie zabrániť poruche sami, než čeliť skutočnosti, že „akvastop“ nefungoval v správny okamih.

Všeobecne platí, že tento ochranný systém z prietoku je pomerne účinný a odborníci odporúčajú inštalovať na umývačky riadu a práčky. Nainštalujte a vykonajte jeho šek, je ľahko – pre to nepotrebujete hlboké technické znalosti a len 15-20 minút času na vyrovnanie.

Je možné predĺžiť hadicu?

Mnohé rodiny sú oboznámené, keď je potrebné umývať umývačku riadu presunúť na iné miesto a dĺžka palivovej hadice na pripojenie k systému zásobovania vodou chýba. No, keď je predlžovací kábel vo forme špeciálneho puzdra. A ak nie?

Potom rozšírime existujúcu hadicu. Musíte sa správať takto:

 • Nastavte, koľko chýba požadovaná dĺžka;
 • Poskytnite požadované hadicové centimetre na priame spojenie na princípe „MOM-MOM“;
 • Okamžite zakúpte konektor (adaptér) so závitom na pripojenie princípu „otecko-ocko“ a požadovanú veľkosť;
 • Príchod domov, odpojiť pracovnú hadicu z žeriavu a pripojiť sa s novým rukávom pomocou špeciálneho adaptéra;
 • Rozšírená hadica sa pripojte k žeriavu a nainštalujte umývačku riadu, kde potrebujete.

Upozorňujeme, že plnivá hadica by nemala byť v natiahnutom stave, inak počas vibrácií jednotky sa môže zlomiť. Dôsledky takejto núdzovej situácie sú celkom zrejmé, najmä ak v tomto momente nikto nebude doma.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár