BOSCH Vysávače Opravte jemnosti

Komplexné spotrebiče, vrátane značky Bosch známy na celom svete, si vyžaduje osobitnú pozornosť, pretože dlhodobé odchýlky sa môžu objaviť z normálnej prevádzky a zlyhania určitých mechanizmov a komponentov zariadení. V tomto ohľade sa otázka údržby a opravy doma stáva aktuálnym. Predložený článok sa zaoberá etapom opravy z vákuových čističov BOSCH doma.

Prípravná fáza

Spočiatku je dôležité, aby údržba a opravy vysávačov mala dokumentáciu, v ktorej musí byť elektrická schéma povinná. Tieto atribúty sú neoddeliteľnou súčasťou výroby komplexných domácich spotrebičov. Povinná podmienka na vykonávanie opravných prác s vysávačmi je prítomnosť špeciálneho nástroja. V tomto prípade Pre opravu technológie Bosh budete potrebovať: Skrutkovače (ploché a cruciform), torks kľúče, kliešte, okrúhle chyby, sada hláv rôznych veľkostí, spájkovacej žehličky s spájkou. Okrem nástroja je potrebné pripraviť sa v dostatočnom strojovom oleji (domácich), grafitový mazivo, mazivo pre elektrické obvody.

Aby ste rozobrali vysávač, mali by ste pripraviť miesto. Pre tento, hladký stôl, pracovný stôl, ktorý by mal byť čistý a bez výrobkov, ktoré sa nebudú používať.

V prípravnej fáze je potrebné diagnostikovať možné poruchy, počas ktorých sa určujú dôvody poruchy zariadenia, spôsoby, ako eliminovať identifikované poškodenie, výber a potom výmenu náhradných dielov, aby sa vysávač priviedli do pracovného stavu.

V procese počiatočnej diagnózy stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim aspektom:

 • Skontrolujte výkon týchto prvkov, ako sú ovládacie tlačidlá a navíjač drôtov;
 • Zbierajte teleskopické rozšírenie a skontrolujte jeho tesnosť;
 • Keď zapnete, skontrolujte, či motor pracuje, či je veľmi horúci (je určený možnosťou udržať zadnú stranu ruky na puzdro vedľa motora);
 • Skontrolujte bývanie na externé poškodenie.

Funkcie Oprava

Začíname diagnostikovať a opraviť, je dôležité venovať pozornosť postupu pre demontáž, ktorá by sa mala začať s odpojením všetkých rúrok, kefiek, teleskopických predlžovacích káblov, ktoré po odstránení potrebujete preskúmať prítomnosť trhlín, prestávok , dents atď. Ns.

Ak sa zistia problémy so špecifikovanými dodatočnými zariadeniami, je potrebné prijať opatrenia na jeho nahradenie použitím varených náhradných dielov. Ďalej, ak sa vysávač nezapne, t. E. Motor nefunguje, definuje, pretože je to elektrická alebo mechanická časť, pre ktorú sa zaoberáme tomu, pretože je dôležité vypnúť zariadenie z elektrického obvodu), vo vnútri motora. Všetky vodiče musia byť upevnené, nemali by mať tmavé (z hnedej na čiernu) farbu, spálené kontakty. Zároveň bude potrebné venovať pozornosť buď neprítomnosti charakteristickej chemickej vône horáka. Ak je prítomný, potom niekde je silné vykurovanie elektrického obvodu. V súlade s tým starostlivo skontrolujte všetky elektrické prípojky, drôty, vinutie motora. Keď sa zistí umiestnenie koagulácie, prijímame opatrenia na odstránenie tohto drôtu, tlačidiel a t. Ns. Z elektrického obvodu a ich nahradenie. V prípade kontroly je dôležité odstrániť prach, nečistoty, iné položky, ak existujú, z motorového priestoru.

Pri kontrole motora by ste mali venovať pozornosť stavu ložísk, spojovacích podložiek, riadiacich dosiek. Ložiská Pred inštaláciou na miestach na sedenie a nové aj používané, je potrebné mazať, vrátane mazania, miesta pristávacieho mechanizmu, hriadeľa motora a t. D.

Najvhodnejší mazivo pre vysávače je grafitový mazivo, ktorý musí byť prijatý vopred.

V prípadoch, keď sa vysávač zapne, ale netiahne, nevytvára, Počiatočná pozornosť na to, že kefka sa nachádza, a v niektorých modeloch (napríklad ROXX’X alebo Maxima 41) – Turbob, ktorý je zahrnutý do jeho súpravy. Je vybavený možnými existujúcimi cudzími predmetmi, prachom, vlasmi, vlnou a t. D. Skontrolujte potrubie, rozšírenie, pri objavovaní cudzích predmetov ich odstránime. Potom zopakujte šek.

V prípadoch, keď sa tlačidlo zlyhá alebo nastavuje maloobchod, ktorý súvisí s riadiacou radou, zobrazte vrátenie jar, jeho stav a stav sedadiel. Ak sa zistí reflow, mechanické poškodenie, nahradíme tlačidlo novej. A opravy systému riadenia opráv nepodliehajú.

S interným vyšetrením vysávača venujte pozornosť mechanickému poškodeniu motora, riadiacej doske a elektrickej časti. Keď je táto porucha zistená, neoprávnene meníme poškodenú oblasť.

Tipy pre špecialistov

  Pri poruche elektrickej časti samotného motora (stator alebo rotor) je potrebné zmeniť celú zostavu uzla. REWIND excitačných vinutí, spravidla nevedie k pozitívnemu výsledku. Po krátkom čase je vysávač opäť v rovnakom dôvode. Tiež v prípade detekcie tohto členenia je potrebné určiť, či je potrebné opraviť toto zariadenie alebo zakúpiť nový, pretože náklady na uzol motora je často porovnateľný s novým vysávačom.

  Špecialisti poskytujú náhradné diely získané v špecializovaných predajniach schválených výrobcom BOSH, So zoznamom, ktorý nájdete na oficiálnej stránke kampane.

  Odborníci tiež poznamenávajú, že je ekonomicky výhodné vykonávať menšie opravy. Ak zistíte vážne problémy, musíte sa obrátiť na špecializované technické centrum alebo rozhodnúť o akvizícii nových techník – prirodzene, bosh.

  Čo ak sa vysávač Bosch nezapne, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár